документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1994-12-222001-07-19  

ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 31 від 14.02.92
м.Київ

Про Тимчасові правила митного контролю за предметами,
що належать іноземним установам, організаціям та особам,
які користуються на території України митними пільгами

( Із змінами, внесеними згідно з
Листом Державного митного комітету
N 11/2-2879 від 23.05.
94

Наказом Державного митного комітету
N 417 від 22.12.94 )

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Тимчасові правила митного контролю за предметами, що належать іноземним установам, організаціям та особам, які користуються на території України митними пільгами і ввести їх у дію з 1 квітня 1992 року (додаються).

2. До введення в дію зазначених в п.1 правил застосовувати діючі нормативні акти в частині, що не суперечить законам та міжнародним договорам України.

3. Начальникам митниць 1 травня 1992 року подати до Комітету зауваження та пропозиції щодо удосконалення митного контролю за предметами, що належать іноземним установам, організаціям та особам, які користуються на території України митними пільгами.

Голова Комітету О.М.Коваль

Затверджено
Голова Державного митного
комітету України
______________________________ О.Коваль
5 лютого 1992 року 
Погоджено
Міністерство закордонних
справ України
___________________________ М.Маракевич
7 лютого 1992 року 

Тимчасові правила
митного контролю за предметами,
що належать іноземним установам, організаціям та
особам, які користуються на території України
митними пільгами

1. Загальні положення

1.1. В цих Правилах розуміється:

- під "предметами, призначеними для офіційного (службового) користування" - предмети, що переміщуються через митний кордон України і призначені для офіційного (службового) користування іноземними установами, організаціями, що користуються на території України митними пільгами;

- під "предметами особистого користування" - предмети, що переміщуються через митний кордон України і призначені для особистого користування посадових осіб представництв іноземних держав, міжнародних (міжурядових) організацій, представництв іноземних держав при цих організаціях, інших міжнародних організацій, яким надано митні пільги;

- під "представництвами іноземних держав та міжнародними організаціями" - дипломатичні, консульські представництва іноземних держав, міжнародні, міжурядові організації, представництва іноземних держав при цих організаціях, інші організації, яким надано митні пільги;

- під "посадовими особами" - глави дипломатичних представництв та члени дипломатичного персоналу, консульські посадові особи, представники іноземних держав при міжнародних, міжурядових організаціях, особи з дипломатичним паспортом, посадові особи міжнародних, міжурядових організацій;

- під "допоміжним персоналом" - адміністративно-технічний та обслуговуючий персонал представництв іноземних держав та міжнародних організацій;

- під "представництвами інофірм" - відкриті на території України у встановленому порядку представництва інофірм, банків та організацій, в т.ч. авіакомпаній та органів засобів масової інформації;

- під "співробітниками інофірм" - співробітники відкритих на території України у встановленому порядку представництв іноземних держав, банків та організацій, в т.ч. авіакомпаній та органів засобів масової інформації;

- під "членами сімей" - члени сімей осіб, які користуються на території України митними пільгами, проживають разом з ними, або супроводжують їх.

1.2. Митні пільги, встановлені цими Правилами надаються представництвами іноземних держав, міжнародним організаціям, посадовим особам цих установ та представництвам інофірм.

1.3. Передбачені цими Правилами митні пільги поширюються на членів сімей посадових осіб представництв іноземних держав та міжнародних організацій, якщо ці члени сімей проживають разом з вищевказаними особами та не мають українського громадянства, а також на допоміжний персонал названих представництв, співробітників інофірм, членів їх сімей за умови, що вони не мають українського громадянства і не проживають в Україні постійно.

1.4. В разі, якщо міжнародними договорами України чи іншими актами встановлюється інший обсяг привілеїв та імунітетів, то застосовуються положення таких договорів чи актів.

2. Предмети офіційного (службового), та особистого користування.

Предмети офіційного (службового) користування.

2.1. Предмети, призначені для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, а також представництв інофірм підлягають декларуванню шляхом подання митним органом вантажної митної декларації у відповідності з встановленим порядком.

2.2. Предмети, призначені для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій звільняються від мита та митних зборів (за винятком складських зборів та зборів за послуги подібного роду).

