документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1999-05-031999-08-062001-08-09  

НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА I ПРИМИРЕННЯ

НАКАЗ
N 35 від 03.05.99
м.Київ

Про затвердження Інструкції про порядок
здійснення аналітично-інформаційної
діяльності Національної служби посередництва і примирення

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами НСПП
N 75 від 06.0
8.99
N 54 від 03.07.20
00
N 47 від 25.01.
2001
N 160 від 09.08.20
01 )

З метою вдосконалення інформаційно-аналітичної діяльності структурних підрозділів центрального апарату та регіональних відділень Національної служби посередництва і примирення, забезпечення інформування громадськості про діяльність Національної служби посередництва і примирення щодо сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення аналітичноінформаційної діяльності Національної служби посередництва і примирення (додається)*.

2. Заступнику голови Національної служби посередництва і примирення Мерляну А.В., начальнику аналітично-інформаційного відділу центрального апарату НСПП, начальникам регіональних відділень НСПП забезпечити належний рівень аналітично-інформаційної роботи, налагодити регулярне інформування громадськості про діяльність Національної служби посередництва і примирення.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Національної служби посередництва і примирення Мерляна А.В.

Голова Національної служби посередництва і примирення В.М.Руденко

Затверджено
наказом Національної служби
посередництва і примирення
від 3 травня 1999 року N 35,
із змінами та доповненнями,
внесеними наказами НСПП від
6 серпня 1999 року N 75,
від 3 липня 2000 року N 54,
від 25 січня 2001 року N 47,
від 9 серпня 2001 року N 160

Інструкція
про порядок здійснення аналітично-інформаційної діяльності
Національної служби посередництва і примирення

1. Загальні положення

1.1. Ця інструкція (далі - Інструкція) визначає зміст, форми, порядок, основні завдання та строки здійснення аналітично-інформаційної діяльності структурними підрозділами центрального апарату Національної служби посередництва і примирення (далі - НСПП), її відділеннями в Автономній Республіці Крим та областях, представником НСПП у місті Севастополі.

1.2. Основні завдання аналітично-інформаційної діяльності - це здійснення комплексу аналітично-інформаційних заходів, спрямованих на:

- збір, вивчення, узагальнення та аналіз інформації про: стан соціально-трудових відносин; розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин та здійснювані заходи щодо запобігання колективних трудових спорів (конфліктів);

колективні трудові спори (конфлікти) та причини їх виникнення;

висунуті найманими працівниками вимоги і оцінку їх обгрунтування;

- організацію оперативного проходження інформації з означених вище питань до центрального апарату НСПП;

- прогнозування колективних трудових спорів (конфліктів) з метою їх попередження та сприяння своєчасному вирішенню;

- створення бази даних та механізму обміну інформацією та матеріалами для створення умов сприяння взаємодії сторін у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) та їх вирішення відповідно до вимог чинного законодавства;

- інформування населення через засоби масової інформації (далі - ЗМІ) про діяльність НСПП щодо сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів.

1.3. Суб'єктами аналітично-інформаційної діяльності є відділ аналітично-інформаційної роботи НСПП, відділ прогнозування та статистики НСПП, юридичний відділ НСПП, відділ розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП, відділ НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.

1.4. Основними принципами, на яких базується аналітично-інформаційна діяльність, є:

- цілісність і повнота;

- своєчасність;

- об'єктивність і достовірність;

- обгрунтованість.

2. Види аналітично-інформаційної діяльності НСПП
та строки її здійснення

2.1. Аналітично-інформаційна діяльність здійснюється суб'єктами аналітично-інформаційної діяльності шляхом:

- оперативного інформування з питань виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), у тому числі страйків та інших акцій протесту, пов'язаних із ускладненням соціально-трудових відносин;

- підготовки щомісячної відомчої статистичної звітності про колективні трудові спори (конфлікти);

- підготовки щомісячної статистичної звітності про результати роботи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів);

- підготовки звітів про результати діяльності за перший квартал, перше півріччя, 9 місяців і за рік;

- підготовки довідок про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в окремих галузях економіки України або в окремих регіонах;

- інформування громадськості про діяльність НСПП через засоби масової інформації;

- застосування інших форм і напрямів аналітично-інформаційної діяльності.

2.2. За термінами аналітично-інформаційна діяльність НСПП поділяється на термінову, оперативну (щодекадну), місячну (форми N 1-КТС, N 1-ЗКТС) та планову (звіти про діяльність за перший квартал, перше півріччя, 9 місяців та рік).

3. Оперативне інформування

3.1. Суб'єктами оперативного інформування голови НСПП (заступника голови НСПП) є суб'єкти аналітично-інформаційної діяльності, а саме:

- структурні підрозділи центрального апарату НСПП: відділ аналітично-інформаційної роботи, юридичний відділ, відділ прогнозування та статистики, відділ розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів), відділ по роботі в містах Києві та Севастополі;

- відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.

3.2. Зміст, форми та порядок оперативного інформування:

3.2.1. Оперативне інформування здійснюється за встановленими формами і містить відомості про:

- підприємства, установи, організації, території, галузі, розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин в яких взяті на контроль з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів);

- страйки, що розпочалися або відбулися (з вказанням назви підприємства, установи, організації, території, вимог страйкуючих, середньооблікової чисельності працівників, чисельності працівників, які беруть участь в страйку);

- акції протесту, мітинги, пікетування або інші дії, пов'язані з ускладненням соціально-трудових відносин та припиненням роботи на підприємствах, в організаціях, установах (у довільній формі).

3.2.2. Відділ розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП, відділ НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях не пізніше 10.00 години 1, 11, 21 числа кожного місяця подають оперативну інформацію за декаду (поштою, факсом) до відділу прогнозування та статистики НСПП.

В разі, якщо вказані в частині першій цього підпункту терміни подання оперативних інформацій припадають на вихідні або святкові дні, то оперативна інформація подається не пізніше 10.00 години останнього робочого дня перед вихідними або святковими днями.

3.2.3. З питань, що за своїм змістом вимагають невідкладного інформування та реагування (виникнення страйку, в тому числі стихійного, оголошення акції протесту, мітингів, пікетувань або інших дій, пов'язаних з ускладненням соціально-трудових відносин та припиненням роботи на підприємствах, в організаціях, установах тощо), начальник відділу НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, начальники відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях інформують голову НСПП негайно.

3.2.4. Відділ прогнозування та статистики НСПП, відділ аналітично-інформаційної роботи НСПП за результатами опрацювання термінових інформацій через 2 години після їх отримання подають їх на розгляд голови НСПП.

3.2.5. Відділ прогнозування та статистики НСПП, відділ аналітично-інформаційної роботи НСПП за результатами опрацювання щодекадних інформацій суб'єктів оперативного інформування, зазначених у підпункті 3.1. цієї Інструкції, готують узагальнюючу оперативну інформацію (щодекадну) і подають її на розгляд голови НСПП до 16.00 години 1, 11, 21 числа кожного місяця.

4. Щомісячна відомча статистична звітність про колективні
трудові спори (конфлікти) та щомісячна статистична
звітність про результати роботи із запобігання виникненню
колективних трудових спорів (конфліктів)

4.1. Виконавцями щомісячних відомчих статистичних звітів про колективні трудові спори (конфлікти) та щомісячних статистичних звітів про результати роботи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) є:

на виробничому і територіальному рівнях - відділ НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях;

на національному, галузевому рівнях, а також виробничому рівні в разі, якщо діяльність підприємства поширюється на територію декількох адміністративно-територіальних одиниць, - відділ розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП.

