документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1998-01-192004-02-16  

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 35 від 19.01.98
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 лютого 1998 року за N 126/2566

( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
податкової адміністрації
N 341 від 16.08.
2005 )

Про затвердження Порядку податкового обліку виграшів
та витрат осіб, а також порядок звітності суб'єктів
грального бізнесу

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
податкової адміністрації
N 92 від 16.02.
2004 )

На виконання підпункту 10.2.2 статті 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" ( 334/94-вр ) наказую:

1. Затвердити Порядок податкового обліку виграшів та витрат осіб, а також порядок звітності суб'єктів грального бізнесу, що додається.

2. Начальнику Головного управління прямих податків Фурману А.П. після підписання цього наказу подати для державної реєстрації до Міністерства юстиції України наказ "Про затвердження Порядку податкового обліку виграшів та витрат осіб, а також порядок звітності суб'єктів грального бізнесу".

3. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у 10-денний термін після державної реєстрації наказу "Про затвердження Порядку податкового обліку виграшів та витрат осіб, а також порядку звітності суб'єктів грального бізнесу" забезпечити тиражування його та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Шитрю О.I.

Голова М.Я.Азаров

Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України від
19.01.98 N 35

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 лютого 1998 року за N 126/2566

Порядок
податкового обліку виграшів та витрат осіб, а також
порядок звітності суб'єктів грального бізнесу

1. Порядок податкового обліку виграшів та витрат осіб, а також порядок звітності суб'єктів грального бізнесу розроблено на виконання підпункту 10.2.2 статті 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" ( 334/94-вр ) (далі - Закон).

2. Підприємства і організації всіх форм власності та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності (далі - платник податку), які здійснюють свою діяльність з надання послуг у сфері грального бізнесу, зобов'язані забезпечити встановлений цим Порядком податковий облік виграшів та витрат осіб, а також порядок звітності суб'єктів грального бізнесу у зв'язку з виплатою особі виграшів у казино, бінго, інші ігри у гральних місцях (домах) та утримуванням і внесенням до бюджету 30 відсотків від суми прибутку.

3. Придбання особами фішок (жетонів) здійснюється тільки через належним чином зареєстрований ЕККА в національній валюті України з виданням чека, який повинен зберігатись до закінчення гри. В чеку відображається назва платника податку, реєстраційний номер ЕККА, назва операції (продаж, купівля), кількість проданих фішок (жетонів), їх ціна в національній валюті України та загальна сума, номер касового чека, заводський номер ЕККА, дата та час видання чека.

4. У разі пошкодження ЕККА облік руху фішок (жетонів) і готівки та розрахунки з особами повинні здійснюватись через резервний ЕККА, а у разі тимчасового відключення електроенергії - через товарно-касову книгу з виданням товарних чеків. Резервні ЕККА повинні бути належним чином зареєстровані в податкових адміністраціях (інспекціях).

5. Після закінчення гри в межах робочого дня особа зобов'язана зробити заяву про результати своєї гри шляхом надання оператору каси всіх чеків за придбані фішки (жетони) та залишку невикористаних або виграних фішок (жетонів), що дає право обміну їх на готівку та видачу прибутку. Чеки за фішки (жетони), що були придбані в попередні робочі дні, для підрахунку витрат за поточний робочий день оператором каси не приймаються.

6. Оператор-касир отримує чеки від особи та підраховує витрата особи, а по наданих фішках (жетонах) - його виграш (доход). Якщо виграш (доход) особи є меншим від понесених витрат або дорівнює їм, то оператор-касир купує фішки (жетони) за готівку у національній валюті України. Коли виграш (доход) особи перевищує витрати, оператор-касир встановлює цю різницю і повідомляє особу про суму прибутку. Після утримання податку у розмірі 30 відсотків від цієї суми особі виплачується 70 відсотків від суми прибутку (далі - прибуток, що підлягає виплаті).

У разі відсутності у особи чека на придбання фішок (жетонів) всі надані оператору-касиру фішки (жетони) враховуються як виграш (доход).

7. У випадку купівлі залишків фішок (жетонів) оператор видає такий самий касовий чек, як і при придбанні фішок (жетонів). Цей чек буде відрізнятися тільки назвою операції - "купівля".

