документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2009-09-232009-11-182010-01-132010-01-272010-03-01  

Документ втратив чиннiсть!


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 23 вересня 2009 р. N 1037
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 855 від 27 липня 2011
р.)

Про розподіл квартир, що придбані
Державною іпотечною установою

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Утворити Координаційну раду з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України.

2. Затвердити такі, що додаються:

Положення про Координаційну раду з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України;

Порядок розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 вересня 2009 р. N 1037

Положення
про Координаційну раду з питань розподілу
квартир, що придбані Державною іпотечною
установою, при Кабінеті Міністрів України

1. Координаційна рада з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, є тимчасовим дорадчим органом Кабінету Міністрів України (далі - Координаційна рада), що утворений з метою погодження списків громадян, яким надаються зазначені квартири, та подання їх на розгляд Кабінету Міністрів України.

2. Головою Координаційної ради є Міністр праці та соціальної політики. Персональний склад Координаційної ради затверджується наказом Мінпраці.

До складу Координаційної ради входять заступник Міністра праці та соціальної політики, Міністр (перший заступник Міністра) з питань житлово-комунального господарства, Міністр (перший заступник Міністра) регіонального розвитку та будівництва, Міністр (заступник Міністра) у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністр (заступник Міністра) фінансів, Міністр (заступник Міністра) економіки, начальник (заступник начальника) Держархбудінспекції, голова правління (перший заступник голови правління) Державної іпотечної установи, начальник Управління стратегії реформування соціальних відносин Секретаріату Кабінету Міністрів України, представник правління Асоціації міст України та громад (за згодою), а також у разі потреби за згодою - представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, народні депутати України.

Голова Координаційної ради може вносити зміни до її складу.

3. Голова Координаційної ради затверджує порядок подання на погодження Ради попередніх поіменних списків громадян, яким надаються квартири.

4. Формою роботи Координаційної ради є засідання, що проводяться за рішенням її голови.

Засідання Координаційної ради веде голова, а за його відсутності - заступник голови.

Засідання Координаційної ради вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.

5. Рішення Координаційної ради вважається схваленим, якщо за нього проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Координаційної ради.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Рішення Координаційної ради фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 вересня 2009 р. N 1037

Порядок
розподілу квартир, що придбані
Державною іпотечною установою

1. Цей Порядок визначає механізм розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою відповідно до переліків житлових будинків та об'єктів незавершеного житлового будівництва, затверджених Кабінетом Міністрів України (далі - квартири), між громадянами, які згідно із законодавством були взяті на квартирний облік до 1 січня 2009 р. і перебувають на ньому (далі - громадяни).

2. Головні розпорядники бюджетних коштів визначаються у Державному бюджеті України на відповідний рік.

3. Відповідальними за складення попередніх поіменних списків громадян, яким надаються квартири, є Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації (далі - адміністрації).

4. Для надання квартир громадянам, які перебувають на квартирному обліку, що ведеться:

виконавчими органами сільської, селищної, міської, районної у місті ради, на території яких розташовані житлові будинки та об'єкти незавершеного житлового будівництва, в яких придбані квартири (далі - житлові об'єкти), виділяється 80 відсотків загальної кількості квартир;

Міноборони, МВС, МНС, СБУ, Держприкордонслужбою, Державним департаментом з питань виконання покарань, Управлінням державної охорони, Генеральною прокуратурою України (далі - державні органи) та підприємствами Українського товариства глухих і Українського товариства сліпих (далі - УТОГ і УТОС) на відповідній території, на якій розташовані житлові об'єкти, - 20 відсотків загальної кількості квартир.

Квартири, що розподіляються серед громадян, які перебувають на квартирному обліку, що ведеться державними органами, і проходять службу, мають статус службових.

У разі коли в населеному пункті, на території якого розташовані житлові об'єкти, станом на 1 січня 2009 р. не вівся квартирний облік, квартири розподіляються між громадянами, які перебувають на такому обліку в населених пунктах, що межують із ним, за пропозицією відповідної адміністрації.

У разі відсутності громадян, що погодилися на отримання квартири у населеному пункті, в якому станом на 1 січня 2009 р. не вівся квартирний облік, квартири розподіляються серед громадян, які перебувають на квартирному обліку, що ведеться державними органами, УТОГ і УТОС, і погодилися на проживання у зазначеному населеному пункті.

5. Для громадян, які мають право на позачергове та першочергове отримання житла, виділяється не більш як по 20 відсотків загальної кількості квартир; для громадян, які мають право на отримання житла на загальних підставах, - 60 відсотків квартир.