4.2. Зміст, форми та порядок підготовки щомісячних статистичних звітів:

4.2.1. Щомісячні статистичні звіти про колективні трудові спори (конфлікти) та результати роботи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) відділу розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП, відділу НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях готуються за підсумками роботи і подаються ними до 5 числа наступного за звітним місяця.

4.2.2. Щомісячний статистичний звіт про колективні трудові спори (конфлікти) включає дані, передбачені формою N 1-КТС, затвердженою наказами НСПП від 09.11.2000 р. N 95 та від 18.01.2001 р. N 40 .

4.2.3. Щомісячний статистичний звіт про результати діяльності із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) включає дані, передбачені формою N 1-ЗКТС, затвердженою наказом НСПП від 13.07.2001 р. N 140.

4.2.4. За даними щомісячних статистичних звітів відділ прогнозування та статистики НСПП та відділ аналітично-інформаційної роботи НСПП:

- актуалізують базу даних колективних трудових спорів (конфліктів) та їх характеристик, висунутих найманими працівниками вимог та даних щодо арбітрів і посередників, результатів роботи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів);

- у випадку виявлення розбіжностей або помилок у наданій інформації вживають заходи щодо їх усунення;

- узагальнюють дані та аналізують стан, тенденції, динаміку соціально-трудових відносин, колективних трудових спорів (конфліктів).

5. Звіт НСПП про свою діяльність

5.1. Виконавцями звіту про свою діяльність за конкретний період є всі суб'єкти аналітично-інформаційної діяльності НСПП.

5.2. Проект звіту НСПП про діяльність за перший квартал, перше півріччя, 9 місяців і за рік готується відділами аналітично-інформаційної роботи, прогнозування та статистики НСПП на базі звітів структурних підрозділів центрального апарату НСПП і звітів відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях і подається голові НСПП впродовж 10 днів після терміну, встановленого для цих структурних підрозділів.

5.2.1. Звіти відділів НСПП, відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях за перший квартал, перше півріччя, 9 місяців та за рік подаються голові НСПП в строк до 5 числа місяця наступного за звітним періодом.

5.2.2. Звіти відділу розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП, відділу НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях мають включати аналіз стану, динаміки, домінуючих тенденцій в соціально-трудових відносинах та прогноз ситуації щодо їх розвитку; загальну характеристику колективних трудових спорів (конфліктів), висунутих найманими працівниками вимог; результатів діяльності відділу розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП, відділу НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях щодо сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин під час запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) і врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів) та здійснення посередництва і примирення з метою своєчасного їх вирішення.

5.2.3. При підготовці звіту його виконавці повинні дотримуватись наступної структури викладення матеріалу:

- оцінка стану соціально-трудових відносин у цілому, в розрізі районів та галузей економіки, визначення динаміки та тенденцій їх розвитку; а також щодо регіонів, галузей, виробництв, де ситуація в сфері соціально-трудових відносин найбільш ускладнена;

- результати діяльності по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) - на виробничому, територіальному, галузевому і національному рівнях;

- характеристика колективних трудових спорів (конфліктів) у розрізі регіонів, галузей, стадій їх розгляду та вирішення;

- аналіз динаміки, основних тенденцій виникнення та врегулювання спорів;

- аналіз вимог, висунутих найманими працівниками під час виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), та узагальнений перелік законодавчих і нормативно-правових актів, порушення яких спричинило виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, відповідно до вимог Інструкції про порядок здійснення аналізу висунутих найманими працівниками вимог, виявлення та узагальнення причин колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої наказом НСПП від 22.05.2000 р. N 39 з наступними змінами та доповненнями;

- аналіз причин виникнення колективних трудових спорів (конфліктів);

- аналіз страйків як крайніх засобів вирішення колективних трудових спорів (конфліктів);

- типові порушення сторонами колективних трудових спорів (конфліктів) порядку їх вирішення, передбаченого Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР );

- сприяння з боку структурних підрозділів НСПП взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів);

- заходи структурних підрозділів НСПП щодо поліпшення соціально-трудових відносин і забезпечення ефективної діяльності підрозділів;

- інформування громадськості про діяльність НСПП та її структурних підрозділів НСПП і формування громадської думки щодо необхідності правового вирішення колективних трудових спорів (конфліктів);

- висновки щодо загальної ситуації стосовно розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів), вжиття заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) з метою поліпшення загального стану соціально-трудових відносин;

- пропозиції щодо шляхів, форм і методів поліпшення стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню

В звіті можуть бути висвітлені й інші питання, що стосуються роботи структурних підрозділів НСПП.

В річному звіті додатково подається інформація про організаційну, кадрову роботу, матеріально-фінансове, господарське забезпечення діяльності структурного підрозділу НСПП.

5.2.4. Юридичний відділ НСПП готує як складову частину звітів НСПП за перший квартал, перше півріччя, 9 місяців і рік узагальнюючі аналітичні матеріали щодо практики застосування законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), порушень чинного законодавства в процесі вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), забезпечення дотримання законності в діяльності структурних підрозділів НСПП, пропаганди правових знань з питань діяльності НСПП, підготовку і підвищення кваліфікації трудових арбітрів та посередників, про роботу з кадрами НСПП і направляють ці матеріали у відділ аналітично-інформаційної роботи для зведення у проект звіту НСПП у строки, визначені у п.5.2.1 даної Інструкції.

5.2.5. Відділ розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП готує як складову частину звітів НСПП за квартал, півріччя, 9 місяців, за рік узагальнені аналітичні матеріали щодо тенденцій, форм, методів і шляхів запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сприяння та посередництва у вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів), в тому числі і колективних трудових спорів (конфліктів) на національному і галузевому рівнях, а також на виробничому рівні, якщо діяльність підприємств поширюється на декілька адміністративно-територіальних одиниць, реєстрації висунутих найманими працівниками і профспілками вимог та розв'язання трудових спорів (конфліктів), участі відділу у запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх своєчасному вирішенні, а також щодо інших питань, визначених Положенням про відділ, і направляє ці матеріали у відділ аналітично-інформаційної роботи для зведення у проект звіту НСПП у строки, визначені у п.5.2.1 даної Інструкції.

5.2.6. Відділ прогнозування і статистики НСПП готує як складову частину звітів НСПП за перший квартал, перше півріччя, 9 місяців і рік узагальнені статистичні матеріали стосовно соціально-трудових відносин, колективних трудових спорів (конфліктів), результатів діяльності НСПП щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх вирішення, а також прогноз змін у соціально-трудових відносинах та щодо ймовірності виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) на наступне півріччя з метою їх попередження чи сприяння своєчасному вирішенню. Узагальнюючі матеріали відділ направляє у відділ аналітично-інформаційної роботи для зведення у проект звіту НСПП у строки, визначені у п. 5.2.1 даної Інструкції.

5.2.7. Відділ аналітично-інформаційної роботи здійснює всебічний аналіз звітів структурних підрозділів НСПП, готує проект звіту про діяльність НСПП за перший квартал, перше півріччя, 9 місяців, за рік і подає на розгляд і затвердження голові НСПП до 15 числа місяця, наступного за звітним.

