документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2002-04-122007-10-312012-07-11  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 12 квітня 2002 р. N 532
м.Київ

Про Порядок відшкодування підприємствам,
установам та організаціям витрат, пов'язаних
з відповідальним зберіганням матеріальних
цінностей державного резерву

З метою удосконалення механізму відшкодування витрат, пов'язаних з відповідальним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву, та відповідно до пункту 5 статті 11 Закону України "Про державний матеріальний резерв" ( 51/97-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок відшкодування підприємствам, установам та організаціям витрат, пов'язаних з відповідальним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву.

2. Державному комітетові з державного матеріального резерву спрямовувати на відшкодування витрат відповідальних зберігачів матеріальних цінностей державного резерву кошти, одержувані як плату (відсотки) за запозичення товарно-матеріальних цінностей.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 квітня 2002 р. N 532

Порядок
відшкодування підприємствам, установам та
організаціям витрат, пов'язаних з відповідальним
зберіганням матеріальних цінностей державного резерву

1. Цей Порядок запроваджує механізм відшкодування підприємствам, установам та організаціям (далі - відповідальні зберігачі) витрат, пов'язаних з відповідальним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву, у тому числі мобілізаційного, і визначення суми цих витрат.

2. Сума витрат, що підлягають відшкодуванню, визначається з урахуванням вимог цього Порядку на кожен рік і сплачується пропорційними частками за узгодженням між Держкомрезервом та відповідальним зберігачем.

Вимоги цього Порядку щодо визначення суми витрат не поширюються на матеріальні цінності, вартість робіт із зберігання яких визначається іншими актами Кабінету Міністрів України.

3. Сума витрат, що підлягають відшкодуванню, визначається з урахуванням:

1) умов зберігання матеріальних цінностей державного резерву;

2) середнього розміру суми витрат;

3) розміру складських приміщень, майданчиків, холодильних камер, резервуарів, підземних сховищ, де зберігаються матеріальні цінності державного резерву;

4) обсягу додаткових витрат з обслуговування таких цінностей.

4. Залежно від номенклатури, асортименту та особливостей технології матеріальні цінності державного резерву можуть зберігатися:

1) у складських приміщеннях закритого та закритого опалюваного типу;

2) на відкритих огороджених майданчиках;

3) у холодильних камерах;

4) у резервуарах для зберігання нафтопродуктів;

5) у підземних газових сховищах.

5. Держкомрезерв на підставі аналізу статей витрат відповідальних зберігачів щороку визначає середній розмір суми витрат із зберігання матеріальних цінностей виходячи з розрахунку на 1 кв. метр складського приміщення (відкритого огородженого майданчика), 1 куб. метр холодильної камери, резервуара для зберігання нафтопродуктів, підземних газових сховищ.

Залежно від номенклатури, асортименту та особливостей технології зберігання передбачаються можливі додаткові витрати, пов'язані з обслуговуванням матеріальних цінностей державного резерву, зокрема витрати на консервацію, переміщення, перефарбування тощо.

Розмір додаткових витрат визначається у кожному разі окремо за узгодженням між Держкомрезервом та відповідальним зберігачем на підставі обгрунтованих фактичних витрат відповідального зберігача.

6. Сума витрат (Вз), що підлягають відшкодуванню, визначається за формулою:

Вз = Кз х Sз + Dв,

де Кз - середній розмір суми витрат на зберігання матеріальних цінностей виходячи з розрахунку на 1 кв. метр складського приміщення (відкритого огородженого майданчика), 1 куб. метр холодильної камери, резервуара для зберігання нафтопродуктів, підземного газового сховища; Sз - площа складського приміщення (відкритого огородженого майданчика), об'єм холодильної камери (резервуара для зберігання нафтопродуктів, підземного газового сховища); Dв - додаткові витрати.

7. Відшкодування витрат, пов'язаних із зберіганням матеріальних цінностей державного резерву, здійснюється виключно на підставі договору, укладеного між Держкомрезервом та відповідальним зберігачем за формою згідно з додатком, за рахунок асигнувань державного бюджету та інших джерел, визначених законодавством.

Додаток
до Порядку відшкодування підприємствам,
установам та організаціям витрат, пов'язаних
з відповідальним зберіганням матеріальних
цінностей державного резерву

Договір N ________
відповідального зберігання матеріальних цінностей
державного резерву


м. Київ
 
"___"_________________ 200__ р. 

Державний комітет з державного матеріального резерву (далі -Комітет)

в особі________________________________________________________________________________________________________________,

який діє на підставі Положення про Комітет, з однієї сторони,

та_____________________________________________________________________________________________________________________,

в особі _________________________________________________________________________________________________________________,

(далі - зберігач), який діє на підставі ________________________________________________________________________________________,

з другої сторони, уклали цей договір про нижченаведене:

1. Предмет договору

1.1. Зберігання матеріальних цінностей державного резерву (далі цінності) здійснюється на складських приміщеннях, майданчиках, холодильних камерах, резервуарах, підземних сховищах зберігача.

