документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ПРЕЗИДІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

УКАЗ

( Указ відмінено згідно Указу ПВР УРСР
N 2046-VIII від 18.09.
73 )

Про посилення відповідальності за самогоноваріння
і пияцтво в Українській РСР

( Відомості Верховної Ради (ВВР) 1961, N 28, ст. 343 )

Беручи до уваги численні пропозиції і побажання трудящих та громадських організацій про необхідність посилення боротьби з самогоноварінням і пияцтвом, а також зважаючи на те, що зловживання спиртними напоями завдає значної шкоди здоров'ю трудящих і часто приводить до вчинення тяжких злочинів, Президія Верховної Ради Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Підвищити кримінальну відповідальність за виготовлення, зберігання і збут самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виклавши статтю 149 Кримінального кодексу Української РСР ( 2001-05 , 2002-05 ) так:

"Стаття 149. Виготовлення і збут самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення

Виготовлення або зберігання без мети збуту самогону або інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, а також виготовлення без мети збуту або зберігання апаратів для їх вироблення -

карається позбавленням волі на строк до одного року або штрафом у розмірі до трьохсот карбованців з вилученням і знищенням самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення та апаратів для їх виготовлення.

Ті ж діяння, вчинені повторно, а також виготовлення або зберігання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення з метою збуту, збут їх, виготовлення для збуту або збут апаратів для їх вироблення -

караються позбавленням волі на строк від одного до трьох років з конфіскацією майна або без такої з вилученням і знищенням самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення та апаратів для їх виготовлення".

2. Особи, які сприяли виготовленню самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення (надання транспорту, приміщення, апаратів для виготовлення, а також відпуск для цієї мети зерна, борошна, картоплі, цукрових буряків тощо), притягуються до кримінальної відповідальності як співучасники.

3. Встановити, що особи, які купують самогон або інші міцні спиртні напої домашнього вироблення без мети збуту, підлягають штрафу до п'ятдесяти карбованців або матеріали на них передаються на розгляд загальних зборів робітників, службовців, колгоспників чи на розгляд товариського суду. Зазначені спиртні напої домашнього вироблення підлягають вилученню і знищенню.

4. За розпивання спиртних напоїв на вулицях, у крамницях, їдальнях, парках та інших громадських місцях до винних застосовуються заходи громадського впливу або штраф розміром до десяти карбованців.

5. За продаж горілки в торговельних підприємствах, розташованих безпосередньо біля промислових, культурних і видовищних підприємств, санаторіїв, будинків відпочинку, лікарень, в місцях масового гуляння і відпочинку трудящих, та в інших торговельних підприємствах, де це заборонено, а також за продаж спиртних напоїв неповнолітнім та інші порушення працівниками торгівлі і громадського харчування встановлених правил продажу спиртних напоїв до винних застосовуються заходи громадського або дисциплінарного впливу чи штраф до двадцяти п'яти карбованців.

6. Штрафи, передбачені статтями 3, 4 і 5 цього Указу, накладаються в адміністративному порядку начальниками відділів і відділків міліції та виконкомами сільських, селищних і районних Рад депутатів трудящих.

7. Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 15 червня 1960 року "Про посилення боротьби з самогоноварінням і пияцтвом в Українській РСР" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1960 р., N 21, ст. 163) вважати таким, що втратив силу.

Голова Президії
Верховної Ради Української РСР Д.КОРОТЧЕНКО

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР А.ЗЛЕНКО

м. Київ, 27 червня 1961 р.

^ Наверх