документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2006-12-292007-01-312007-02-262007-03-302007-04-272007-07-272007-08-282007-10-312007-12-292008-02-27  

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
29.12.2006 N 1168

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служби України
N 175 від 27.02.20
10)

(Наказ з 21.03.2008 р. призупинено на підставі Наказу
Державної митної служби України
N 235 від 18.03.20
08)

Про тимчасові заходи із забезпечення сприятливих
умов зовнішньоекономічної діяльності
для окремих підприємств-резидентів

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної
митної служби
N 80 від 31.01.20
07
N 162 від 26.02.20
07 )

З метою забезпечення регіональними митницями, митницями сприятливих умов для окремих підприємств - резидентів України при здійсненні ними зовнішньоекономічних операцій шляхом незастосування під час митного контролю та митного оформлення до їх товарів заборон та обмежень, установлених нормативно-правовими актами Державної митної служби України, наказую:

1. Затвердити Тимчасові критерії оцінки регіональними митницями, митницями підприємств-резидентів, до товарів яких можуть не застосовуватися заборони та обмеження, установлені нормативно-правовими актами Державної митної служби України (далі - Критерії оцінки), що додаються.

2. Затвердити Тимчасовий порядок визначення регіональними митницями, митницями підприємств-резидентів, до товарів яких можуть не застосовуватися заборони та обмеження, установлені нормативно-правовими актами Державної митної служби України, що додається.

3. Затвердити Тимчасовий перелік нормативно-правових актів Державної митної служби України, установлені якими заборони та обмеження можуть не застосовуватись до товарів підприємств-резидентів, які відповідають Критеріям оцінки (далі - Тимчасовий перелік нормативно-правових актів), що додається.

4. Установити, що до товарів усіх підприємств-резидентів, які підписали протоколи про співпрацю з Державною митною службою України (далі - Протоколи про співпрацю), не застосовуються окремі положення нормативно-правових актів Державної митної служби України, наведені в Тимчасовому переліку нормативно-правових актів.

4.1. Установити, що Протоколи про співпрацю виконують функції Угоди про надання посадовим особам митних органів прав безперешкодного доступу до фінансових і банківських документів підприємства, що стосуються переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, після закінчення операцій з митного контролю, митного оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України (далі - Угода про аудит).

Регіональним митницям, митницям за місцем державної реєстрації всіх підприємств-резидентів, які підписали Протоколи про співпрацю, без укладення з цими підприємствами Угоди про аудит унести їх до реєстру підприємств, до товарів яких не застосовуються заборони та обмеження, установлені нормативно-правовими актами Державної митної служби України (далі - Реєстр), про що видати відповідні накази із зазначенням у них нормативно-правових актів, положення яких не застосовуються до цих підприємств і погоджені з ними.

4.2. Установити, що в разі порушення підприємствами-резидентами, які підписали Протоколи про співпрацю, хоча б одного з Критеріїв оцінки після підписання ними Протоколів про співпрацю підприємство виключається з Реєстру, про що регіональними митницями, митницями за місцем державної реєстрації таких підприємств видаються відповідні накази.

Підприємства-резиденти, які підписали Протоколи про співпрацю, виключається з Реєстру в разі закінчення дії відповідного Протоколу про співпрацю.

5. Установити, що митний огляд товарів, належних підприємствам-резидентам, що підписали Протоколи про співпрацю або відповідають Критеріям оцінки, проводиться вибірково та з періодичністю залежно від наявності обґрунтованих підстав для проведення такого огляду.

6. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) до моменту розробки та впровадження у дію нової форми програмно-інформаційного комплексу з формування нового Реєстру забезпечити функціонування діючого Реєстру відповідно до наказу Держмитслужби України від 24.01.06 N 49.

7.Установити, що цей наказ набирає чинності з 01.01.07 і діє до 01.04.07. ( Пункт 7 в редакції Наказів Державної митної служби N 80 від 31.01.2007, N 162 від 26.02.2007 )

8. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Черкасського Р.А.

Голова Служби О.Б.Єгоров

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
29.12.2006 N 1168

Тимчасові критерії
оцінки регіональними митницями, митницями
підприємств-резидентів, до товарів яких можуть
не застосовуватися заборони та обмеження,
установлені нормативно-правовими актами
Державної митної служби України

Сприятливі умови для окремих підприємств - резидентів України (далі - підприємство) при здійсненні ними зовнішньоекономічних операцій шляхом незастосування під час митного контролю та митного оформлення до їх товарів заборон та обмежень, установлених нормативно-правовими актами Державної митної служби України, можуть забезпечуватися в разі відповідності підприємства таким Тимчасовим критеріям оцінки:

підприємство перебуває на обліку в митному органі як суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності та провадить таку діяльність на регулярній та постійній основі протягом принаймні одного року, що передує моменту здійснення оцінки підприємства;

підприємство є:

безпосереднім імпортером товарів, що сплачує податки виключно в грошовій формі (крім випадків застосування векселів при ввезенні майна як внеску до статутного фонду підприємства або на підставі договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність; при ввезенні товарів у рамках виробничої кооперації; обладнання, сировини і комплектуючих для власних виробничих потреб), або

виконавцем операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах відповідно до Закону України від 15.09.95 N 327/95-ВР "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах", або

безпосереднім виконавцем робіт, пов'язаних з ремонтом, у тому числі гарантійним, увезених з цією метою товарів, і сплачує податки в грошовій формі або з використанням простих векселів, або

безпосереднім виконавцем робіт, пов'язаних з будівництвом або ремонтом морських і річкових суден, інших плавучих засобів чи повітряних суден, щодо яких може бути наданий дозвіл на тимчасове ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування, або

експортером продукції власного виробництва, або

власником митного ліцензійного складу.

Посадові особи підприємства:

протягом одного року, що передує даті здійснення оцінки діяльності підприємства, не притягувалися у зв'язку з виконанням ними трудових (службових) обов'язків до адміністративної відповідальності за вчинення порушень митних правил, передбачених статтями 331, 336, 340, 345, 348 - 355 Митного кодексу України ( 92-15 );

протягом шести місяців, що передують даті здійснення оцінки діяльності підприємства, не притягувалися у зв'язку виконанням ними трудових (службових) обов'язків до адміністративної відповідальності за вчинення порушень митних правил, передбачених іншими статтями Митного кодексу України ( 92-15 ).

підприємство дотримується вимог статті 416 Митного кодексу України ( 92-15 );

протягом трьох років, що передують даті здійснення оцінки діяльності підприємства, ним забезпечено сплату до Державного бюджету України додатково нарахованих за результатами документальних або камеральних перевірок податків і зборів (обов'язкових платежів) на підставі податкового повідомлення чи апеляційного узгодження податкового зобов'язання;

відсутність інформації про факти непідтвердження автентичності документів, на підставі яких було проведено митне оформлення товарів чи майна підприємства, під час здійснення ним зовнішньоекономічних операцій (без обмеження терміну й дати отримання таких відомостей);

відсутність інформації про факти митного оформлення товарів підприємства з критичними показниками щодо їх митної вартості протягом року, що передує моменту здійснення оцінки підприємства, або відсутність відомостей про підприємство в так званій базі ризиків, що формується в процесі опрацювання й аналізу електронних копій вантажних митних декларацій;

підприємством укладено угоду з митницею, у зоні діяльності якої воно зареєстроване як суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності, про надання посадовим особам митних органів прав безперешкодного доступу до фінансових і банківських документів підприємства, які стосуються переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, після закінчення операцій з митного контролю, митного оформлення та пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України.

Директор Департаменту організації митного контролю С.М.Сьомка

^ Наверх
наверх