Проект звіту НСПП як обов'язкові має включати наступні розділи:

- Стан та динаміка соціально-трудових відносин.

- Запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та результати цієї роботи.

- Сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів):

аналіз колективних трудових спорів (конфліктів) за територіальною та галузевою ознаками;

аналіз вимог, висунутих найманими працівниками у колективних трудових спорах (конфліктах);

аналіз причин виникнення колективних трудових спорів (конфліктів);

результати сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).

- Страйки як крайні засоби вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

- Стан додержання Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ).

- Правове забезпечення діяльності НСПП та здійснення примирних процедур.

- Прогноз соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

- Організаційно-методична робота НСПП. Робота з кадрами.

- Взаємодія НСПП із центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, профспілками та їх об'єднаннями, об'єднаннями роботодавців, сторонами соціально-трудових відносин.

- Інформування громадськості про діяльність НСПП та формування громадської думки щодо необхідності вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) правовим шляхом.

- Фінансово-господарське забезпечення діяльності НСПП.

- Висновки та пропозиції. Проект звіту НСПП може додатково включати й інші розділи.

5.2.8. Форма звіту про проведену роботу із сприяння вирішенню розв'язання трудових спорів (конфліктів) як складова частина звіту подається в додатку.

5.2.9. Звіти структурних підрозділів центрального апарату НСПП про підсумки діяльності конкретного підрозділу за звітний період відповідно до покладених на нього завдань, та виконання заходів, передбачених планом роботи НСПП, доручень голови НСПП тощо готуються керівниками цих підрозділів у обсягах та у строки, визначені головою НСПП. 6. Довідка про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в окремих галузях економіки України або регіонах

6.1. Виконавцями довідки про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в окремих галузях економіки України або регіонах (далі - Довідка) є відділ розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП, відділ НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях, відповідні структурні підрозділи центрального апарату НСПП.

6.2. Зміст, структура, терміни, порядок підготовки Довідки.

6.2.1. Зміст та структура Довідки визначаються, виходячи із переліку питань, які необхідно висвітлити при її підготовці і які, в залежності від специфіки галузі, розробляються відділом аналітично-інформаційної роботи НСПП за участю відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях і надсилаються до виконавців - структурних підрозділів НСПП не пізніше як за два місяці до встановленого терміну подання Довідки.

6.2.2. При вивченні питань про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти), що виникли на підприємствах, установах, організаціях галузі, аналіз здійснюється в цілому та в розрізі її підгалузей і видів діяльності в цілому та окремо по кожній підгалузі.

За результатами вивчення розділи довідки щодо загального стану соціально-трудових відносин та характеристики колективних трудових спорів (конфліктів) викладаються за галузевою ознакою, а не за територіальним принципом, тобто аналіз подається по кожній підгалузі окремо.

6.2.3. При вивченні цих питань в окремому регіоні аналіз проводиться комплексно:

- в розрізі адміністративно-територіальних одиниць, що входять до регіону, і підприємств, установ, організацій, галузей і підгалузей, що діють в адміністративно-територіальних одиницях;

- в цілому по регіону.

6.2.4. Терміни підготовки Довідки встановлюються відповідно до плану роботи НСПП та планів роботи структурних підрозділів НСПП.

7. Інформування громадськості про діяльність НСПП через
засоби масової інформації

7.1 Відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ), Законів України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР) та "Про інформацію" ( 2657-12 ), Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98 , із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000, періодично здійснюється інформування громадськості про діяльність НСПП через засоби масової інформації, в тому числі і через Бюлетень Національної служби посередництва і примирення.

7.2. Суб'єктами інформування громадськості є голова НСПП, заступник голови НСПП, керівники структурних підрозділів НСПП.

7.3. Метою інформування громадськості є:

7.3.1. Формування об'єктивної громадської думки через розповсюдження, обнародування інформації про діяльність НСПП, її структурних підрозділів щодо сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин, попередження чи сприяння своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування.

7.3.2. Поширення узагальнюючої інформації стосовно результатів роботи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), кількості, динаміки, причин виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), результатів перевірки повноважень представників сторін трудового спору (конфлікту), відповідності чинному законодавству примирних процедур, ефективності і доцільності правових шляхів вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та ін.

7.3.3. Обнародування пропозицій НСПП щодо вдосконалення законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

7.3.4. Всебічне залучення представників засобів масової інформації до системного та своєчасного реагування і висвітлення у пресі, на радіо, телебаченні проблем, пов'язаних з причинами виникнення розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, використання потенціалу ЗМІ для запобігання чи врегулювання вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

7.4. Форми інформування громадськості:

7.4.1. НСПП та її структурні підрозділи періодично інформують громадськість шляхом публічного поширення друкованої чи усної інформації.

7.4.2. Формами інформування є:

- виступи, інтерв'ю в засобах масової інформації;

- прес-конференції;

- статті, аналітичні матеріали в друкованих виданнях (газетах, журналах, збірниках, бюлетенях, довідниках тощо);

- доповіді, виступи, повідомлення на конференціях, семінарах, симпозіумах та ін.

8. Інші напрями аналітично-інформаційної діяльності

8.1. Вивчення, аналіз, узагальнення та впровадження в практику роботи вітчизняного та іноземного досвіду вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

8.2. Співпраця з науковими організаціями, установами та вченими в питаннях розробки науково обгрунтованих навчальних програм, експертних оцінок, методик, інших документів з використанням для цього аналітично-інформаційних матеріалів з метою організації і проведення наукових досліджень та підготовки на цій основі рекомендацій і пропозицій щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів і сприяння у їх своєчасному вирішанні.

8.3. Забезпечення структурних підрозділів НСПП, сторін колективного трудового спору (конфлікту) аналітично-інформаційними та організаційно-методичними матеріалами.

8.4. Застосування аналітично-інформаційних матеріалів у здійсненні примирних процедур по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) з метою запобігання виникнення незаконних страйків.

8.5. Підготовка матеріалів для узагальнення та розробки пропозицій по вдосконаленню законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

8.6. Підготовка матеріалів для розробки положень, інструкцій, коментарів та інших нормативно-правових актів і організаційно-методичних рекомендацій щодо діяльності НСПП, здійснення примирних процедур.

8.7. Підготовка необхідних матеріалів з метою забезпечення взаємодії НСПП з Адміністрацією Президента України, Кабінетом Міністрів України, комітетами Верховної Ради України та народними депутатами України, міністерствами та іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, об'єднаннями роботодавців, профспілок, підприємствами, установами і організаціями.

8.8. Участь у підготовці проектів відповідей на запити, що надходять від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань роботодавців, профспілок, підприємств, установ і організацій.

8.9. Здійснення методичного забезпечення необхідними аналітично-інформаційними матеріалами структурних підрозділів НСПП, арбітрів та посередників.

8.10. Аналітично-інформаційне та організаційно-методичне забезпечення підготовки та проведення навчання і семінарів посередників, членів примирних комісій та трудових арбітрів, підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів НСПП.

8.11. Підготовка аналітично-інформаційних матеріалів для забезпечення діяльності посередників, членів примирних комісій та трудових арбітражів (арбітрів).

