2000-07-21 | 2001-02-07 |
Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 липня 2000 р. N 1141
Київ
( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 590 від 29.04.2002 )
Про впровадження заставних закупок зерна
у сільськогосподарських товаровиробників
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 103 від 07.02.2001 )
На виконання Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо стимулювання виробництва та розвитку ринку зерна" від 29 червня 2000 р. N 832 Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Покласти на Державну акціонерну компанію "Хліб України" функції державного агента із забезпечення державної заставної закупки зерна.
2. Державній акціонерній компанії "Хліб України" забезпечити зберігання зерна, отриманого шляхом заставних закупок, через відповідальних зберігачів на конкурсних засадах.
Міністерству аграрної політики разом з Державною акціонерною компанією "Хліб України" затвердити у двотижневий термін після набрання чинності цією постановою порядок конкурсного відбору відповідальних зберігачів, передбачивши вимоги щодо найкращих умов зберігання зерна, здешевлення послуг тощо.
3. Затвердити такі, що додаються:
Положення про впровадження механізму заставних закупок зерна у сільськогосподарських товаровиробників;
заставні ціни на зерно базисних кондицій (без урахування податку на додану вартість) на 2000 рік.
4. Міністерству аграрної політики за погодженням з Міністерством економіки, Міністерством фінансів та Державною акціонерною компанією "Хліб України" подавати щороку до 1 вересня на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо орієнтовного рівня заставних цін на зернові культури та обсягу заставних закупок зерна. ( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 103 від 07.02.2001 )
5. Державній акціонерній компанії "Хліб України" разом з Міністерством аграрної політики розробити та затвердити типову форму договору на заставну закупку зерна у сільськогосподарських товаровиробників. ( Пункт 5 в редакції Постанови КМ N 103 від 07.02.2001 )
6. Міністерству аграрної політики, Міністерству економіки, Державній акціонерній компанії "Хліб України" за погодженням з Міністерством фінансів та Державною податковою адміністрацією розробити в місячний термін і затвердити методику встановлення рівня заставних цін на зерно, передбачивши гарантування сільськогосподарським товаровиробникам права наступного продажу заставного зерна за ринковими цінами у разі перевищення рівня заставних цін.
( Пункт 7 виключено на підставі Постанови КМ N 103 від 07.02.2001 )
7. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
визначити обсяги закупок зерна для регіональних потреб виходячи з балансів зерна, фінансових можливостей регіонів та мінімальних потреб підтримки споживчого ринку;
організувати заставні закупки зерна з використанням коштів місцевих бюджетів та кредитних ресурсів;
не допускати обмежень щодо міжрегіональних закупок зерна та адміністративного втручання у формування ринкових цін на зерно.
9. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести у місячний термін свої нормативні акти у відповідність з цією постановою.
10. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Гладія М.В.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 липня 2000 р. N 1141
Положення
про впровадження механізму заставних закупок зерна
у сільськогосподарських товаровиробників
1. Цей механізм впроваджується для стимулювання виробництва зерна, підтримки вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників та подолання негативних наслідків сезонних і кон'юнктурних коливань обсягів продажу і цін на зерно та хлібопродукти.
2. Відносини між ДАК "Хліб України" та сільськогосподарськими товаровиробниками регулюються господарськими договорами, укладеними відповідно до законодавства.
3. Закупка зерна у сільськогосподарських товаровиробників здійснюється за заставними цінами, які щороку встановлюються Кабінетом Міністрів України з гарантуванням їм права використання цього зерна в терміни, передбачені угодами, але не більше восьми місяців з дня його надходження до елеваторно-складських приміщень заготівельних підприємств за умови відшкодування сільськогосподарськими товаровиробниками цим підприємствам вартості зберігання такого зерна.
4. Кабінет Міністрів України щороку, в двомісячний термін після прийняття Державного бюджету України, за поданням Мінагрополітики, погодженим з Мінекономіки, Мінфіном та ДАК "Хліб України", встановлює заставні ціни на основні зернові та зернобобові культури, які оголошуються в засобах масової інформації та доводяться до відома сільськогосподарських товаровиробників і заготівельних підприємств.
Рекомендований термін дії заставної ціни - з 1 липня поточного року до 1 липня наступного року.
Заставні ціни - це мінімальні ціни, які забезпечують відшкодування прогнозованої нормативної собівартості зерна та мінімальний прибуток, необхідний для простого відтворення виробництва.
Під час розрахунку заставних цін враховується фактична та прогнозована кон'юнктура внутрішнього та світового зернового ринку. ( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 103 від 07.02.2001 )
5. ДАК "Хліб України" за погодженням з Мінагрополітики, Мінекономіки та Мінфіном подає на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо обсягів заставної закупки зерна на поточний рік.
6. Погоджені Кабінетом Міністрів України обсяги заставної закупки зерна доводяться Раді міністрів Автономної Республіки Крим та обласним державним адміністраціям і є підставою для укладання підприємствами ДАК "Хліб України" договорів із сільськогосподарськими товаровиробниками.
Оперативний контроль за ходом укладання і виконання договорів державної заставної закупки зерна здійснюється Мінаграрополітики та ДАК "Хліб України".
7. Сільськогосподарські товаровиробники на виконання укладених договорів поставляють зерно на заготівельні підприємства за свій рахунок.
Зерно приймається на відповідальне зберігання з укладенням відповідного договору.
8. Розрахунки за зерно, що надійшло в рахунок заставної закупки, здійснюються підприємствами ДАК "Хліб України" через спеціальні рахунки "Заставна закупка зерна", відкриті у відповідних банках.
Дочірні підприємства ДАК "Хліб України" протягом трьох банківських днів провадять оплату зерна, що надійшло в рахунок державної заставної закупки, виходячи із заставних цін. ( Абзац другий пункту 8 в редакції Постанови КМ N 103 від 07.02.2001 )
Витрати заготівельного підприємства, пов'язані з прийманням, доробкою та зберіганням зерна, що надійшло від сільськогосподарського товаровиробника у рахунок заставної закупки, відшкодовуються шляхом перерахування заготівельним підприємством коштів із спеціального рахунка "Заставна закупка зерна" на поточний рахунок на підставі документів, що підтверджують вартість наданих послуг.
9. Договорами заставної закупки зерна передбачається право сільськогосподарських товаровиробників у термін до 8 місяців з дня поставки продати заставлене зерно за цінами, що складаються на біржових торгах України, за умови повернення підприємствам ДАК "Хліб України" коштів, отриманих від заставної закупки зерна, та відшкодування заготівельному підприємству витрат на його зберігання. ( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 103 від 07.02.2001 )
10. Облік зерна, що надійшло в рахунок заставної закупки, заготівельні та зернопереробні підприємства ведуть за видами культур та встановленими заставними цінами по кожному сільськогосподарському товаровиробнику окремо.
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 липня 2000 р. N 1141
Заставні ціни
на зерно базисних кондицій (без урахування
податку на додану вартість) на 2000 рік
(у гривнях за тонну) | |
Пшениця м'яка III класу | 420 |
Пшениця м'яка IV класу | 380 |
Пшениця м'яка V класу | 330 |
Жито групи "А" | 360 |
Ячмінь пивоварний | 380 |
Ячмінь I класу | 330 |
Ячмінь II класу | 310 |
Кукурудза I класу | 360 |