КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
Визначення вартості авторського нагляду за будівництвом
ПИТАННЯ: Як визначається вартість авторського нагляду за час будівництва нового двоповерхового будинку з мансардою за виконанням робочого проекта, в тому числі з просочування дерев'яних конструкцій та встановлення пожежної cигналізації?
ВІДПОВІДЬ: Організація та порядок виконання робіт зі здійснення авторського нагляду визначено постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 р. №903 "Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури" (далі - Постанова) та державними нормами ДБН А.2.2-4-2003 "Положення про авторський нагляд за будівництвом будинків і споруд".
Згідно з державними будівельними нормами ДБН Д.1.1-1-2000 "Правила визначення вартості будівництва", які мають обов'язковий характер під час будівництва із залученням державних коштів, вартість робіт із здійснення авторського нагляду передбачається у главі 10 "Утримання служби замовника і авторський нагляд" зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва. Кошти на покриття таких витрат визначаються кошторисом за формою "3-П" на підставі узгодженого із замовником плану-графіка з визначенням переліку спеціалістів і часу перебування їх на будові, а також узгодженого із замовником показника вартості одного людино-дня для виконання проектних робіт.
На грудень 2009 р. показник кошторисної вартості в розрахунку на один людино-день становив 355 грн без ПДВ (наказ Мінрегіонбуду України від 01.07.2008 р. №297 "Про індекси визначення кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт та показники цієї вартості в розрахунку на один людино-день"). Додатково, за потреби, в обґрунтованому розмірі включаються виграти на відрядження, проїзд спеціалістів та проживання. Обчислені кошти є лімітом на відшкодування проектувальнику названих витрат. Відвідування будівництва представниками авторського нагляду здійснюється відповідно до графіка або за викликом замовника.
Крім того, відповідно до Постанови авторський нагляд здійснюється архітектором - автором проекту об'єкта архітектури, іншими розробниками затвердженого проекту або уповноваженими особами відповідно до законодавства та договору із замовником (забудовником) упродовж усього періоду будівництва і передбачає контроль за відповідністю будівельно-монтажних робіт проекту.
По складних об'єктах будівництва проект виконання робіт (далі - ПВР) в цілому по об'єкту, в тому числі з вогнезахисту окремо виробів, конструкцій, інженерного обладнання тощо, розробляється проектною організацією за дорученням замовника. Вартість розроблення таких ПВР визначається за чинними відомчими збірниками цін, наведеними в додатку 9 до державних будівельних норм ДБН Д.1.1-7-2000 "Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт для будівництва, що здійснюється на території України", а за відсутності в них цін на окремі роботи - кошторисом за формою "3-П". Вартість розробки таких ПВР ураховується в главі 12 "Проектні та вишукувальні роботи" зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва.
По нескладних об'єктах будівництва ПВР у цілому по об'єкту, в тому числі з вогнезахисту окремо виробів, конструкцій, інженерного обладнання тощо, розробляється підрядною або залученою спеціалізованою орга нізацією. Витрати з розроблення ПВР підрядною організацією або надання послуг спеціалізованою організацією враховуються загальновиробничими витратами, які обчислюються відповідно до ДБН Д.1.1-1-2000.
Крім того, названі будівельні норми мають обов'язковий характер під час визначення вартості будов (об'єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ й організацій державної власності. Якщо будівництво здійснюється за рахунок інших джерел фінансування, ці норми мають рекомендаційний характер і їхнє застосування обумовлюється договором.
“Праця і зарплата” № 23 (699), 16 червня 2010 р.
Передплатний індекс: 30214