8.12. Облік та систематизація аналітично-інформаційних матеріалів, створення банку даних, диференційованих по регіонах, областях, галузях, за часом.

9. Використання матеріалів аналітично-інформаційної
діяльності НСПП

9.1. Матеріали аналітично-інформаційної діяльності НСПП (звіти, довідки, інформації, рекомендації, організаційно-методичні матеріали тощо) у відповідності до Положення про Національну службу посередництва і примирення ( 1258/98 ), нормативно-правових актів НСПП за дорученням голови НСПП (заступника голови НСПП) направляються за належністю в структурні підрозділи НСПП для врахування і використання у практичній роботі.

9.2. Термінові та оперативні інформації, довідки про стан соціально-трудових відносин, колективні трудові спори (конфлікти) в окремих галузях економіки України або регіонах надсилаються Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України.

9.3. Звіти про діяльність НСПП за перший квартал, перше півріччя, 9 місяців і за рік надсилаються на розгляд Президента України і до відома Кабінету Міністрів України, Федерації профспілок України, Конфедерації роботодавців України, а також публікуються в Бюлетені Національної служби посередництва і примирення. ( Інструкція із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 75 від 06.08.99, в редакції Наказів НСПП N 54 від 03.07.2000, N 47 від 25.01.2001, N 160 від 09.08.2001 )

Додаток N 1

Перелік
форм оперативного інформування та рекомендації щодо їх
заповнення

Ф N 1
(щодекадна)

Відомості
про колективні трудові спори, які виникли з "___"
по "___" ___________ 200__ року
(місяць)
та взяті на облік відділенням НСПП в
____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

     --------------------------------------------------------------
|N п/п | Дата | Назва підприємства |Середньооблікова|
| |повідомлення; | (установи, | чисельність |
| | N вхідного і |організації), адреса,| штатних |
| | дата; | телефон, галузь, | працівників |
| |реєстраційний | форма власності, | спискового |
| | N спору |організаційно-правова| складу / |
| | (конфлікту); |форма господарювання,| чисельність |
| | рівень спору | вищестоящий орган |учасників спору,|
| | | управління, джерело | осіб |
| | | фінансування | |
|------+--------------+---------------------+----------------+
| 1 | 2 | 3 | 4 |
--------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

     ---------------------------------------------------------------------
| Сторони спору | Вимоги сторін | Заходи, | Причини |
| (конфлікту) з | | здійснені |виникнення спору|
| визначенням | |сторонами спору| (конфлікту), |
| органу, що | | та |в т.ч. заборго- |
| представляє їх | | відділеннями |ваність на |
| інтереси | |НСПП на момент |момент виникнен-|
| | | подання |ня спору |
| | | відомостей | (конфлікту) |
| | | | |
| | | | |
+------------------+---------------+---------------+----------------|
| 5 | 6 | 7 | 8 |
---------------------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Фс N 2
(щодекадна)

Відомості про
колективні трудові спори, які зняті з контролю відділенням НСПП
в ___________________________________________
назва адміністративно-територіальної одиниці

з "___" по "___" _____________ 200__ року
(місяць)

     ----------------------------------------------------------------
| | Дата | Назва |Середньооблі- | Сторони |
| |повідомлен-| підприємства | кова | спору |
|N п/п| ня про | (установи, | чисельність |(конфлікту),|
| |виникнення | організації), | штатних | з |
| | спору; N |адреса, телефон,| працівників |визначенням |
| | вхідного і| галузь, форма | спискового |органу, що |
| | дата; | власності, | складу / |представляє |
| |реєстрацій-|організаційно- | чисельність |їх інтереси |
| |ний N спору| правова форма | учасників | |
| |(конфлік- |господарювання, | спору, осіб | |
| |ту); рівень|вищестоящий ор- | | |
| | спору |ган управління, | | |
| | | джерело | | |
| | | фінансування | | |
|-----+-----------+----------------+--------------+------------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
----------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

     -------------------------------------------------------------------
| | Погашено | Заходи, |Спір (конфлікт) |
| Вимоги |заборгованості | здійснені |знято з обліку |
| сторін | із зарплати з |сторонами спору|--------------------|
| | моменту | і НСПП для | з | в який |
| | виникнення | врегулювання |причини | спосіб |
| | спору (або | спору | | вирішено |
| |протягом року, | (конфлікту) | | |
| |якщо спір виник| | | |
| | у минулому | | | |
| |році) до зняття| | | |
| |його з контролю| | | |
| | (тис. грн.) | | | |
| | | | | |
| | | | | |
+------------+---------------+---------------+--------+-----------|
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
-------------------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Фс N 3
(щодекадна)

Відомості
про страйки, які відбулися з "___" по "___" ______ 200__ року
(місяць)
в _____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

   ------------------------------------------------------------------------
| | Назва підприємства |Середньооблікова | | |
| N п/п | (установи, | чисельність | Дата, час, | Вимоги |
| | організації), | штатних | місце | |
| | адреса, телефон, | працівників | проведення | |
| | форма власності, |спискового складу| страйку та | |
| |організаційно-право-| підприємства / | його рівень | |
| | ва форма | чисельність | | |
| | господарювання, | учасників | | |
| | вищестоящий орган | страйку, осіб | | |
| |управління; галузь; | | | |
| |джерело фінансування| | | |
|-------+--------------------+-----------------+-------------+---------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
------------------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

     -----------------------------------------------------------
| Проведено | Заходи, | |
|---------------------------------| вжиті | Примітки |
| з додержанням | з порушенням | органами | |
| вимог Закону | вимог Закону | влади, | |
| України "Про | України "Про |відділеннями| |
|порядок вирішення| порядок | НСПП | |
| колективних | вирішення | | |
| трудових спорів | колективних | | |
| (конфліктів)" |трудових спорів| | |
| | (конфліктів)" | | |
| | | | |
+-----------------+---------------+------------+----------|
| 6 | 7 | 8 | 9 |
-----------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Додаток N 2

Фс N 4 (щоквартальна,
піврічна, річна)

Перелік форм та рекомендації
щодо їх заповнення, які додаються
до щоквартальної аналітично-інформаційної довідки

Відомості
про колективні трудові спори, що перебувають на обліку
відділення НСПП в ____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)
станом на 1 _________ 200__ року
(місяць)

     -----------------------------------------------------------------------
|N п/п | Дата |Назва підприємства |Середньооблі-|Сторони спору|
| |повідомлення; | (установи, | кова |(конфлікту) з|
| | N вхідного і | організації); | чисельність | визначенням |
| | дата; | адреса, телефон; | штатних | органу, що |
| |реєстраційний | галузь, форма | працівників | представляє |
| | N спору | власності; | спискового | їх інтереси |
| | (конфлікту); |організаційно-пра- | складу / | |
| | рівень спору | вова форма | чисельність | |
| | | господарювання; | учасників | |
| | | вищестоящий орган | спору, осіб | |
| | |управління; джерело| | |
| | | фінансування | | |
|------+--------------+-------------------+-------------+-------------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
-----------------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

     ------------------------------------------------------------
|Вимоги сторін|Заборгованість | Заходи, | На якій |
| |із зарплати | здійснені | стадії |
| |станом на 10 |сторонами спору | перебуває |
| |число місяця, |та відділеннями | спір |
| |наступного за | НСПП за весь |(конфлікт) |
| |звітним квар- |період з моменту| |
| |талом/погашено |взяття спору на | |
| |заборгованості | облік | |
| |за період з | | |
| |моменту взяття | | |
| |спору на облік | | |
| |(тис. грн.) | | |
+-------------+---------------+----------------+-----------|
| 6 | 7 | 8 | 9 |
------------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Фс N 5
(щоквартальна,
піврічна, річна)

