документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2004-11-162010-11-032011-05-122012-11-12  

Документ втратив чиннiсть!


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
16.11.2004 N 2065

(Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження
Київської міської державної адміністрації
N 2240 від 12.12.20
13)

Про затвердження Положення про Головне управління промислової,
науково-технічної та інноваційної політики виконавчого органу
(Київської міської державної адміністрації)

На виконання підпункту 2.2 пункту 2 рішення Київської міської ради від 30.09.2004 N 477/1877 "Про реорганізацію Головного управління промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)":

1. Затвердити Положення про Головне управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається.

2. Затвердити структуру Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що додається.

3. Положення про Головне управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) подати в установленому порядку на затвердження Київської міської ради.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови - начальника Головного управління промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Кір'яна В.А.

Голова О.Омельченко

Затверджено
Розпорядження
Київської міської
державної адміністрації
16.11.2004 N 2065

Положення
про Головне управління промислової, науково-технічної та
інноваційної політики виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)

1. Головне управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі по тексту - Головне управління) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), створюється Київською міською радою та є підзвітним та підконтрольним Київському міському голові, а з питань виконання функцій державної виконавчої влади і Міністерству промислової політики України (далі - Мінпромполітики України).

2. Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації, іншими нормативно - правовими актами, що стосуються його компетенції, а також цим Положенням.

3. Головне управління є правонаступником Головного управління промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в частині, що стосується його компетенції згідно з цим Положенням.

4. Основними завданнями Головного управління є:

4.1. Забезпечення реалізації у м. Києві державної політики та здійснення повноважень виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) в сфері розвитку промислового комплексу, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності;

4.2. Участь у розробці та виконанні державних програм розвитку промисловості; програм економічного і соціального розвитку м. Києва; формування та реалізація загальноміських і галузевих програм розвитку промислового і наукового комплексу міста; пріоритетних напрямків і програм інноваційного розвитку промисловості, міського господарства та інших секторів економіки м. Києва;

4.3. Сприяння розвитку внутрішньоміського кооперування, налагодженню економічних та виробничих взаємовідносин між промисловими підприємствами міста, збільшенню обсягів виробництва та реалізації конкурентоспроможної імпортозамінюючої продукції; забезпечення в межах своїх повноважень захисту інтересів українських товаровиробників на зовнішньому ринку та розвиток внутрішнього ринку;

4.4. Сприяння зовнішньоекономічним зв'язкам промислових підприємств, розвитку їх експортної бази і збільшенню виробництва продукції на експорт; розвитку міжрегіональних та міждержавних економічних зв'язків;

4.5. Сприяння роботі науково-технічних товариств, спілок та громадських об'єднань м. Києва в розвитку винахідницької та раціоналізаторської діяльності, захисті прав інтелектуальної власності;

4.6. Забезпечення виконання Договору про співробітництво між НАН України і Київською міською державною адміністрацією, реалізація програм та проектів співробітництва, що проводяться в рамках виконання цього Договору.

5. Головне управління відповідно до покладених на нього завдань:

5.1. Забезпечує розробку та реалізацію окремих розділів програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва, відповідних галузевих програм, бере участь у розробці та виконанні державних програм розвитку промисловості; у розробці та реалізації окремих розділів інших регіональних програм щодо подальшого розвитку промислового комплексу, науково-технічної та інноваційної сфери.

5.2. Аналізує стан та тенденції розвитку промислового комплексу м. Києва, готує та надає пропозиції виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо визначення пріоритетів галузевого розвитку промисловості, проведення структурних змін та формування напрямів інвестиційної політики для забезпечення сталого розвитку економіки міста.

5.3. Координує в межах своєї компетенції роботу промислового і наукового комплексу міста з питань збільшення обсягів товарного виробництва, впровадження нових екологічно чистих і ресурсозберігаючих технологій, підвищення конкурентноздатності і оновлення продукції, насичення внутрішнього ринку продукцією київських виробників.

5.4. Сприяє встановленню прямих зв'язків виробників з організаціями та установами міста Києва з питань закупівлі продукції, підвищенню ефективності використання коштів при формуванні міського замовлення на товари, проведення робіт і надання послуг для потреб м. Києва за кошти місцевого бюджету, освоєнню нових ринків збуту продукції підприємств міста.

5.5. Організовує спільно з іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та районними у м. Києві державними адміністраціями роботу з питань забезпечення підтримки і захисту вітчизняного товаровиробника; бере участь у реалізації державної зовнішньоекономічної політики в частині інтеграції України у світову економіку та розширення економічного співробітництва з ЄС.

