документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2005-09-282006-02-03  

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
28.09.2005 N 417

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної податкової адміністрації України
від 19.01.2007 N
18)

Про затвердження Порядку взаємодії
між підрозділами органів державної
податкової служби України під час роботи
з безхазяйними речами та майном,
що переходить у власність держави

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної
податкової адміністрації
N 573 від 13.12.2005
N 53 від 03.02.2006
)

( Зміни в текст внесені частково. Додатково див. Наказ
Державної податкової адміністрації
N 357 від 26.06.2006
)

На виконання наказу ДПА України від 30.05.2003 N 261 "Про внесення змін до організаційної структури ДПА України" та з метою підвищення ефективності організації роботи щодо виявлення і розпорядження безхазяйним майном та забезпечення взаємодії стосовно проведення цієї роботи між підрозділами державної податкової служби, наказую:

1. Затвердити Порядок взаємодії між підрозділами державної податкової служби України під час роботи з безхазяйним майном (додаток).

2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ ДПА України від 24.05.2001 N 207 "Щодо упорядкування роботи підрозділів податкової міліції по боротьбі із незаконним обігом товарів. ( Пункт 2 в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 573 від 13.12.2005 )

( Пункт 3 вилучено на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 573 від 13.12.2005 )

( Пункт 4 вилучено на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 573 від 13.12.2005 )

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови ДПА України Лекаря С.І.

В.о. Голови Г.М.Оперенко

Додаток

Порядок
взаємодії між підрозділами органів державної
податкової служби України під час роботи
з безхазяйними речами та майном,
що переходить у власність держави

( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Наказом
Державної податкової адміністрації N 357
від 26.06.2006 )

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає взаємодію між підрозділами та працівниками державної податкової служби України під час виконання покладених на них згідно з законодавством України завдань по виявленню і розпорядженню безхазяйним майном та майном, що переходить у власність держави, і відповідає вимогам Законів України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ), "Про міліцію" ( 565-12 ), Цивільного кодексу України ( 435-15 ), інших нормативно-правових актів.

2. Дія цього Порядку поширюється на безхазяйне майно та речі, які відповідно до ст. 335 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 N 435-IV не має власника або власник якого невідомий, виявлене (знайдене) органами державної податкової служби або які надійшли з інших джерел, а саме: ( Абзац перший пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

майно, від якого власник відмовився;

майно, кошти, подаровані державі власником;

майно, кошти та право власності на яке припинено в зв'язку з припиненням юридичної особи чи смертю власника; ( Абзац четвертий пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

майно, що за правом успадкування перейшло у власність держави;

майно, набуте за рішенням суду;

знахідка;

скарби, що передані органу ДПС або ним виявлені; ( Пункт 2 розділу I доповнено абзацом восьмим згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

бездоглядна домашня тварина. ( Пункт 2 розділу I доповнено абзацом дев'ятим згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

3. Метою взаємодії є забезпечення виконання завдань з мобілізації коштів до державного бюджету, якісного та своєчасного оформлення необхідних документів при роботі з безхазяйним майном, вжиття дієвих заходів щодо поліпшення діяльності правової служби ДПС шляхом організації спільного відпрацювання матеріалів справ відносно майна, що може бути обернено в дохід держави, та запобігання винесенню судових рішень не на користь інтересів держави.

4. Форми взаємодії:

4.1. Проведення спільних заходів між підрозділами державної податкової служби, які здійснюють контрольно-перевірочну роботу, підрозділами податкової міліції та підрозділами (працівниками) організації роботи з безхазяйним майном.

4.2. Створення спільних робочих груп для відпрацювання (у разі потреби) конкретних складних фактів, пов'язаних із виявленням і розпорядженням безхазяйним майном та майном, що переходить у власність держави.

4.3. Своєчасний обмін інформацією про вірогідність виявлення безхазяйного майна між підрозділами органів ДПС.

4.4. Забезпечення супроводження справ у судах з метою захисту інтересів держави та органів ДПС України.

4.5. Аналіз причин недотримання вимог законодавчих і нормативних актів органами ДПС та суб'єктами господарювання при роботі по виявленню і розпорядженню безхазяйним майном та майном, що переходить у власність держави.

4.6. Узагальнення підрозділами організації роботи з безхазяйним майном підсумків виконання спільних заходів та розробка нових дієвих заходів і форм взаємодії.

4.7. Взаємодія підрозділів державної податкової служби з питань застосування Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.98 N 1340.

II. Взаємодія працівників ДПС при виявленні,
опису та попередній оцінці безхазяйного майна

1. Якщо працівникам органів ДПС під час виконання службових обов'язків стало відомо про майно, яке перелічене у пункті 2 розділу I цього Порядку та яке може бути звернуто у власність держави, вони негайно повідомляють про це керівника органу державної податкової служби у той же день службовою запискою. ( Пункт 1 розділу II в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

2. Якщо у ході діяльності податкової міліції виявлено безхазяйну рухому річ, вона не пізніше 10-денного терміну з дня виявлення передається до підрозділу організації роботи з безхазяйним майном службовою запискою з переліком додатків для подальшого обліку цього майна як безхазяйного. Додатки до службової записки мають містити копії документів, що вказують на обставини виявлення, місцезнаходження майна та його перелік із зазначенням кількісних і зовнішніх характеристик для подальшої ідентифікації. ( Пункт 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

3. Не пізніше другого робочого дня після одержання повідомлення про наявність майна, яке не має власника або власник якого невідомий, підрозділ організації роботи з безхазяйним майном проводить необхідну перевірку щодо виявлення або підтвердження наявності цього майна. ( Абзац перший пункту 3 розділу II в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

При підтвердженні наявності майна, яке не має власника або власник якого не відомий, підрозділ організації роботи з безхазяйним майном за участі працівників органів ДПС, інших осіб, які повідомили про наявність безхазяйного майна в той же день складає акт опису і попередньої оцінки майна за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку. ( Абзац другий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Попередня оцінка майна проводиться комісією у складі представників органу державної податкової служби та представника організації, що прийняла майно на зберігання, відповідно до п. 8 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.98 N 1340.

У разі розбіжності в оцінці майна між представниками комісії оцінка проводиться спеціалістами-експертами.

При цьому комісією складається акт опису і попередньої оцінки в необхідній кількості примірників, з яких один залишається у справі державної податкової інспекції, а другий вручається представнику підприємства, якому передано це майно на зберігання.

