2007-02-19 | 2009-11-25 | 2011-03-18 |
Документ втратив чиннiсть!
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.06.2006 N 4/4гн
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Генеральної прокуратури України
N 3гн-1 від 24.12.2012)
Про організацію прокурорського нагляду
за додержанням законів органами Державної митної служби
та Державної прикордонної служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Генеральної
прокуратури
N 4/4гн-1 від 19.02.2007
N 4/4гн-2 від 25.11.2009
N 1/2гн-1 від 18.03.2011 )
З метою забезпечення належної організації нагляду за додержанням законів органами Державної митної служби та Державної прикордонної служби України, визначення завдань органів прокуратури на даному напрямі, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру" ( 1789-12 ), наказую:
1. Заступникам Генерального прокурора України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, керівникам відповідних структурних підрозділів апаратів усіх рівнів, міським, районним, міжрайонним прокурорам забезпечити прокурорський нагляд за додержанням законів органами Державної митної служби України при здійсненні митної справи в Україні, боротьби з контрабандою, іншими правопорушеннями митних правил та Державної прикордонної служби України при реалізації функцій і виконанні завдань щодо забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.
2. Діяльність органів прокуратури щодо здійснення нагляду за додержанням законів органами Державної митної служби та Державної прикордонної служби України організовувати за територіальним та функціональним принципами на підставі галузевих наказів Генерального прокурора України з урахуванням особливостей цього наказу.
3. Управлінню нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Генеральної прокуратури України та відповідним галузевим підрозділам прокуратур обласного рівня здійснювати нагляд на цьому напрямі з питань:
3.1. Додержання законів органами Державної прикордонної служби України при провадженні оперативно-розшукової діяльності в межах та на підставах, визначених чинними законами України та відповідними галузевими наказами Генерального прокурора України.
3.2. Додержання законності при прийманні, реєстрації та вирішенні заяв і повідомлень про вчинені або ті, що готуються, злочини, порушенні кримінальних справ, провадженні дізнання митними та прикордонними органами. Щомісячно проводити перевірки, спрямовані на виявлення прихованих від обліку злочинів про контрабанду та фактів порушень митних правил, у підрозділах органів Державної митної служби України, що проводять митний контроль та митне оформлення товарів, нарахування й стягнення митних платежів.
3.3. Законності провадження в адміністративних справах про порушення митних правил та охорони державного кордону.
3.4. Відповідності законам актів органів Державної митної служби та Державної прикордонної служби України, що стосуються провадження у справах про порушення митних правил та охорони державного кордону, дізнання та оперативно-розшукової діяльності.
4. Управлінню нагляду за додержанням законів органами Служби безпеки України, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство, Генеральної прокуратури України безпосередньо здійснювати наглядові повноваження, передбачені пунктами 3.1-3.4 цього наказу, в діяльності центральних апаратів Державної митної служби та Державної прикордонної служби України, а також організаційно-методичне керівництво та контроль за діяльністю підпорядкованих прокурорів із зазначених питань.
5. Прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя:
5.1. У межах своєї компетенції безпосередньо здійснювати нагляд за додержанням законів митними та прикордонними органами, які розміщені на територіях відповідних адміністративно-територіальних одиниць, з питань, передбачених пунктами 3.1 - 3.4 цього наказу. ( Підпункт 5.1 в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 4/4гн-2 від 25.11.2009 )
5.2. Розмежовувати між підпорядкованими прокурорами відповідним наказом (розпорядженням) нагляд за додержанням законів окремими підрозділами митних та прикордонних органів з урахуванням їх територіального розташування та кількісного складу. Копії цих документів надсилати до галузевого підрозділу Генеральної прокуратури України.
6. Прокурорам Автономної Республіки Крим, Житомирської, Львівської, Одеської, Харківської областей здійснювати нагляд за додержанням законів регіональними Управліннями Державної прикордонної служби України за місцем їх розташування в межах, визначених пунктами 3.1-3.4 цього наказу.