5.6. Бере участь разом з іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в організації участі підприємств та організацій м. Києва у проведенні промислових виставок, ярмарок та інших заходах.

5.7. Підтримує постійні ділові зв'язки та забезпечує підготовку і проведення спільних колегій та інших заходів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з Мінпромполітики України, Міністерством освіти і науки України, іншими міністерствами та відомствами, Національною академією наук України з питань, віднесених до його компетенції.

5.8. Здійснює організаційне забезпечення роботи Ради директорів підприємств, установ та організацій м. Києва при Київській міській державній адміністрації, створеної відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 01.07.97 N 917 та Науково-економічної ради, створеної відповідно до розпорядження Київського міського голови від 19.12.2003 N 368.

5.9. В межах своєї компетенції здійснює координацію та контроль за розвитком підприємств та наукових організацій державної власності, переданих в управління виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), акціонерних товариств, в статутних фондах яких є частка комунальної власності територіальної громади міста, та комунальних підприємств; вносить до Київської міської ради пропозиції щодо ініціювання передачі у комунальну власність територіальної громади міста Києва підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для забезпечення потреб міста.

5.10. Здійснює відповідну кадрову політику; надає пропозиції відповідним органам щодо узгодження або розірвання контрактів з керівниками державних підприємств у випадках, передбачених законодавством України.

5.11. Забезпечує системність та комплексне вирішення питань роботи з керівниками державних підприємств і наукових організацій, переданих в управління виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), головами правлінь акціонерних товариств, в статутних фондах яких є частка комунальної власності територіальної громади міста, керівниками комунальних підприємств; вносить пропозиції щодо призначення (звільнення) цих керівників; забезпечує укладання, подовження та розірвання контрактів з ними, аналіз виконання умов та показників укладених контрактів; здійснює супроводження Генерального реєстру контрактів з керівниками цих підприємств.

5.12. Організовує розробку та реалізацію галузевих програм роботи з керівниками державних підприємств і наукових організацій, переданих в управління виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), головами правлінь акціонерних товариств, в статутних фондах яких є частка комунальної власності територіальної громади міста, керівниками комунальних підприємств.

5.13. Відповідно до законодавства формує кадровий резерв керівників державних підприємств і наукових організацій, переданих в управління виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), голів правлінь акціонерних товариств, в статутних фондах яких є частка комунальної власності територіальної громади міста, керівників комунальних підприємств; розробляє пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки (перепідготовки) цих керівників.

5.14. Координує спільно з іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та районними у м. Києві державними адміністраціями формування номенклатури промислової продукції, товарів, послуг, що мають закуповуватись в рамках виконання програм соціально-економічного розвитку міста.

5.15. Бере участь в підготовці, розгляді і затвердженні в установленому порядку пропозицій щодо використання коштів, які передбачаються для підтримки вітчизняного виробника та малого підприємництва.

5.16. Бере участь у роботі щодо залучення інвестицій та кредитних ресурсів на розвиток промислового комплексу міста та фінансування програм соціально - економічного розвитку м. Києва, що відносяться до сфери його компетенції.

5.17. Бере участь у розробці та впровадженні заходів щодо раціонального використання природних ресурсів, охорони навколишнього середовища, впровадження прогресивних технологій переробки та використання відходів виробництва і споживання.

5.18. Здійснює організаційне забезпечення роботи міської комісії з координації дій у сфері роботи з металобрухтом, створеної відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 03.04.2003 N 568; координує та аналізує згідно із законодавством України діяльність робочих груп з перевірки діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють операції з металобрухтом, створених при виконавчих органах районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністраціях).

5.19. Координує в межах своєї компетенції виконання заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації, сприяє проведенню заходів щодо розміщення і зберігання матеріальних цінностей державного та мобілізаційного резерву промислового і наукового комплексу міста.

5.20. Взаємодіє з іншими структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань визначення проблем міського господарства, розробки наукових та інноваційних програм і проектів, що потребують бюджетного фінансування.

5.21. Формує переліки тематики науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт і наукових програм за відповідними напрямками, що потребують бюджетного фінансування або залучення інвестицій; організовує та надає допомогу в проведенні конкурсів та незалежних експертиз наукових та інноваційних проектів та робіт, формує та надає пропозиції до проекту міського бюджету на черговий фінансовий рік щодо обсягів асигнувань на виконання наукових та інноваційних програм для їх розгляду і затвердження в установленому порядку.

5.22. Бере участь у формуванні і затвердженні в установленому порядку зведеного тематичного переліку наукових робіт за відповідними напрямками, а також розподілі асигнувань, що виділяються з міського бюджету на виконання наукових та інноваційних програм.

