документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2001-12-242005-02-182005-06-02  

ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ПОСТАНОВА
24.12.2001 N 51

Про затвердження Інструкції про порядок
планування, обліку, видачі путівок
на санаторно-курортне лікування
та оздоровлення застрахованих осіб
і членів їх сімей, придбаних за рахунок
коштів Фонду соціального страхування
з тимчасової втрати працездатності

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Фонду
соціального страхування з тимчасової втрати
працездатності
N 24 від 14.05.20
02
N 18 від 18.04.2003
N 18 від 04.03.20
04
N 58 від 25.06.2004
N 3 від 18.02.20
05 )

Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановляє:

1. Затвердити Інструкцію про порядок планування, обліку, видачі путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, придбаних за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (додається).

2. Вважати такою, що втратила чинність, Інструкцію про порядок планування і видачі путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок, придбаних за кошти Фонду соціального страхування України, затверджену постановою правління Фонду від 19.05.99 р. N 5 та зареєстровану Міністерством юстиції України 09.07.99 р. N 450/3743.

3. Виконавчим дирекціям відділень Фонду довести дану Інструкцію до робочих органів відділень Фонду та страхувальників.

Голова правління В.А.Куліченко

Затверджено
Постанова правління Фонду
соціального страхування
з тимчасової втрати
працездатності
24.12.2001 N 51

Інструкція
про порядок планування, обліку, видачі
путівок на санаторно-курортне лікування
та оздоровлення застрахованих осіб і членів
їх сімей, придбаних за рахунок коштів
Фонду соціального страхування з тимчасової
втрати працездатності

1. Загальні положення

1.1. Інструкція про порядок планування, обліку, видачі путівок на санаторно-курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, придбаних за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Інструкція) розроблена відповідно до вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14 ) (далі - Закон України), Статуту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і регламентує порядок планування, придбання, розподілу, видачі, обліку та звітності по путівках на санаторно-курортне лікування та оздоровлення (далі - путівки) застрахованих осіб і членів їх сімей.

1.2. План розподілу путівок для застрахованих осіб і членів їх сімей погоджується на засіданні постійної комісії правління Фонду з питань страхових виплат та соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду та затверджується наказом директора Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд).

Розмір часткового фінансування на оздоровлення дітей (харчування, лікування та культурне обслуговування) в дитячих оздоровчих закладах затверджується правлінням Фонду. ( Абзац перший пункту 1.2 в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 58 від 25.06.2004 )

Питання фінансування оздоровчих закладів (таборів) вирішуються правліннями відділень Фонду за поданням профспілкових органів, комісій (уповноважених) із соціального страхування підприємств, установ, організацій (далі - комісія (уповноважений) із соціального страхування) та робочих органів відділень Фонду.

Для санаторіїв-профілакторіїв, які частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, гранична вартість путівки на ліжко-день вирішується їх власниками з урахуванням пропозицій комісій із соціального страхування та затверджується виконавчими дирекціями відділень Фонду.

1.3. Асигнування на придбання путівок для застрахованих осіб і членів їх сімей плануються в бюджеті Фонду відповідно до Інструкції про порядок складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в межах коштів, передбачених статтею "Оздоровчі заходи".

1.4. За рахунок коштів Фонду закуповуються путівки лише до санаторно-курортних та оздоровчих закладів, розташованих на території України.

1.5. Путівки, вартість яких оплачена за кошти Фонду, повинні мати відмітку-штамп: "оплачено за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності".

2. Санаторно-курортне лікування та оздоровлення
застрахованих осіб і членів їх сімей

2.1. Порядок планування і розподілу путівок

2.1.1. Планування путівок на наступний рік здійснюється Виконавчою дирекцією Фонду в межах асигнувань, передбачених на санаторно-курортне лікування в поточному році, на підставі пропозицій відділень Фонду щодо необхідної кількості путівок відповідного профілю санаторно-курортного лікування в розрізі курортів, які формуються за заявками робочих органів відділень Фонду, страхувальників та застрахованих осіб. ( Пункт 2.1.1 в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 )

2.1.2. Проект плану розподілу путівок визначає загальну їх кількість з урахуванням чисельності працюючих (застрахованих осіб) та фінансового забезпечення бюджету Фонду. Чисельність повинна відповідати даним звіту про виконання бюджету Фонду на 1 січня попереднього року. ( Пункт 2.1.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 24 від 14.05.2002 )

2.1.3. Проектом плану передбачаються путівки:

- для застрахованих осіб і членів їх сімей;

- для доліковування застрахованих осіб у відповідних відділеннях реабілітації на базі санаторно-курортних закладів;

- для створення резерву у виконавчій дирекції та виконавчих дирекціях відділень Фонду.