Акт підписується членами комісії, а також спеціалістом-оцінювачем (експертом), якщо його запрошували для оцінки майна. В кінці акта зазначається, в якій кількості примірників його складено і кому вони вручені.

Акт затверджується у термін не пізніше трьох календарних днів після його складання керівником органу ДПС або його заступником, на якого покладено функції контролю за організацією роботи підрозділів організації роботи з безхазяйним майном.

4. В акті опису і попередньої оцінки майна зазначаються: повна і точна назва кожного окремого предмета або групи однорідних рівноцінних предметів, докладний опис ознак кожного предмета, назва матеріалу, з якого виготовлено кожний з предметів, їх кількість, вага, довжина, якість, відсоток зносу, а також орієнтовна ринкова ціна предмета.

5. Попередня оцінка майна проводиться відповідно до пункту 8 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.98 N 1340.

Попередня оцінка майна проводиться виходячи з діючих ринкових роздрібних або оптових цін (в залежності від кількості предметів, які оцінюються). Промислові товари, які були у використанні, оцінюються з урахуванням відсотка зносу. Продовольчі товари оцінюються з урахуванням їх сорту і якості.

( Абзац 3 пункту 5 розділу II виключено на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 573 від 13.12.2005 )

( Абзац 4 пункту 5 розділу II виключено на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 573 від 13.12.2005 )

( Абзац 5 пункту 5 розділу II виключено на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 573 від 13.12.2005 )

6. Виявлене майно на підставі акта опису та попередньої оцінки майна підрозділом по організації роботи з безхазяйним майном у той же день береться на облік.

Виявлене майно, яке має ознаки безхазяйного, передається на відповідальне зберігання організації, включеній до Єдиного реєстру торговельних організацій, або організації, на території якої було виявлено це майно. Передача проводиться за актом опису та попередньої оцінки майна із зазначенням назви, адреси цієї організації, прізвища, імені та по батькові службової особи, що приймає майно, з обов'язковим підписом цієї особи саме за прийняття майна та наданням довіреності, а також відмітки про те, що особу, яка прийняла майно на зберігання, попереджено про відповідальність за нестачу, заміну або псування цього майна.

Із організацією (підприємством), яка прийняла майно на відповідальне зберігання, укладається відповідна угода. Взяте на облік майно відображається на позабалансовому рахунку "Активи на відповідальному зберіганні" цієї організації (підприємства).

У разі коли виявлене майно, яке має ознаки безхазяйного, залишається на відповідальному зберіганні в органах ДПС, його облік здійснюється на позабалансовому рахунку "Активи на відповідальному зберіганні" відповідного органу ДПС. При цьому визначається посадова особа, яка несе матеріальну відповідальність за збереження цього майна. ( Розділ II доповнено пунктом 6 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 573 від 13.12.2005 )

7. Щомісячно до 20 числа, наступного за звітним, організації (підприємства), які прийняли майно на відповідальне зберігання, подають підрозділам державної податкової служби по роботі з безхазяйним майном Звіт про рух матеріальних цінностей, які обліковуються на позабалансових рахунках "Активи на відповідальному зберіганні" цих організацій (підприємств). ( Розділ II доповнено пунктом 7 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 573 від 13.12.2005 )

8. Про кожний факт виявлення безхазяйного майна на суму 10 тис. грн. і більше направляється окреме спецповідомлення до ДПА України за встановленою формою (додаток 5).

9. Органи ДПС здійснюють контроль за збереженням безхазяйних речей та майна, поставлених на облік, шляхом проведення інвентаризації за їх місцезнаходженням.

Інвентаризація проводиться щокварталу станом на перше число другого місяця кварталу робочими групами, до складу яких включаються працівники підрозділів організації роботи з безхазяйним майном, фінансового забезпечення, боротьби з корупцією в органах ДПС та юридичної служби. ( Розділ II доповнено пунктом 9 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

10. Інформація про результати інвентаризації за формою згідно з додатком 15 та пояснення по кожному факту виявлених порушень надаються ДПА України до 20 числа другого місяця кварталу. ( Розділ II доповнено пунктом 10 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

III. Ведення обліку безхазяйного майна

1. Облік безхазяйного майна ведеться підрозділами по організації роботи з безхазяйним майном на підставі акта опису та попередньої оцінки майна. Для обліку актів опису та попередньої оцінки майна в цих підрозділах ведеться книга обліку актів опису та попередньої оцінки майна за формою згідно з додатком 2 до Порядку. Акти опису та попередньої оцінки майна реєструються у цій книзі в день їх надходження. Записи повинні проводитись своєчасно, чітко і без помарок. Акту опису та попередньої оцінки майна присвоюється порядковий номер, що відповідає порядковому номеру у книзі обліку актів опису та попередньої оцінки.

2. По кожному виявленому факту безхазяйного майна обов'язково заводиться окрема облікова справа, в якій знаходиться весь перелік необхідних документів, а саме:

акт опису та попередньої оцінки майна;

супровідні, службові, доповідні записки, рапорти;

пояснення;

Запити до установ і організацій про інформацію стосовно виявленого (знайденого) майна та відповіді на них;

лист (копія) про знахідку, направлений до міліції або органів місцевого самоврядування відповідно до ст. 338 ЦК України ( 435-15 ), з відміткою про його вручення;

експертна оцінка;

акт опису, оцінки та передачі майна;

рішення про повернення майна;

роздрукована з веб-сайта ДПА України об'ява про передачу на реалізацію майна вартістю 5 тис.грн. і більше; ( Абзац дев'ятий пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006, N 357 від 26.06.2006 )

картка обліку розрахунків за майно; ( Пункт 2 розділу III доповнено абзацом десятим згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006 )

копія претензії до торговельної організації про штрафні санкції;

платіжні документи про перерахування до бюджету виручки від реалізації майна;

всі документи, які підтверджують право власності на майно, надані власником, та акт прийому-передачі (у разі повернення майна); ( Абзац пункту 2 розділу III в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

інші документи, які складаються під час роботи з майном, поставленим на облік. ( Пункт 2 розділу III доповнено абзацом згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Кожній справі присвоюється порядковий номер відповідно до номера акта опису і попередньої оцінки майна.

3. Право власності держави на безхазяйну рухому річ, взяту на облік органами державної податкової служби України на підставі ст. 326 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), наступає згідно з положеннями ч. 3 ст. 335, ст. 336, 338, 341, 343, 344 цього Кодексу, а саме:

з моменту взяття на облік рухомої речі, від якої власник відмовився;

після закінчення шести місяців з моменту подання заяви про знахідку до міліції або до органу місцевого самоврядування;

якщо протягом шести місяців з моменту подання заяви про затримання бездоглядної робочої або великої рогатої худоби і протягом двох місяців - щодо інших домашніх тварин не буде виявлено їхнього власника або він не заявить своє право на них;

з моменту виявлення скарбу або його передачі органу ДПС; ( Абзац п'ятий пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

за рішенням суду.

