2000-09-09 | 2002-09-30 | 2003-09-09 |
Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 261 від 04.08.2000
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 серпня 2000 р. за N 555/4776
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної служби статистики України
N 291 від 01.10.2013)
(Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних
спостережень N 1-наука-квартальна, 3-наука-річна, 1-інновація та форми втратили
чинність на підставі Наказу Держкомстату N 290 від 09.09.2003)
Про затвердження форм державної статистичної звітності
з питань статистики науково-технічного прогресу та
Інструкцій про порядок їх складання
У відповідності до статті 12 Закону України "Про державну статистику" (2614-12) та з метою подальшого вдосконалення державної статистичної звітності і показників статистики науковотехнічного прогресу НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі документи (додаються) і ввести їх у дію:
1.1. Форми державної статистичної звітності:
починаючи зі звіту за 2000 рік:
N 3-наука "Показники наукової та науково-технічної діяльності";
N 1-інновація "Обстеження технологічних інновацій промислового підприємства";
починаючи зі звіту за I квартал 2001 року:
N 1-наука "Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт".
1.2. Інструкції про порядок складання статистичної звітності за формами:
N 3-наука "Показники наукової та науково-технічної діяльності";
N 1-інновація "Обстеження технологічних інновацій промислового підприємства";
N 1-наука "Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт".
2. Управлінню статистики інвестицій та будівництва Головного управління статистики виробництва (Луценко Н.Г.):
2.1. Визначити необхідний тираж, підготувати і передати фінансово-економічному управлінню в установлений термін оригінали бланків форм державної статистичної звітності та Інструкцій про порядок їх складання, затверджені цим наказом, для їх тиражування.
2.2. Підготувати спільно з Державним підприємством "Головний міжрегіональний інформаційний центр" (далі - ДП ГМІЦ) Держкомстату України (Сидоренко М.М.) зміни і доповнення до постановок задач автоматизованої обробки статистичної інформації в терміни відповідно до Плану розробки та експлуатації комплексів електронної обробки статистичної інформації (КЕОІ) на 2000 рік.
2.3. Здійснювати методологічне керівництво збиранням та розробкою звітності за вказаними формами.
3. Фінансово-економічному управлінню (Сорокіна Т.В.) забезпечити фінансування виготовлення бланків форм державної статистичної звітності та Інструкцій про порядок їх складання для Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.
4. Управлінню справами (Москот В.Ф.) забезпечити контроль за своєчасним тиражуванням і розсиланням зазначених бланків форм державної статистичної звітності та Інструкцій до Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.
5. ДП ГМІЦ Держкомстату України (Сидоренко М.М.) забезпечити:
5.1. Виконання робіт з розробки програмного забезпечення КЕОІ звітності, затвердженої цим наказом, у терміни відповідно до Плану розробки та експлуатації комплексів електронної обробки статистичної інформації на 2000 рік.
5.2. Збір і розробку державної статистичної звітності за формами N 1-наука, 3-наука, 1-інновація.
6. Начальнику Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, начальникам обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики забезпечити в установленому порядку збір, розробку і подання ДП ГМІЦ Держкомстату України звітів у встановлені терміни.
7. Уважати такими, що втратили чинність:
7.1. Наказ Мінстату України від 09.07.96 N 207, зареєстрований Міністерством юстиції України 26.07.96 за N 391/1416, "Про затвердження форм державної статистичної звітності по статистиці науки, інформатики та інновацій, а також інструкцій про порядок їх заповнення" в частині затвердження форми державної статистичної звітності N 5-нт (ліцензії) річна та інструкції щодо її заповнення.
7.2. Наказ Мінстату України від 27.08.97 N 10, зареєстрований Міністерством юстиції України 24.09.97 за N 441/2245, "Про затвердження форм державної статистичної звітності по статистиці науки, інформатики та інновацій і інструкцій про порядок їх заповнення" в частині затвердження форм державної статистичної звітності N 3-наука - річна, N 1-інновація річна та інструкцій щодо їх заповнення.
