2004-10-14 | 2006-05-18 |
Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.10.2004 N 742
(Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Державної митної служби України
від 24.11.2006 N 1046)
Про затвердження Порядку контролю за переміщенням
між митницями України залізничним транспортом
товарів (вантажів), що відповідно до специфіки
залізничної транспортної інфраструктури прямують
територією суміжної держави
З метою вдосконалення порядку контролю за переміщенням товарів (вантажів), що переміщуються залізничним транспортом у межах митної території України та частина маршруту прямування яких пролягає територією суміжної держави (Республіки Молдова, Республіки Білорусь чи Російської Федерації), наказую:
1. Затвердити Порядок контролю за переміщенням між митницями України залізничним транспортом товарів (вантажів), що відповідно до специфіки залізничної транспортної інфраструктури прямують територією суміжної держави (далі - Порядок), що додається.
2. Начальникам регіональних митниць, митниць довести Порядок до відома особового складу та забезпечити його неухильне виконання посадовими особами митних органів, інформувати про вимоги Порядку дирекції залізниць.
3. Порядок увести в дію з 25.10.2004.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Служби М.М.Іванюк
Затверджено
Наказ Держмитслужби України
14.10.2004 N 742
Порядок
контролю за переміщенням між митницями
України залізничним транспортом товарів (вантажів),
що відповідно до специфіки залізничної транспортної
інфраструктури прямують територією суміжної держави
1. Загальні положення
1.1. Дія цього Порядку поширюється на товари (вантажі), що переміщуються залізничним транспортом між митницями України та частина маршруту прямування яких пролягає територією суміжної держави (Республіки Молдова, Республіки Білорусь чи Російської Федерації).
1.2. Митний контроль і митне оформлення транзитних та експортних товарів (вантажів) здійснюються відповідно до Порядку взаємодії митниць і залізниць України при переміщенні через митний кордон України товарів та інших предметів у вантажних залізничних поїздах, затвердженого наказом Державної митної служби України й Міністерства транспорту України від 30.03.01 N 231/174 (зі змінами та доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.04.01 за N 360/5551.
1.3. Терміни, що вживаються в цьому Порядку:
проміжна митниця на кордоні - митний орган, через який здійснюється вивезення товарів (вантажів) з митної території України з наступним їх увезенням на цю територію;
внутрішні перевезення - перевезення залізничним транспортом товарів (вантажів), що належать юридичним чи фізичним особам і переміщуються від вантажовідправника, розташованого на митній території України, до вантажоодержувача, розташованого на цій території.
Інші терміни вживаються в цьому Порядку в значеннях, визначених законодавством України.
1.4. Відповідальність за порушення митних правил установлено законодавством України.
2. Контроль за внутрішніми перевезеннями
товарів (вантажів) на частині маршруту прямування,
яка пролягає територією суміжної держави
2.1. Контроль за внутрішніми перевезеннями товарів (вантажів) на частині маршруту прямування, яка пролягає територією суміжної держави, здійснюється проміжною митницею на кордоні з використанням перевізних документів.
2.2. У разі надходження товарів (вантажів) та перевізних і супровідних документів на них у пункт пропуску для залізничного сполучення проміжної митниці на кордоні посадова особа цієї митниці проставляє відбиток штампа "Під митним контролем" у графі 26 накладної СМГС або в лівому верхньому куті накладної форми ГУ-29-О, ГУ-29-Б, ГУ-29-К, ГУ-64 чи ГУ-28 (далі - внутрішня залізнична накладна). Копія накладної СМГС або внутрішньої залізничної накладної залишається в справах митниці, через яку здійснюватиметься вивезення товарів (вантажу) за межі митної території України, для контролю за поверненням цих товарів (вантажів) на митну територію України.
2.3. Після надходження товарів (вантажів) у пункт пропуску для залізничного сполучення, через який здійснюватиметься їх увезення на митну територію України, посадова особа цього пункту пропуску проставляє штамп "Під митним контролем" у графі 26 накладної СМГС або в лівому верхньому куті внутрішньої залізничної накладної, чим підтверджує факт повернення товарів (вантажів) на митну територію України.
2.4. Про надходження товарів (вантажів) митниця, у зоні діяльності якої їх увезено на митну територію України, протягом доби повідомляє засобами електронного зв'язку проміжну митницю на кордоні. У повідомленні зазначаються:
- номер СМГС або внутрішньої залізничної накладної;
- відомості про відправника товару (вантажу);
- відомості про одержувача товару (вантажу);
- найменування товару (вантажу);
- кількість товару (вантажу) та його вага;
- номер транспортного засобу.
Копії накладної СМГС або внутрішньої залізничної накладної та повідомлення залишаються в справах цієї митниці.
3. Контроль за доставкою товарів (вантажів),
що вивозяться з митної території України
за експортними чи транзитними вантажними митними
деклараціями й частина маршруту прямування
яких пролягає територією суміжної держави
3.1. Контроль за доставкою товарів (вантажів) з митниці відправлення в митницю призначення здійснюється відповідно до вимог Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами та доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335.
На частині маршруту прямування, яка пролягає територією суміжної держави, контроль за переміщенням товарів (вантажів) додатково здійснюється проміжною митницею на кордоні з використанням перевізних документів.
3.2. При здійсненні митного оформлення товарів (вантажів) митницею відправлення в графі 29 експортної вантажної митної декларації (далі - ВМД) або графі 53 транзитної ВМД зазначаються згідно з Класифікатором митних органів України та їх структурних підрозділів, затвердженим наказом Держмитслужби України від 02.04.04 N 233, найменування й код митного органу, у зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску через державний кордоні України, де здійснюватиметься остаточне вивезення товарів (вантажів) за межі митної території України.
3.3. При надходженні товарів (вантажів) у пункт пропуску для залізничного сполучення проміжної митниці на кордоні посадова особа цієї митниці проставляє штамп "Під митним контролем" у графі 26 накладної СМГС.
Копія накладної СМГС залишається в справах цієї митниці для контролю за поверненням товарів (вантажів) на митну територію України.
Четвертий аркуш експортної або транзитної ВМД не вилучається.
3.4. При надходженні товарів (вантажів) у пункт пропуску для залізничного сполучення, через який здійснюватиметься їх увезення на митну територію України, посадова особа цього пункту пропуску проставляє штамп "Під митним контролем" у графі 26 накладної СМГС, чим підтверджує факт повернення товарів (вантажів) на митну територію України.
3.5. Про надходження товарів (вантажів) митниця, у зоні діяльності якої їх увезено на митну територію України, повідомляє проміжну митницю на кордоні в порядку визначеному в пункті 2.3 цього Порядку.
3.6. Після надходження товарів (вантажів) у пункт пропуску митниці призначення, через який здійснюватиметься остаточне вивезення товарів (вантажів) за межі митної території України, посадова особа цього пункту пропуску здійснює дії, передбаченні главою 3 або 5 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 (зі змінами та доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335.
Заступник начальника Управління організації контролю за
переміщенням вантажів А.В.Артеменко