IV. Формування Єдиного реєстру торговельних
організацій, яким надається право реалізації
та зберігання безхазяйного та іншого майна,
що перейшло у власність держави

1. Для включення суб'єктів господарювання до Єдиного реєстру торговельних організацій, яким надається право реалізації та зберігання безхазяйного та іншого майна, що перейшло у власність держави (далі - Єдиний реєстр) створюється комісія з представників органів державної податкової служби, правоохоронних та інших контролюючих органів.

Комісію очолює заступник голови обласної державної податкової адміністрації, який згідно з розподілом обов'язків відповідає за цю ділянку роботи.

2. До Єдиного реєстру можуть бути включені будь-які суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, що мають право здійснювати реалізацію майна шляхом проведення прилюдних торгів (аукціонів) і (або) право здійснювати операції з нерухомістю в порядку, передбаченому законодавством, а також ті, що мають відповідні ліцензії, які б забезпечували найбільш повний комплекс послуг з реалізації безхазяйного та іншого майна, що перейшло у власність держави.

3. Для формування Єдиного реєстру на наступний рік комісія не пізніше 1 грудня розміщує в засобах масової інформації оголошення з переліком документів, необхідних для участі в конкурсі, місце та дату проведення засідання комісії з формування Єдиного реєстру.

Перше засідання комісії з формування Єдиного реєстру проводиться не пізніше 20 січня. До затвердження Єдиного реєстру на поточний рік реалізація майна здійснюється через торговельні організації, які були включені до Єдиного реєстру на кінець минулого року.

4. Для участі в конкурсі суб'єкти господарювання подають такі документи:

а) заяву про включення до Єдиного реєстру;

б) копію довідки про державну реєстрацію;

в) копію статуту підприємства (організації);

г) довідку з органу ДПС, в якому зареєстроване підприємство, про постановку на облік як платника податків;

д) копію свідоцтва платника податку на додану вартість;

е) довідку з органу ДПС про відсутність податкового боргу;

є) копії ліцензій на право здійснення окремих господарської діяльності, ліцензування яких передбачено законодавчими актами України;

ж) довідку про складські приміщення або договір оренди складських приміщень;

з) довідки з установ банків про відкриті рахунки;

и) документи, які підтверджують можливість аукціонів або членство у складі товарних бірж;

і) інші документи, визначені регіональною комісією обов'язковими для подання на конкурс (баланс, звіти про прибутки та збитки тощо).

й) конкурсну пропозицію, яка подається в запечатаному конверті і містить граничний розмір комірної винагороди у відсотках до сум коштів, одержаних від реалізації майна.

5. Основні критерії, які враховуються комісією при винесенні рішення про включення об'єктів господарювання до Єдиного реєстру:

- досвід роботи не менше двох років у відповідній сфері діяльності;

- наявність брокерського місця на біржі, що атестована Державною податковою адміністрацією України відповідно до наказу ДПА України 25.12.01 N 517 "Про проведення конкурсу на визначення уповноважених товарних та фондових бірж з продажу майна та цінних паперів (активів), які перебувають в податковій заставі";

- відсутність порушень податкового законодавства за два останні роки з боку суб'єкта господарювання, який претендує на включення до Єдиного реєстру, підтверджена довідкою місцевої облДПА, (у разі, якщо такі порушення були, необхідно додати до довідки акт перевірки);

- позитивні показники фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання підтверджені бухгалтерською звітністю (крім бюджет них установ, представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності та суб'єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства), яка відповідно до Закону України від 16.07.99 N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (із змінами і доповненнями) включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному року;

- відсутність заборгованості по платежах до бюджету та інших позабюджетних платежах суб'єкта підприємництва, підтверджена довідкою ДПІ;

- відсутність порушень під час реалізації безхазяйного майна в попередньому році, підтверджена довідкою ДПА;

- наявність свідоцтва платника податку на до дану вартість;

- наявність у підприємства веб-сайта в мережі Інтернет (бажано).

6. Відмова у включенні до Єдиного реєстру суб'єктам господарювання, що відповідають визначеним критеріям, не допускається.

7. Виключення суб'єктів господарювання з Єдиного реєстру проводиться протягом року цією ж комісією за їх заявою або за умови порушень ними договірних зобов'язань чи будь-якого критерію з перелічених у пункті 5 цього розділу.

8. Єдиний реєстр ведеться за формою згідно з додатком 14. При внесенні будь-яких змін до Єдиного реєстру регіональні ДПА надсилають до ДПА України уточнений реєстр протягом трьох робочих днів. ( Порядок доповнено розділом IV згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006 )

V. Реалізація майна, що перейшло
у власність держави

1. Реалізація майна, яке у встановленому порядку перейшло у власність держави, здійснюється з урахуванням вимог Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.98 N 1340.

2. Після набуття державою права власності на безхазяйне майно керівник органу ДПС за поданням керівника підрозділу організації роботи з безхазяйним майном приймає рішення про передачу на реалізацію цього майна та спрямування коштів до державного бюджету за кодом 31010000 бюджетної класифікації доходів і видатків Державного бюджету України за встановленою формою (додаток 3).

3. Майно, що перейшло у власність держави, передається для реалізації торговельній організації, включеній до Єдиного реєстру торговельних організацій, яким надається право реалізації безхазяйного та іншого майна, що перейшло у власність держави за актом опису, оцінки та передачі на реалізацію майна, підготовленим комісією по складанню акта опису, оцінки та передачі майна (додаток 9). Акти опису, оцінки та передачі майна реєструються у книзі обліку актів опису, оцінки та передачі майна, яка ведеться у підрозділі організації роботи з безхазяйним майном (додаток 6). Попередньо з такою організацією укладається угода, в якій обумовлюється, що розмір комісійної винагороди не повинен перевищувати 20 відсотків від суми коштів, отриманих від реалізації майна (додаток 10). ( Пункт 3 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

4. Про наявність майна для реалізації повідомляються всі суб'єкти господарювання, включені до Єдиного реєстру відповідного регіону. Відбір суб'єктів господарювання, які будуть проводити продаж майна вартістю 5 тис.грн. і більше, здійснюється на конкурсній основі комісіями ДПА в АР Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, які створюються у складі працівників регіональних податкових адміністрацій на чолі з заступником голови або начальником управління (відділу), до складу якого входить підрозділ по роботі з безхазяйним майном. ( Розділ V доповнено пунктом 4 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Реалізація майна вартістю менше 5 тис.грн. здійснюється відповідними комісіями, створеними у державних податкових інспекціях. ( Пункт 4 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

5. При відборі торговельної організації комі сією враховуються наступні умови:

5.1. Наявність письмового підтвердження (довідки суб'єкта господарювання) щодо його платоспроможності, а саме: перевищення суми активів (власні кошти на рахунках, основні засоби, товарні запаси, цінні папери тощо) над експертною оцінкою товару, отримуваного для реалізації.

