документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2007-02-072012-01-252015-11-252017-12-20  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 7 лютого 2007 р. N 150
Київ

Про затвердження Порядку виплати
деяким категоріям інвалідів грошової компенсації
замість санаторно-курортної путівки та вартості
самостійного санаторно-курортного лікування

Відповідно до статті 29 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" ( 2961-15 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2008 року.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 лютого 2007 р. N 150

Порядок
виплати деяким категоріям інвалідів
грошової компенсації замість санаторно-курортної
путівки та вартості самостійного
санаторно-курортного лікування

Загальна частина

1. Цей Порядок визначає механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування (далі - грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування) деяким категоріям інвалідів, та її розміри.

Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, інвалідів війни, інвалідів, зазначених в абзаці третьому частини першої статті 6 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" ( 1584-14 ), та на дітей-інвалідів.

2. Виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування проводиться на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства, що визначає право інвалідів на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, у розмірах, визначених відповідно до пункту 4 цього Порядку, управлінням праці та соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням:

особам, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій, якщо протягом трьох календарних років такі особи не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу і не виплачувалася за це грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування у зазначений період Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

іншим інвалідам, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.

3. Підставою для виплати грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування є такі документи:

заява інваліда про виплату грошової компенсації;

медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, що засвідчує проходження інвалідом санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування);

посвідчення інваліда, що підтверджує його належність до категорії громадян, зазначених у пункті 2 цього Порядку.

4. Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах: інвалідам I і II групи - 75 відсотків, III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що визначається Мінпраці за поданням Фонду соціального захисту інвалідів, погодженим з Мінфіном, щороку до 15 березня в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону про Державний бюджет України на поточний рік.

5. Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування інваліду, який працює (навчається), виплачується на підставі довідки з місця роботи (навчання) про те, що він протягом трьох років не одержував безоплатну санаторно-курортну путівку.

Зазначені види компенсації призначаються і виплачуються управлінням праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій.

6. У разі коли інвалід одержав безоплатну путівку не через орган праці та соціального захисту населення, виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування такій особі не проводиться.

7. Інваліду, який перебуває на повному державному утриманні, грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування виплачується згідно з цим Порядком.

8. Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування, не одержана інвалідом з вини органу виконавчої влади, виплачується без обмеження будь-яким строком.

У разі смерті інваліда, який мав право на таку компенсацію, не одержана ним сума не виплачується.

9. Витрати, пов'язані з виплатою грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування, інвалідам, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, покриваються за рахунок коштів державного бюджету в межах видатків, передбачених Мінпраці на цю мету.

10. У разі коли інвалід має право на одержання двох і більше видів компенсації згідно з кількома законами, йому надається право вибору в одержанні суми компенсації за одним із законів.

Умови виплати
грошової компенсації за путівку

11. Грошова компенсація за путівку виплачується інваліду, якщо він протягом попередніх трьох календарних років не одержував безоплатної санаторно-курортної путівки (не рахуючи рік, коли інвалід звернувся за нею).

Уперше грошова компенсація виплачується інваліду, який перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням (у разі звернення із заявою про її виплату) через три роки після набрання чинності Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" ( 2961-15 ).

Після виплати інвалідові зазначеної грошової компенсації період повторного перебування його на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням обчислюється з дня подання ним необхідних документів.

12. У разі зміни статусу інваліда період перебування його на обліку для виплати грошової компенсації за путівку обчислюється з дня набуття нового статусу.

Умови виплати грошової
компенсації за самостійне лікування

13. Грошова компенсація за самостійне лікування інваліда виплачується один раз на три календарних роки, якщо інвалід не одержував безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу, у розмірі, обчисленому відповідно до пункту 4 цього Порядку, на час проведення оздоровлення.

14. Право на грошову компенсацію за самостійне лікування настає з дня звернення із заявою про її виплату один раз на три календарних роки (рахуючи рік, коли інвалід проходив самостійно санаторно-курортне лікування).

Після отримання інвалідом грошової компенсації період повторного перебування його на обліку для забезпечення санаторно-курортного лікування обчислюється з дня подання ним необхідних документів.

У разі отримання грошової компенсації за путівку протягом трьох календарних років грошова компенсація за самостійне лікування не виплачується за зазначений період.

^ Наверх
наверх