документiв в базi
550558
Подiлитися 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ
29.11.2002 N 432

Про затвердження Положення
про Єдину державну інформаційну
систему трансплантації

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" ( 1007-14 ) та з метою упорядкування діяльності державних, комунальних закладів охорони здоров'я та наукових установ, пов'язаної з трансплантацією, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації (додається).

2. Координаційному центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України (Цимбалюк В.) для виконання основних завдань Єдиної державної інформаційної системи трансплантації розробити та забезпечити реалізацію комплексних заходів по використанню матеріально-технічних, інформаційних, людських та фінансових ресурсів.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Державного секретаря Гойду Н.Г.

Міністр В.Ф.Москаленко

Затверджено
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
29.11.2002 N 432

Положення
про Єдину державну інформаційну
систему трансплантації

1. Це Положення розроблене до ст. 17 Закону "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" ( 1007-14 ), та визначає порядок створення, забезпечення та здійснення діяльності Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (далі - ЄДІСТ).

2. Державним замовником та керівним органом у створенні та забезпеченні діяльності ЄДІСТ є Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України (далі - Координаційний центр).

3. Метою діяльності ЄДІСТ є ефективне та оперативне інформаційне забезпечення системи трансплантації в Україні, забезпечення інформаційної взаємодії із відповідними установами інших країн та спеціалізованими міжнародними організаціями, формування спеціалізованих інформаційних ресурсів та надання інформаційних послуг.

4. Основними завданнями ЄДІСТ є забезпечення:

- інформаційної підтримки заходів щодо розробки і реалізації державної політики у сфері трансплантації;

- вдосконалення механізмів збирання, архівації, оперативної обробки та передачі інформації про реципієнтів та донорів, згоду або незгоду стати донорами у разі смерті, анатомічні матеріали, біоімплантати і їх використання для трансплантацій та імплантацій тощо;

- конфіденційності відомостей про реципієнтів, а також про осіб, які заявили про свою згоду або незгоду стати донорами у разі смерті;

- оперативного пошуку реципієнтів в Україні та інформування відповідних установ і організації інших країн, з якими Україна уклала міжнародні договори з питань трансплантації;

- моніторингу стану здоров'я реципієнтів в післяопераційному періоді;

- впровадження стандартизованого та сертифікованого інформаційно-аналітичного забезпечення для усіх ланок системи трансплантації;

- єдиних стандартів та інформаційних технологій електронного документообліку в установах і закладах системи трансплантації;

- інформаційної підтримки розробки та реалізації державних і міжнародних програм з питань трансплантації;

- реалізації контрольно-аналітичних процедур щодо забезпечення діяльності системи трансплантації;

- оперативного інформування Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) з питань діяльності, пов'язаної з трансплантацією;

- діяльності системи цільового навчання та атестації кадрів для системи трансплантації, в тому числі на базі дистанційних методів навчання.

5. Для виконання цих завдань Координаційний центр здійснює розробку та організує реалізацію комплексу взаємопов'язаних заходів, у тому числі інвестиційного характеру, з використання матеріально-технічних, інформаційних, людських, фінансових та інших ресурсів, спрямованих на:

- розробку нормативно-методичних та нормативно-технічних документів, стандартів та технологій електронного документообігу, концепцій, технічних завдань та проектів;

- створення функціональних підсистем, баз даних, реєстрів та здійснення пілотних проектів;

- проведення експертиз, акредитацій, сертифікацій, конкурсів на виконання робіт та здійснення контролю;

- створення ЄДІСТ, її впровадження, ефективне функціонування та модернізацію;

- підготовку та підвищення кваліфікації персоналу, що забезпечує експлуатацію ЄДІСТ.

Для реалізації цих заходів Координаційний центр організує проведення конкурсів та укладання договорів з виконавцями. Відбір виконавців здійснюється на конкурсних засадах. Конкурси є відкритими для підприємств, установ та організацій всіх форм власності.