5.2. Найменший розмір комісійної винагороди серед запропонованих.

5.3. Заявлений найкоротший термін реалізації майна.

5.4. Продаж безхазяйного майна та майна, що перейшло у власність держави, виключно на умовах найвигіднішої цінової пропозиції.

5.5. Відсутність боргів за раніше реалізоване майно.

Забороняється передавати в реалізацію майно торговельній організації, яка протягом шести місяців не здійснила продаж іншого раніше отриманого майна. ( Розділ V доповнено пунктом 5 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006 )

6. Рішення про визначення суб'єкта господарювання, якому передається безхазяйне майно на реалізацію приймається колегіально простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. Голова комісії має ухвальний голос, якщо під час прийняття рішення голоси членів комісії розділилися порівну. ( Розділ V доповнено пунктом 6 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006 )

7. Після закінчення засідання комісії складається протокол про результати розгляду документів по відбору торговельної організації, якій пере дається безхазяйне майно, та підписується всіма членами комісії, що брали участь у голосуванні. ( Розділ V доповнено пунктом 7 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006 )

8. У разі коли вартість майна, що передається на реалізацію, за попередньою або експертною оцінкою становить 5 тис.грн. і більше, інформація про таке майно (додаток 11) надсилається до ДПА України для розгляду та оприлюднення на офіційному сайті ДПА України в мережі Інтернет. Передача на реалізацію майна (складання акта опису, оцінки і передачі) здійснюється після розміщення цієї інформації на сайті ДПА України (додаток 12). ( Розділ V доповнено пунктом 8 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006; із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

9. Роздрукована сторінка сайту з оголошенням про реалізацію безхазяйного майна є обов'язковою умовою для передачі його суб'єкту господарювання і зберігається у справі разом з іншими матеріалами щодо оприлюднення у ЗМІ інформації про проведення біржових торгів (аукціонів) з продажу цього майна. ( Розділ V доповнено пунктом 9 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006 )

10. Надходження коштів від реалізації переданого майна реєструються у картці обліку розрахунків за майно (додаток 13), яка заводиться одночасно зі складанням акта опису, оцінки і передачі. ( Розділ V доповнено пунктом 10 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006 )

11. Продукція, яка згідно з чинним законодавством підлягає переробці, згідно з актом опису, оцінки та передачі, передається з цією метою спеціалізованому підприємству, з яким укладається відповідна угода. При цьому включення такого підприємства до Єдиного реєстру торговельних організацій, яким надається право реалізації належного державі майна, не обов'язкове.

12. Рухомі речі, після 01.01.2004 року взяті на облік органом державної податкової служби як знахідка, після закінчення шестимісячного терміну з дня заявлення про них міліції або органові місцевого самоврядування передаються на реалізацію за рішенням керівника органу ДПС.

13. Швидкопсувна продукція з ознаками безхазяйної передається на реалізацію негайно, до отримання права власності на неї. При цьому керівником органу ДПС за поданням підрозділу організації роботи з безхазяйним майном приймається рішення про її реалізацію за формою згідно з додатком 4.

14. Для покриття видатків, пов'язаних з прийняттям, перевезенням, охороною і реалізацією майна, прийнятого від державного податкового органу для реалізації, торговельна організація відраховує на свою користь з суми виручки від реалізації майна комісійну винагороду. Розмір комісійної винагороди визначається за погодженням з органом державної податкової служби за кожним окремим актом опису, оцінки та передачі на реалізацію майна.

15. Розрахунки з органами ДПС за майно, прийняте для реалізації, торговельні організації проводять протягом 7 банківських днів від дня реалізації, шляхом перерахування належних сум в дохід держбюджету.

16. У випадках несвоєчасного перерахування в дохід бюджету сум за реалізоване майно торговельна чи інша організація сплачує пеню в розмірі 120 відсотків облікової ставки НБУ за кожний день прострочки з належної до сплати суми.

17. Передача майна, що перейшло у власність держави, в користування об'єктам господарювання чи фізичним особам заборонена.

18. Придбання майна членами комісії, яка складала акт опису, оцінки та передачі майна, забороняється.

19. Кошти, виручені від реалізації безхазяйного та іншого майна, що перейшло у власність держави, зараховуються до держбюджету за кодом 31010000 бюджетної класифікації доходів і видатків Державного бюджету України.

( Пункт 13 виключено на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 53 від 03.02.2006 )

20. Підпорядковані органи ДПС у терміни, встановлені органом вищого рівня, надають йому інформацію про номенклатуру та вартість реалізованого майна, а також інших надходжень за кодом 31010000 бюджетної класифікації доходів і видатків Державного бюджету України.

VI. Повернення коштів

1. Повернення коштів з бюджету здійснюється у випадках:

винесення рішення суду;

помилкового зарахування коштів за кодом 31010000 бюджетної класифікації доходів і видатків Державного бюджету України.

2. Повернення коштів власнику (власникам) проводиться органами Державного казначейства за висновками органів державної податкової служби на підставі заяви про повернення. При цьому обов'язково проводиться перевірка матеріалів, які засвідчують право власності заявника на таке майно.

3. На підставі документів, які підтверджують зарахування коштів від реалізації майна до державного бюджету, державні податкові органи подають до Державного казначейства висновки про відшкодування суми коштів, яка надійшла до державного бюджету, або помилково зарахованих коштів.

4. Відшкодування вартості майна чи повернення коштів проводиться, якщо заява про це подана до органу державної податкової служби не пізніше трьох років з дня прийняття судом рішення про відшкодування коштів або дати помилкового зарахування коштів до бюджету.

5. Керівник органу податкової служби підписує висновок про повернення власнику коштів лише після вивчення всіх документів, які подані заявником в підтвердження його прав на це майно або кошти. У разі виникнення сумнівів у достовірності документів керівник повинен вжити додаткових заходів щодо підтвердження їх достовірності.

