КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 2012 від 09.11.2004
Про заходи щодо попередження і ліквідації
аварійних ситуацій, пов'язаних з розливом нафти
та нафтопродуктів на території м. Києва
На виконання вимог статей 52, 56 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" ( 1264-12 ), статті 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), ст. 101 Водного кодексу України ( 213/95-ВР ) з метою профілактики та локалізації розливів нафтопродуктів на автозаправочних станціях та нафтоналивних пунктах, виконання заходів до попередження забруднення навколишнього природного середовища м. Києва:
1. Державному управлінню екології та природних ресурсів в м. Києві, Головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державному комунальному підприємству по охороні, утриманню та експлуатації внутрішніх водоймищ м. Києва "Плесо" розробити міський план заходів до попередження та ліквідації аварійних ситуацій, пов'язаних з розливом нафти та нафтопродуктів, з врахуванням особливостей районів м. Києва.
2. Керівникам організацій незалежно від форм власності, які здійснюють операції з нафтопродуктами на території міста:
2.1. В тримісячний термін розробити план ліквідації аварійних ситуацій та систем оповіщення з врахуванням особливостей своєї діяльності.
2.2. Плани ліквідації аварійних ситуацій, пов'язаних з розливом нафти та нафтопродуктів, погодити з Державним управлінням екології та природних ресурсів в м. Києві, Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними районними у м. Києві державними адміністраціями.
2.3. Укласти договори з професійними рятувальними службами для залучення їх до ліквідації аварійних і непередбачених розливів нафти та нафтопродуктів.
2.4. Організувати збір розливів нафти та нафтопродуктів, очистку поверхневих стічних вод, контроль за техногенним забрудненням поверхневих та підземних вод, грунтів на підвідомчих територіях з використанням нафтопоглинаючого сорбенту.
2.5. Створити на кожному з небезпечних об'єктів (автозаправочних станціях, нафтоналивних пунктах) постійний аварійний запас сорбентів (який підлягає регенерації) для ліквідації незначних та аварійних розливів нафти та нафтопродуктів, виключивши використання в якості сорбенту природного грунту та піску. Сорбенти повинні відповідати необхідним вимогам та умовам реанімації.
3. Для забезпечення безперебійного виробництва і заміни відпрацьованого сорбенту та його регенерації вважати за доцільне створення на базі розробок Національної академії наук України спільного (муніципально-академічного) еколого-технічного центру Інституту хімії поверхні НАН України для збору нафти та нафтопродуктів під час незначних та аварійних розливів в рамках Договору про співробітництво між Національною академією наук України та Київською міською державною адміністрацією.
4. Управлінню державного архітектурно-будівельного контролю разом з інспекцією державного технічного нагляду виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) врахувати вимоги цього розпорядження при видачі замовникам дозвільної документації на будівництво, введення в експлуатацію об'єктів, пов'язаних з транспортуванням, зберіганням, реалізацією нафти та нафтопродуктів на території м. Києва.
5. Державному управлінню екології та природних ресурсів в м. Києві разом з інспекцією державного технічного нагляду виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) двічі на рік: до 10 липня (за півріччя) та до 20 січня (за рік) надавати інформацію до Київської міської державної адміністрації про виконання цього розпорядження.
6. Головному управлінню з питань взаємодії з засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю виконавчого органу київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) опублікувати розпорядження в засобах масової інформації та організувати передачу по радіо і телебаченню.
7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
Голова О.Омельченко