Розподіл квартир між громадянами згідно із списком осіб, які мають право на позачергове отримання житла, здійснюється пропорційно між відповідними категоріями осіб з урахуванням визначених законодавством строків надання житла.

Розподіл квартир між громадянами згідно із списком осіб, які мають право на першочергове отримання житла, здійснюється між відповідними категоріями осіб з урахуванням результатів обстеження їх житлових умов.

Категорії громадян, які мають право на позачергове та першочергове отримання житла, визначаються відповідно до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів Української РСР та Української республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984 р. N 470 (ЗП УРСР, 1984 р., N 12, ст. 80).

У разі відсутності громадян, які мають право на отримання житла на загальних підставах, квартири розподіляються порівну серед громадян, які мають право на позачергове та першочергове отримання житла.

У разі забезпечення квартирами громадян, які мають право на позачергове (першочергове) отримання житла, або відсутності таких громадян квартири розподіляються серед громадян, які мають право на першочергове (позачергове) отримання житла і на загальних підставах, у співвідношенні відповідно 40 і 60 відсотків.

6. Відповідні виконавчі органи сільської, селищної, міської, районної у місті ради складають з урахуванням кількості однокімнатних, двокімнатних та інших придбаних квартир попередні поіменні списки осіб, які:

мають право на позачергове одержання житла;

користуються правом першочергового одержання житла;

перебувають у загальному списку осіб, що потребують поліпшення житлових умов.

7. При розрахунках, що проводяться під час попереднього розподілу квартир, кількість квартир округлюється до цілого числа.

Якщо після округлення сума розподілених квартир не збігається із загальною кількістю квартир, що розподіляються, на відповідну різницю квартир зменшується (збільшується) кількість виділених квартир суб'єкту розподілу, що отримав найбільшу кількість квартир.

8. Квартири надаються виходячи з норми не більш як 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

У разі коли загальна площа житла перевищує нормативну площу, громадянин сплачує одноразово за власні кошти різницю між вартістю загальної та нормативної площі виходячи з вартості 1 кв. метра, сплаченої Державною іпотечною установою. Зазначені кошти вносяться на рахунок Державної іпотечної установи з подальшим їх спрямуванням до державного бюджету.

Допускається перевищення нормативної площі не більш як на 30 відсотків загальної площі житла, яке громадянин може придбавати. У такому разі квартира надається лише після сплати громадянином вартості житлової площі, що перевищує встановлену норму. Доплата за понаднормативну площу житла не здійснюється у випадках, передбачених частиною четвертою статті 48 Житлового кодексу Української РСР ( 5464-10 ) (Відомості Верховної Ради УРСР, 1983 р., додаток до N 28, ст. 573).

9. Попередні поіменні списки громадян складаються відповідними виконавчими органами сільської, селищної, міської, районної у місті ради, державними органами, УТОГ і УТОС за формою згідно з додатком 4 до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів Української РСР та Української республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984 р. N 470 (ЗП УРСР, 1984 р., N 12, ст. 80), і надсилаються адміністрації разом із завіреними копіями документів, що підтверджують право громадянина на отримання житла.

10. Адміністрація з метою проведення перевірки правових підстав для включення громадян до попередніх поіменних списків та відповідності попереднього розподілу квартир вимогам цього Порядку утворює робочу групу з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою (далі - робочі групи). Керівник адміністрації в установленому порядку визначає склад робочої групи.

Попередні поіменні списки громадян, перевірені робочою групою, подаються на підпис голові адміністрації та надсилаються Мінжитлокомунгоспу.

11. Мінжитлокомунгосп за участю Мінрегіонбуду після надходження попередніх поіменних списків громадян перевіряє їх на відповідність кількості розподілених квартир кількості прийнятих в експлуатацію та подає Координаційній раді з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України.

12. Координаційна рада з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України за участю уповноважених представників відповідних адміністрацій вивчає попередні поіменні списки громадян, погоджує їх та подає на розгляд Кабінету Міністрів України.

У разі виявлення у попередніх поіменних списках громадян неточностей або неправомірності їх складення Координаційна рада з питань розподілу квартир, що придбані Державною іпотечною установою, при Кабінеті Міністрів України повертає списки адміністраціям для доопрацювання.

13. Кабінет Міністрів України затверджує поіменні списки громадян, яким надаються квартири.

14. Підставою для вселення громадян у квартиру є ордер, виданий в установленому законодавством порядку.

^ Наверх
наверх