6. Якщо судом першої інстанції винесено рішення про відшкодування коштів від реалізації майна, а орган державної податкової служби не погоджується з таким рішенням, в такому випадку це рішення має бути оскаржене в апеляційному та/або касаційному порядку.

7. Відшкодування вартості майна або повернення коштів проводиться лише після отримання погодження з ДПА України.

VII. Повернення майна

1. Майно підлягає поверненню у випадках:

якщо власник надав достатньо доказів про своє право власності на майно;

скасування касаційною інстанцією рішення суду про перехід права власності на безхазяйне майно до держави, в особі органу ДПС;

скасування рішення будь-якого органу про перехід майна у власність держави судом або органом, що прийняв таке рішення.

Майно повертається власникові в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року N 1340.

2. Повернення майна проводиться органами державної податкової служби у 10-денний строк з дня реєстрації заяви власника майна про його повернення, за умови надання копії рішення суду про його повернення органом ДПС, яке набрало чинності.

3. Повернення майна проводиться, якщо заява про його повернення подана до органу державної податкової служби не пізніше трьох років з дня, коли зацікавлена особа дізналася про прийняте на його користь рішення суду.

4. У випадках, визначених пунктом 1 розділу VI цього Порядку, керівник органу податкової служби (або його заступник, на якого покладено функції контролю за організацією роботи підрозділів організації роботи з виявлення і розпорядження безхазяйним майном та майном, що переходить у власність держави) приймає вмотивоване рішення про повернення майна, яке приєднується до облікової справи (додаток 7).

5. Про прийняття рішення суду щодо повернення майна або відшкодування вартості реалізованого майна підрозділ по організації роботи з безхазяйним майном повинен інформувати ДПА України засобами електронного зв'язку не пізніше наступного дня від дня прийняття рішення суду, а також про заходи щодо оскарження такого рішення суду.

6. Рішення про повернення майна не може бути прийнято до того, як працівник підрозділу організації роботи з безхазяйним майном, який уповноважений проводити перевірку фактів встановлення власника майна, не складе письмове обґрунтування доцільності повернення майна, за винятком випадків, передбачених п. 5 розділу VI цього Порядку. Письмове обїрунтування має бути розглянуте посадовою особою, яка приймає рішення про повернення майна, а також особою, якій безпосередньо підпорядковується такий працівник.

Зміст рішення складається зі вступної, описової, мотивувальної та результативної частин.

У вступній частині рішення зазначається повна назва особи, якій повертається майно: прізвище та ініціали громадянина або фізичної особи - суб'єкта господарювання, назва юридичної особи.

Описова частина рішення повинна містити перелік документів, які були взяті до уваги при встановленні власника майна, назву органу, який видав зазначені документи, та стисле викладення обставин, які зумовили прийняття рішення про повернення майна.

В мотивувальній частині рішення мають бути наведені результати дослідження матеріалів перевірки та докази, на яких ґрунтуються висновки посадової особи про повернення майна, а також посилання на конкретні статті та пункти законів України та інших нормативно-правових актів, на підставі яких прийнято рішення про повернення майна.

Результативна частина рішення повинна містити висновок про повернення майна.

Рішення про повернення майна оформляється на бланку органу державної податкової служби, керівник якого його прийняв (додаток 7).

7. За кожним фактом повернення майна до ДПА України електронною поштою направляється спецповідомлення за формою згідно з додатком 8. Повернення майна проводиться не раніше шостого робочого дня з дати відправлення такого спецповідомлення. ( Пункт 7 в редакції Наказу Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

8. Повернення майна власнику оформляється актом прийому-передачі в довільній формі за підписами сторін, що приймають і передають майно, який затверджується керівником органу державної податкової служби або його заступником. ( Розділ VII доповнено пунктом 8 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

9. У разі якщо майно, яке має бути повернуте власнику, надійшло до підрозділу по організації роботи з безхазяйним майном від підрозділу податкової міліції, працівник підрозділу податкової міліції бере участь у підготовці обґрунтування доцільності повернення майна, передбаченого абзацом першим п. 6 цього розділу, та разом зі співробітником підрозділу організації роботи з безхазяйним майном підписує його та акт прийому-передачі. ( Розділ VII доповнено пунктом 9 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

VIII. Прикінцеві положення

1. Вивчення, узагальнення і доведення до підрозділів державної податкової служби України досвіду виконання спільних завдань та взаємодії під час роботи з безхазяйним майном організовується і проводиться органами управління та керівниками структурних підрозділів державної податкової служби, які здійснюють таку роботу.

2. Контроль за дотриманням цього Порядку забезпечує ДПА України.

В.о. Голови Г.М.Оперенко

( Додатки 11-14 не наводяться )

Додаток 1
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________________
(посада)
_________________________
(П. І. Б.)
____________ ____________
(дата) (підпис)
М.П.

                              АКТ N
опису і попередньої оцінки майна
з ознаками безхазяйного

                                      "___" ____________ р.

     Комісія у складі:
представника органу державної податкової служби
__________________________________________________________________
(назва органу податкової служби)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)

представника ________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва організації, прізвище, ім'я та по батькові
особи, що прийняла майно на зберігання)
__________________________________________________________________

------------------------------------------------------------------
| N |Найменування майна |Кількість і |Ціна |Загальна |Примітка|
|з/п|(із детальною |одиниця |одиниці|вартість | |
| |характеристикою |виміру | | | |
| |кожного предмета) | | | | |
|---+-------------------+------------+-------+----------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
|---+-------------------+------------+-------+----------+--------|
| | | | | | |
------------------------------------------------------------------

     Даний акт складено в _______ примірниках.

 Члени     ________________________  _______________________
комісії: (П. І. Б.) (підпис)
________________________ _______________________
(П. І. Б.) (підпис)
________________________ _______________________
(П. І. Б.) (підпис)

     За цим   актом  майно,  перелічене  за  порядковими  номерами
___________________, прийняв на відповідальне зберігання, і про
відповідальність за його зберігання мене ______________________
________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові та посада
особи - представника організації, що прийняла
майно на зберігання)
попереджено.

