документiв в базi
550558
Подiлитися 

ВЕРХОВНА РАДА СОЮЗА РАДЯНСЬКИХ СОЦІАЛІСТИЧНИХ РЕСПУБЛІК

ЗАКОН

Про Союзний бюджет на 1991 рік

( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 4, ст. 76 )

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою ВР УРСР
N 1229-XII від 21.06.
91, ВВР, 1991, N 30, ст. 386 )

Розмежування повноважень між Союзом РСР і суб'єктами федерації примусило відмовитись від формування Державного бюджету СРСР як бюджету всього народного господарства країни. Союзний бюджет на 1991 рік сформований як бюджет федеративної держави і спрямований на стабілізацію економіки, впровадження в неї ринкових відносин, а також реалізацію завдань мінімально необхідного рівня вимог доктрини достатньої обороноздатності країни.

Розділ I. Загальні положення

Стаття 1. Встановити, що доходи Союзного бюджету на 1991 рік формуються за рахунок:

відрахувань від податків на прибуток підприємств, об'єднань та організацій, крім тих, що входять до складу місцевого господарства, від податків на прибуток іноземних юридичних осіб від діяльності в СРСР, від податків на доходи;

мита, податку на експорт та імпорт в розмірі 100 процентів;

рентних платежів підприємств нафтової і газової промисловості;

відрахувань від реалізації облігацій Державної внутрішньої виграшної позики випуску 1982 року в розмірі 50 процентів;

податку з продажів від обсягу реалізації продукції, товарів і послуг в розмірі 5 процентів із зарахуванням у Союзний бюджет не менш як 30 процентів надходжень податку;

інших неподаткових надходжень від діяльності підприємств, об'єднань, організацій, які перебувають в союзному управлінні;

коштів, що передаються з бюджетів республік на фінансування загальнодержавних програм.

У разі прийняття республіками відповідно до їхньої компетенції законодавства, яке знижує податкові надходження в Союзний бюджет, республіки компенсують їх в абсолютному розмірі у порядку, прийнятому для взаємних розрахунків між бюджетами.

Стаття 2. Встановити, що кошти Союзного бюджету направляються в 1991 році на забезпечення функціонування і розвитку галузей народного господарства, що перебувають в управлінні союзних органів, на фінансування найважливіших фундаментальних досліджень та науково-технічних розробок, соціально-культурних і екологічних програм загальносоюзного значення, оборони країни, створення необхідних фінансових резервів та інші витрати загальнодержавного значення.

Розділ II. Доходи союзного бюджету

Стаття 3. Затвердити Союзний бюджет на 1991 рік по доходах у сумі 250 157 450 тис. карбованців.

Стаття 4. Врахувати в Союзному бюджеті надходження по таких доходних джерелах:


податок на прибуток підприємств, об'єднань
та організацій
податок з продажів 
(тис. карбованців)

40 460 000
36 000 000 
доходи від зовнішньоекономічної діяльності  86 334 950 
рентні платежі  16 500 000 
відрахування від реалізації облігацій
Державної внутрішньої виграшної позики
випуску 1982 року 


1 074 500 
збори і різні неподаткові доходи  16 436 000 
доходи від переоцінки товарно-матеріальних
цінностей 

9 000 000 
відрахування на геологорозвідувальні та
геологорозшукові роботи: 

2 700 000 
кошти, що передаються з бюджетів республік
на фінансування загальнодержавних програм 

41 652 000 

Стаття 5. Затвердити граничний рівень дефіциту Союзного бюджету на 1991 рік у сумі 26 663 149 тис. карбованців.

Стаття 6. З метою покриття дефіциту бюджету на 1991 рік Урядові СРСР і урядам республік прийняти рішення про випуск і порядок реалізації державних внутрішніх позик та інших цінних паперів у погоджених розмірах.

Кошти від реалізації зазначених позик та цінних паперів направляти рівними частками в Союзний бюджет і бюджети республік.

Стаття 7. Встановити, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів з 1 січня 1991 року вноситься в доход місцевих бюджетів.

Звільнити від сплати податку підприємства автотранспорту загального користування по транспортних засобах, що здійснюють перевезення пасажирів.

У зв'язку з цим внести до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 21 березня 1988 року "Про оподаткування власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (Відомості Верховної Ради СРСР, 1988 р., N 12, ст. 186) такі зміни:

у статті 3 замінити слова "доход союзного бюджету" на "доход місцевих бюджетів";

підпункт "а" статті 6 викласти в такій редакції:

"а) підприємства автотранспорту загального користування по транспортних засобах, що здійснюють перевезення пасажирів".