Відомості
про колективні трудові спори, які зняті з контролю з
початку року, станом на 1 ________ 200__ року
(місяць)
в _____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної області)

     ---------------------------------------------------------------
| | Дата | Назва |Середньооблі-| Сторони |
| |повідомлен-| підприємства | кова | спору |
|N п/п| ня про | (установи, |чисельність |(конфлікту),|
| |виникнення | організації), | штатних | з |
| | спору; N |адреса, телефон;|працівників |визначенням |
| | вхідного і| галузь, форма | облікового |органів, що |
| | дата; | власності, | складу / |представля- |
| |реєстрацій-|організаційно- |чисельність | ють їх |
| |ний N спору| правова форма | учасників | інтереси |
| |(конфлік- |господарювання; |спору, осіб | |
| |ту); рівень|вищестоящий ор- | | |
| | спору |ган управління; | | |
| | | джерело | | |
| | | фінансування | | |
|-----+-----------+----------------+-------------+------------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
---------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

     --------------------------------------------------------------
|Вимоги | Погашено | Заходи, | Спір (конфлікт) |
|сторін |заборгованості | здійснені | знято з обліку |
| | із зарплати з |сторонами спору|--------------------|
| | моменту | і НСПП для | з | в який |
| | виникнення | врегулювання |причини | спосіб |
| | спору (або | спору | | вирішено |
| |протягом року, | (конфлікту) | | |
| |якщо спір виник| | | |
| | у минулому | | | |
| |році) до зняття| | | |
| |його з контролю| | | |
| | (тис. грн.) | | | |
| | | | | |
| | | | | |
+-------+---------------+---------------+--------+-----------|
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
--------------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Фс N 6
(щоквартальна,
піврічна, річна)

Відомості
про страйки, які відбулися протягом кварталу,
станом на 1 _________ 200__ року
(місяць)
в ______________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

   ------------------------------------------------------------------------
| | Назва підприємства | |В| Проведено |
| N | (установи, |Дата, час і |и|-----------------------------|
|п/п | організації); | місце |м|з додержанням | з порушенням |
| | адреса, телефон, | проведення |о| вимог Закону | вимог Закону |
| | галузь; форма | страйку та |г| України "Про | України "Про |
| | власності; |його рівень |и| порядок | порядок |
| |організаційно-право-| | | вирішення | вирішення |
| | ва форма | | | колективних | колективних |
| | господарювання; | | | трудових | трудових |
| | вищестоящий орган | | | спорів | спорів |
| |управління; джерело | | |(конфліктів)" | (конфліктів)"|
| | фінансування | | | | |
|----+--------------------+------------+-+--------------+--------------+
| 1 | 2 | 3 |4| 5 | 6 |
------------------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

    --------------------------------------------------
|Середньооблі- | Втрати робо- | Обсяг | Заходи,|
| кова | чого часу, |недоданої| вжиті |
| чисельність | всього (тис. |продук- |органами|
| штатних |людино-годин) | ції, | влади, |
| працівників | / в т.ч. в |невикона-|відділе-|
| облікового |розрахунку на |них робіт| ннями |
| складу | одного |(оцінка),|НСПП |
|підприємства /|страйкуючого, |тис. грн.| |
| чисельність | годин | | |
| учасників | | | |
|страйку, осіб | | | |
| | | | |
|--------------+--------------+---------+--------|
| 7 | 8 | 9 | 10 |
--------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Фс N 7
(щоквартальна,
піврічна, річна)

Чисельність працівників та кількість підприємств,
установ, організацій, де виникли колективні трудові спори
в _____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

станом на 1 ____________ 200__ р.

(місяць)

     -----------------------------------------------------------
| Кількість підприємств, |Середньооблікова чисельність|
|установ, організацій, | штатних працівників |
|працівники яких брали участь| облікового складу |
| у КТС (к), одиниць | підприємств, осіб |
|----------------------------+----------------------------+
| 1 | 2 |
-----------------------------------------------------------

Продовження таблиці

     -------------------------------------------------------
|Чисельність працівників, які|Чисельність працівників,|
|брали участь у КТС (к), осіб|що припадає в середньому|
| |на 1 КТС, осіб |
| | |
+----------------------------+------------------------|
| 3 | 4 |
-------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Фс N 8
(щоквартальна,
піврічна, річна)

Заборгованість із заробітної плати працівникам
підприємств, установ, організацій,
де мають місце колективні трудові спори,
в ______________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

   --------------------------------------------------------------
|Заборгованість по зарплаті |Заборгованість із зарплати|
|працівникам підприємств, установ,|в середньому на одного |
|організацій, де мали місце |працюючого-учасника |
|колективні трудові спори |колективного трудового |
|(конфлікти), тис. грн. |спору, грн. |
|---------------------------------+--------------------------+
| 1 | 2 |
--------------------------------------------------------------

Продовження талиці

     ----------------------------------------
|Погашено заборгованості із заробітної |
|плати в результаті примирних процедур |
|або врегулювання спору до моменту його|
|офіційної реєстрації, тис. гнр. |
| |
+--------------------------------------|
| 3 |
----------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Фс N 9
(щоквартальна,
піврічна, річна)

Характеристика
колективних трудових спорів (конфліктів) по галузях економіки,
в _________________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

станом на 1 _______ 200 ___ р.

(місяць)