     ____________            ________________
(дата) (підпис)

     Додаткова інформація
__________________________________________________________________
(назва організації, прізвище, ім'я та по батькові
особи - керівника підприємства, ідентифікаційний код
за ЄДРПОУ, місцезнаходження цієї організації,
місце зберігання майна)

( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 2
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

Книга обліку
актів опису і попередньої оцінки майна,
прийнятого на облік

------------------------------------------------------------------
| N |Дата |Де |Номер і |Вартість|Номер і |Термін |При- |
|з/п|запису|виявлене|дата акта|майна |дата |набуття |мітка|
| | |або від |опису і |згідно |листа до |права | |
| | |кого |поперед- |з актом |відповід-|власності| |
| | |надійшло|ньої |опису і |ного |на | |
| | |майно |оцінки |поперед-|органу |облікова-| |
| | | |майна |ньої |про |не майно | |
| | | | |оцінки |знахідку | | |
| | | | |майна | | | |
| | | | |(грн.) | | | |
|---+------+--------+---------+--------+---------+---------+-----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
------------------------------------------------------------------

( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 3
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

                            РІШЕННЯ N
про реалізацію безхазяйної речі,
що перейшла у власність держави

                                      "___" ____________ р.

     Я, начальник ________________________________________________
_________________________________________________________________,
(назва органу ДПС, прізвище, ім'я, по батькові начальника)
розглянувши матеріали подання ___________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
про перехід права власності на безхазяйні речі, які були взяті на
облік "___" ____________ 200_ р. актом опису та попередньої оцінки
майна N _______ до держави на підставі ст. _______ Цивільного
кодексу України,

                             Вирішив:

1. Реалізувати безхазяйні речі, які були взяті на облік
"___" ____________ 200 р. актом опису та попередньої оцінки майна
N _______ та "__" ____________ 200_ р. перейшли у власність
держави на підставі ст. _______ Цивільного кодексу України.

2. Отримані від реалізації кошти направити до Державного
бюджету України за кодом бюджетної класифікації 31010000.

Начальник органу державної
податкової служби
(П. І. Б.)
(підпис)

( Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 4
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

                            РІШЕННЯ N
про реалізацію безхазяйної речі, що швидко
псується, або витрати щодо зберігання
якої є непропорційно великими
порівняно з її вартістю

                                      "___" ____________ р.

     Я, начальник ________________________________________________
_________________________________________________________________,
(назва органу ДПС, прізвище, ім'я, по батькові начальника)
розглянувши матеріали подання ____________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
про необхідність реалізувати безхазяйні речі, що швидко псуються
(витрати на зберігання яких є непропорційно великими порівняно з
їх вартістю), які були взяті на облік "__" ____________ 200_ р.
актом опису та попередньої оцінки майна N _______ на підставі
п. 3 ст. 337 Цивільного кодексу України

                             Вирішив:

1. Реалізувати безхазяйні речі, які були взяті на облік
"____" ____________ 200 р. актом опису та попередньої оцінки майна
N на підставі п. 3 ст. 337 Цивільного кодексу України.

2. Отримані від реалізації кошти направити до Державного
бюджету України за кодом бюджетної класифікації 3101.

Начальник органу державної
податкової служби
(П. І. Б.)

(підпис)

( Додаток 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 5
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

Спецповідомлення

1. Дата і місце виявлення та вилучення майна.

2. Посада і прізвища осіб, які виявили та здійснили вилучення майна.

3. Підстави вилучення та коротка фабула обставин вилучення майна.

4. Перелік майна із зазначенням назви, кількості, міри ваги, індивідуальних ознак, ціни, загальної вартості вилучених ТМЦ.

5. Дата і номер акта опису та попередньої оцінки майна.

6. Якому підприємству майно передано на зберігання (назва, ЄДРПОУ, N та дата документа).

( Додаток 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 6
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

Книга обліку
актів опису, оцінки та передачі майна

---------------------------------------------------------------------------
| N |Дата |Номер і|Короткий|Кому і |Вартість|Вартість|Гранична |Дата і |
|з/п|пере-|дата |опис |коли |майна |майна |дата |сума |
| |дачі |рішення|майна з |передане|згідно з|згідно з|та сума |надход- |
| | |началь-|деталь- |безха- |актом |актом |коштів |ження |
| | |ника |ною |зяйне |опису і |опису, |від |коштів до|
| | |ДПІ про|характе-|майно |поперед-|оцінки |реаліза- |бюджету |
| | |переда-|ристикою|для |ньої |та |ції, яка | |
| | |чу в | |реаліза-|оцінки |передачі|повинна | |
| | |реалі- | |ції |майна |(грн.) |надійти | |
| | |зацію | |(повна |(грн.) | |до | |
| | |майна | |назва, | | |бюджету | |
| | | | |адреса, | | |за кодом | |
| | | | |код | | |бюджетної| |
| | | | |ЄДРПОУ) | | |класифі- | |
| | | | | | | |кації | |
| | | | | | | |31010000 | |
| | | | | | | |(заповню-| |
| | | | | | | |ється | |
| | | | | | | |після | |
| | | | | | | |продажу) | |
| | | | | | | |---------+---------|
| | | | | | | |дата|сума|дата|сума|
| | | | | | | | | | | |
|---+-----+-------+--------+--------+--------+--------+----+----+----+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
---------------------------------------------------------------------------

( Додаток 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 7
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

                            РІШЕННЯ N
про повернення майна

                                      "___" ____________ р.

     Я, начальник ________________________________________________
_________________________________________________________________,
(назва органу ДПС, прізвище, ім'я, по батькові начальника)
розглянувши письмове обґрунтування _______________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
про повернення майна, яке було взято на облік
"____" _________ 200 р. актом опису та попередньої оцінки майна
N _______, а саме
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

Вирішив:

Майно, яке було взято на облік "__" ____________ 200_ р.
актом опису та попередньої оцінки майна N _______, повернути.

Начальник органу державної
податкової служби
(П. І. Б.)
(підпис)

( Додаток 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 8
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

Спецповідомлення

1. Дата виявлення та вилучення майна.

2. Номер і дата акта опису та попередньої оцінки майна.

3. Підстави повернення та коротка фабула обставин повернення майна.

4. У разі повернення майна за рішенням суду - дата, N рішення та назва установи суду.

5. Перелік майна із зазначенням назви, кількості, міри ваги, індивідуальних ознак, ціни, загальної вартості вилучених ТМЦ.

6. Кому повертається майно із зазначенням прізвища та ініціалів громадянина або фізичної особи - суб'єкта господарювання, юридичної особи (назва, адреса код ЗКПО).

( Додаток 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 9
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

                                      ЗАТВЕРДЖУЮ
Керівник (заступник) органу
державної податкової
служби України
__________________________
(П. І. Б.)
"___" ____________ 200_ р.