1.2. Комітет передає, а зберігач приймає на відповідальне зберігання цінності згідно з специфікацією (затвердженою номенклатурою*) у кількості та за вартістю згідно з актом форми Р-16 (форми N 1*).

Передбачені цим договором форми актів затверджуються Комітетом.

_______________

* Тут і далі - стосовно зберігання цінностей мобілізаційного резерву.

2. Права та обов'язки зберігача

Зберігач зобов'язаний:

2.1. Вживати заходів для належного зберігання цінностей відповідного виду.

2.2. Закладати на відповідальне зберігання цінності, передбачені номенклатурою*.

Цінності, що закладаються на зберігання, повинні відповідати стандартам та технічним умовам.

2.3. Надсилати Комітетові акти форми Р-16 (форми N 1*).

2.4. Відшкодовувати втрату, нестачу цінностей та їх пошкодження з використанням продукції відповідного асортименту і належної якості у 5-денний термін після виявлення втрати, нестачі або пошкодження.

2.5. Проводити відпуск цінностей тільки за нарядами Комітету.

2.6. Проводити освіження (поновлення) та заміну цінностей на продукцію аналогічного асортименту і якості самостійно без залучення додаткових коштів з поданням Комітетові акта форми Р-17 (форми N 1*) протягом 3 днів після здійснення операції.

2.7. Щороку подавати Комітетові:

станом на 1 січня - звіт форми N 1 (форми N 12*);

станом на 1 липня - інформацію про результати перевірки якості і умов зберігання цінностей, а також про відповідність цінностей цілям, для яких вони призначені, за формою, встановленою Комітетом.

2.8*. Щороку разом з річним звітом форми N 12 подавати кошторис витрат на зберігання матеріальних цінностей мобілізаційного резерву на наступний рік згідно з пунктом 10.3 Інструкції про порядок фінансування заходів з мобілізаційної підготовки народного господарства України, затвердженої Мінфіном 30 березня 1996 р. N 111/03.

3. Обов'язки Комітету

Комітет зобов'язаний:

3.1. Відшкодовувати зберігачу витрати на зберігання цінностей у межах бюджетних асигнувань, передбачених на ці цілі.

3.2*. Оплачувати зберігачу вартість робіт із закладення (поставки) цінностей за узгодженими регульованими або договірними оптово-відпускними цінами, що діють на час закладення (поставки).

3.3. Контролювати додержання умов зберігання цінностей, їх наявність та якісний стан.

4. Порядок проведення розрахунків

4.1. Вартість зберігання цінностей визначається згідно з Порядком відшкодування витрат підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

4.2. Відшкодування витрат (з урахуванням податку на додану вартість) із зберігання цінностей здійснюється пропорційними частками за узгодженням між Комітетом та зберігачем.

У разі коли Комітет визнає за можливе, відрахування суми витрат проводиться частинами протягом поточного року.

4.3*. Оплата робіт із закладення (поставки) цінностей до мобілізаційного резерву проводиться безпосередньо після отримання Комітетом акта встановленої форми.

5. Форс-мажорні обставини

5.1. Сторони звільняються від відповідальності за повне або часткове невиконання, неналежне виконання зобов'язань за цим договором, якщо таке невиконання обумовлено настанням чи дією обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), а саме стихійного лиха, пожеж та інших надзвичайних ситуацій техногенного, природного або екологічного характеру, якщо ці обставини безпосередньо вплинули на виконання договірних зобов'язань.

Термін виконання договірних зобов'язань продовжується на час дії таких обставин.

5.2. Сторона, для якої виконання договірних зобов'язань стало неможливим, повинна сповістити іншу сторону про настання та припинення форс-мажорних обставин негайно, але не пізніше ніж протягом 10 днів.

5.3. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про настання або припинення форс-мажорних обставин позбавляє сторону права посилатися на них.

6. Відповідальність сторін

За невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за цим договором Комітет і зберігач несуть відповідальність згідно із законодавством, зокрема згідно із Законом України "Про Державний матеріальний резерв", іншими актами законодавства.

7. Інші умови

7.1. Усі спори і розбіжності, що виникають під час виконання цього договору та пов'язані з ним, розв'язуються і усуваються в передбаченому законодавством порядку.

7.2. Усі додатки і зміни до цього договору є невід'ємною частиною цього договору, якщо вони підписані повноважними представниками сторін.

7.3. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання та діє протягом усього терміну зберігання цінностей.

7.4. Цей договір підписано у двох примірниках (по одному для кожної сторони), які мають однакову юридичну силу.

8. Юридичні адреси та банківські реквізити сторін

Комітет
Зберігач 
____________________________________________
____________________________________________ 
______________________________________________
______________________________________________ 
МП    МП 

^ Наверх
наверх