документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2005-03-242008-05-12  

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
24.03.2005 N 120

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 травня 2005 р. за N 564/10844

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної податкової адміністрації України
N 1033 від 24.12.20
10)

Про затвердження Положення про умови і порядок
проведення конкурсів з визначення уповноважених
бірж з продажу активів, що перебувають
у податковій заставі

З метою удосконалення порядку проведення конкурсів з визначення уповноважених бірж, яким доручається продаж активів, що перебувають у податковій заставі, відповідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ), а також з метою забезпечення функціонування Єдиної інформаційної системи з обліку, зберігання та оцінки майна, що реалізується за рішеннями органів виконавчої влади, створеної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2004 року N 154 "Деякі питання організації обліку, зберігання та оцінки майна, що реалізується за рішеннями органів виконавчої влади", наказую:

1. Затвердити Положення про умови і порядок проведення конкурсів з визначення уповноважених бірж з продажу активів, що перебувають у податковій заставі (додається).

2. Положення про проведення конкурсу з визначення уповноважених товарних і фондових бірж з продажу майна та цінних паперів (активів), які перебувають в податковій заставі в рахунок погашення податкового боргу, затверджене наказом ДПА України від 25.12.2001 N 517, із змінами і доповненнями, унесеними наказами ДПА України від 09.04.2002 N 163 та від 18.03.2003 N 124, скасувати.

3. Департаменту забезпечення податкових зобов'язань (Карпов Ю.С.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".

4. Департаменту забезпечення податкових зобов'язань (Карпов Ю.С.), Управлінню інформаційної політики (Майснер А.В.) у десятиденний строк після реєстрації наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його публікацію у журналі "Вісник податкової служби України", інших засобах масової інформації.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови ДПА України Лекаря С.I.

Голова О.I.Кірєєв

Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
24.03.2005 N 120

Положення
про умови і порядок проведення конкурсів з визначення
уповноважених бірж з продажу активів, що перебувають
у податковій заставі

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає умови та порядок проведення конкурсів з визначення бірж, створених відповідно до Закону України "Про товарну біржу" ( 1956-12 ), на право організації і проведення біржових торгів та цільових аукціонів з реалізації активів платників податків, що перебувають у податковій заставі в рахунок погашення їх податкового боргу.

1.2. Метою проведення конкурсів з визначення уповноважених бірж є забезпечення реалізації описаних податковим керуючим активів, що перебувають у податковій заставі, відповідно до вимог статті 10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ).

1.3. Конкурс проводиться комісією за наявності двох або більше допущених до нього претендентів, заяви від яких надійшли в установлений термін після опублікування повідомлення про проведення конкурсу.

1.4. Опублікована інформація про конкурс з визначення уповноважених бірж повинна містити такі відомості:

дата, час і місце проведення конкурсу;

кінцевий термін прийняття документів на конкурс;

обов'язкові вимоги до учасників конкурсу;

адреса, за якою подаються документи;

контактні телефони для довідок з питань конкурсу.

1.5. Зазначена інформація публікується Державною податковою адміністрацією України в одному із засобів масової інформації не пізніше ніж за місяць до дати проведення конкурсу.

2. Комісія з проведення конкурсу

2.1. Для організації і проведення конкурсу Державною податковою адміністрацією України утворюється конкурсна комісія (далі - комісія) у складі голови комісії - заступника голови Державної податкової адміністрації України, заступника голови комісії - директора Департаменту забезпечення податкових зобов'язань або особи, що виконує його обов'язки, та 9 членів комісії - трьох представників Департаменту забезпечення податкових зобов'язань ДПА України, представника Управління по боротьбі з корупцією та безпеки в органах державної податкової служби ДПА України, представника ДПА у м. Києві, представника Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (за згодою), представника Фонду державного майна України (за згодою), представника Адміністратора Єдиної інформаційної системи з обліку, зберігання та оцінки майна, що реалізується за рішеннями органів виконавчої влади (за згодою), представника (фахівця) з організації біржового товарного ринку (за згодою).

2.2. Секретарем комісії призначається один з членів комісії - представник Департаменту забезпечення податкових зобов'язань.

