документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2003-04-022003-08-28  

Документ втратив чиннiсть!


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
від 02.04.2003 N 91

(Наказ втратив чинність на підставі
Наказу Міністерства аграрної політики
N 247 від12.07.2004)

Про удосконалення порядку розподілу та використання
коштів одновідсоткового збору на розвиток
виноградарства, будівництва і хмелярства

У фінансуванні витрат на закладення багаторічних насаджень останнім часом мають місце факти несвоєчасного подання необхідних документів органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим та областей, які здійснюють політику в галузях виноградарства і садівництва. Крім того, допускалися зволікання в роботі самої Комісії з питань визначення пріоритетних напрямів фінансування розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства за рахунок одновідсоткового збору, що викликало затримку розподілу та перерахування коштів.

З метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів, більш оперативного вирішення питань розподілу та посилення контролю за цільовим їх використанням наказую:

1. Затвердити склад Комісії по визначенню суб'єктів господарювання та обсягів фінансування розвитку виноградарства та садівництва (додаток 1) та Положення про зазначену Комісію (додаток 2).

2. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних та Управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій за участю концерну "Укрсадвинпром" (Рибак, за згодою), корпорації "Укрвинпром" (Мосіневич, за згодою), корпорації "Укрінсад" (Білий, за згодою). Всеукраїнській асоціації фермерів-виробників продукції садівництва, виноградарства і виноробства (Петров, за згодою), з метою більш ефективного використання коштів, концентрації фінансів у напрямку створення інтенсивних садів, виноградників та ягідників переглянути і до 15 квітня 2003 р. подати Державному департаменту продовольства (Жихарєв) матеріали для прийняття рішення Комісією щодо переліку підприємств, що фінансуються за рахунок одновідсоткового збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

3. Державному департаменту продовольства, Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Сорока), Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб), Юридичному управлінню (Бочковська) до 15 квітня подати Кабінетові Міністрів України узгоджений із відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади проект нової редакції Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

4. Державному департаменту продовольства, в тому числі, концерну "Укрсадвинпром", корпорації "Укрвинпром", корпорації "Укрінсад", Всеукраїнській асоціації фермерів-виробників продукції садівництва, виноградарства і виноробства. Асоціації хмелярів України забезпечити до 5 числа кожного місяця, наступного за звітним, своєчасне подання до Управління організації і методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності (Лавріненко) періодичної та річної фінансової звітності про використання коштів одержаних від сплати одновідсоткового збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

5. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних та Управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій щокварталу, до 5 числа кожного місяця, наступного за звітним, подавати інформацію про обсяги виконаних робіт та фінансування за рахунок коштів одновідсоткового збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

6. Звернути увагу Міністра агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, начальників головних управлінь сільського господарства і продовольства Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Херсонської, Чернівецької обласних державних адміністрацій, начальника Управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації на несвоєчасність виконання доручень міністерства від 26.12.02 N 37-32-12/12739, від 10.01.03 N 37-32-12/191 та на незадовільну роботу по організації ефективного використання коштів одновідсоткового збору.

7. Визнати такими, що втратили чинність:

додатки 2, 3 до наказу Міністерства аграрної політики України в 31.08.2000 р. N 165;

накази Міністерства аграрної політики України від 19 грудня 2002 р. N 400 "Про внесення змін до наказів Мінагрополітики України від 31.08.2000 р. N 165 та 15 жовтня 2001 р. N 308" та 15 жовтня 2001 р. N 308 "Про внесення змін до наказу Мінагрополітики України від 31.08.2000 р. N 165".

8. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Міністр С.Рижук

Додаток 1
до наказу Міністерства
аграрної політики України
02.04.2003 N 91

Склад
комісії по визначенню суб'єктів господарювання
та обсягів фінансування розвитку виноградарства,
садівництва

ЛУЗАН Ю.Я.
 
- перший заступник Державного секретаря, голова,
комісії 
ЖИХАРЄВ Ю.В.
 
- голова Державного департаменту продовольства,
заступник голови комісії 
СОРОКА В.I.

 
- начальник Департаменту ринків продукції
рослинництва та розвитку насінництва, заступник
голови комісії 
Члени Комісії:   
АГАФОНОВ М.Ф.

 
- заступник голови Державного департаменту
продовольства (відповідальний за підготовку
матеріалів на розгляд комісії) 
ЗУБ Г.I.
 
- начальник Департаменту фінансово-кредитної
та податкової політики 
ДРОБОТ В.I.
 
