2002-08-29 | 2006-12-22 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 серпня 2002 р. N 1315
Київ
Про затвердження Положення про
Державний реєстр реєстраторів
розрахункових операцій
Відповідно до статті 12 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" ( 265/95-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, що додається.
2. Включити до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій моделі реєстраторів розрахункових операцій та їх модифікації, які було включено до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів і комп'ютерних систем.
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1997 р. N 913 "Про Положення про Державний реєстр електронних контрольно-касових апаратів і комп'ютерних систем" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 35, с. 50).
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 серпня 2002 р. N 1315
Положення
про Державний реєстр реєстраторів
розрахункових операцій
Загальні положення
1. Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі Державний реєстр) - перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій та їх модифікацій як вітчизняного, так і іноземного виробництва (далі моделі), які відповідають вимогам нормативно-правових актів, сертифіковані в державній системі сертифікації на відповідність вимогам нормативних документів і дозволені для застосування у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також під час виконання операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
2. Державний реєстр ведеться з метою:
застосування в Україні реєстраторів розрахункових операцій, що випускаються серійно, відповідають установленим вимогам і сертифіковані в державній системі сертифікації;
виведення з експлуатації реєстраторів розрахункових операцій, що не відповідають вимогам нормативних документів і фіскальним вимогам.
3. Ведення Державного реєстру забезпечує Державна комісія з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом (далі - Державна комісія) за формою згідно з додатком.
4. У цьому Положенні поняття "фіскальні функції", "фіскальна пам'ять", "фіскальний режим роботи", "розрахункова операція", "реєстратор розрахункових операцій", "електронний контрольно-касовий реєстратор", "розрахунковий документ", "виробник", "постачальник", "автомат з продажу товарів (послуг)" вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" ( 265/95-ВР ).
У цьому Положенні використовуються також такі поняття:
фіскальні вимоги - установлені законодавством вимоги щодо форми та змісту розрахункових і звітних документів, що друкуються реєстратором розрахункових операцій (далі - реєстратор), та вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами (вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, вимоги щодо реалізації фіскальних функцій автоматами з продажу товарів/послуг, іншими реєстраторами, які не передбачають друкування розрахункових і звітних документів, а також додаткові вимоги щодо реалізації фіскальних функцій спеціалізованими реєстраторами для конкретних сфер застосування);
спеціалізований реєстратор розрахункових операцій - реєстратор, який додатково забезпечує друкування розрахункових і звітних документів та виконання функцій обліку, обумовлених сферою його застосування;
термін первинної реєстрації моделі - граничний термін, який встановлює Державна комісія при включенні моделі до Державного реєстру, до закінчення якого дозволяється реєструвати в органах державної податкової служби моделі, що раніше не використовувалися суб'єктами підприємницької діяльності під час проведення розрахункових операцій.
5. Порядок і терміни оскарження рішення Державної комісії визначаються законодавством.
Порядок
включення моделі до Державного реєстру
6. Включення моделі до Державного реєстру передбачає:
перевірку відповідності контрольного зразка моделі фіскальним вимогам згідно з порядком, установленим Державною податковою адміністрацією, з наданням експертного висновку. У разі відсутності для конкретної сфери застосування вимог щодо реалізації фіскальних функцій автоматами з продажу товарів (послуг) або додаткових вимог щодо реалізації фіскальних функцій спеціалізованими реєстраторами проводиться перевірка моделі на відповідність зареєстрованим у Держстандарті технічним умовам на такий реєстратор (у частині реалізації фіскальних функцій, форм та змісту розрахункових і звітних документів), погодженим з Державною податковою адміністрацією та центральним органом виконавчої влади, який регулює сферу діяльності, де будуть застосовуватися ці реєстратори (за наявності такого органу);
сертифікацію моделі в державній системі сертифікації на її відповідність вимогам нормативних документів, зазначених у Переліку продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації;
розгляд питання і прийняття рішення Державною комісією.
7. Кожна модель для конкретної сфери застосування включається до Державного реєстру лише один раз.
8. Модель включається до Державного реєстру за поданням зареєстрованого в Україні згідно із законодавством її виробника або суб'єкта підприємницької діяльності - генерального постачальника, якому виробник надав право на поставку цієї моделі і який за договором з виробником організовує продаж, технічне обслуговування та ремонт реєстраторів на території України (далі заявник).