6. До складу ЄДІСТ входять:

- бази даних та реєстри органів, анатомічних матеріалів, біоімплантатів; донорів і реципієнтів; згод та відмовлень на донорство; виконаних трансплантацій; форм та видів діяльності, пов'язаної з трансплантацією; державних та комунальних закладів охорони здоров'я, державних наукових установ, яким дозволена діяльність пов'язана з трансплантацією, нормативно-правових, нормативно-методичних документів та інформаційних ресурсів;

- функціональні підсистеми типування органів та інших анатомічних матеріалів, оперативного пошуку (селекції) реципієнтів в межах України, надання інформації відповідним установам і організаціям інших країн, верифікації, архівування, адміністрування, акредитацій, сертифікацій, матеріально-технічного забезпечення, телекомунікацій та зв'язку;

- інформаційні системи (бази даних, реєстри, функціональні підсистеми) державних та комунальних закладів охорони здоров'я, державних наукових установ, яким дозволена діяльність пов'язана з трансплантацією.

Структура ЄДІСТ визначається її технічним завданням та проектом.

7. Створення інформаційних систем в закладах та установах системи трансплантації в Україні здійснюється виключно на основі єдиного проекту ЄДІСТ. Придбання програмного забезпечення та технічних засобів інформаційних систем, їх модернізація та списання, використання телекомунікаційних мереж без погодження Координаційним центром не допускається.

8. Забезпечення діяльності інформаційних систем в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, державних наукових установах, яким дозволена діяльність пов'язана з трансплантацією, формування баз даних та реєстрів ЄДІСТ здійснюється державними та комунальними закладами охорони здоров'я, державними науковими установами, яким дозволена діяльність пов'язана з трансплантацією.

Державні, комунальні заклади системи охорони здоров'я, державні наукові установи та структурні підрозділи МОЗ України передають до ЄДІСТ повну та вичерпну інформацію в терміни, в обсягах, у форматах та у відповідності до стандартів, що визначаються Координаційним центром.

Відповідальність за діяльність інформаційних систем достовірність і своєчасність надання інформації покладається на керівників вищеназваних закладів та установ.

9. Інформаційна взаємодія з інформаційними системами органів державної влади, відповідними установами інших країн та міжнародних організацій, надання інформації та інформаційних послуг ЄДІСТ (спеціалізованої, аналітично-довідкової та іншої) здійснюється на підставі двосторонніх угод. Передача інформації третім особам не допускається. Власником інформаційних ресурсів, що створюються в ЄДІСТ є Координаційний центр.

10. Інформація щодо діяльності ЄДІСТ та системи трансплантації в Україні готується та розміщується в міжнародних інформаційних мережах та інформаційних системах Координаційним центром.

11. Організаційно діяльність ЄДІСТ в Координаційному центрі забезпечується спеціалізованими структурними підрозділами. Для забезпечення виконання завдань можуть залучатися в установленому порядку, в тому числі на договірних засадах, фахівці спеціалізованих підприємств та організацій.

Діяльність інформаційних систем ЄДІСТ в акредитованих державних та комунальних закладах системи охорони здоров'я, державних наукових установах забезпечується відповідними спеціалізованими структурними підрозділами.

12. Фінансування заходів щодо створення та забезпечення діяльності ЄДІСТ здійснюється відповідно до статті 10 Закону України "Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" ( 1007-14 ).

МОЗ України забезпечує необхідне фінансування, щорічно затверджує кошторис витрат на забезпечення діяльності ЄДІСТ, які розробляє та подає Координаційний центр. Витрати на забезпечення діяльності ЄДІСТ передбачаються окремим рядком в бюджеті Міністерства. Керівник Координаційного центру та керівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я, державних наукових установ, яким дозволена діяльність пов'язана з трансплантацією відповідають за забезпечення цільового використання коштів на створення та забезпечення діяльності ЄДІСТ.

При відсутності чи недостатності бюджетного фінансування Координаційний центр здійснює заходи щодо залучення коштів небюджетних джерел, приватних інвесторів, в тому числі закордонних, технічної та гуманітарної допомоги тощо. Для цього він ініціює створення спільних підприємств, акціонерних товариств, фондів та інше, не заборонене законодавством України.

13. Координаційний центр забезпечує здійснення контролю діяльності інформаційних систем в закладах та установах системи трансплантації в Україні та достовірність інформації, що подається до ЄДІСТ.

14. Навчання, підвищення кваліфікації та атестація персоналу інформаційних систем в закладах та установах системи трансплантації в Україні забезпечуються Координаційним центром і здійснюється на договірній основі.

Начальник Головного управління надання медичної
допомоги дорослому населенню М.П.Жданова

^ Наверх
наверх