документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2000-10-132005-12-21  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 13 жовтня 2000 р. N 1556
м.Київ

Про заходи щодо поліпшення стану гігієни
довкілля на 2000 - 2005 роки

Відповідно до Указу Президента України від 31 грудня 1998 р. N 1420 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 1998 року "Про нейтралізацію загроз, обумовлених погіршенням екологічної і техногенної обстановки в країні" та враховуючи рішення Другої європейської конференції міністрів охорони здоров'я і довкілля (Гельсінкі, 1994 рік) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Схвалити підготовлений Міністерством охорони здоров'я Національний план дій з гігієни довкілля на 2000 - 2005 роки.

2. Утворити Міжвідомчий комітет з питань виконання Національного плану дій з гігієни довкілля у складі згідно з додатком.

Дозволити голові Комітету у разі потреби вносити зміни до його складу.

3. Затвердити Положення про Міжвідомчий комітет з питань виконання Національного плану дій з гігієни довкілля, що додається.

4. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити у шестимісячний термін на основі Національного плану дій з гігієни довкілля на 2000 - 2005 роки (далі - План дій з гігієни довкілля) розроблення планів дій з урахуванням регіональних та місцевих особливостей.

5. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади у разі уточнення чинних та розроблення нових галузевих (міжгалузевих) програм враховувати завдання, визначені у Плані дій з гігієни довкілля.

6. Установити, що витрати на реалізацію заходів Плану дій з гігієни довкілля, виконання яких покладено на міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, здійснюються в межах асигнувань, передбачуваних у державному бюджеті на виконання відповідних заходів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

7. Рекомендувати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам передбачати у відповідних бюджетах на 2001 - 2005 роки видатки на здійснення регіональних заходів Плану дій з гігієни довкілля.

8. Міністерству закордонних справ забезпечити зовнішньополітичну підтримку та всіляко сприяти залученню фінансової допомоги від іноземних держав і міжнародних організацій для здійснення заходів, передбачених Планом дій з гігієни довкілля.

9. Міністерству охорони здоров'я давати роз'яснення щодо доцільності розв'язання завдань, визначених Планом дій з гігієни довкілля, та інформувати Кабінет Міністрів України щороку до 1 червня про результати виконання цього Плану.

Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 13 жовтня 2000 р. N 1556

Склад
Міжвідомчого комітету з питань виконання
Національного плану дій з гігієни довкілля

ЖУЛИНСЬКИЙ
Микола Григорович 
- Віце-прем'єр-міністр України (голова
Комітету) 
БОБИЛЬОВА
Ольга Олександрівна

 
- перший заступник Міністра охорони
здоров'я, головний державний санітарний
лікар України (заступник голови
Комітету) 
АЛІЄВ
Кемалій Алієвич 
- заступник Голови Держводгоспу
 
ЧАЛИЙ
Олександр Олександрович 
- перший заступник Міністра закордонних
справ 
ГОРБУНОВА
Лідія Миколаївна 
- заступник Міністра юстиції
 
ГОЛУБОВСЬКА-ОНІСІМОВА
Ганна Миколаївна 
- представник неурядової організації
"Мама-86" (за згодою) 
КУНДІЄВ
Юрій Ілліч 
- віце-президент Академії медичних наук
 
МАТВІЙЧУК
Володимир Макарович 
- заступник Міністра фінансів
 
РИЖУК
Сергій Миколайович 
- заступник Міністра аграрної політики
 
СТЕЦЕНКО
Микола Пилипович 
- заступник Міністра екології та природних
ресурсів 
СВЕТЕЛІК
Олександр Дмитрович 
- заступник Міністра палива та енергетики
 
СЕМЧУК
Григорій Михайлович 
- заступник Голови Держбуду
 
ТИМЧЕНКО
Ольга Іванівна

 
- завідуюча лабораторією Українського
наукового гігієнічного центру Академії
медичних наук (відповідальний секретар
Комітету) 
ЦИБЕНКО
Василь Григорович 
- заступник Міністра транспорту
 
ШУМИЛО
Ігор Анатолійович 
- заступник Міністра економіки
 

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 жовтня 2000 р. N 1556

Положення
про Міжвідомчий комітет з питань виконання
Національного плану дій з гігієни довкілля

1. Міжвідомчий комітет з питань виконання Національного плану дій з гігієни довкілля (далі - Комітет) є постійно діючим дорадчим органом.

2. Комітет у своїй роботі керується Конституцією (254к/96-ВР), законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.

3. Основними завданнями Комітету є:

розроблення пропозицій щодо визначення шляхів, засобів і форм реалізації Національного плану дій з гігієни довкілля на 2000 - 2005 роки (далі - План дій з гігієни довкілля);

координація діяльності органів виконавчої влади та забезпечення їх взаємодії з громадськими організаціями з питань здійснення заходів, передбачених Планом дій з гігієни довкілля;

сприяння розробленню планів дій з гігієни довкілля на галузевому і місцевому рівні;

підготовка пропозицій з метою уточнення завдань Плану дій з гігієни довкілля на основі міжнародних договорів України щодо реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з питань гігієни довкілля;

аналіз ефективності виконання заходів, передбачених Планом дій з гігієни довкілля;

збирання та аналіз інформації про наслідки впливу забруднення довкілля на стан здоров'я населення;

забезпечення інформування громадськості про хід виконання Плану дій з гігієни довкілля;

подання до Кабінету Міністрів України інформації про стан виконання заходів у сфері гігієни довкілля.

4. Комітет має право:

одержувати в установленому порядку від міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;

звертатися в установленому порядку до відповідних державних і недержавних організацій зарубіжних країн з питань співробітництва у сфері гігієни довкілля;

заслуховувати інформацію посадових осіб центральних та місцевих органів виконавчої влади, державних підприємств, установ і організацій з питань, що належать до його компетенції;

залучати в установленому порядку до вирішення питань, що належать до його компетенції, працівників наукових установ і навчальних закладів за погодженням з їх керівниками;

у разі необхідності утворювати робочі групи із числа працівників центральних органів виконавчої влади, залучених до реалізації Плану дій з гігієни довкілля;

скликати наради і конференції з питань, що належать до його компетенції.

5. Комітет під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, а також відповідними органами зарубіжних країн та міжнародними організаціями.

6. Організаційною формою роботи Комітету є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше ніж один раз на квартал.

Комітет правоможний вирішувати питання, якщо на засіданні присутні не менш як дві третини його членів (за умови обов'язкової участі членів Комітету - представників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких належать питання порядку денного).

Рішення Комітету приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комітету та оформляється протоколом, який підписує голова Комітету, а в разі його відсутності - заступник голови Комітету.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комітету.

7. Голова Комітету, заступник голови, члени Комітету працюють на громадських засадах.

Голова Комітету призначається Кабінетом Міністрів України.

Голова Комітету організовує його роботу, несе відповідальність за виконання покладених на Комітет завдань та прийнятих ним рішень.

8. МОЗ утворює в межах граничної чисельності працівників центрального апарату Міністерства та коштів, виділених на його утримання, робочу групу у кількості п'яти осіб для технічного супроводу виконання Плану дій з гігієни довкілля, а також здійснює організаційне, матеріально-технічне і фінансове забезпечення діяльності Комітету.

^ Наверх
наверх