5.23. Організовує розробку та реалізацію міської та районних програм інноваційного розвитку промисловості, міського господарства та інших секторів економіки м. Києва; сприяє створенню і розвитку інноваційної інфраструктури, діяльності територіальних інноваційних центрів і технопарків, залученню інвестицій та пільгового кредитування інноваційних проектів.

5.24. Сприяє науково-технічному та науково-інформаційному забезпеченню використання новітніх технологій в господарському комплексі міста.

5.25. Сприяє запровадженню ліцензування технологій виробництва та сертифікації якості продукції київських підприємств; трансферу технологій, охороні, захисту та комерціалізації прав інтелектуальної власності.

5.26. Співпрацює з засобами масової інформації щодо висвітлення діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в промисловій, науково-технічній та інноваційній сферах.

5.27. Бере участь в організації і проведенні виставок, конференцій, семінарів, нарад, відзначенні визначних дат, річниць, професійних свят за напрямками, віднесеними до його компетенції.

5.28. Розглядає пропозиції і звернення організацій, підприємств, наукових установ, засобів масової інформації, громадських організацій, окремих громадян з питань промисловості, науки і техніки, інноваційної діяльності в межах його компетенції.

5.29. Готує пропозиції до органів центральної виконавчої влади та Київської міської ради з питань розміщення на території міста, реконструкції, розширення, ліквідації або винесення за межі міста підприємств, розташованих на території м. Києва, раціонального використання їх ресурсного потенціалу та додержання екологічних норм безпеки.

5.30. Бере участь у впровадженні програмного та методичного забезпечення функціонування інформаційно-аналітичних систем, що використовуються для дослідження стану соціально - економічного розвитку міста, забезпечує роботу з ними під час формування державних, регіональних, галузевих, інноваційних і науково-технічних програм.

5.31. Забезпечує в межах своєї компетенції реалізацію державної політики стосовно державної таємниці та контроль за її збереженням в Головному управлінні.

5.32. Здійснює інші функції згідно з покладеними на нього завданнями.

6. Головне управління в межах своєї компетенції має право:

6.1. За дорученням виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) представляти його інтереси у відносинах з підприємствами, установами і організаціями.

6.2. Залучати спеціалістів структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ і організацій, громадських об'єднань (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Головного управління.

6.3. Отримувати в установленому порядку від структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ і організацій інформацію, документи та інші матеріали і відомості, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

6.4. Отримувати від Київського міського управління статистики необхідну інформацію для здійснення аналізу та прогнозування роботи з питань промислового і наукового комплексу міста та інноваційної діяльності.

6.5. Скликати та проводити наради і обговорення з питань, що належать до компетенції Головного управління, запрошувати на них керівників наукових, промислових і громадських організацій, установ і закладів міста, представників структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних у м. Києві державних адміністрацій.

6.6. Утворювати, в разі потреби, за погодженням з іншими зацікавленими органами виконавчої влади комісії та експертні групи, в тому числі із залученням до роботи в них фахівців на договірній (контрактній) основі, для розгляду питань, що належать до компетенції Головного управління.

6.7. Вносити до органів виконавчої влади вищого рівня, до відповідних міністерств, відомств, інших центральних органів пропозиції щодо забезпечення виконання законодавчих актів або удосконалення законодавства з питань, віднесених до його компетенції.

6.8. Укладати в установленому порядку угоди про співпрацю з регіонами України, Росії, країн СНД, встановлювати прямі зв'язки з підприємствами, науковими установами інших зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо.

6.9. Погоджувати номенклатуру промислової продукції, що закуповується по імпорту за рахунок міського бюджету в рамках виконання програм соціально-економічного розвитку м. Києва.

6.10. Надавати пропозиції з питань ефективного використання фінансових, кредитних та валютних ресурсів для розвитку виробництва та більш повного використання промислового та науково-технічного потенціалу.

6.11. Готувати проекти розпоряджень Київського міського голови, рішень Київської міської ради та розпоряджень виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) з питань, що належать до компетенції Головного управління.

6.12. Забезпечувати в межах своєї компетенції розробку та реалізацію державних та місцевих програм і проектів та їх науково-організаційне супроводження шляхом залучення міських організацій відповідного профілю на договірній основі, утворення координаційних комісії, експертних і робочих груп, залучення окремих фахівців до роботи в них, а також для проведення аналізу стану і перспектив розвитку промисловості та наукового комплексу міста.

6.13. Надавати пропозиції Київському міському голові з питань вдосконалення та підвищення ефективності здійснення промислової, науково-технічної та інноваційної політики на території м. Києва.

7. Головне управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє зі структурними підрозділами виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, а також з підприємствами, установами, організаціями та об'єднаннями громадян, юридичними та фізичними особами.