Вказані предмети звільняються від митного огляду на основі взаємності, однак у тих випадках, коли є серйозні підстави вважати, що під виглядом або крім предметів офіційного (службового) користування переміщуються інші предмети, може бути проведено митний огляд. Такий огляд проводиться у присутності уповноваженої особи відповідного представництва іноземної держави або міжнародної організації.

2.3. Предмети, призначені для офіційного (службового) користування представництв інофірм, пропускаються після проведення митного огляду, без обкладення митом.

Такі предмети пропускаються в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення за кордон. Таке зобов'язання оформляється шляхом відповідної помітки у вантажній митній декларації з позначенням строку тимчасового ввезення предметів в Україну. За згодою митного органу строк ввезення в Україну предметів може перевищувати один рік.

Предмети, призначені для витрати у зв'язку з діяльністю представництва інофірми, виключаючи будівельні матеріали, та призначені для представницьких цілей продукти харчування, виногорілчані вироби, пиво, тютюнові вироби пропускаються в Україну після сплати мита.

( Абзац четвертий пункту 2.3 розділу 2 втратив чинність на підставі Наказу Державного митного комітету N 417 від 22.12.94 )

Предмети особистого користування.

2.4. Предмети, призначені для особистого користування посадових осіб представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, пропускаються в Україну та за кордон у відповідності з митним законодавством України.

2.5. Випуск особистого багажу осіб, які користуються на території України митними пільгами, що прямує разом з його власником, може здійснюватись як у прикордонних, так і у внутрішніх митницях.

Особистий багаж осіб, які користуються на території України митними пільгами, що прямує разом з його власником, звільняються від митного огляду. Це не звільняє осіб, які користуються на території України митними пільгами, від обов'язку дотримуватися встановленого законодавством України порядку переміщення речей через митний кордон України.

2.6. Предмети, що не підлягають витраті на території України, звільняються від обкладення митом і пропускаються під зобов'язання про зворотне вивезення за кордон по завершенню всього періоду перебування їх власника на території України.

Призначені для особистого користування продукти харчування, вино-горілчані вироби, пиво та тютюнові вироби підлягають пред'явленню і пропускаються після сплати мита.

2.7. При одержанні, чи відправленні несупроводжуваного особистого багажу та міжнародних поштових відправлень власник предметів чи його повноважний представник подають в митну установу перелік речей (додаток N 1) або митну декларацію.

2.8. Предмети, не призначені для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, представництв інофірм чи особистого користування осіб, яким надані на території України митні пільги, не пропускаються.

2.9. Забороняється ввезення в Україну та вивезення за кордон предметів, вказаних в додатку N 2 до цих Правил.

2.10. Іноземна валюта, платіжні документи та цінні папери, дорогоцінні метали та коштовні камені, перли та вироби з них, а також культурні цінності, що ввозяться в Україну власником чи його повноважним представником, пред'являються митниці, яка видає відповідний документ, що дає право на вільне зворотне вивезення з України цих цінностей.

Іноземна валюта, платіжні документи та цінні папери, дорогоцінні метали та коштовні камені, перли та вироби з них, а також інші предмети особистого користування, придбані на території України, вивозяться за кордон у відповідності з митним законодавством України.

Культурні цінності, придбані на території України, можуть бути вивезені за кордон за дозволом Міністерства культури України після сплати в належних випадках мита.

2.11. Зберігання в митних установах предметів, що належать організаціям та особам, які користуються на території України митними пільгами, здійснюється на загальних засадах.

2.12. Предмети, ввезені в Україну для офіційного (службового) та особистого користування організаціями та особами, яким надані на території України митні пільги, відчуженню в Україні не підлягають і мають бути вивезені за кордон, якщо цими Правилами не передбачено інше.

2.13. Предмети, ввезені в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення, підлягають поверненню за кордон у вказаний в зобов'язанні строк.

У разі невивезення такі предмети у відповідності з митним законодавством України обкладаються митом на загальних засадах або надходять у прибуток держави безоплатно.

Митний орган, у регіоні діяльності якого знаходиться організація, що користується на Україні митними пільгами, може продовжити строк, вказаний у зобов'язанні.

