2008-02-14 | 2010-05-20 | 2015-01-29 |
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.02.2008 N 187/5.3
Про затвердження Положення про Комісію
Аудиторської палати України з контролю
якості та професійної етики
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Аудиторської
палати
N 215/9 від 20.05.2010 )
Керуючись Законом України "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 року N 3125-XII (в редакції Закону від 14.09.2006 N 140-V), Статутом Аудиторської палати України, з метою організаційного забезпечення роботи АПУ Аудиторська палата України ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про Комісію Аудиторської палати України з контролю якості та професійної етики (додається).
2. Це рішення набирає чинності з дати його прийняття.
3. Секретаріату АПУ забезпечити оприлюднення цього рішення.
Голова Аудиторської палати України С.О.Столярова
Додаток 1
до рішення Аудиторської
палати України
14.02.2008 N 187/5.3
Положення
про Комісію Аудиторської палати України з
контролю якості та професійної етики
( У тексті Положення слова "Комітет з контролю за аудиторською
діяльністю" в усіх відмінках замінено відповідно словами
"Комітет з контролю за якістю аудиторських послуг" у
відповідних відмінках згідно з Рішенням Аудиторської палати
N 215/9 від 20.05.2010 )
1. Загальні положення
1.1. Положення розроблено відповідно до Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), Статуту Аудиторської палати України (далі - АПУ).
1.2. Положення визначає порядок створення Комісії АПУ з контролю якості та професійної етики АПУ (далі - Комісія), її склад, повноваження, структуру, порядок її роботи, прийняття рішень та взаємодії з іншими комісіями АПУ.
1.3. У своїй діяльності Комісія керується Законом України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), Статутом АПУ, цим Положенням та рішеннями АПУ.
1.4. Метою створення і діяльності Комісії є сприяння у забезпеченні високої якості аудиторських послуг та відповідності їх вимогам Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), стандартам аудиту та етики.
1.5. АПУ реалізує свої повноваження з контролю якості та професійної етики через Комісію.
1.6. Матеріально-технічне та організаційне забезпечення діяльності Комісії здійснює Секретаріат АПУ в межах затвердженого кошторису.
2. Порядок створення Комісії і її склад
2.1. Рішення про створення Комісії, її кількісний і персональний склад приймається АПУ.
2.2. Членами Комісії можуть бути тільки члени АПУ. Термін повноважень членів Комісії обмежується терміном їх перебування членами АПУ. До участі в роботі Комісії на добровільних або договірних засадах можуть залучатися особи, які не є членами АПУ, але компетентні в питаннях, що є предметом діяльності Комісії, а також голова та члени Комітету з контролю за якістю аудиторських послуг.
2.3. Роботою Комісії керує її голова, який може мати заступника. Голова Комісії обирається на засіданні АПУ, його заступник - на засіданні Комісії.
2.4. Голова Комісії виконує такі обов'язки:
- скликає засідання Комісії, визначає порядок денний, час і місце проведення та головує на них;
- організовує роботу Комісії, координує роботу регіональних відділень АПУ з питань контролю якості та професійної етики;
- надає доручення окремим членам Комісії щодо підготовки до розгляду матеріалів;
- доповідає на засіданнях АПУ з питань, віднесених до повноважень Комісії;
- забезпечує ведення документації, що відображає роботу Комісії;
- делегує, за потреби, свої повноваження заступнику.
2.5. Комісія може створювати методичні ради та робочі групи з окремих питань своєї роботи. Повноваження методичних рад та робочих груп, порядок фінансування їх витрат визначаються Комісією в межах її повноважень та затвердженого кошторису АПУ.
3. Повноваження Комісії
Комісія має такі повноваження:
3.1. Організовує та координує роботу Комітету з контролю за якістю аудиторських послуг.
3.2. Сприяє впровадженню та дотриманню аудиторами норм професійної етики аудиторів.
3.3. Здійснює контроль за дотриманням аудиторськими фірмами та аудиторами вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), стандартів аудиту, норм професійної етики аудиторів.