-----------------------------------------------------------------------------
| | Виникло КТС з | Перебуває на | Кількість КТС (к), |
| | початку року | обліку станом | вирішенню яких |
| | | на | сприяло відділення |
| | |1____ 200_ р. | впродовж року (з |
| | | | врахуванням |
| | | | невирішених спорів |
| | | | минулих років) |
|---------------------+----------------+---------------+--------------------|
| |оди- | у % до |оди- | у % до | одиниць | у % до |
| |ниць |загальної|ниць |загальної| | загальної|
| | |кількості| |кількості| | кількості|
| | |спорів | |спорів | | спорів |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Всього: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Промисловість: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Електроенергетика: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- теплові | | | | | | |
|електростанції | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- атомні | | | | | | |
|електростанції | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- гідроелектростанції| | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Паливна: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- нафтодобувна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- нафтопереробна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- газова | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- вугільна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Атомна: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Чорна металургія | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Кольорова металургія | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Хімічна та | | | | | | |
|нафтохімічна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Машинобудування і | | | | | | |
|металообробка: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- машинобудування з | | | | | | |
|нього | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- металургійне | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- гірничошахтарне та | | | | | | |
|гірничорудне | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- хімічне і нафтове | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- верстатобудування і| | | | | | |
|інструментальне | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- приладобудування | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- автомобільне | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- тракторне і | | | | | | |
|сільсько- | | | | | | |
|господарське | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- машинобудування для| | | | | | |
|легкої і харчової | | | | | | |
|промисловості | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- промисловість мета-| | | | | | |
|левих конструкцій і | | | | | | |
|виробів | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- ремонт машин і | | | | | | |
|обладнання | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Лісова, деревообробна| | | | | | |
|і целюльозо-паперова:| | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- деревообробна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Промисловість | | | | | | |
|будівельних | | | | | | |
|метаріалів | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Скляна і фарфоро- | | | | | | |
|фаянсова | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Легка: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- текстильна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- виробництво швейних| | | | | | |
|виробів | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- шкіряна, хутрова та| | | | | | |
|взуттєва | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Харчова | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- харчосмакова | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- м'ясна і молочна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- рибна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Мікробіологічна | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Борошномельнокруп'яна| | | | | | |
|і комбікормова | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Поліграфія | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Крім того | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- медична | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Сільське господарство| | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Лісове господарство | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Рибне господарство | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Транспорт | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- залізничний | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- міський електричний| | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|з нього - | | | | | | |
|метрополітенний | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- автомобільне | | | | | | |
|господарство | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- морський | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- внутрішній водний | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- авіаційний | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Зв'язок | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Будівництво | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- будівельно-монтажні| | | | | | |
|і інші організації, | | | | | | |
|які здійснюють | | | | | | |
|роботу підрядним та | | | | | | |
|господарським | | | | | | |
|способом | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- з них: будівництво | | | | | | |
|метрополітенів і | | | | | | |
|підземних тунелів | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- будівництво шахт | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Торгівля | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Громадське харчування| | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Матеріально-технічне | | | | | | |
|постачання і збут | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Заготівлі | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Інформаційно-обчислю-| | | | | | |
|вальне | | | | | | |
|обслуговування | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Геологія і розвідка | | | | | | |
|надр, геодизична і | | | | | | |
|гідрометереологічна | | | | | | |
|служба | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Виробничі види | | | | | | |
|побутового | | | | | | |
|обслуговування | | | | | | |
|населення | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Житлове господарство | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Комунальне | | | | | | |
|господарство | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Невиробничі види | | | | | | |
|побутового | | | | | | |
|обслуговування | | | | | | |
|населення | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Охорона здоров'я | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Фізична культура і | | | | | | |
|спорт | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Соціальне | | | | | | |
|забезпечення | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Освіта | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Культура | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Мистецтво | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Наука та наукове | | | | | | |
|обслуговування | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Фінансування, | | | | | | |
|кредитування, | | | | | | |
|страхування: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- банківські | | | | | | |
|організації | | | | | | |
|страхування | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|Апарат органів | | | | | | |
|державного і | | | | | | |
|господарського управ-| | | | | | |
|ління кооперативних і| | | | | | |
|громадських | | | | | | |
|організацій: | | | | | | |
|---------------------+------+---------+-----+---------+---------+----------|
|- апарат органів | | | | | | |
|державного | | | | | | |
|управління | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Фс N 10
(щоквартальна,
піврічна, річна)

Характеристика
колективних трудових спорів (конфліктів)
за стадіями розгляду і вирішення
в _______________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

станом на 1 ________ 200 __ р.

(місяць)

Колективні трудові спори (конфлікти)

     ------------------------------------------------------------
|знаходи- | залишилося на обліку |
|лося на |-----------------------------------------------+
|обліку за |всьо-|в % до | з них: |
|період з |го, |загальної|-------------------------------|
|початку |оди- |кількості| на стадії | в стадії |
|року, |ниць |КТС, які | розгляду | вирішення |
|всього, | |знаходили|---------------+---------------|
|одиниць | |ся на об-|всьо-|в % до |всьо-|в % до |
|(гр.3 + | |ліку з |го, |загальної|го, |загальної|
|гр.9) | |початку |оди- |кількості|оди- |кількості|
|з враху- | |року |ниць |КТС, які |ниць |КТС, які |
|ванням | |(гр.3: | |знаходили| |знаходили|
|КТС мину- | |гр.2 х | |ся на об-| |ся на об-|
|лих ро- | |100) | |ліку з | |ліку з |
|ків | | | |початку | |початку |
| | | | |року | |року |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
|----------+-----+---------+-----+---------+-----+---------+
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
------------------------------------------------------------

Продовження таблиці

     -----------------------------------------------------------
|
----------------------------------------------------------|
| знято з обліку за період з початку року |
+---------------------------------------------------------|
|всьо-|в % до | з них: |
|го, |загальної|-----------------------------------------|
|оди- |кількості| вирішено або частково | припинено |
|ниць |КТС, які | вирішено | |
| |були на |---------------------------+-------------|
| |обліку |під час |до моменту |всьо-|в % до |
| |з |примир- |офіційної |го, |загаль-|
| |початку |них |реєстрації |оди- |ної |
| |року, |процедур | |ниць |кіль- |
| |одиниць |-------------+-------------| |кості |
| |(гр.9; |всьо-|в % до |всьо-|в % до | |і КТС |
| |гр.2 х |го, |загаль-|го, |загаль-| |(гр.15:|
| |100) |оди- |ної |оди- |ної | |гр.2 х |
| | |ниць |кіль- |ниць |кіль- | |100) |
| | | |кості | |кості | | |
| | | |(гр.11:| |(гр.13:| | |
| | | |гр.2 х | |гр.2 х | | |
| | | |100) | |100) | | |
+-----+---------+-----+-------+-----+-------+-----+-------|
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
-----------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Додаток N 3

Аналіз вимог найманих працівників,
висунутих під час колективних трудових спорів (конфліктів) у