Предмети, витрачені в процесі експлуатації або непридатні для подальшого використання, знімаються з обліку за рішенням митниці. Митниця може вимагати подання власником документу, що підтверджує витрату або непридатність таких предметів.

2.14. При вивезенні з України предметів, ввезених в Україну предметів, що вивозяться, у двох примірниках. Один примірник митниця прилучає до зобов'язання про зворотне вивезення, другий примірник, завірений митною установою, залишається у під зобов'язання про зворотне вивезення, власник або його уповноважена особа, яка подала такий перелік. Предмети, ввезені в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення та не вказані в переліку предметів, що вивозяться, розглядаються як невивезені та оподатковуються митом.

3. Автотранспорт для офіційного (службового) та особистого користування.

3.1. Автотранспорт, призначений для офіційного (службового) та особистого користування, що належить представництвам інофірм, їх співробітникам, членам сімей вказаних вище осіб, пропускаються в Україну без митного оподаткування.

Такий автотранспорт підлягає доставленню у встановленому порядку до митної установи за місцем проживання власника для вирішення питання про випуск.

Автотранспорт, призначений для офіційного (службового) користування представництв іноземних держав міжнародних, міжурядових організацій, а також представництв інофірм, підлягає декларуванню шляхом подання митним органам вантажної митної декларації відповідно до встановленого порядку. За проведення митних процедур стосовно автотранспорту інофірм справляється плата.

3.2. Посадовим особам представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій дозволяється ввезення двох автомобілів на сім'ю без обкладення митом.

Дозволяється ввезення без митного оподаткування автомобілів під зобов'язання про зворотне вивезення (додаток N 3):

- особам допоміжного персоналу представництв іноземних держав та міжнародних організацій, одного автомобіля на сім'ю;

- співробітникам представництв інофірм одного автомобіля на сім'ю.

Представництвам інофірм дозволяється ввезення автомобілів на підставі обгрунтованої заяви щодо ввезення необхідної кількості автомобілів для забезпечення роботи представництв, виходячи з видів діяльності та штатного складу представництва фірми. ( Абзац третій пункту 3.2 розділу 3 в редакції Наказу Державного митного комітету N 417 від 22.12.94 )

При ввезенні автомобіля представництво інофірми дає зобов'язання про зворотне вивезення, що оформляється шляхом відповідної помітки у вантажній митній декларації з позначенням строку тимчасового ввезення автомобіля в Україну. За погодженням з митною установою строк тимчасового ввезення автомобіля в Україну може перевищувати один рік.

В кожний конкретний період часу зазначені представництва, організації та особи можуть мати у власності на території України ввезені без обкладення митом під зобов'язання про зворотне вивезення автомобілі у кількостях, що не перевищують вищевказані. На автомобілі вітчизняного виробництва, а також придбані в українських торговельних установах за кордоном це правило не поширюється.

Посадовим особам представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, їх допоміжному персоналу, співробітникам інофірм дозволяється ввезення в Україну без митного оподаткування під зобов'язання про зворотне вивезення одного немоторного транспортного засобу на сім'ю та по одному мотоциклу, моторолеру, мопеду на кожного члена сім'ї.

3.3. Митні установи за місцем проживання власників автомобілів випускають ввезені чи придбані автомобілі та видають після сплати встановлених зборів дозволи (додаток N 4) на реєстрацію в підрозділах КАІ МВС України на підставі таких документів:

- письмової заяви власника з поданням у випадках, передбачених цими Правилами, зобов'язання про зворотне вивезення автомобіля за кордон, в тому числі оформленого шляхом відповідної помітки у вантажній митній декларації з позначенням строку тимчасового ввезення автомобіля в Україну;

- провізного документу, виданого впускним митним органом, або документу про ввезення автомобіля як вантажу;

- свідоцтва про реєстрацію автомобіля в країні вивезення або документу, що підтверджує право власності на автомобіль.

В п'ятиденний строк з дня видачі дозволу автомобіль має бути пред'явлений в підрозділ ДАІ МВС України для реєстрації.