2.1.4. Проект плану розподілу путівок в розрізі відділень Фонду та санаторно-курортних закладів розробляється Виконавчою дирекцією Фонду за результатами проведеного тендеру по закупівлі санаторно-курортних путівок за рахунок коштів Фонду і надсилається виконавчим дирекціям відділень Фонду для остаточного узгодження. ( Пункт 2.1.4 в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 )

( Пункт 2.1.5 виключено згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 )

2.1.5. План розподілу путівок до санаторно-курортних закладів на наступний рік, узгоджений з виконавчими дирекціями відділень Фонду, після розгляду на постійній комісії правління Фонду з питань надання страхових виплат та соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду затверджується наказом директора Виконавчої дирекції Фонду та доводиться у тижневий термін до відділень Фонду. ( Пункт 2.1.5 в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 )

2.1.6. План розподілу путівок до санаторно-курортних закладів на наступний рік для робочих органів відділення Фонду затверджується правлінням відділення Фонду та доводиться в двотижневий термін до робочих органів відділення Фонду. ( Абзац перший пункту 2.1.6 в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 )

У такий же термін робочі органи відділень Фонду на підставі плану розподілу путівок відділення Фонду доводять план розподілу путівок до страхувальників з чисельністю працюючих 300 і більше застрахованих осіб. Для страхувальників з чисельністю працюючих до 300 застрахованих осіб, а також для суб'єктів господарської діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування своїх доходів, складаються зведені плани путівок. ( Абзац другий пункту із змінами, внесеними згідно з Постановами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 24 від 14.05.2002, N 18 від 04.03.2004 )

2.1.7. Резерв путівок створюється по періодах року, пропорційно до всіх видів путівок, у розмірі не більше 1 відсотка від загальної їх кількості, передбаченої планом розподілу (крім реабілітаційних).

2.1.8. Договори на придбання путівок з санаторно-курортними закладами, які пройшли тендер, укладаються виконавчою дирекцією Фонду, відповідно до затвердженого плану.

2.1.9. Виконавчі дирекції відділень Фонду мають право придбавати додатково до плану путівки в санаторно-курортні заклади, які пройшли тендер, на підставі двосторонніх угод, використовуючи при цьому до 20 відсотків суми, передбаченої відділенню бюджетом Фонду на придбання путівок до санаторіїв та санаторіїв-профілакторіїв.

2.1.10. Для лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях оздоровниць, крім договорів з санаторно-курортними закладами на придбання путівок, виконавча дирекція Фонду та виконавчі дирекції відділень Фонду укладають договори з відповідними закладами охорони здоров'я щодо видачі, обліку та звітності по вказаних путівках.

2.1.11. Виконавчі дирекції відділень Фонду можуть придбавати путівки до санаторіїв-профілакторіїв, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, на підставі укладеного договору з його власником для застрахованих осіб і членів їх сімей, страхувальники яких не мають таких оздоровниць.

2.1.12. Виконавча дирекція Фонду, виконавчі дирекції відділень Фонду та їх робочі органи при розсиланні путівок виписують накладну у двох примірниках, один з яких надсилається адресату. У накладній вказується найменування оздоровниць, номери путівок, їх кількість, строки заїзду, ціна путівки та загальна їх вартість.

Путівки від виконавчої дирекції Фонду до виконавчих дирекцій відділень Фонду, від виконавчих дирекцій відділень Фонду до їх робочих органів і далі до страхувальників передаються за довіреностями, які оформляються в установленому порядку, разом з накладною.

2.1.13. Для розгляду питань, пов'язаних із здійсненням оздоровлення застрахованих осіб, зокрема, стосовно розробки щорічних програм оздоровлення, підготовки проектів планів розподілу путівок на наступний рік, аналізу заявок та розподілу отриманих путівок при робочих органах (районних (міжрайонних), міських виконавчих дирекціях) відділень Фонду створюються комісії з голів комісій (уповноважених) із соціального страхування, які працюють на громадських засадах. Склад комісій затверджується правліннями відділень Фонду.

2.2. Порядок видачі путівок застрахованим особам і членам їх сімей

2.2.1. Путівка дається застрахованій особі за основним місцем роботи на підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування. Застрахована особа отримує її в бухгалтерії страхувальника, яка здійснює облік путівок.

Виконавчими дирекціями відділень Фонду та його робочими органами видаються путівки у випадках, передбачених ст. 50 Закону України ( 2240-14 ).

2.2.2. Путівка видається застрахованій особі у період відпустки на підставі особистої заяви, медичної довідки про потребу санаторно-курортного лікування (N 070-о).

Путівка до санаторію-профілакторію видається застрахованій особі у період відпустки або без відриву від виробництва, а студентам вищих та учням професійно-технічних закладів освіти, які є громадянами України - у період навчання. ( Абзац другий пункту 2.2.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 18.04.2003 )

2.2.3. Комісія (уповноважений) із соціального страхування обов'язково інформує застрахованих осіб про наявність путівок і звітує перед ними про їх використання.