7.3. Наказ Мінстату України від 14.07.98 N 252, зареєстрований Міністерством юстиції 16.10.98 за N 664/3104, "Про затвердження форм державної статистичної звітності з статистики науки та інновацій, а також інструкцій щодо їх заповнення" в частині затвердження форми державної статистичної звітності N 1-наука - квартальна та інструкції щодо її заповнення.
8. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Голови Комітету В.А.Головко
Затверджено
Наказ Держкомстату України
04.08.2000 N 261
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 серпня 2000 р.
за N 555/4776
Інструкція
про порядок складання статистичної звітності N 1-інновація
"Обстеження технологічних інновацій промислового підприємства"
1. Загальні положення
Ця Інструкція поширюється на промислові підприємства всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання: підприємства-юридичні особи, дочірні підприємства, відокремлені структурні підрозділи (філії, представництва, відділення тощо) підприємств, що є суб'єктами Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (118-96) (далі - ЄДРПОУ), незалежно від наявності статусу юридичної особи, а також на спільні підприємства (крім малих та кооперативів). Звіт подають за адресою і в термін, що зазначені на бланку. Технологічні інновації передбачають проведення комплексу робіт, спрямованих на створення і освоєння нових видів продукції і впровадження прогресивних технологічних процесів, а також значні технологічні зміни продукції та процесів. Інновація вважається впровадженою, якщо вона (її результати) потрапила на ринок чи використовується у виробничому процесі (інновація процесу). Не відносяться до технологічних інновацій незначні модифікації естетичного, зовнішнього або технічного характеру продукції (у кольорі, декорі тощо), що не справили значного впливу на характеристики, властивості, собівартість продукції, а також на використання матеріалів та компонентів під час її виготовлення. Наприклад, зміни при змішуванні штучних чи натуральних волокон у тканинах можуть розглядатись як незначна інновація, так як при цьому змінюються характеристики та властивості продукції. Але новий колір або нанесення нового малюнка на тканину не змінюють її властивості, і повинні розглядатись як модифікація продукції. Харчова продукція з новим або значно зміненим складом, а також нові способи її зберігання можуть розглядатись як незначні інновації. Використання ж нових смакових добавок, наприклад фруктових добавок у традиційних видах йогурту, є модифікація продукції. Нові моделі складної продукції, такої як автомобілі або телевізори, відносяться до модифікації, якщо внесені зміни не будуть значно відрізняти нову модель від тих, що виготовлялись раніше. Якщо ж зміни значні і в їх основу закладені нові конструкції або видозміни технічного плану в підсистемах зазначеної продукції, то удосконалені види продукції можуть розглядатись як незначні інновації продукції.
Таким чином, інновація припускає ряд видів діяльності в таких сферах: науковій, технологічній, організаційній, фінансовій та комерційній.
Нововведення (інновації) у сфері управління виробництвом, соціальних або інформаційних технологій у звіт не включаються.
2. Порядок складання форми
Розділ 1. Витрати на технологічні інновації
Урядку 101 "Витрати на технологічні інновації" наводять загальну суму витрат, пов'язаних з технологічними інноваціями.
Дані про витрати на технологічні інновації наводять за звітний рік, незалежно від того, на якій стадії знаходиться інноваційний процес (упровадження нововведення): на заключній, коли устаткування вже працює, освоєне в експлуатації, тобто налагоджено виробництво та випускається продукція, чи на початковій, проміжній стадії, наприклад, коли ще тільки здійснюється монтаж нового обладнання чи коли воно тільки готове до експлуатації, але ще не працювало, не випробуване у виробництві та не використовувалось у виробництві продукції.
У рядках 102 - 108 наводять розподіл загальної суми витрат за напрямами інноваційної діяльності.