                               АКТ
опису, оцінки та передачі на реалізацію
майна, що перейшло у власність держави

     Комісія у складі:
представника органу державної податкової служби України
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва податкового органу)
__________________________________________________________________
(посада, П. І. Б.)
представника
__________________________________________________________________
(найменування організації, яка приймає майно
на реалізацію, або П. І. Б. підприємця)
__________________________________________________________________
представника
__________________________________________________________________
(найменування організації або П.І.Б. особи,
які здійснювали зберігання майна)
представника
__________________________________________________________________
(найменування організації або П. І. Б.)
на підставі Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та
іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження
ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від
25 серпня 1998 року N 1340, провела опис і оцінку наведеного
майна, що перейшло у власність держави за рішенням
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва органу, за рішенням якого майно перейшло
у власність держави, дата і N рішення)

------------------------------------------------------------------
| N |Найменування|Одиниця|Посилання| Ціна |% |Вартість |Зага- |
|з/п|майна (з |виміру |на прейс-|одини-|зносу|одиниці з|льна |
| |детальною |і кіль-|курант і |ці | |урахуван-|вар- |
| |характерис- |кість |артикул |(грн.)| |ням зносу|тість |
| |тикою | | | | |(грн.) |(грн.)|
| |кожного | | | | | | |
| |предмета) | | | | | | |
|---+------------+-------+---------+------+-----+---------+------|
| | | | | | | | |
|---+------------+-------+---------+------+-----+---------+------|
| | | | | | | | |
|---+------------+-------+---------+------+-----+---------+------|
| | | | | | | | |
|---+------------+-------+---------+------+-----+---------+------|
| | | | | | | | |
|---+------------+-------+---------+------+-----+---------+------|
| | | | | | | | |
|---+------------+-------+---------+------+-----+---------+------|
| | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------

 Разом (словами)                                            (грн.)
_______________________________________________

Сума винагороди торговельній організації _________________ (грн.)

Загальна сума, яка підлягає перерахуванню до бюджету _____ (грн.)

Даний акт складено у ______ примірниках.

Члени комісії (підписи)
_____________________
_____________________

( Додаток 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

Додаток 10
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової
служби України під час
роботи з безхазяйними
речами та майном, що
переходить у власність
держави

                           ТИПОВА УГОДА
про зберігання та реалізацію безхазяйного
та іншого майна, що належить або переходить
у власність держави

     _________________________       "___" ____________ 200_ р.
(місце укладення угоди)

          N ___________________ / _____________________
(по реєстрації виконавця / по реєстрації замовника)

_____________________________________________________________
(назва органу державної податкової служби)

в особі голови (начальника) (П. І. Б.), діючого на підставі
Положення про державну податкову адміністрацію (інспекцію) (назва)
______________________________________________________ від (дата),
керуючись Законом України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про
державну податкову службу в Україні" (із змінами та доповненнями),
постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року
N 1340
"Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та
іншого майна, що переходить у власність держави, та розпорядження
ним", яка далі називається Замовник, з одного боку і
__________________________________________________________________
в особі ____________________________________, діючого на підставі
Статуту, що далі називається Виконавець, з другого боку, уклали цю
угоду про наступне:

                         1. Предмет угоди

1.1. Замовник доручає, а Виконавець бере на себе обов'язок
реалізувати передане йому майно, що перейшло у власність держави.

1.2. Замовник передає, а Виконавець приймає майно, що
знаходиться на обліку у першого.

2. Обов'язки сторін

2.1. При виконанні цієї угоди Замовник зобов'язаний:
2.1.1. Своєчасно оформляти акти опису, оцінки та передачі на
реалізацію майна, що перейшло у власність держави.
2.1.2. Видавати за необхідності доручення, листи та
довіреності на проведення робіт, пов'язаних із документальним
оформленням реалізації майна.

2.2. При виконанні цієї угоди Виконавець зобов'язаний:
2.2.1. Прийняти майно за місцем його знаходження попредметно
згідно з актом опису, оцінки та передачі на реалізацію майна, що
перейшло у власність держави.
2.2.2. Забезпечити власними силами зберігання майна та його
споживчих якостей, транспортування та інші дії, необхідні для
реалізації майна.
2.2.3. Здійснювати реалізацію майна відповідно до вимог
постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року
N 1340
за цінами, не нижчими від визначених у акті опису, оцінки
та передачі на реалізацію майна, що перейшло у власність держави.
2.2.4. Забезпечити проведення передпродажної підготовки для
надання товарного вигляду майну, прийнятому від замовника.
2.2.5. На підставі доручень Замовника виконувати роботи із
сертифікації або проведення досліджень товарів харчової та
промислової групи.
2.2.6. При виникненні розбіжностей у вартісній оцінці майна
запрошувати спеціалістів для проведення експертної оцінки майна.
2.2.7. Забезпечити облік усіх операцій, пов'язаних з
реалізацією переданого майна, в розрізі кожного акта опису, оцінки
та передачі на реалізацію майна, що перейшло у власність держави.
2.2.8. Забезпечити облік усіх операцій, пов'язаних з
прийняттям на реалізацію майна, на позабалансовому рахунку.
2.2.9. За вимогою Замовника та за участю уповноважених ним
осіб забезпечувати негайне проведення інвентаризації переданого на
реалізацію майна.
2.2.10. Зупинити реалізацію майна негайно по одержанні від
Замовника розпорядження та повернути нереалізоване майно в разі
невиконання умов цієї угоди та в інших випадках, передбачених
чинним законодавством.
2.2.11. Надавати Замовнику у повному обсязі необхідну
інформацію, пов'язану з виконанням цієї угоди.
2.2.12. Забезпечити нерозголошення інформації, яка стала
відома сторонам при виконанні цієї угоди у відношенні одна одної
та третіх осіб.

3. Терміни виконання послуг

3.1. Виконавець зобов'язаний провести реалізацію переданого
Замовником майна в термін, передбачений чинним законодавством, яке
діє на дату передачі майна на реалізацію.

3.2. У разі призупинення реалізації майна згідно з
розпорядженням Замовника та у випадку подальшої його реалізації,
обумовленого п. 3.1 цієї угоди, не враховується час, на який було
призупинено реалізацію.

3.3. У разі неможливості реалізації майна за визначеною
ціною, його уцінка проводиться відповідно до чинного
законодавства.

3.4. Якщо майно не реалізовано після проведення переоцінки,
проводиться додаткова уцінка, або воно передається для реалізації
за остаточною ціною іншій організації.

3.5. При неможливості своєчасної реалізації майна, уцінка
якого недоцільна, термін реалізації може бути продовжений за
згодою сторін.