( Дію статті 8 припинено з 1 квітня 1991 року на території Української РСР в частині, що стосується обмеження зростання фонду оплати праці підприємств згідно з Постановою ВР УРСР N 1229-XII від 21.06.91)

Стаття 8. Припинити на 1991 рік дію розділу VI (за винятком статті 26) Закону СРСР "Про податки з підприємств, об'єднань та організацій", а також пункту 5 Постанови Верховної Ради СРСР "Про порядок введення в дію Закону СРСР "Про податки з підприємств, об'єднань та організацій".

Надати право Урядові СРСР уточнювати зазначений порядок визначення розміру коштів, що направляються на споживання, для окремих галузей народного господарства і промисловості при зміні об'єктивних умов господарювання: конверсія військового виробництва, зміна гірничогеологічних та природно-кліматичних умов, графіків енергоспоживання і поставок продукції трубопровідним транспортом, введення й освоєння нових підприємств (об'єктів), здійснення переходу будівельних організацій та підприємств з об'єктів промислового будівництва на об'єкти соціальної сфери й агропромислового комплексу, а також для підприємств, що застосовують працю інвалідів та осіб з обмеженою працездатністю, при здійсненні централізованих заходів щодо підвищення рівня життя народу і заходів, пов'язаних з поданням допомоги сім'ям загиблих і осіб, які дістали каліцтво або професійне захворювання на виробництві; при виплатах, пов'язаних із соціальним захистом трудящих.

З метою пов'язання величини коштів, що направляються на споживання, з обсягами продукції встановити, що в 1991 році для всіх підприємств та організацій незалежно від форм власності ці кошти визначаються у співвідношенні один до одного в міру зростання (зниження) обсягу товарної продукції (робіт, послуг) до попереднього року в порівнянних цінах.

Надати право Урядові СРСР уточнювати показники і порядок визначення величини коштів, що направляються на споживання, для окремих галузей.

Установам банків при видачі в 1991 році коштів, що направляються на споживання, здійснювати контроль за додержанням підприємствами та організаціями порядку, встановленого даною статтею цього Закону.

Розділ III. Видатки союзного бюджету

Стаття 9. Затвердити Союзний бюджет на 1991 рік по видатках у сумі 276 820 599 тис. карбованців.

Стаття 10. Затвердити асигнування на фінансування народного господарства в сумі 45 742 001 тис. карбованців, з них направити:

а) на відшкодування різниці в цінах на сільськогосподарську продукцію та окремі види продовольчих товарів, що реалізовуються загальносоюзним споживачам, а також на деякі види сировинних товарів 34 195 427 тис. карбованців;

б) на геологорозвідувальні та геологорозшукові роботи 2 700 000 тис. карбованців;

в) на інші витрати народного господарства 8 846 574 тис. карбованців.

Стаття 11. Затвердити асигнування на фінансування соціально-культурних заходів у сумі 19 645 057 тис. карбованців, з них направити:

а) на народну освіту і професійну підготовку кадрів 5 431 759 тис. карбованців;

б) на охорону здоров'я і фізичну культуру 3 204 427 тис. карбованців;

в) на культуру і мистецтво 459 196 тис. карбованців;

г) на засоби масової інформації 1 656 875 тис. карбованців;

д) на здійснення заходів щодо охорони материнства і дитинства, а також виплату пенсій окремим категоріям громадян та інші заходи 8 892 800 тис. карбованців.

Стаття 12. Затвердити асигнування на фінансування фундаментальних наукових досліджень і державних науково-технічних програм у сумі 14 472 762 тис. карбованців.

Стаття 13. Затвердити асигнування на фінансування витрат, пов'язаних з наданням кредитів іноземним державам, погашенням одержаних іноземних кредитів та іншими кредитними операціями на зовнішньому ринку у сумі 26 329 673 тис. карбованців.

Стаття 14. Затвердити асигнування на подання безвідплатної допомоги іноземним державам у сумі 400 000 тис. карбованців.

Стаття 15. Затвердити асигнування на утримання особового складу армії та флоту, закупівлю зброї і військової техніки, науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи з військової тематики, військове будівництво, виплату пенсій і здійснення програми поліпшення соціального забезпечення військовослужбовців та інші видатки на оборону в сумі 96 562 846 тис. карбованців.

Стаття 16. Затвердити асигнування в сумі 972 000 тис. карбованців на проведення централізованих заходів щодо підвищення рівня добробуту населення.

