КОНСУЛЬТУЄ ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ
ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Про тривалість робочого тижня
ПИТАННЯ: Працюю молодшою медсестрою фізіотерапевтичного кабінету ЦРЛ. Якої тривалості в мене має бути робочий тиждень ?
ВІДПОВІДЬ: Для медичних працівників (лікарі, середній медичний персонал) закладів охорони здоров'я, які працюють у нормальних умовах праці, норму робочого часу затверджено наказом МОЗ України від 25.05.2006 р. №319 "Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я , яка становить 38,5 год на тиждень, для адміністративно-господарчого персоналу - 40 год на тиждень. Молодших медичних сестер віднесено до категорії робочих (господарчий персонал), тому робочий тиждень цих працівників у нормальних умовах праці становить 40 год.
Згідно зі ст.51 КЗпП, ст.9 Закону України "Про охорону праці" для працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці, встановлюється скорочена норма робочого часу, - не більш як 36 год на тиждень, а постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. №163 затверджено Перелік виробництв цехів, професій і посад з шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня. Скорочений робочий час установлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці, яка проводиться в Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 р. №442. Підтвердження цього права можливе в разі віднесення робочого місця працівника до категорії із шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць. Скорочена тривалість робочого часу згідно із зазначеною в Переліку тривалістю встановлюється лише в ті дні, коли працівник фактично був зайнятий у шкідливих умовах праці не менш як половину тривалості робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, професії посад.
Перелік посад, структурних підрозділів та закладів охорони здоров'я з шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, наведено в розділі 32 названого Переліку (фізіотерапевтичні кабінети, відділення).
Так, робота у фізіотерапевтичному кабінеті (відділенні) дає право на скорочену 36-годинну тривалість робочого тижня лікарям, середньому медичному персоналові та молодшим медичним сестрам, зайнятим повний робочий день у приміщеннях грязеторфолікарень, озокеритолікарень, у приміщеннях сірководневих та сірчистих ванн, молодшим медичним сестрам та робітникам, зайнятим підвезенням та підігріванням грязі та очищенням брезентів від лікувальної грязі та озокериту, молодшим спеціалістам та молодшим медичним сестрам, зайнятим тільки приготуванням штучної сірководневої води, а також аналізом складу сірководню та сірчистого газу в сірководневих та сірчистих ваннах, змішувачах, резервуарах, насосних станціях, в оголовках бурових свердловин.
Інші працівники названих кабінетів (відділень), у тому числі й молодші медичні сестри, цим Переліком не передбачені. З огляду на викладене норма робочого часу молодших медичних сестер фізіотерапевтичних кабінетів становить 40 год на тиждень.
Головний спеціаліст,
Лідія ГАВРИЛЕНКО
“Праця і зарплата” № 25 (749), 6 липня 2011 р.
Передплатний індекс: 30214