__________ кварталі 200__ р.

в _________________________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

     ---------------------------------------------------------
Вимоги |Кількість вимог по КТС(к), |
|вирішенню яких сприяла |
|НСПП за період з початку |
|року, одиниць (з врахуванням |
|вимог по невирішених КТС |
|минулого року) |
|-----------------------------+
|всь-|у % до|в т.ч. по спорах,|
|ого |зага- |які виникли у |
| |льної |звітному кварталі|
| |кіль- |-----------------+
| |кості |одиниць|у % до |
| |вимог | |загальної|
| | | |кількості|
| | | |вимог |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
--------------------------+----+------+-------+---------+
I. Встановлення нових або| | | | |
зміни існуючих соціально-| | | | |
економічних умов праці та| | | | |
виробничого побуту -| | | | |
всього, одиниць | | | | |
щодо: | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.1. організація | | | | |
виробництва і праці; | | | | |
в тому числі: | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.1.1. нормування і | | | | |
оплати праці; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.1.2. умов і охорони | | | | |
праці; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.1.3. регулювання режиму | | | | |
праці, тривалості | | | | |
робочого часу і | | | | |
відпочинку; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.1.4. забезпечення проду-| | | | |
ктивної зайнятості;| | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.1.5. поділу і кооперації| | | | |
праці; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.1.6. організації і | | | | |
обслуговування | | | | |
робочих місць; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.1.7. організації підбору| | | | |
персоналу та його | | | | |
розвитку; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.2. соціальних гаран- | | | | |
тій, компенсацій, | | | | |
пільг; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.3. комунально-побуто- | | | | |
вого обслуговуван- | | | | |
ня; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.4. санітарно-побутово- | | | | |
го обслуговування; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.5. медичного обслуго- | | | | |
вування, організа- | | | | |
ція оздоровлення і | | | | |
відпочинку праців- | | | | |
ників; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.6. організація громад- | | | | |
ського харчування та | | | | |
питтєвого режиму на | | | | |
виробництві; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
1.7. інших питань соціа- | | | | |
льно-економічних умов| | | | |
праці та виробничого | | | | |
побуту. | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
II. Укладення або зміни| | | | |
колективного договору, | | | | |
угоди - всього, одиниць | | | | |
в т.ч.: | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
2.1. укладення колективно-| | | | |
го договору, угоди; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
2.2. внесення змін до ко- | | | | |
лективного договору, | | | | |
угоди. | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
III. Виконання колективно-| | | | |
го договору, угоди - | | | | |
всього, одиниць | | | | |
в т.ч. з питань: | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.1. гарантії праці і за- | | | | |
безпечення продуктив-| | | | |
ної зайнятості; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.2. нормування і оплата | | | | |
праці, встановлення | | | | |
мінімальних соціаль- | | | | |
них гарантій щодо оп-| | | | |
лати праці, з них: | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.2.1. заборгованості із | | | | |
заробітної плати, | | | | |
своєчасної її | | | | |
виплати. | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.3. умов зростання (регу-| | | | |
лювання) фондів опла-| | | | |
ти праці та встанов- | | | | |
лення міжгалузевих, | | | | |
міжкваліфікаційних | | | | |
(міжпосадових) спів- | | | | |
відношень в оплаті | | | | |
праці; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.4. зміни в організації | | | | |
виробництва і праці; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.5. соціальних гарантій, | | | | |
компенсацій, пільг; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.6. забезпечення соціаль-| | | | |
ного страхування; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.7. режиму роботи, трива-| | | | |
лості робочого часу і| | | | |
відпочинку; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.8. умов і охорони праці | | | | |
та умов охорони нав- | | | | |
колишнього природного| | | | |
середовища; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.9. забезпечення житлово-| | | | |
побутового, культур- | | | | |
ного, медичного об- | | | | |
слуговування, органі-| | | | |
зації оздоровлення і | | | | |
відпочинку працівни- | | | | |
ків; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.10 участі трудового ко- | | | | |
лективу у формуванні,| | | | |
розподілі і викорис- | | | | |
танні прибутку під- | | | | |
приємства (якщо це | | | | |
передбачено стату- | | | | |
том); | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.11 гарантій діяльності | | | | |
профспілкової чи ін- | | | | |
ших представницьких | | | | |
організацій трудящих;| | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
3.12 інших питань щодо ре-| | | | |
гулювання виробничих,| | | | |
трудових та соціаль- | | | | |
но-економічних відно-| | | | |
син. | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
IV. Невиконання вимог за- | | | | |
конодавства про працю - | | | | |
всього, одиниць | | | | |
в т.ч. з питань: | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.1. гарантій при укладен-| | | | |
ні, зміні та припине-| | | | |
нні трудових догово- | | | | |
рів (контрактів) | | | | |
найманих працівників;| | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.2. забезпечення зайнято-| | | | |
сті звільнених | | | | |
працівників; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.3. регулювання режиму | | | | |
роботи, тривалості | | | | |
робочого часу і | | | | |
відпочинку; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.4. нормування і оплати | | | | |
праці; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.5. гарантій і компенса- | | | | |
цій (пільг); | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.6. охорони праці, в т.ч.| | | | |
щодо: | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.6.1. відшкодування влас-| | | | |
ником або уповнова-| | | | |
женим ним органом | | | | |
шкоди працівникам у| | | | |
разі ушкодження їх | | | | |
здоров'я. | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.7. гарантій щодо зайня- | | | | |
тості, умов та охоро-| | | | |
ни праці жінок; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.8. гарантій щодо зайня- | | | | |
тості, умов та охоро-| | | | |
ни праці молоді; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.9. надання пільг для | | | | |
працівників, які поє-| | | | |
днують роботу з нав- | | | | |
чанням; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.10 гарантій діяльності | | | | |
профспілкової чи ін- | | | | |
ших представницьких | | | | |
організацій трудящих;| | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.11 забезпечення держав- | | | | |
ного соціального | | | | |
страхування; | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
4.12 з інших питань, які | | | | |
регулюються чинним | | | | |
законодавством про | | | | |
працю. | | | | |
--------------------------+----+------+-------+---------+
Разом | | | | |
---------------------------------------------------------

Продовження таблиці

     -----------------------------------------------------------
| За стадіями розгляду і вирішення
|
|
|
|
|
+-----------------------------------------------------------
|задоволено вимог по спорах, |залишилося на обліку на
|які зняті з обліку за період |кінець звітного кварталу
|з початку року |
+-----------------------------+-----------------------------
|до моменту |під час |в стадії |в стадії
|офіційної |проведення |розгляду |вирішення
|реєстрації |примирних | |
|спору |процедур | |
|--------------+--------------+--------------+--------------
|всь-|у % до |всь-|у % до |всь-|у % до |всь-|у % до
|ого |загальної|ого |загальної|ого |загальної|ого |загальної
| |кількості| |кількості| |кількості| |кількості
| |вимог | |вимог | |вимог | |вимог
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
+----+---------+----+---------+----+---------+----+---------
| | | | | | | |
------------------------------------------------------------

Начальник відділення НСПП в
_____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці) 

________________
(підпис, П.I.Б.) 

Рекомендації
щодо заповнення форми Фс N 1 (щодекадної)
"Відомості про колективні трудові спори,
які виникли з "___" по "___"_________ 200___ р. та взяті на
(місяць)
облік відділенням НСПП в
_________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

1. Відомості про колективні трудові спори (конфлікти) подаються до центрального апарату НСПП за підсумками минулої декади 1, 11, 21 числа до 10 год.

2. В гр. 2 реєстраційний N спору вказується лише по зареєстрованих колективних трудових спорах (конфліктах).

3. В гр. 3 вказується повна назва підприємства (установи, організації), юридична адреса і телефон. Дані про галузь, форму власності, організаційно-правову форму господарювання заповнюються на підставі даних підприємства відповідно до загальних класифікаторів ("Галузі народного господарства України", , "Класифікація організаційно-правових форм господарювання" , "Класифікація форм власності".

Джерело фінансування вказується, виходячи з організаційно-правової форми господарювання, форми власності та статуту (або положення) підприємства (установи, організації).

4. В гр. 4 вказується середньооблікова чисельність штатних працівників спискового складу на час, коли виник колективний трудовий спір (конфлікт), та кількість працівників, які взяли участь у колективному трудовому спорі (конфлікті).

5. В гр. 5 вказуються сторони спору (конфлікту) з визначенням органу, що представляє їх інтереси, відповідно до статті 3 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ) та п.2.12. Інструкції про порядок здійснення аналізу висунутих найманими працівниками вимог, виявлення та узагальнення причин колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженої наказом НСПП від 22.05.2000 р. N 39 (далі Інструкція). По зареєстрованих колективних трудових спорах додатково вказуються прізвище, ім'я та по батькові осіб, які очолюють органи, що представляють інтереси сторін.

6. В гр. 6 вказуються вимоги сторін спору (конфлікту) та коди підгруп, до яких відносяться ці вимоги, згідно із класифікатором вимог у відповідності із пунктами 2.8. - 2.10. Інструкції.

7. В гр. 7 стисло описуються заходи, які були вжиті сторонами спору та відділенням НСПП (відділом НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі, відділом розв'язання колективних трудових спорів (конфліктів) НСПП) на момент подання інформації.

8. В гр. 8 вказуються причини виникнення колективного трудового спору (конфлікту) з додержанням вимог пунктів 3.1. - 3.5 вищезгаданої Інструкції, в т. ч. із зазначенням заборгованості на момент виникнення спору (конфлікту).