У разі відсутності у платника податку сертифікованої програми, операція "купівля" буде здійснюватись через ЕККА операцією "повернення грошей за придбаний товар".

8. Видача особі прибутку, що підлягає виплаті, здійснюється за касовим або товарним чеком.

9. Оператором-касиром провадиться журнал (книга) обліку виграшів та витрат осіб за встановленою формою, з зазначенням таких даних:

- номер за порядком;

- дата та час видачі прибутку, що підлягає виплаті;

- номери чеків особи на придбання фішок (жетонів) та їх загальна сума;

- кількість фішок (жетонів) за кожним номіналом в національній валюті України та їх загальна сума;

- сума виграшу;

- сума прибутку, що підлягає оподаткуванню;

- утримано з прибутку 30 відсотків (грн.);

- прибуток, що підлягає виплаті;

- підпис особи;

- підпис оператора-касира.

Після запису зазначених відомостей в журнал (книгу) обліку виграшів та витрат осіб, чек повертається особі.

10. Журнал (книга) обліку виграшів та витрат осіб повинен бути пронумерований, прошнурований, завірений підписом керівника державної податкової адміністрації (інспекції), скріплений гербовою печаткою та зареєстрований у державній податковій адміністрації (інспекції) з наданням реєстраційного номера.

11. Для розрахунків особи за придбані фішки (жетони) банківською платіжною карткою виконуються такі операції:

- проводиться авторизація картки за допомогою платіжного термінала (або іншого спеціального пристрою) і після підтвердження наявності коштів на рахунку особи видається дві квитанції (сліпи) з відповідними реквізитами картки;

- один екземпляр квитанції (сліпа) видається особі, другий з його підписом - залишається у касира;

- після закінчення гри особа повертає квитанцію (сліп) та наявні фішки (жетони) касиру (головному касиру), який встановлює достовірність повернутої квитанції (сліпа), вираховує суму прибутку і вносить відповідні записи до журналу (книги) обліку виграшів та витрат осіб, після цього квитанція анулюється в присутності особи або повертається їй;

- повернення коштів на рахунок особи (відміна команди "списання") проводиться на терміналі. При цьому видається дві квитанції, одна - на руки особі, друга - залишається у платника податку (без підпису). Банк автоматично видає команду про несписання коштів з рахунку особи. Квитанція, що залишається у касира, підшивається в журнал реєстрації квитанцій.

Якщо операція на списання коштів з рахунку особи не відмінена, то залишається квитанція з підписом особи, яка підшивається в журнал реєстрації квитанцій.

Наприкінці робочого дня терміналом автоматично видається звіт про роботу за день (списання коштів з рахунку особи або повернення їх), який теж підшивається в журнал реєстрації квитанцій.

У разі відсутності термінала повернення коштів на рахунок особи здійснюється за допомогою імпринтера. При цьому виписується квитанція (сліп) в трьох екземплярах, один екземпляр якої видається особі, другий - подається в банк для зарахування відповідних коштів, третій - залишається в бухгалтерії платника податку.

12. Видача виграшу особі при розрахунку банківською платіжною карткою проводиться через ЕККА в установленому порядку.

13. За вимогою особи адміністрацією видається довідка, що підтверджує отриманий ним виграш (доход) та суму утриманого з нього податку за ставкою 30 відсотків (додаток 1). Для отримання такої довідки особа повинна пред'явити паспорт або посвідчення особи.

14. Забороняється:

- продаж фішок (жетонів) за гральним столом;

- використання для грального бізнесу приписних кас.

15. Платіжним документом для грального бізнесу в Україні є касові та товарні чеки.

16. Після закінчення робочого дня оператор-касир зобов'язаний скласти реєстр про утриману суму податку за звітний день за своїм підписом і передати цей реєстр головному бухгалтеру для проведення у 3-денний термін відповідних розрахунків з бюджетом (додаток 2).

17. Звітність суб'єктів грального бізнесу здійснюється за встановленою формою (додаток 3).