2.3. Склад комісії затверджується наказом Державної податкової адміністрації України.

Зміни до складу комісії вносяться наказом Державної податкової адміністрації України за поданням голови комісії.

2.4. Комісія у своїй діяльності керується чинним законодавством, зокрема цим Положенням та рішеннями, які приймаються самою комісією.

2.5. Основними завданнями та функціями комісії є:

визначення умов проведення конкурсу;

визначення терміну проведення конкурсу;

опублікування інформації про проведення конкурсу;

визначення учасників конкурсу;

розгляд конкурсних пропозицій;

визначення переможців конкурсу;

складання та затвердження протоколів про результати проведення конкурсу.

2.6. Керує діяльністю комісії й організовує її роботу голова комісії, який у межах своєї компетенції:

скликає засідання комісії;

головує на засіданнях;

організовує підготовку до розгляду матеріалів, передбачених цим Положенням.

У разі потреби до роботи комісії голова залучає експертів та консультантів.

3. Вимоги до претендентів на участь у конкурсі

3.1. До участі в конкурсі допускаються біржі, створені відповідно до Закону України "Про товарну біржу" ( 1956-12 ), які мають право на реалізацію державного майна відповідно до вимог чинного законодавства, досвід роботи не менше трьох років у цій сфері діяльності і подали на розгляд комісії повний пакет документів, зазначених у цьому Положенні.

3.2. Для участі в конкурсі претендент подає до ДПА України на розгляд комісії такі документи:

заяву про участь у конкурсі із зазначенням назви претендента, який виявив бажання брати участь у конкурсі, реквізити (місцезнаходження, телефон, телефакс), склад керівництва (прізвище, ініціали, посада), чисельність працівників, спеціалізація біржі;

копії статуту та свідоцтва про реєстрацію, засвідчені в нотаріальному порядку;

копії фінансового балансу за попередній рік; результатів останньої аудиторської перевірки (нотаріально посвідчену копію аудиторського висновку);

обґрунтовану інформацію щодо технічних можливостей для забезпечення організації продажу майна, що перебуває в податковій заставі, та виконання взятих зобов'язань стосовно його реалізації, у тому числі:

інформацію про кількість угод, укладених за результатами біржових торгів та аукціонів протягом останніх трьох років;

про наявність операційної зали для проведення торгів площею не менше 100 кв.м (підтверджується копією свідоцтва про власність або копією довгострокового договору оренди приміщення);

про наявність необхідних технічних засобів, у тому числі електронного табло, кількості телефонних номерів, комп'ютерів, факсів, електронно-модемного зв'язку, електронної адреси в мережі Інтернет (підтверджується довідкою юридичної особи);

про наявність у штаті біржі підготовлених фахівців, у тому числі не менше двох експертів-оцінювачів та двох експертів-консультантів з питань приватизації та продажу державного майна (підтверджується ксерокопіями кваліфікаційних свідоцтв, виданих Фондом державного майна України);

про наявність угоди з Фондом державного майна України про продаж майна, що перебуває у державній власності, та свідоцтва суб'єкта оціночної діяльності, виданого Фондом державного майна України (підтверджується ксерокопіями відповідних документів);

перелік брокерських контор, що зареєстровані на біржі (із зазначенням їх місцезнаходження та спеціалізації біржових операцій);

письмове зобов'язання (гарантійний лист) щодо надання біржею Адміністратору Єдиної інформаційної системи з обліку, зберігання та оцінки майна, яке реалізується за рішеннями органів виконавчої влади, створеної відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2004 року N 154 "Деякі питання організації обліку, зберігання та оцінки майна, що реалізується за рішеннями органів виконавчої влади" (далі - Адміністратор), інформації (оперативної звітності) про обсяги реалізованого майна суб'єктів господарювання державного сектора економіки, що реалізується як об'єкт податкової застави у форматі, узгодженому з ДПА України, а також про відрахування Адміністратору частини надходжень, отриманих від надання послуг з проведення біржових торгів та аукціонів з реалізації такого майна в розмірі, установленому чинними нормативно-правовими актами Фонду державного майна України відповідно до угод, що укладаються з органами державної податкової служби.