3.4. Здійснює моніторинг якості аудиту та супутніх послуг шляхом отримання звітів суб'єктів аудиторської діяльності, їхнього анкетування, тестування та безпосередньо через Комітет з контролю за якістю аудиторських послуг здійснює перевірку їх діяльності.
3.5. Здійснює заходи із забезпечення незалежності аудиторів при проведенні ними аудиторських перевірок та організації контролю за якістю аудиторських послуг.
3.6. Розглядає скарги, звернення та надає їх до перевірки Комітетом з контролю за якістю аудиторських послуг щодо викладених у них фактів по дотриманню суб'єктами аудиторської діяльності вимог законодавства, норм та стандартів аудиту і професійної етики.
3.7. З метою проведення зовнішніх перевірок аудиторів та аудиторських фірм організовує роботу Комітету з контролю за якістю аудиторських послуг:
- розглядає і надає на затвердження АПУ підготовлені Комітетом Положення про здійснення зовнішніх перевірок аудиторів та аудиторських фірм, Положення про моніторинг з питань контролю за аудиторською діяльністю;
- розглядає і надає на затвердження АПУ розроблений Комітетом проект національного плану зовнішніх перевірок аудиторів та аудиторських фірм;
- розглядає результати зовнішніх перевірок аудиторів та аудиторських фірм та у разі необхідності вносить пропозиції щодо застосування стягнень, передбачених ст. 22 Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 );
- вносить пропозиції щодо забезпечення дотримання аудиторами та аудиторськими фірмами вимог Закону України "Про аудиторську діяльність" ( 3125-12 ), стандартів аудиту та етики, незалежності аудиторів при проведені ними аудиторських перевірок та організації контролю за якістю аудиторських послуг;
3.8. Комісія через Комітет з контролю за якістю аудиторських послуг організовує:
- проведення зовнішніх перевірок систем контролю якості;
- моніторинг з питань контролю аудиторської діяльності;
- застосування додаткових процедур щодо забезпечення контролю якості та дисциплінарних заходів за наслідками контролю;
- інформування суспільства про функціонування систем контролю якості аудиторських послуг в Україні.
3.9. Здійснює інші повноваження, передбачені Статутом АПУ та Регламентом АПУ.
4. Порядок роботи Комісії
4.1. Для реалізації повноважень Комісія планує роботу на поточний рік, розробляє регламент своєї роботи з урахуванням вимог захисту інтелектуальної власності, а також методологічну і нормативну базу моніторингу та перевірок суб'єктів аудиту і подає її на затвердження АПУ. До 1 жовтня кожного року Комісія подає до Секретаріату АПУ пропозиції щодо формування кошторису на наступний рік.
4.2. Комісія проводить планові засідання щомісячно за тиждень, але не пізніше одного дня до засідання АПУ. У разі необхідності проводяться позапланові засідання. За наслідками обговорення питань на засіданні Комісія приймає рішення.
4.3. Порядок денний визначається головою Комісії відповідно до Плану роботи Комісії або на підставі пропозицій, отриманих від членів Комісії та пропозицій, що надійшли від Голови АПУ чи інших членів АПУ.
4.4. Засідання Комісії є правомочним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів. Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів присутніх членів Комісії. З окремих питань, які не потребують широкого обговорення, рішення можуть бути прийняті шляхом письмового опитування членів Комісії.
4.5. Комісія у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє з іншими комісіями АПУ та регіональними відділеннями АПУ.
4.6. У разі розгляду справ за підсумками проведення зовнішніх перевірок засідання Комісії проводиться за участю голови Комітету з контролю за якістю аудиторських послуг.
4.7. На засідання Комісії в разі необхідності можуть запрошуватися особи, зацікавлені у розгляді справ.
4.8. Засідання Комісії оформлюються протоколом, з яким ознайомлюються члени Комісії.
4.9. Для вирішення організаційних питань та ведення діловодства Комісії за нею закріплюється радник Комісії, який є штатним працівником секретаріату АПУ.