Податкова звітність може бути надана податковому органу за добровільним рішенням платника податків в електронній формі за умови дотримання чинного законодавства, що регулює ці питання. ( Пункт 17 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 92 від 16.02.2004 )

18. Адміністрація закладу грального бізнесу зобов'язана забезпечити допуск представників податкової адміністрації (інспекції) для здійснення контрольно-перевірної роботи за наявності виданого державною податковою адміністрацією (інспекцією) посвідчення на перевірку.

Примітка. Розрахунки у сфері грального бізнесу з використанням кредитних карток здійснюються згідно з порядком, встановленим Національним банком України - відповідно до Положення про впровадження пластикових карток міжнародних платіжних систем у розрахунках за товари, надані послуги та при видачі готівки, затвердженого постановою Національного банку України від 24.02.97 N 37.

Додаток 1
до Порядку податкового обліку
виграшів та витрат осіб, а
також порядку звітності
суб'єктів грального бізнесу

 "___"________ 199_ р.

                       Довідка N __________

Підтверджує, що __________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові;
__________________________________________________________________
його ідентифікаційний номер)
виграв ___________________________________________________________
(назва ігрового закладу, адреса)
_____________ грн. _______ коп. (________________________________)
(сума прописом)
його прибуток _________ грн. _______ коп. (______________________)
(сума прописом)
утримано податку з прибутку і перераховано до бюджету _______ грн.
_______ коп. (___________________________________________________)
(сума прописом)
Довідка видана для подання до податкової адміністрації (інспекції)

М.П. Керівник ________________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
Головний бухгалтер ________________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)

Додаток 2
до Порядку податкового обліку
виграшів та витрат осіб, а
також порядку звітності
суб'єктів грального бізнесу

                 Реєстр про утримання сум податку
за "___"________________ 199_ р.

——————————————————————————————————————————————————————————————————
| N |Сума прибутку, що| У тому числі |
| п/п |підлягає оподат- |———————————————————————————————————————|
| |куванню (грн.) |Утримано з прибутку|Прибуток, що підля-|
| | |30 відсотків (грн.)|гає виплаті (грн.) |
|——————+—————————————————+———————————————————+———————————————————|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
|——————+—————————————————+———————————————————+———————————————————|
|______|_________________|___________________|___________________|
|______|_________________|___________________|___________________|
|______|_________________|___________________|___________________|
|Всього| | | |
——————————————————————————————————————————————————————————————————

 Оператор-касир  ________________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)

Додаток 3
до Порядку податкового обліку
виграшів та витрат осіб, а
також порядку звітності
суб'єктів грального бізнесу

Штамп платника податку

До державної податкової адміністрації (інспекції) в
___________________________________________________
___________________________________________________

                               Звіт
суб'єктів грального бізнесу про утримані і перераховані
до бюджету 30 відсотків від суми прибутку особи

за звітний (податковий) період ___________________________ 199_ р.
(квартал, півріччя, 9 місяців, рік)
Назва платника податку ___________________________________________
__________________________________________________________________
Код та назва форми власності (КФВ) _______________________________
Ідентифікаційний код платника з ЄДРПОУ ___________________________
Організаційно-правова форма (КОПФ) _______________________________
Місцезнаходження, телефон (факс) _______________________________
__________________________________________________________________

——————————————————————————————————————————————————————————————————
|Сума дохо-|Сума |Сума |Нарахова-|Перера-|Відхилення |При- |
|дів, отри-|витрат |прибутку,|ний до |ховано | +/- |мітка|
|маних у |за зві-|що підля-|сплати |до бюд-|(гр.4-гр.5)| |
|вигляді |тний |гає опо- |податок |жету | | |
|виграшів |період |даткуван-|(30%) | | | |
|за звітний| |ню | | | | |
|період | | | | | | |
|——————————+———————+—————————+—————————+———————+———————————+—————|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|——————————+———————+—————————+—————————+———————+———————————+—————|
|__________|_______|_________|_________|_______|___________|_____|
|__________|_______|_________|_________|_______|___________|_____|
——————————————————————————————————————————————————————————————————

 Керівник           _____________________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
Головний бухгалтер _____________________________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
Дата складання звіту "___"________ 199_ р.
Відмітка про одержання звіту ______________________
(дата, штамп ДПА)

^ Наверх
наверх