           4. Порядок розрахунків за реалізоване майно

4.1. Кошти, отримані від реалізації майна, за винятком сум,
зазначених у розділі 5 цієї угоди, перераховуються виконавцем до
державного бюджету на розділ 31010000 бюджетної класифікації
доходів у термін не пізніше семи банківських днів від дати
реалізації.

4.2. Датою реалізації слід вважати першу дію, що сталася:
відвантаження майна;
надходження коштів у касу або на банківський рахунок.

5. Комісійна винагорода Виконавцю

5.1. За надані послуги Виконавець отримує комісійну
винагороду, розмір якої визначається згідно з наданими
пропозиціями підприємства, але не більше 20 відсотків від суми
коштів, отриманих від реалізації майна, незалежно від витрат,
понесених Виконавцем при виконанні умов цієї угоди. За кожним
фактом реалізації майна розмір комісійної винагороди визначається
окремо.

5.2. Інші витрати "Виконавця", навіть якщо вони безпосередньо
пов'язані з виконанням послуг, передбачених цією угодою, оплаті
Замовником не підлягають.

6. Порядок оплати послуг

6.1. Оплата послуг Виконавця здійснюється після реалізації
майна шляхом самостійного утримання ним суми визначеної комісійної
винагороди.

7. Відповідальність сторін

7.1. Сторони несуть відповідальність за виконання цієї угоди
відповідно до чинного законодавства. У разі порушення термінів
перерахування до державного бюджету належних до сплати коштів від
реалізації майна Виконавець сплачує пеню у розмірах, визначених
чинним законодавством.

7.2. У разі порушення термінів перерахування до державного
бюджету належних до сплати коштів від реалізації майна Виконавець
сплачує пеню у розмірах, визначених чинним законодавством, на дату
отримання майна згідно з актом опису, оцінки та передачі на
реалізацію майна, що перейшло у власність держави.

7.3. При невиконанні Виконавцем вимог щодо проведення
інвентаризації майна, неналежному його зберіганні та порушенні
інших умов цієї угоди, Замовник має право в односторонньому
порядку розірвати угоду та передати майно на реалізацію іншому
суб'єкту господарювання, попередивши про це Виконавця за один
день.

8. Особливі умови

8.1. З моменту прийому майна представником Виконавця
відповідальність за його цілісність і збереження несе Виконавець.
У випадку недостачі або псування отриманого майна Виконавець
сплачує до бюджету в десятиденний термін від дня подання вимоги
Замовником суми вартості пошкодженого майна або майна, якого не
вистачає, за сумами, зазначеними в акті опису, оцінки та передачі
на реалізацію майна, що перейшло у власність держави.

8.2. Всі предмети, які виставляються для реалізації, повинні
бути забезпечені товарними ярликами із зазначенням назви товару,
дати і номера акта опису, оцінки та передачі і ціни.

8.3. Всі спори, у тому числі майнового характеру, по цій
угоді вирішуються сторонами в суді.

             9. Додатки, зміни і доповнення до угоди

9.1. Всі додатки, зміни і доповнення до цієї угоди дійсні
лише в тому випадку, коли вони письмово оформлені і підписані
сторонами у встановленому порядку.

10. Умови розірвання угоди

10.1. Замовник має право розірвати угоду, попередивши про це
Виконавця за десять днів, крім випадків, визначених п. 7.3 цієї
угоди.

10.2. Виконавець має право розірвати угоду лише після
повернення невикористаних або діючих довіреностей, повного
перерахування до бюджету належних коштів від реалізації майна та
повернення нереалізованого майна Замовнику, попередивши його про
це за десять днів.

10.3. Повернення нереалізованого майна у разі розірвання
угоди оформляється актом приймання-передачі попредметно згідно з
актами опису, оцінки та передачі. Майно повинно бути ціле та
непошкоджене. У разі псування майна з вини Виконавця, він
перераховує до бюджету кошти за зіпсоване чи пошкоджене майно.

11. Термін дії угоди

11.1. Ця угода набуває чинності з моменту її підписання
Сторонами та припиняє дію після повного виконання Сторонами своїх
обов'язків.

11.2. Ця угода може припинитися достроково за згодою Сторін
або іншими підставами, передбачених угодою та (або) чинним
законодавством.

12. Інші умови (додатки)

12.1. У випадку реорганізації права та обов'язки кожної
Сторони за цією угодою у повному обсязі переходить до її
правонаступника.
12.2. Угода складена у двох примірниках, що мають однакову
юридичну силу, по одному для кожної із сторін.

13. Юридичні адреси і банківські
реквізити сторін

Замовник Виконавець
підпис підпис

( Додаток 10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

( Додатки 11-14 не наводяться )

Додаток 15
до Порядку взаємодії
між підрозділами органів
державної податкової служби
України під час роботи
з безхазяйними речами
та майном, що переходить
у власність держави

Зведена інформація
про результати проведення інвентаризації безхазяйних
речей та майна, що переходить у власність
держави станом на 1 __________ 2006 року

                                                                                                       тис. грн.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Ре- | Залишки на |Реалізо-|Заборгова-|Залишки на|Недостача |Передано | Знаходиться на |Недостача |
|з/п|гіон| реалізації |вано з |ність |реалізації|(надлишки)|на відпо-| відповідальному |(надлишки)|
| | | |початку |перед |за резу- | |відальне | зберіганні за | |
| | | |року |бюджетом з|льтатами | |збері- | результатами | |
| | |---------------| |перераху- |інвента- | |гання | інвентаризації | |
| | |всього|у т.ч. | |вання ко- |ризації | | |------------------------| |
| | | |не реа- | |штів від | | | |всього|в т.ч. |з них | |
| | | |лізоване| |реалізації| | | | |після |майно, що| |
| | | |протягом| | | | | | |закі- |підлягає | |
| | | |6 міся- | | | | | | |нчення |знищенню | |
| | | |ців і | | | | | | |термі- |або | |
| | | |більше | | | | | | |нів |утиліза- | |
| | | | | | | | | | |переда-|ції | |
| | | | | | | | | | |чі на | | |
| | | | | | | | | | |реалі- | | |
| | | | | | | | | | |зацію | | |
|---+----+------+--------+--------+----------+----------+----------+---------+------+-------+---------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
|---+----+------+--------+--------+----------+----------+----------+---------+------+-------+---------+----------|
| | | | | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

( Порядок доповнено Додатком 15 згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 357 від 26.06.2006 )

^ Наверх
наверх