Всі автомобілі, що належать посадовим особам представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, їх допоміжному персоналу, співробітникам представництв інофірм, членам сімей вказаних вище осіб, оформлюється в митних установах за місцем проживання власника тільки на особу, яка є штатним працівником або дружиною (чоловіком) такого працівника.

3.4. Представництва іноземних держав та міжнародні організації, їх посадові особи та члени їх сімей після виповнення одного року з дня ввезення автомобіля, а допоміжний персонал представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, представництва інофірм та їх співробітники після виповнення двох років з дня ввезення автомобіля можуть з дозволу митної установи, що видавала дозвіл на реєстрацію, відчужувати їх.

Видача митною установою дозволу на відчуження автомобіля та його перереєстрацію в підрозділах ДАІ МВС України здійснюється на підставі письмової заяви власника.

При відчуженні автомобілів допоміжному персоналу представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, співробітниками представництв інофірм покупець видає митному органу зобов'язання про зворотне вивезення автомобіля за кордон.

При відчуженні автомобілів представництвам іноземних держав та міжнародним, міжурядовим організаціям, а також представництвам інофірм для офіційного (службового) користування представництв чи організацій такі автомобілі декларуються шляхом подання митним органам вантажної митної декларації згідно з встановленим порядком. За здійснення митних процедур стосовно автомобілів, що переходять у власність представництв інофірм, справляється плата.

Представництва інофірм, перебираючи у власність для офіційного (службового) користування автомобілі дають зобов'язання про зворотне вивезення, яке оформляється шляхом відповідної помітки у вантажній митній декларації з позначенням строку тимчасового ввезення автомобілів в Україну. За згодою митного органу строк тимчасового ввезення автомобілів в Україну може перевищувати один рік.

3.5. При відчуженні автомобілів іноземних марок до виповнення двох років з дня ввезення в Україну сплачується мито.

При відчуженні автомобілів після виповнення двох років з дня ввезення їх в Україну мито не сплачується.

Мито не сплачується, якщо операція по відчуженню автомобілів здійснюється між представництвами іноземних держав, міжнародними, міжурядовими організаціями та їх посадовими особами.

3.6. Автомобілі, що належать представництвам іноземних держав та міжнародним організаціям, їх посадовим особам та допоміжному персоналу, представництвам інофірм, їх співробітникам та членам сімей зазначених осіб, можуть бути, за дозволом митних органів та після зняття з обліку в підрозділах ДАІ МВС України, передані українським організаціям, що здійснюють прийом металобрухту.

3.7. Інструменти, запасні частини та приладдя, що ввозяться в Україну разом з автомобілем і входять до передбаченого заводом комплекту, пропускаються без обкладення митом.

Запасні частини та приладдя для ремонту автомобілів пропускаються:

- представництвам іноземних держав, міжнародним, міжурядовим організаціям, їх службовим особам - без митного оподаткування;

- допоміжному персоналу представництв іноземних держав та міжнародних, міжурядових організацій, представництвам інофірм та їх співробітникам - з оподаткуванням згідно з діючими ставками мита.

На номерні агрегати, що ввозяться в Україну для ремонту автомобілів, митні органи видають дозволи (додаток N 4) на їх реєстрацію в підрозділах ДАІ МВС України.

Двигуни, кузови, передні та задні мости, підвіски, коробки передач, запасні частини та приладдя вітчизняного виробництва пропускаються без оподаткування митом.

3.8. При остаточному або тимчасовому вивезенні за кордон автомобілів, що належать представництвам іноземних держав, міжнародним, міжурядовим організаціям, їх посадовим особам та допоміжному персоналу, представництвам інофірм, їх співробітникам та членам сімей зазначених осіб, власник повинен зняти автомобіль з обліку в митному органі та в підрозділі ДАІ МВС України і одержати дозвіл митниці на вивезення його за кордон.

3.9. Автомобілі, ввезені в Україну без складання зобов'язання про зворотне вивезення, підлягають вивезенню з України протягом шести місяців з дня остаточного виїзду їх власника за кордон або з дня прийняття рішення про припинення діяльності представництва чи організації.

Забороняється експлуатація автомобілів, власники яких остаточно виїхали з України, але не перереєстрували їх у встановленому порядку на інших осіб.