2.2.4. Протягом року одній і тій же особі за кошти Фонду може бути видано лише одну путівку з врахуванням путівок, отриманих до санаторіїв-профілакторіїв та реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, за винятком путівок для лікування та оздоровлення дітей без дорослих.

2.2.5. Путівка за рішенням комісії (уповноваженого) із соціального страхування видається застрахованій особі з частковою оплатою в розмірі 10, 20, 30, 50 відсотків її вартості або безкоштовно з урахуванням матеріального стану застрахованої особи.

Кількість безкоштовно виданих путівок застрахованим особам не повинна перевищувати 10, 20 відсотків від загальної кількості виданих путівок. ( Пункт 2.2.5 доповнено абзацом згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 )

В окремих випадках застрахованій особі, яка згідно з висновком МСЕК потребує супроводжуючого, останньому видається друга путівка на тих же умовах з поміткою "супроводжуючий". ( Абзац третій пункту 2.2.5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 ) ( Підпункт 2.2.5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 3 від 18.02.2005 )

2.2.6. Путівки до спеціалізованого санаторію (відділення санаторію) для лікування дитини у супроводі дорослого, а також до дитячих та підліткових санаторіїв видаються одному з працюючих батьків (матері або батькові) чи опікунів, за наявності медичних показань на санаторно-курортне лікування дитини, безкоштовно або за 10 відсотків вартості путівки з урахуванням матеріального стану батьків (опікунів).

2.2.7. Путівка до дитячого оздоровчого закладу (табору) в частині її вартості, що фінансується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, видається застрахованим особам (батькам або опікунам) безкоштовно. ( Пункт 2.2.7 в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 24 від 14.05.2002 )

2.2.8. Комісія (уповноважений) із соціального страхування може приймати рішення про виділення путівки відповідно до медичних показань для спільного санаторно-курортного лікування чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей, у тому числі для члена сім'ї (дружину, чоловіка), який працює на іншому підприємстві. При видачі путівки члену сім'ї останній повинен надати довідку з місця його основної роботи або навчання про те, що він не користувався цією соціальною послугою.

Путівка для членів сім'ї видається з частковою оплатою за 10, 20, 30, 50 відсотків її вартості з урахуванням матеріального стану застрахованої особи. ( Абзац другий пункту 2.2.8 із змінами, внесеними згідно з Постановами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 24 від 14.05.2002, N 3 від 18.02.2005 )

2.2.9. Комісія (уповноважений) із соціального страхування в межах фінансових можливостей може, як виняток, видавати путівки відповідно до медичних показань на санаторно-курортне лікування тим ветеранам війни та праці, які перед виходом на пенсію працювали на даному підприємстві, в установі, організації і вже ніде не працюють.

Ці путівки видаються з оплатою 10, 20, 30, 50 відсотків вартості путівки чи безкоштовно. ( Абзац другий підпункту 2.2.9 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 3 від 18.02.2005 )

За рахунок коштів Фонду здійснюється санаторно-курортне лікування ветеранів війни та праці, на яких поширюються норми статті 4 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ) та статті 6 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" ( 3721-12 ), і тих, які є членами сімей застрахованих осіб. ( Пункт 2.2.9 доповнено абзацом третім згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 )

2.2.10. Кошти за часткову оплату вартості путівки вносяться в касу страхувальника за місцем роботи застрахованої особи з наступним перерахуванням на рахунок Фонду, при відсутності каси - через установу банку на рахунок Фонду за місцем реєстрації страхувальника.

Кошти за часткову оплату вартості путівки до санаторію-профілакторію вносяться до каси підприємства (установи, організації), на утриманні якого знаходиться оздоровниця.

Прийняття часткової вартості за путівку оформляється прибутковим касовим ордером (для установи банку - квитанцією), що видається на руки одержувачу путівки.

Прибутковий касовий ордер або квитанція про оплату часткової вартості путівки зберігається разом з документами про видачу путівок в бухгалтерії страхувальника.

За відсутності зазначеного касового ордера або квитанції путівка не видається.

2.2.11. Путівки до реабілітаційних відділень, а саме: для доліковування хворих після гострого інфаркту міокарда, нестабільної стенокардії, операцій з приводу аортокоронарного шунтування і аневризми серця, виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки, видалення жовчного міхура, а також інших нозологічних форм хвороб, для яких відкриті відповідні відділення реабілітації на базі санаторно-курортних закладів, придбані за рахунок коштів Фонду, видаються на умовах, передбачених окремими положеннями про ці відділення, які погоджені з виконавчою дирекцією Фонду.