- начальник Департаменту стратегії розвитку
аграрної економіки 
БОЧКОВСЬКА С.М.  - начальник Юридичного управління 

Додаток 2
до наказу Мінагрополітики
02.04.2003 N 91

Положення
про Комісію по визначенню суб'єктів господарювання
та обсягів фінансування розвитку виноградарства,
садівництва

1. Комісія по визначенню суб'єктів господарювання та обсягів фінансування розвитку виноградарства та садівництва (надалі - Комісія) створена з метою підвищення ефективності цільового використання коштів одновідсоткового збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

2. Комісія у своїй роботі керується Законом України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" ( 587-14 ). Порядком справляння збору з використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства ( 1170-99 ), цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.

3. Завдання Комісії:

визначення напрямів наукових досліджень з проблем перспективного розвитку галузей виноградарства, садівництва та розсадництва;

розгляд та подання керівництву міністерства пропозицій щодо розподілу коштів одновідсоткового збору на розвиток галузей виноградарства, садівництва та розсадництва;

вивчення та узагальнення стану використання коштів, спрямованих на розвиток галузей виноградарства, садівництва та розсадництва;

надання консультацій щодо розподілу та використання на місцевому рівні коштів, спрямованих на розвиток галузей виноградарства, садівництва та розсадництва.

4. Комісія має право:

здійснювати запити керівникам сільгосппідприємств щодо подання відповідних документів, необхідних для визначення їх участі в фінансуванні за рахунок коштів одновідсоткового збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;

регулювати терміни та умови розгляду документів на своїх засіданнях;

запрошувати на свої засідання керівників і головних бухгалтерських підприємств, які є отримувачами бюджетних коштів, для надання ними пояснень з проблемних питань, що виникають в процесі організації розвитку садівництва і виноградарства;

вносити в установленому порядку пропозиції про утворення робочих та експертних груп для підготовки проектів нормативно-правових актів, здійснення відповідних розрахунків та експертних оцінок.

5. Комісія розпочинає свою роботу з моменту підписання наказу про її утворення.

Керує діяльністю Комісії і організовує її роботу голова Комісії, а у випадку його відсутності - один із його заступників.

Голова Комісії:

скликає засідання Комісії;

головує на засіданнях Комісії;

залучає у разі потреби до роботи в Комісії працівників міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності (за згодою їх керівників), провідних учених, фахівців-практиків;

керує діяльністю Комісії і організовує її роботу.

6. Регламент роботи Комісії.

Організаційною формою діяльності Комісії є засідання. Чергові засідання проводяться по кожному розподілу коштів. За рішенням голови Комісія може проводити позачергові засідання.

Рішення Комісії оформляється протоколом, який підписують голова Комісії та всі присутні на засіданні члени Комісії.

7. Робочим органом Комісії є управління розвитку виноградарства, садівництва, виноробної промисловості та рекламних заходів Державного департаменту продовольства.

8. Робочий орган Комісії:

готує до розгляду згідно з порядком денним Комісії пропозиції на підставі поданих документів;

проводить роботу щодо підготовки засідань Комісії, формування порядку денного, готує протоколи, проекти рішень;

оформляє протокол засідання та доводить рішення Комісії і протокольні доручення до членів Комісії для виконання.

9. Рішення Комісії приймаються відкритим голосуванням на засіданнях простою більшістю голосів за наявністю не менше двох третин її членів. При рівній кількості голосів голос голови є ухвальним.

10. При підготовці пропозицій щодо визначення суб'єктів господарювання та обсягів їх фінансування Комісія бере до уваги такі показники:

своєчасне та в повному обсязі подання на розгляд Комісії переліку документів (бізнес-план або техніко-економічне обгрунтування; лист-звернення з пропозиціями щодо виділення коштів; проектно-кошторисна документація на здійснення запланованих обсягів закладення та на будівництво зрошення багаторічних насаджень (копія титульного листа);

пропозиції Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних та Управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державних адміністрацій, спеціалізованих галузевих добровільних об'єднань щодо суб'єктів фінансування, обсягів і напрямів використання коштів збору, які розподіляються головним розпорядником коштів;

наявність в структурі сільськогосподарських угідь високого рівня спеціалізації по виноградарству, садівництву та забезпечення щорічних закладень нових площ виноградників і садів;

високі показники по врожайності, валовому збору винограду, плодово-ягідної продукції та інших сільськогосподарських культур;

забезпеченість спеціальною технікою, інвентарем, кадрами;

відсутність заборгованості по платежах до бюджету та заробітній платі; відсутність порушень у використанні бюджетних коштів.

11. Протокольне рішення Комісії є підставою для подання Департаментом фінансово-кредитної та податкової політики на погодження Державному секретарю та на затвердження Міністру розподілу коштів одновідсоткового збору на розвиток галузей виноградарства, садівництва і хмелярства.

^ Наверх
наверх