документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2008-02-222009-10-142012-12-192017-12-18  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 22 лютого 2008 р. N 75
Київ

Про затвердження критеріїв розподілу
суб'єктів господарювання за ступенями ризику
їх діяльності в галузі електроенергетики та
сфері теплопостачання і визначення періодичності
здійснення заходів державного нагляду (контролю)

Відповідно до статей 5 і 22 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" ( 877-16 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити критерії розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику їх діяльності в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання і визначення періодичності здійснення заходів державного нагляду (контролю) згідно з додатком.

2. Міністерству палива та енергетики привести у тримісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 22 лютого 2008 р. N 75

Критерії
розподілу суб'єктів господарювання
за ступенями ризику їх діяльності в галузі
електроенергетики та сфері теплопостачання і
визначення періодичності здійснення заходів
державного нагляду (контролю)

1. Критерії розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику їх діяльності в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (далі - критерії) встановлюються з метою проведення оцінки процесів виробництва, розподілу, постачання і споживання електричної та теплової енергії, пов'язаних із забезпеченням належного технічного стану і/або експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж, надійності енергопостачання та безпеки для життя і здоров'я населення, навколишнього природного середовища від провадження господарської діяльності в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, на основі яких визначається прийнятний ступінь ризику - високий, середній та незначний.

2. До критеріїв, за якими оцінюється прийнятний ступінь ризику від провадження господарської діяльності для безпеки життя і здоров'я населення, навколишнього природного середовища (далі - прийнятний ризик), належать:

1) технічний стан та організація експлуатації - оцінка:

технічного стану та експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж;

організації експлуатації та технічного стану енергетичних об'єктів;

процесів виробництва, розподілу, постачання і споживання електричної та теплової енергії, пов'язаних із забезпеченням належного технічного стану і/або експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж, надійності енергопостачання;

схем забезпечення надійності енергопостачання електричних, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж;

технічного стану та експлуатації засобів, обладнання, комунікацій та споруд, технічних систем забезпечення управління енергетичним господарством підприємств;

рівня технологічних порушень в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, наслідків порушень і рівня складності їх ліквідації;

оперативно-диспетчерського управління виробництвом, передачею, розподілом і споживанням електричної і теплової енергії з урахуванням режимів централізованого електро- та теплопостачання;

стану підготовки оперативного, оперативно-ремонтного та виробничого персоналу;

стану підготовки осіб, відповідальних за енергетичне господарство підприємств;

стану технічного обслуговування, поточного і капітального ремонту енергетичного обладнання та мереж суб'єктів електроенергетики і суб'єктів відносин у сфері теплопостачання (далі - енергетичне обладнання та мережі);

потенційної техногенної та екологічної небезпеки об'єктів підвищеної небезпеки та об'єктів, для яких встановлено екологічну броню електропостачання;

2) соціально-економічна ситуація - оцінка:

рівня загрози, що враховує ймовірність виникнення негативних соціальних і матеріальних наслідків від провадження господарської діяльності та можливий розмір втрат від технологічних порушень в роботі енергетичного господарства споживачів, суб'єктів електроенергетики і суб'єктів відносин у сфері теплопостачання;

технологічних порушень в роботі енергетичного господарства, надійності енергопостачання підприємств, що можуть призвести до виникнення загрози для життя і здоров'я людей;

ефективності заходів з експлуатації енергетичного обладнання забезпечувати надійне енергопостачання підприємств та дотримання нормативних вимог;

діяльності оперативно-диспетчерського управління та енергослужби із забезпечення безперебійної роботи енергетичних об'єктів, мінімізації їх впливу на життєдіяльність населення;

ресурсного потенціалу, необхідного для усунення технологічних порушень в роботі енергетичного господарства підприємств, енергетичного обладнання та мереж, обсягу недовідпущеної енергії, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та компенсації завданих збитків;

технологічних порушень в роботі енергетичного господарства підприємств, енергетичного обладнання та мереж і своєчасності оповіщення про них населення;

стану взаємодії з місцевими органами виконавчої влади;

3) екологічна ситуація - оцінка:

ефективності заходів щодо забезпечення надійного енергопостачання споживачів, зокрема і тих, для яких встановлено екологічну броню електропостачання, що враховують рівень загрози виникнення негативних екологічних наслідків для населення, навколишнього природного середовища від провадження господарської діяльності у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання;

потенціалу запобіганню виникненню надзвичайної екологічної ситуації.

3. Відповідно до встановлених критеріїв суб'єкти господарювання незалежно від форми власності та видів господарської діяльності з урахуванням значення прийнятного ризику належать до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього та незначного.

4. До суб'єктів господарювання з високим ступенем прийнятного ризику належать:

1) підприємства і організації та їх виробничі об'єкти, що провадять:

господарську діяльність з виробництва електричної енергії;

господарську діяльність з передачі та постачання електричної енергії магістральними і локальними (місцевими) розподільними мережами;

централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергосистемою України;

2) підприємства і організації та їх виробничі об'єкти, що провадять:

господарську діяльність з виробництва, передачі та постачання теплової енергії магістральними та місцевими тепловими мережами;

господарську діяльність з виробництва теплової енергії;

3) підприємства і організації та їх виробничі об'єкти - споживачі електричної (теплової) енергії:

що мають струмоприймачі першої категорії з надійності електропостачання або особливої групи цієї категорії;

для яких встановлено екологічну броню електропостачання;

у власності або оперативному управлінні яких є виробничі об'єкти підвищеної небезпеки, внесені до Державного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки;

із сезонним характером виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг;

з обслуговування та експлуатації житлового фонду;

4) дошкільні, навчальні та лікувальні заклади.

5. До суб'єктів господарювання із середнім ступенем прийнятного ризику належать:

споживачі електричної енергії та їх виробничі об'єкти другої категорії з надійності електропостачання;

підприємства і організації та їх виробничі об'єкти, у власності або оперативному управлінні яких є системи автономного електро- та теплопостачання, помірно централізованого теплопостачання.

6. До суб'єктів господарювання з незначним ступенем прийнятного ризику належать:

споживачі електричної енергії та їх виробничі об'єкти третьої категорії з надійності електропостачання;

споживачі теплової енергії та їх виробничі об'єкти, яким надаються послуги з опалення та гарячого водопостачання від систем автономного теплопостачання;

промислові споживачі теплової енергії та їх виробничі об'єкти.

7. Планові заходи державного нагляду (контролю) за суб'єктами господарювання і/або їх виробничими об'єктами з високим ступенем прийнятного ризику, зазначеними у підпункті 1 пункту 4, проводяться не частіше ніж три рази на рік, а тих, що зазначені у підпунктах 2, 3 і 4 пункту 4, - не частіше ніж два рази на рік.

Планові заходи державного нагляду (контролю) за суб'єктами господарювання і/або їх виробничими об'єктами з середнім і незначним ступенем прийнятного ризику, зазначеними у пунктах 5 і 6, проводиться відповідно один раз на три і один раз на п'ять років.

Фактична періодичність планових заходів державного нагляду (контролю) встановлюється залежно від результатів попередніх заходів державного нагляду (контролю).

Відповідно до встановлених критеріїв та визначеної періодичності Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснюють планові заходи державного нагляду (контролю) на об'єктах галузі електроенергетики та сфери теплопостачання згідно з вимогами Законів України "Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ) і "Про теплопостачання" ( 2633-15 ).

^ Наверх
наверх