9. Для включення моделі до Державного реєстру заявник подає до Державної комісії:
заяву про включення моделі до Державного реєстру;
копію сертифіката відповідності моделі обов'язковим вимогам нормативних документів;
експертний висновок щодо відповідності моделі фіскальним вимогам (технічним умовам) із зазначенням версій внутрішнього програмного забезпечення моделі;
обліковану копію зареєстрованих у встановленому порядку технічних умов на заявлену модель (для заявників вітчизняних моделей);
паспорт на модель чи інший документ, в якому зазначені складові комплекту поставки, функціональні характеристики та термін служби моделі;
інструкцію з експлуатації моделі, яка містить такі обов'язкові розділи: порядок використання моделі суб'єктом підприємницької діяльності при проведенні розрахункових операцій, опис реквізитів розрахункових і звітних документів, що друкуються реєстратором, порядок отримання звітів і перевірки програмного забезпечення моделі;
перелік команд, під управлінням яких працює реєстратор (для електронних контрольно-касових реєстраторів, які працюють у складі комп'ютерно-касових систем і отримують дані через канал зв'язку);
нотаріально засвідчену копію договору, укладеного з виробником моделі, на право її поставки (для генеральних постачальників).
10. Секретаріат Державної комісії в двотижневий термін після отримання передбачених пунктом 9 цього Положення документів перевіряє їх на відповідність установленим вимогам і виносить питання щодо включення моделі до Державного реєстру на чергове засідання Державної комісії, яке проводиться у терміни, встановлені Положенням про Державну комісію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 1997 р. N 81 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 5, с. 151).
11. У разі прийняття позитивного рішення Державна комісія в тижневий термін:
установлює термін первинної реєстрації моделі, який не може перевищувати терміну дії сертифіката відповідності;
забезпечує публікування Державного реєстру (або відповідних змін до нього) у визначених Державною комісією друкованих засобах масової інформації;
надає заявникові витяг із протоколу засідання Державної комісії.
12. У разі прийняття негативного рішення Державна комісія в тижневий термін надає заявникові витяг з протоколу засідання Державної комісії.
13. Контрольний зразок моделі, включеної до Державного реєстру, носії програмної пам'яті, а також передбачені пунктом 9 цього Положення документи на модель передаються на постійне зберігання до лабораторії контрольних зразків Державної податкової адміністрації.
14. Продовження терміну первинної реєстрації моделі здійснюється Державною комісією на підставі облікованих копій сертифіката відповідності моделі вимогам нормативних документів та атестата виробництва (сертифіката на систему якості), виданих у державній системі сертифікації, а також експертного висновку щодо відповідності фіскальним вимогам моделей, які були включені до Державного реєстру до набрання чинності цим Положенням.
15. Розширення переліку версій внутрішнього програмного забезпечення моделей даної сфери застосування, включених до Державного реєстру, а також зміна переліку команд, під управлінням яких працює електронний контрольно-касовий реєстратор (якщо такі версії та команди не призводять до появи нових моделей), здійснюється за рішенням голови Державної комісії на підставі експертних висновків щодо відповідності моделі з новими версіями програмного забезпечення фіскальним вимогам.
Прийняте рішення в тижневий термін направляється для опублікування у визначених Державною комісією друкованих засобах масової інформації.
Порядок
виключення моделі з Державного реєстру
16. Модель реєстратора виключається з Державного реєстру Державною комісією за поданням Державної податкової адміністрації або інших центральних органів виконавчої влади у разі виявлення в процесі експлуатації невідповідності моделі фіскальним вимогам або виробничих дефектів реєстратора, які спричиняють спотворення інформації про обсяг розрахункових операцій чи обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, а також у разі припинення виробництва моделі.
Центральний орган виконавчої влади направляє до Державної податкової адміністрації копію подання про виключення моделі з Державного реєстру, на підставі якого Державна податкова адміністрація тимчасово припиняє реєстрацію моделі до прийняття Державною комісією відповідного рішення.
17. Державна комісія у разі прийняття рішення про виключення моделі з Державного реєстру:
установлює дату припинення реєстрації моделі та дату її виключення з Державного реєстру (з виведенням моделі з експлуатації);
направляє в тижневий термін інформацію про прийняте рішення для опублікування у визначених Державною комісією друкованих засобах масової інформації.
18. У разі зміни фіскальних вимог або вимог нормативних документів щодо реєстраторів Державна комісія встановлює терміни та порядок виведення з експлуатації або доопрацювання моделей, які не відповідають новим вимогам.
Додаток
до Положення про Державний реєстр
реєстраторів розрахункових операцій
Зразок
Державний реєстр
реєстраторів розрахункових операцій
-----------------------------------------------------------------
N | Назва | Версії |Заявник|Виробник| Термін | Дата | Сфера
п/п|моделі,|внутріш-|(назва |(назва |первинної |внесення,|засто-
| моди- | нього |органі-|органі- |реєстрації| номер |сування
|фікації|програм-| зації | зації | | рішення |
| | ного | та її | та її | | |
| |забезпе-|місце- |місце- | | |
| | чення |знаход-|знаход- | | |
| | |ження) |ження) | | |
------------------------------------------------------------------
Голова Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом |
____________ (підпис) |
_______________________ (ініціали, прізвище) |