3.3. Документи з проведення конкурсу реєструються у спеціальному журналі реєстрації секретарем комісії за датою їх реєстрації в канцелярії ДПА України, а в разі подання їх нарочним за датою їх вручення секретарю комісії, про що претендент ставить свій підпис у журналі реєстрації.

3.4. У разі подання неповного комплекту документів або подання документів після встановленого кінцевого терміну заяви про участь у конкурсі не розглядаються.

4. Порядок проведення конкурсу

4.1. Конкурс проводиться один раз на три роки; за його наслідками визначаються переможці, які мають право на організацію і проведення біржових торгів та цільових аукціонів з реалізації активів платників податків, що перебувають у податковій заставі в рахунок погашення їх податкового боргу.

У разі необхідності дозволяється проводити додатковий конкурс у порядку, передбаченому цим Положенням.

4.2. При визначенні переможців комісією вивчаються, оцінюються та беруться до уваги такі показники учасників конкурсу:

зареєстрований і фактично сплачений статутний капітал;

місцезнаходження біржі, кількість, розташування та спеціалізація брокерських контор;

кількість угод, укладених за результатами біржових торгів та аукціонів протягом останніх трьох років;

технічні можливості та досвід роботи з продажу майна, що перебуває у державній власності;

наявність кваліфікованих спеціалістів (фахівців з питань реалізації нерухомості, оцінки майна ) тощо;

кредиторська заборгованість, у тому числі за платежами до державного бюджету.

4.3. У разі необхідності отримання додаткової інформації щодо учасника конкурсу комісія має право заслуховувати його на засіданні комісії.

4.4. Засідання комісії є правочинним за умови участі в ньому не менше 2/3 усіх членів комісії.

4.5. Комісія визначає переможців за результатами розгляду отриманих документів.

4.6. Комісія розглядає подані документи та обговорює їх. Переможцями визначаються учасники конкурсу, які мають найкращі показники, передбачені пунктом 4.2 цього Положення, та запропонували

найбільш привабливі умови реалізації майна, що перебуває в податковій заставі.

4.7. Рішення про визначення переможців приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. Голова комісії має ухвальний голос, якщо під час прийняття рішення про визначення переможців конкурсу голоси членів комісії розділилися порівну.

4.8. Після закінчення засідання комісії складається протокол про результати проведення конкурсу, у якому зазначаються:

відомості про учасників конкурсу;

результати голосування;

обґрунтування визначення переможців.

4.9. Протокол про результати проведення конкурсу складається і підписується всіма членами комісії, які брали участь у голосуванні, та затверджується головою комісії.

4.10. Після затвердження протоколу про результати проведення конкурсу Департамент забезпечення податкових зобов'язань ДПА України в десятиденний строк з дня його затвердження заносить переможців конкурсу за їх адміністративно-територіальними одиницями до переліку уповноважених бірж, з якими органи державної податкової служби можуть укладати договори про реалізацію активів.

4.11. Облік протоколів про результати проведення конкурсів, а також матеріалів, які подаються на розгляд до комісії, ведеться Департаментом забезпечення податкових зобов'язань ДПА України.

4.12. Інформація про результати конкурсу у триденний строк надсилається комісією всім учасникам конкурсу, а також органам державної податкової служби.

5. Розгляд спорів

5.1. У разі незгоди з результатами проведення конкурсу учасник у десятиденний строк з моменту отримання інформації щодо переможців конкурсу, занесених у перелік уповноважених бірж, може подати до конкурсної комісії скаргу, яка розглядається на засіданні комісії.

5.2. Засідання комісії проводиться в двадцятиденний строк з моменту закінчення строку оскарження, передбаченого пунктом 5.1 цього Положення, про що повідомляється учасник конкурсу, яким подано скаргу, за три дні до її засідання. У засіданні комісії має право брати участь цей учасник конкурсу.

5.3. У разі незгоди з рішенням комісії, на засіданні якої розглядалась скарга, учасник конкурсу може оскаржити це рішення згідно з чинним законодавством.

Директор Департаменту забезпечення
податкових зобов'язань Ю.С.Карпов

^ Наверх
наверх