8. Головне управління очолює начальник, який призначається на цю посаду і звільняється з посади Київським міським головою за погодженням з Мінпромполітики України.

Начальник Головного управління має першого заступника та заступників, які призначаються на посади і звільняються з посади Київським міським головою за поданням начальника Головного управління та погодженням з відповідним заступником голови Київської міської державної адміністрації.

9. Начальник Головного управління:

9.1. Діє без доручення від імені Головного управління та представляє його інтереси у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності.

9.2. Забезпечує своєчасне і якісне виконання доручень Київського міського голови, виконання перспективних і поточних планів діяльності Головного управління.

9.3. Здійснює керівництво діяльністю Головного управління, укладає та підписує договори, де стороною виступає Головне управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Головне управління завдань, визначає ступінь відповідальності перших заступників та заступників начальника Головного управління, керівників його структурних підрозділів.

9.4. Подає на затвердження в установленому порядку структуру, положення і штатний розпис Головного управління в межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників.

9.5. Затверджує положення про структурні підрозділи Головного управління, посадові інструкції працівників Головного управління.

9.6. Призначає на посади і звільняє з посад працівників Головного управління у встановленому законодавством України порядку.

9.7. Застосовує до працівників Головного управління заходи заохочення та накладає дисциплінарні стягнення; розподіляє роботу між управліннями та відділами Головного управління і контролює її виконання; забезпечує підготовку, підвищення кваліфікації й соціальний захист працівників Головного управління.

9.8. Видає в межах своєї компетенції накази та доручення, організовує і контролює їх виконання; затверджує протоколи нарад, засідань комісій, експертних та робочих груп тощо.

9.9. Розпоряджається бюджетними асигнуваннями на утримання Головного управління, несе персональну відповідальність за їх цільове використання.

9.10. Здійснює інші повноваження, що випливають з цього Положення.

10. Накази начальника Головного управління, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають реєстрації в Київському міському управлінні юстиції в п'ятиденний термін після його видання.

11. Накази начальника Головного управління, у разі порушення прав громадян, представницьких органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій можуть бути оскаржені в судовому порядку.

12. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції управління, в Головному управлінні може утворюватися колегія у складі начальника Головного управління (голова колегії) та заступників начальника, а також інших працівників Головного управління. До складу колегії можуть входити керівники інших структурних підрозділів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), депутати Київради, представники підприємств, наукових і громадських організацій за їх згодою.

Склад колегії затверджується Київським міським головою за поданням начальника Головного управління. Рішення колегії проводиться в життя наказами начальника Головного управління.

13. Для розгляду пропозицій і рекомендацій щодо реалізації основних напрямів діяльності та вирішення інших проблемних питань в Головному управлінні можуть утворюватися наукові ради, комісії, робочі групи.

Склад наукових рад, комісій, робочих груп та положення про них затверджує начальник Головного управління.

14. Головне управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.

Гранична чисельність працівників Головного управління затверджується Київським міським головою.

Видатки на утримання Головного управління, в тому числі на оплату праці його працівників, затверджуються у бюджеті м. Києва на відповідний рік.

Структура Головного управління затверджується розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Штатний розпис Головного управління в межах граничної чисельності і фонду оплати праці його працівників затверджується Київським міським головою після експертизи, проведеної Головним фінансовим управлінням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

15. Майно Головного управління складають основні та оборотні кошти, а також інші матеріальні та фінансові ресурси, вартість яких позначається на балансі Головного управління.

Майно Головного управління є комунальною власністю міста та закріплюється за ним на правах оперативного управління.

16. Головне управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства, бланки, кутовий штамп, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.

17. Ліквідація і реорганізація Головного управління здійснюється в установленому законодавством порядку.

Заступник голови виконавчого органу
Київської міської ради (Київської міської
державної адміністрації) -
керівник аппарату Б.Стичинський

Затверджено
Розпорядження
Київської міської
державної адміністрації
16.11.2004 N 2065

Структура
Головного управління промислової, науково-технічної та
інноваційної політики виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)

Заступник голови Київської міської державної адміністрації - Начальник Головного управління

Перший заступник начальника Головного управління

Заступник начальника Головного управління - начальник Управління промислової політики

Заступник начальника Головного управління - начальник Управління інноваційної політики

Головний спеціаліст - головний бухгалтер

Головний спеціаліст – юрисконсульт

Управління промислової політики

Управління інноваційної політики

Управління науково - технічної політики.

Заступник голови виконавчого органу
Київської міської ради (Київської міської
державної адміністрації) -
керівник аппарату Б.Стичинський

^ Наверх
наверх