Для участі в роботі відбіркових комісій медичних закладів, які направляють хворих на санаторно-курортну реабілітацію, призначаються представники від виконавчої дирекції та виконавчих дирекцій відділень Фонду.

2.2.12. Передача путівки іншій особі забороняється.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування в окремих випадках може приймати рішення про поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування застрахованої особи та працюючого члена її сім'ї за умови попереднього отримання письмового дозволу від адміністрації санаторно-курортного закладу і терміну лікування кожної особи не менше 12 діб. ( Абзац другий пункту 2.2.12 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 18 від 04.03.2004 )

2.2.13. Путівка видається, як правило, за 20 днів до початку строку заїзду до оздоровниці, крім випадків, зазначених у пункті 2.2.11 цієї Інструкції.

2.2.14. Путівка, яка видається застрахованій особі або члену її сім'ї, повинна бути заповненою із зазначенням прізвища, імені та по батькові, місця роботи, найменування підприємства, установи чи організації, якою видано путівку, та засвідченою підписом відповідальної особи і печаткою. Відповідальна особа визначається комісією із соціального страхування за погодженням із страхувальником.

Допущені виправлення в заповненій путівці також засвідчуються підписом і печаткою підприємства, установи, організації, якою видано путівку.

Видача незаповнених путівок забороняється.

2.2.15. Застрахована особа зобов'язана повернути страхувальнику, який видав путівку, заповнений зворотний талон до путівки чи довідку про строк перебування в оздоровниці, засвідчену підписом керівника і печаткою оздоровниці, про що робиться відповідний запис в книзі обліку путівок (ф. N 13).

Хворі, які направлені на доліковування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів, повертають заповнені зворотні талони до закладу, який видав путівку.

2.2.16. Видача путівок особам, які не працюють на даному підприємстві, в даній установі або організації, крім випадків, передбачених пунктами 2.2.8 та 2.2.9 цієї Інструкції, забороняється.

2.2.17. Путівки із резерву видаються:

- виконавчою дирекцією Фонду на підставі звернень виконавчих дирекцій відділень Фонду;

- виконавчими дирекціями відділень Фонду на підставі звернень робочих органів або комісій (уповноважених) із соціального страхування з відома відповідного робочого органу відділення Фонду.

2.2.18. Путівки для малочисельних організацій (до 300 працівників) знаходяться в робочих органах відділень Фонду і видаються на підставі звернень комісій (уповноважених) із соціального страхування.

3. Облік путівок і звітність про їх видачу

3.1. Путівки, які надходять до бухгалтерії страхувальника, підлягають зберіганню та обліку нарівні з грошовими коштами. Прибуткові і видаткові документи на путівки, накладні, рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування, квитанції про часткову оплату, зворотні талони або довідки з оздоровниць, книга обліку путівок зберігаються в порядку, який передбачено для грошових документів.

3.2. Страхувальник (за місцем реєстрації), лікувально-профілактичні заклади, на яких покладено здійснення медичного відбору хворих на санаторний період реабілітації, щоквартально звітують перед робочими органами Фонду про видані путівки (додаток до форми N 4 ФСС з ТВП).

4. Контроль за розподілом путівок
та відповідальність за порушення
положень цієї Інструкції

4.1. Правління Фонду та його відділень, виконавча дирекція Фонду, виконавчі дирекції відділень Фонду, робочі органи відділень Фонду, комісії (уповноважені) із соціального страхування здійснюють контроль за правильністю зберігання, обліку, використання путівок, у тому числі переданих установам охорони здоров'я, своєчасністю оприбуткування і відображення у звітності часткової оплати за путівки.

4.2. Виявлені недоліки відображаються в акті ревізії (перевірки). Страхувальник, виконавчі дирекції відділень Фонду, їх робочі органи розглядають акт ревізії (перевірки) і вживають заходів з метою усунення виявлених недоліків у строки, які передбачені Інструкцією про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду, затвердженою правлінням Фонду 19.09.2001 р. N 38.

4.3. Якщо путівки залишаються не використаними або видані стороннім особам, крім випадків, передбачених пунктами 2.2.8, 2.2.9, витрати на оплату путівок за рахунок коштів Фонду до зарахування не приймаються.

Ці кошти вважаються недоїмкою і підлягають перерахуванню на рахунок Фонду в порядку, встановленому Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженою постановою правління Фонду 26.06.2001 р. N 16.

4.4. За порушення положень цієї Інструкції персональну відповідальність несуть директор виконавчої дирекції Фонду, директори виконавчих дирекцій відділень Фонду та їх робочих органів, страхувальники в особі власника або уповноваженого ним органу, голови комісій (уповноважені) із соціального страхування, а також керівники лікувально-профілактичних та санаторно-курортних закладів відповідно до чинного законодавства.

^ Наверх
наверх