Автомобілі, ввезені в Україну під зобов'язання про зворотне вивезення, підлягають вивезенню за кордон у встановлений в зобов'язанні строк.

Митна установа, в регіоні діяльності якої знаходиться організація, що користується на території України митними пільгами, може продовжити строк, вказаний у зобов'язанні.

У випадку невивезення з дня вказаного в зобов'язані строку, а також закінчення шестимісячного строку з дня виїзду їх власника за кордон чи з дня прийняття рішення про припинення діяльності представництва або міжнародної, міжурядової організації, автомобілі у відповідності з митним законодавством України оподатковуються митом або безоплатно надходять у власність держави.

3.10. Автотранспорт, ввезений в Україну або такий, що використовується в Україні з порушенням цих Правил, підлягає затриманню органами внутрішніх справ і, за рішенням митних органів, передачі у власність держави.

3.11. Положення цього розділу Правил поширюються на інші транспортні засоби (немоторні транспортні засоби, мотоцикли, моторолери, мопеди та подібний їм транспорт).

4. Дипломатична пошта, особистий багаж дипломатичних кур'єрів.

4.1. Правом безперешкодних зносин за допомогою дипломатичної пошти користуються: міністерства (відомства) закордонних справ іноземних держав, з якими Україна підтримує дипломатичні та консульські відносини; дипломатичні та консульські представництва цих держав на території України та третіх країнах, а також міжнародні, міжурядові організації та представництва іноземних держав при цих організаціях, що знаходяться на території України, якщо це передбачено міжнародними договорами України.

На основі взаємності це право може бути поширено на транзит через територію України дипломатичної пошти іноземних держав, з якими Україна не має дипломатичних чи консульських відносин.

4.2. Дипломатична пошта, що переміщується через митний кордон України, не підлягає ні розкриванню, ні затриманню.

Всі місця, що складають дипломатичну пошту, мусять мати видимі зовнішні знаки, що вказують на їх характер, і можуть містити тільки дипломатичні документи та предмети, призначені для офіційного користування.

Кожне місце дипломатичної пошти не обмежується ні у вазі, ані у розмірах.

4.3. Дипломатичний кур'єр забезпечується офіційним документом (кур'єрським листом), в якому вказується його статус та кількість місць, що складають дипломатичну пошту.

4.4. Дипломатична пошта може бути ввірена також тимчасовому дипломатичному кур'єру, призначеному для перевезення тільки даної дипломатичної пошти (дипломатичний кур'єр ad hoc та забезпеченому офіційним документом (кур'єрським листом).

Тимчасовому дипломатичному кур'єру надаються митні пільги, передбачені цим розділом Правил. Такі пільги припиняються з моменту доставлення пошти за призначенням.

4.5. На основі спеціальної угоди з іноземною державою дипломатична пошта може бути довірена командиру цивільного повітряного судна. В цьому випадку командир повітряного судна забезпечується офіційним документом (кур'єрським листом) з позначенням кількості місць, що складають дипломатичну пошту, але він не вважається дипломатичним кур'єром. Представництво може направити своїх представників прийняти дипломатичну пошту безпосередньо і безперешкодно від командира повітряного судна.

4.6. Порядок та умови пересилання належним чином оформленої дипломатичної пошти, що прямує звичайними каналами зв'язку й не супроводжується дипломатичним кур'єром, визначаються спеціальними угодами з іноземними державами.

4.7. При ввезенні в Україну чи вивезенні за кордон дипломатичної пошти дипломатичний кур'єр чи командир цивільного повітряного судна подає митній установі офіційний документ (кур'єрський лист), виписаний на цю пошту.

4.8. При здійсненні митного контролю митні органи обмежуються тільки зовнішнім оглядом дипломатичної пошти та перевіркою дотримання вимог Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року до дипломатичної пошти.

4.9. Якщо дипломатична пошта доставляється транспортним засобом іноземної держави безпосередньо в представництво чи організацію, то її оформлення здійснюється тим митним органом, в регіоні діяльності якого знаходиться це представництво чи організація. В такому разі дипломатична пошта під митним забезпеченням впускної митниці направляється для випуску у відповідний митний орган. Цей же митний орган здійснює митне оформлення й тієї дипломатичної пошти, що в такому ж порядку відправляється за межі України.