6.1. За наявності на території адміністративно-територіальних одиниць регіональних чи спеціалізованих митниць, нагляд за додержанням ними законів здійснювати прокурору обласного рівня за місцем знаходження таких митниць з питань, передбачених пунктами 3.2 - 3.4 цього наказу. ( Наказ доповнено пунктом 6.1 згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 4/4гн-1 від 19.02.2007; в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 4/4гн-2 від 25.11.2009 )
6.2. Прокурорам обласного рівня з метою забезпечення належного нагляду за додержанням законів органами Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України обмінюватись інформацією щодо стану злочинності та законності в підрозділах, підпорядкованих регіональним управлінням та регіональним (спеціалізованим) митницям, взаємодіяти між собою при проведенні перевірок. ( Пункт 6.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 4/4гн-1 від 19.02.2007; в редакції Наказу Генеральної прокуратури N 4/4гн-2 від 25.11.2009 )
7. Районним, міським, міжрайонним прокурорам на територіях, де розташовані митниці, підрозділи прикордонної служби (окремі та контрольно-пропускні пункти, прикордонні загони, прикордонні комендатури), та враховуючи місце розташування їхніх структурних підрозділів (митних постів, застав, пунктів пропуску тощо) на підставі повноважень, визначених відповідним розпорядженням прокурора області:
7.1. Здійснювати нагляд в обсягах, передбачених пунктами 3.2, 3.3 цього наказу та відповідних наказів Генерального прокурора України.
7.2. У кожному конкретному випадку самостійно визначатися з необхідністю участі у розгляді адміністративних справ про порушення митних правил та охорони державного кордону, зважаючи на тяжкість правопорушення та необхідність захисту прав і свобод громадян, державних і суспільних інтересів.
7.3. Забезпечити обов'язкову участь у справах, де предметами порушення митних правил є товари, вилучені або обмежені у вільному обігу на території України; валютні цінності на суму, що перевищує розмір, допустимий для переміщення через митний кордон України без письмового декларування згідно з встановленими Національним банком України вимогами; товари, вартість яких у сто і більше разів перевищує розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, визначеного Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" ( 889-15 ).
7.4. Виконання повноважень, визначених пунктами 7-7.3 наказу, стосовно митниць та підрозділів прикордонної служби, розташованих у містах з районним поділом, покласти на прокурорів міст. ( Наказ доповнено пунктом 7.4 згідно з Наказом Генеральної прокуратури N 1/2гн-1 від 18.03.2011 )
8. Нагляд за додержанням законів органами, які проводять дізнання, Державної митної служби та Державної прикордонної служби України здійснювати в обсягах та порядку, передбачених цим та галузевим наказом Генерального прокурора України від 19.09.2005 N 4 гн.
9. Подання та протести на постанови у справах про порушення митних правил та охорони державного кордону в міські, районні, міжрайонні суди вносити районним, міським, міжрайонним прокурорам, в апеляційні суди - прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, а в центральні апарати Державної митної служби та Державної прикордонної служби України, а також до Верховного суду України - Генеральній прокуратурі України.
9.1. Районним, міським, міжрайонним прокурорам, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя за наявності підстав внесення таких документів реагування складати відповідні подання, які направляти прокурорам вищого рівня.
10. Нагляд за додержанням та застосуванням законів органами Державної митної служби та Державної прикордонної служби України районним, міським, міжрайонним прокурорам, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя здійснювати відповідно до наказу Генерального прокурора України від 19.09.2005 N 3 гн "Про організацію прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів щодо захисту прав і свобод громадян, державних і публічних інтересів".
10.1. Головному управлінню нагляду за додержанням законів щодо прав і свобод та захисту інтересів держави, Головному управлінню нагляду за додержанням законів у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, Другому відділу Генеральної прокуратури України, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України нагляд за додержанням та застосуванням законів органами Державної митної служби та Державної прикордонної служби України здійснювати у такому ж порядку, за винятком питань, визначених пунктами 2-9 цього наказу.
11. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Генерального прокурора України відповідно до розподілу обов'язків, прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України.
Наказ надіслати прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил України, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам, довести його до відома всіх прокурорсько-слідчих працівників.
Генеральний прокурор України
державний радник юстиції 1 класу О.Медведько