Рекомендації
щодо заповнення форми Фс N 2 (щодекадної)
"Відомості про колективні трудові спори, які зняті з контролю
відділенням НСПП в
____________________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)
з "__" по "__" ____________ 200__ р."
(місяць)

1. Відомості про колективні трудові спори (Фс N 2) подаються за підсумками минулої декади 1, 11 та 21 числа до 10 год.

2. Графи 1-6 заповнюються у відповідності із рекомендаціями, наданими по формі Фс N 1.

3. Гр. 7 заповнюється в разі, якщо однією з вимог було погашення заборгованості із заробітної плати. В цій графі вказується сума заборгованості із заробітної плати, що була виплачена з моменту виникнення спору до зняття його з контролю. Якщо спір виник у минулому році, а вирішений у поточному, то вказується сума заборгованості, яка була погашена протягом поточного року.

4. В гр. 8 стисло описуються заходи, що були здійснені сторонами спору і відділенням НСПП в процесі врегулювання спору.

5. В гр. 9 вказується причина, по якій спір знято з контролю, зокрема в результаті:

- вирішення;

- часткового вирішення, але сторони спору погодилися на примирення або/та відмовляються від подальшого продовження спору;

- припинення (наприклад, у зв'язку з проведенням ліквідації, реорганізації підприємства перестала існувати як організована друга сторона спору тощо).

6. Гр. 10 заповнюється в разі, якщо спір вирішено або вирішено частково. В цих випадках вказується, в якій спосіб його було вирішено, зокрема:

- до моменту офіційної реєстрації спору;

- примирною комісією;

- трудовим арбітражем;

- при сприянні НСПП (спори, які були вирішені відповідно до частини третьої статті 16, статті 25 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР );

- в судовому порядку;

- в результаті страйку.

Рекомендації
щодо заповнення форми Фс N 3 "Відомості про страйки,

які відбулися з "__" по "__" ____________ 200__ р.

(місяць)
в ______________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

1. Відомості про страйк передаються відділенням НСПП до центрального апарату терміново на момент його виникнення.

2. Графи 1-3, 5 заповнюються у відповідності до рекомендацій, наданих до форми Фс N 1.

3. В гр. 4 вказується дата, час та місце проведення страйку, визначається рівень страйку у відповідності із вимогами статті 19 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ).

4. В графах 6-7 вказується, чи страйк був проведений з порушенням або з додержанням вимог Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".

5. В гр. 8 вказуються заходи, що були вжиті органами влади, відділенням НСПП, відділом НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі по нормалізації ситуації.

Рекомендації
щодо заповнення форми Фс N 4 "Відомості про колективні
трудові спори, що перебувають на обліку відділення НСПП
в __________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)
станом на 1 _________ 200__ року
(місяць)

1. Форма Фс N 4 є накопичувальною, подається відділенням НСПП (відділом НСПП по роботі в містах Києві та Севастополі) раз у квартал до 5 числа місяця, наступного за звітним періодом, до центрального апарату НСПП і містить відомості про колективні трудові спори (конфлікти), що залишились на обліку відділення станом на 1 число місяця, наступного за звітним кварталом.

2. Гр. 1-6 заповнюються у відповідності з рекомендаціями, наданими для форми Фс N 1.

3. В гр. 7 вказуються сума заборгованості із заробітної плати станом на кожне 10 число місяця, наступного за звітним кварталом, та сума погашеної заборгованості з неї за період, що минув з моменту взяття спору на облік НСПП.

4. В гр. 8 вказуються заходи, здійснені сторонами спору та відділеннями НСПП за весь період перебування спору на обліку до зняття його з контролю.

5. В гр. 9 вказується, на якій стадії перебуває спір (конфлікт). При цьому слід мати на увазі, що:

а) стадія розгляду включає

- формування вимог;

- розгляд вимог;

- створення примирної комісії;

- створення трудового арбітражу;

- роботу примирної комісії;

- роботу трудового арбітражу;

- стан, коли примирною комісією не прийнято погодженого рішення;

- стан, коли трудовим арбітражем не прийнято погодженого рішення;

б) стадія вирішення включає ситуації, коли:

- примирною комісією прийняте погоджене рішення;

- трудовим арбітражем прийняте погоджене рішення і сторони домовилися про обов'язкове його виконання;

- трудовим арбітражем прийняте погоджене рішення, але сторони не домовились про його обов'язкове виконання;

- має місце звернення за сприянням до НСПП після проходження примирних процедур;

- має місце звернення до суду після проходження примирних процедур;

- відбувався страйк. Якщо примирною комісією прийняте погоджене рішення; трудовим арбітражем прийняте погоджене рішення і сторони домовилися про обов'язковість його виконання, відомості про спори переносяться у форму Фс N 5 як про такі, що підлягають зняттю з контролю.

Рекомендації
щодо заповнення форми Фс N 5 "Відомості про колективні
трудові спори, які зняті з контролю

з початку року, станом на 1 _______ 200__ р.

(місяць)
в _____________________________________________
(назва адміністративно-територіальної одиниці)

1. Форма Фс N 5 є накопичувальною, містить відомості про колективні трудові спори (конфлікти), які зняті з контролю з початку року станом 1 число місяця, наступного за звітним кварталом, в результаті їх вирішення або припинення, і подається 1 раз у квартал за підсумками звітного періоду.

2. Графи 1-6 заповнюються у відповідності із рекомендаціями, наданими для форми Фс N 1; графи 7-8 - для форми Фс N 4.

3. В гр. 9 вказується причина, по якій спір знято з контролю, зокрема в результаті:

- вирішення;

- часткового вирішення, але сторони спору домовилися про припинення спору або/та відмовляються від подальшого продовження спору;

- припинено (наприклад, у зв'язку з проведенням ліквідації, реорганізації підприємства стала відсутня друга сторона спору тощо).

4. Гр. 10 заповнюється в разі, якщо спір вирішено. В цих випадках вказується, в який спосіб спір було вирішено, зокрема:

- до моменту офіційної реєстрації спору;

- примирною комісією;

- трудовим арбітражем;

- при сприянні НСПП (відповідно до частини 3 статті 16,статті 25 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР );

- у судовому порядку;

- в результаті страйку.

Рекомендації
щодо заповнення форми Фс N 6 "Відомості про страйки
на 1 ______ 200__ р. в ____________________________________
(місяць) (назва адміністративно-територіальної одиниці)

1. Форма Фс N 6 є накопичувальною, що містить відомості про страйки, які відбулися в регіоні впродовж кварталу, і подається один раз в квартал до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

2. Гр. 1-7, 10 заповнюються відповідно до рекомендацій, наданих для форми Фс N 3.

3. Гр. 8, 9 заповнюються в разі, якщо відповідні відомості є в органах державної статистики.

4. У випадку, якщо дані відділення не співпадають з даними органів державної статистики щодо кількості страйків; підприємств, установ, організацій, працівники яких брали участь у страйках середньооблікової чисельності цих підприємств, втрат робочого часу та обсягу недоданої продукції (робіт, послуг) тощо, то до форми Фс N 6 надається пояснювальна записка із обгрунтуванням розбіжностей та наведенням порівняльних даних, отриманих з різних джерел.

^ Наверх
наверх