4.10. Особистий багаж дипломатичного кур'єра звільняється від митного огляду, якщо немає серйозних підстав вважати, що він містить предмети, ввезення яких в Україну чи вивезення за кордон заборонені або обмежені законодавством чи регулюються спеціальними правилами. Огляд особистого багажу здійснюється тільки в присутності дипломатичного кур'єра або його уповноваженого представника.

4.11. Положення цього розділу Правил застосовуються також до консульських кур'єрів та консульських валіз, кур'єрів та валіз міжнародних організацій, якщо право зносин за допомогою дипломатичної пошти передбачено для них міжнародними договорами України.

Додаток N 1

Перелік речей

що надійшли на адресу що відправляються __________________________________________________________________________________

(прізвище, ім'я громадянина)

______________________________________________________________________________________________________________________

(країна призначення або відправлення)

Відправник та його адреса: _______________________________________________________________________________________________

Митниці пред'явлено ___________________________________________________________________________________________________

_________________________ місяць, вагою ____________________________ кг

У вказаних місцях знаходиться:

 ------------------------------------------------------------------
| N | Найменування предметів | Одиниця | Кількість | Примітки |
|п/п| та їх характерні ознаки | виміру | | |
|---+---------------------------+---------+-----------+----------|
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | |
------------------------------------------------------------------

"____"____________________199__ р. Підпис власника __________________

_________________________________________________________________

Службові відмітки митниці:

Додаток N 2

Список
предметів, заборонених до ввезення в
Україну та вивезення з України

I. Предмети, заборонені до ввезення в Україну

1. Зброя військових зразків всякого роду та боєприпаси до неї.

2. Наркотичні та психотропні речовини, а також пристрої для куріння опію та гашишу.

Примітка: ввезення вказаних в цьому пункті предметів за необхідності може бути здійснене за особливим дозволом Міністерства охорони здоров'я України.

3. Сильнодіючі, отруйні, радіоактивні, вибухові речовини, інші предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного світу або призвести до руйнування навколишнього середовища, крім випадків, передбачених законодавством України.

4. Друковані матеріали, кліше, негативи, відзняті плівки, фотографічні знімки, кінострічки, відеозаписи, копії магнітної інформації для ЕОМ, рукописи, платівки та інші звукозаписи, малюнки та інші друковані й образотворчі матеріали, що містять пропаганду ідей війни, расизму, расової дискримінації та геноциду, а також спрямовані на підрив територіальної цілісності України, її політичної незалежності, державного суверенітету; продукція порнографічного характеру.

5. Предмети, вивезення яких заборонене у відповідності з законодавством України.

II. Предмети, заборонені до вивезення з України

1. Зброя військових зразків всякого роду, боєприпаси до неї та військове спорядження.

2. Наркотичні та психотропні речовини.

Примітка: вивезення вказаних в цьому пункті предметів може бути здійснене за особливим дозволом Міністерства охорони здоров'я України.

3. Сильнодіючі отруйні, радіоактивні, вибухові речовини, інші предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного світу або призвести до руйнування навколишнього середовища, крім випадків, передбачених законодавством України.

4. Витвори мистецтва, культурні та історичні цінності (картини, скульптури, малюнки, акварелі, різноманітні види гравюр, мініатюри, вироби з фарфору, кришталю, кераміки, дерева, шкіри, коштовного та некоштовного каміння, дорогоцінних та недорогоцінних металів, кістки, предмети народних художніх промислів, гобелени, меблі, художній одяг та взуття, нумізматика, художня зброя, книги, рукописи, платівки, музичні інструменти, поштові марки тощо) та інші предмети, що складають значну художню, історичну, наукову та іншу культурну цінність.

Примітка: вказані в цьому пункті предмети можуть бути вивезені тільки за особливим дозволом Міністерства культури України.

5. Анульовані цінні папери.

6. Предмети, вивезення яких заборонено законодавством України.