Стаття 17. Призначити асигнування на утримання Верховної Ради СРСР у сумі 194 901 тис. карбованців.

Стаття 18. Затвердити асигнування на утримання Комітету конституційного нагляду СРСР у сумі 3 672 тис. карбованців.

Стаття 19. Затвердити асигнування на утримання Контрольної палати СРСР у сумі 5 431 тис. карбованців.

Стаття 20. Затвердити асигнування на утримання Вищого арбітражного суду СРСР у сумі 1 760 тис. карбованців.

Стаття 21. Затвердити асигнування на утримання Верховного Суду СРСР у сумі 2 563 тис. карбованців та спеціальних судів у сумі 5 602 тис. карбованців.

Стаття 22. Затвердити асигнування на утримання органів прокуратури СРСР у сумі 475 529 тис. карбованців.

Стаття 23. Затвердити асигнування на утримання Міністерства внутрішніх справ СРСР у сумі 5 602 500 тис. карбованців.

Стаття 24. Затвердити асигнування, на утримання Комітету державної безпеки СРСР у сумі 4 948 649 тис. карбованців, з них 2 200 000 тис. карбованців направити на утримання прикордонних військ.

Стаття 25. Затвердити асигнування на утримання союзних виконавчо-розпорядчих органів державної влади й органів державного управління (крім зазначених у статтях 17, 18, 19, 20 цього Закону) граничною сумою 1 696 250 тис. карбованців.

Президентові СРСР подати на затвердження Верховної Ради СРСР адресний розподіл зазначеної суми з урахуванням структурних змін в управлінні державним і господарським будівництвом.

Стаття 26. Затвердити асигнування на витрати по обслуговуванню державного внутрішнього боргу в сумі 11 806 000 тис. карбованців.

Прийняти пропозицію Уряду СРСР про відстрочення до 1 січня 1996 року погашення тимчасово позичених на видатки Державного бюджету СРСР у 1989 і 1988 роках вільних кредитних ресурсів загальнодержавного позичкового фонду в сумі 10 200 000 тис. карбованців, строк виплати яких настає в 1991 році.

Стаття 27. Затвердити асигнування на фінансування цільових програм:

для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у сумі 10 314 000 тис. карбованців;

для відновлення екологічної обстановки і поліпшення умов проживання населення в Приараллі в сумі 900 000 тис. карбованців, з них 135 000 тис. карбованців за рахунок позабюджетних джерел;

для здійснення першочергових заходів, пов'язаних з поверненням кримських татар у Кримську область, у сумі 200 000 тис. карбованців.

Стаття 28. Передбачити в Союзному бюджеті резервний фонд Президента СРСР у сумі 3 000 000 тис. карбованців, з них 2 000 000 тис. карбованців для фінансування надзвичайних ситуацій.

Стаття 29. Затвердити асигнування на інші заходи, які перебувають у віданні союзних органів, у сумі 25 774 403 тис. карбованців.

Стаття 30. Затвердити асигнування в сумі 7 900 000 тис. карбованців на компенсацію громадським споживачам подорожчання у зв'язку із запровадженням податку з продажів.

Розділ IV. Спеціальні положення

Стаття 31. Затвердити граничний розмір державного внутрішнього боргу на 1 січня 1992 року в сумі 567 563 149 тис. карбованців.

Стаття 32. Затвердити граничний розмір зовнішньої заборгованості Союзу РСР на 1 січня 1992 року у вільно конвертованій валюті в сумі 39 000 000 тис. карбованців (за офіційним курсом Держбанку СРСР).

Стаття 33. Доручити Міністерству фінансів СРСР уточнити суми коштів, що надходять у бюджет від переоцінки залишків товарно-матеріальних цінностей у зв'язку з реформою оптових та закупівельних цін, виходячи з фактичних залишків товарно-матеріальних цінностей на 1 січня 1991 року.

Стаття 34. Встановити, що Держбанк СРСР, центральні банки республік і комерційні банки несуть відповідальність за своєчасність і правильність зарахування доходів у Союзний бюджет відповідно до цього Закону. У разі невиконання або систематичного порушення встановленого союзним законодавством розподілу доходів по видах бюджету керівники банківських установ, служб та підрозділів підлюгають усуненню з посади з відшкодуванням шкоди в розмірі двомісячної заробітної плати.

Президент Союзу Радянських Соціалістичних
Республік М.ГОРБАЧОВ

Москва, Кремль. 11 січня 1991 р.
N 1892-I

^ Наверх
наверх