1995-12-01 | 1998-01-27 |
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
N 297 від 01.12.95
м.Київ
Про забезпечення ефективного проведення операцій
з дорогоцінними металами з метою накопичення
золотовалютного резерву Національного банку України
З метою більш ефективної діяльності Державної скарбниці щодо накопичення золотовалютного резерву Правління ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Державній скарбниці укласти контракти з Південним машинобудівним заводом, іншими підприємствами і організаціями на переробку відходів і брухту з вмістом дорогоцінних металів з метою отримання афінованих металів.
2. Державній скарбниці за розпорядженням Національного банку України реалізовувати підприємствам і організаціям України афіновані дорогоцінні метали, які не мають міжнародних сертифікатів і на виручені кошти проводити закупки банківського металу, що відповідає світовим стандартам. Обов'язкові умови проведення операцій з дорогоцінними металами та іншими коштовностями додаються.
3. Державній скарбниці після проведення відповідної експертизи надсилати на реставрацію коштовності для подальшої їх реалізації (згідно умов, викладених у додатку) і на виручені кошти закуповувати дорогоцінні метали.
Вироби із дорогоцінних металів, дорогоцінних, напівдорогоцінних каменів та інших цінностей, що мають історичну, наукову, художню цінність, надсилати на поповнення експонатів фонду-музею "Скарби України".
4. Дозволити Державній скарбниці самостійно, в рамках затвердженого кошторису, здійснювати закупки виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінних, напівдорогоцінних каменів, що мають історичну, наукову та художню цінність, попередньо провівши експертну оцінку таких виробів.
5. Державній скарбниці відкрити пункт для закупівлі у населення, підприємств і організацій дорогоцінних металів і каменів, а також виробів з їх вмістом.
6. Департаменту валютного регулювання разом з Державною скарбницею підготувати і представити на розгляд Правління НБУ проект Положення про відкриття спеціального рахунку ("металевого рахунку") в іноземних провідних банках для проведення операцій з дорогоцінними металами.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Правління О.I.Кіреєва.
Голова Правління В.А.Ющенко
Додаток
до постанови Правління
Національного банку України
від 1 грудня 1995 р. N 297
Обов'язкові умови
проведення операцій з дорогоцінними металами
і іншими коштовностями
1. Реалізація з Державної скарбниці дорогоцінних
металів підприємствам та організаціям України
1.1. Реалізація дорогоцінних металів здійснюється у національній валюті на підставі службового розпорядження заступника Голови Правління Національного банку України, який здійснює загальне керівництво Державною скарбницею за листами-заявками Міністерства фінансів України, підприємств та організацій України.
1.2. Абсолютна кількість реалізованих дорогоцінних металів не повинна впливати на зменшення золотовалютного фонду Національного банку України і становити більше 50 відсотків до загальної кількості дорогоцінного металу, що щоквартально надходить до Державної скарбниці.
1.3. Реалізація дорогоцінних металів здійснюється за договірними цінами, розрахунок яких проводиться відповідно до "Положення про порядок формування і застосування вільних (ринкових) цін і тарифів на продукцію, товари і послуги", затвердженого постановою Міністерства економіки України від 27.12.91 N 15, але не нижче цін світового ринку. Договірні ціни погоджуються з фінансовим департаментом Національного банку України.
1.4. Реалізація дорогоцінних металів здійснюється після повної попередньої оплати їх вартості.
1.5. Всі операції по переміщенню і обліку дорогоцінних металів здійснюються відповідно до інструкції "Про приймання, оперативний облік та зберігання цінностей у Державній скарбниці Національного банку України", затвердженої постановою Правління Національного банку України 07.07.94 N 130.
2. Проведення операцій з дорогоцінних металів
та інших коштовностей, що реставруються
2.1. Реставрація дорогоцінних металів та інших коштовностей здійснюється за рішеннями спеціальної експертної комісії, що призначається наказом директора Державної скарбниці (до складу комісії можуть бути запрошені експерти Міністерства культури України, Гемологічного центру України).
2.2. Після реставрації дорогоцінні метали та інші коштовності зберігаються у сховищах Державної скарбниці до прийняття рішення щодо їх реалізації. Дорогоцінні металі та інші коштовності, що мають історичну, наукову, художню цінність реалізації не підлягають, а можуть, в окремих випадках, поновляти експонати фонду-музею "Скарби України".
2.3. Реставровані дорогоцінні метали та інші коштовності реалізуються за договірними цінами, розрахунок яких проводиться відповідно до Положення, зазначеного в п.1.3 цих Умов. При цьому обов'язково враховується їх ринкова (нумізматична, аукціонна) вартість. Для оцінки виробів можуть бути запрошені (при необхідності) експерти Міністерства культури і мистецтва України.
В такому ж порядку здійснюється оцінка коштовностей, що надходять до фонду-музею "Скарби України".
2.4. Всі операції по переміщенню і обліку реставрованих виробів здійснюються відповідно до інструкції, що вказана у п.1.5 цих Умов.
Директор Державної скарбниці НБУ М.П.Фатєєв
Директор Фінансового департаменту О.М.Кандибка