Перелік
товарів народного споживання, вивезення яких за кордон
заборонено для громадян України і іноземних громадян,
які прямують за кордон з метою туризму чи в приватних
справах, та для громадян, які постійно проживають за
межами України і перебувають на її території тимчасово
чи прямують через Україну транзитом з тією ж метою

Телевізори
Радіоприймачі
Магнітофони
Фотоапарати, фотооб'єктиви та інші фототовари
Холодильники і морозильники
Пральні машини
Швейні машини
Електропилососи
Електросамовари
Металообробні і деревообробні інструменти та побутова техніка
Бензопили
Меблі
Килими і килимові вироби
Електропраски
Електролампи нормальноосвітлювальні
Електрозварювальні апарати
Коляски дитячі та іграшки
Причепи до легкових автомобілів
Автогаражі
Автозапчастини і приладдя для автомобілів
Шини для автомобілів, мотоциклів і велосипедів
Мотоцикли
Моторолери
Велосипеди
В'язальні машини
Вироби з дорогоцінних металів та мельхіору*
Цемент
Шпалера
Плитка для облицювання
Лінолеум
Газові плити
Газові колонки
Мотоблоки
Тканини
Тюлегардинні вироби
Одяг і білизна*
Трикотажні вироби*
Панчішно-шкарпеткові вироби*
Хутра і хутряні вироби*
Взуття шкіряне та гумове**
Посуд фарфоро-фаянсовий
Посуд скляний
Мило і миючі засоби
М'ясо і м'ясопродукти
Консерви м'ясні
Консерви молочні
Цукор
Борошно
Крупи
Макаронні вироби
Олія
Сири тверді
Кава
Алкогольні вироби**
Чай
Спеції 























































 

* - за винятком предметів особистого користування та предметів одягу і взуття виїжджаючих громадян.

** - за винятком встановленої норми на одну особу віком не менше 21 року.

Додаток N 3

Начальнику __________________________________________ митниці

Зобов'язання
про зворотне ввезення в Україну/вивезення з України
автомототранспортного засобу

Вид та заводська марка _________________________________________________________________________________________________

Двигун (номер) ________________________________________________________________________________________________________

Шасі (номер) __________________________________________________________________________________________________________

Кузов (номер) _________________________________________________________________________________________________________

Реєстраційний номер ___________________________________________________________________________________________________

Власник _____________________________________________________________________________________________________________

Строк зворотного ввезення в Україну/вивезення з України ___________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________

"____"___________________199___ р.
 
___________________________
(підпис) 

Відмітки митниці: ______________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

Заборонено відчуження (продаж, обмін, даріння) за кордоном автомототранспортних засобів, пропущених під зобов'язання про зворотне ввезення в Україну, та відчуження автомототранспортних засобів, пропущених під зобов'язання про зворотне вивезення з України.

Автомототранспортні засоби, що залишились в Україні в порушення зобов'язання про зворотне вивезення з України, підлягають безоплатній передачі у власність держави.

Додаток N 4

_________________________ митниця

"_____"____________________199__ р.

Дозвіл N

Власнику _____________________________________________________________________________________________________________

(прізвище та ім'я, місце роботи, посада)

_____________________________________________________________________________________________________________________

ввезеного з-за кордону автомототранспортного засобу ______________________________________________________________________

___________________________________________________________________________ двигун N _________________________________
(вид і марка) 

шасі N _____________________________________________________________________ кузов N ____________________________________

Дозволяється: Зареєструвати автомобіль в Державтоінспекції м.________________________________________________________________

Перереєструвати автомобіль на нового власника ____________________________________________________________________________

(прізвище та ім'я,

______________________________________________________________________________________________________________________

місце роботи, посада)

______________________________________________________________________________________________________________________

Інспектор __________________________
(підпис)

Печатка митниці

_______________________________________________________________________________________________________________________

лінія відрізу

В п'ятиденний строк з дати видачі дозволу автомототранспортний засіб має бути пред'явлений в ДАІ МВС України для реєстрації.

Кінець дозволу N

Видано номерний знак ________________________________________

"_____"__________________199___ р.

Інспектор ДАІ _____________________
(підпис)

Корінець підлягає поверненню в _________________________________________________________________________________ митницю

за адресою: ____________________________________________________________________________________________________________

^ Наверх
наверх