У суму витрат уключають:
рядок 102 "дослідження і розробки" - витрати на проведення досліджень та розробок на підприємстві (розроблення програмного забезпечення включається як складова частина досліджень та розробок, якщо таке програмне забезпечення сприяє отриманню науково-технічних досягнень). Із складу витрат виключається сума амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів науково-дослідної діяльності. До складу витрат на дослідження та розробки включають також вартість досліджень та розробок, виконаних сторонніми організаціями за договорами з організацією, що звітує;
рядок 103 "придбання прав на патенти, ліцензій на використання винаходів, корисних моделей, промислових зразків" - витрати на придбання підприємством прав на патенти, ліцензій на використання винаходів, корисних моделей, промислових зразків, що отримані на інших підприємствах або в інших організаціях, виплати ліцензіару;
рядок 104 "придбання безпатентних ліцензій, ноу-хау, технологій тощо" витрати на придбання об'єктів промислової та інтелектуальної власності, не захищених охоронними документами. Це безпатентні ліцензії, документація типу ноу-хау (формули, розрахунки, плани, креслення, незапатентовані винаходи та інше; інструкції, опис, вимоги, дані, методи і методики), проекти, технології в розукомплектованому вигляді, придбані від сторонніх організацій, приватних осіб тощо (без урахування вартості виробів, зразків, машин, апаратів, комплектуючих або запасних частин, інструментів тощо, придбаних у комплекті з документами);
рядок 105 "технологічна підготовка виробництва" - витрати, пов'язані з технологічною підготовкою виробництва і не враховані в рядку 102:
засоби технологічного оснащення, які доповнюють технологічне обладнання для виконання певної частини технологічного процесу (деякі види інструментів, штампи, пристосування, калібри, прес-форми, моделі тощо);
пробне виробництво або випробування, необхідні на початковому етапі випуску продукції, а також у випадках, коли це необхідно для виконання подальших етапів розробки та проектування;
програмні засоби адаптації до технічних вимог нових продуктів та процесів;
розвиток та зміни організаційних структур виробництва, процеси контролю якості продукції, методи та стандарти, необхідні для випуску нового виробу чи застосування нового технологічного процесу.
рядок 106 "машини, обладнання, установки, інші основні фонди та капітальні витрати, пов'язані із впровадженням інновацій" - витрати на придбання засобів виробництва та обладнання, необхідних для впровадження нових чи удосконалених технологічних процесів або машин та обладнання, які не удосконалюють виробничі потужності, але необхідних для випуску нової продукції (наприклад, додаткові формувальні та пакувальні машини); інші випадки придбання машин та обладнання не розглядаються як технологічні інновації і не вказуються в рядку 106 (наприклад, розширення виробничих потужностей за рахунок додаткових верстатів вже відомої моделі, або навіть заміна верстатів на новіші модифікації тієї ж моделі не є технологічною інновацією); за цим рядком указують всі капітальні вкладення в машини, устаткування, інші основні фонди, пов'язані з впровадженням технологічних інновацій, незалежно від того, чи придбані вони окремо чи в комплекті з документами ноу-хау, іншими безпатентними ліцензіями (які в даному випадку не вказуються в рядку 104);
рядок 107 "маркетинг, реклама" - витрати на дослідження ринку (маркетинг) та на рекламу, пробні продажі продукції на ринку, за винятком діяльності із створення мережі розподілу продукції з метою удосконалення збуту продукції на ринку;
рядок 108 "інші витрати" - уключають витрати, пов'язані з упровадженням технологічних інновацій: послуги типу інжиніринг, оплата консультацій запрошених кваліфікованих спеціалістів, робіт та послуг технологічного характеру, навчання, підготовка і перекваліфікація персоналу у зв'язку з впровадженням технологічних інновацій.
У графах 2 і 3 загальний обсяг витрат розподіляється відповідно на поточні витрати та капітальні вкладення.
Поточні витрати, які головним чином здійснюються за рахунок собівартості продукції (робіт і послуг), уключають витрати на оплату праці робітників, які зайняті розробкою і впровадженням технологічних інновацій, відрахування на соціальні потреби, а також витрати, які не входять до складу капітальних витрат, такі як витрати на придбання сировини, матеріалів, обладнання, необхідних для забезпечення інноваційної діяльності, що здійснюється підприємством протягом року.
Капітальні вкладення (довгострокові інвестиції) складаються із витрат на придбання машин, обладнання, інших основних засобів, витрат на придбання споруд, необхідних для використання в інноваційній діяльності, земельних ділянок та об'єктів природокористування, для проведення інноваційної діяльності.
У графі 4 показують витрати на оплату робіт, послуг, що виконуються для даного підприємства сторонніми організаціями (підприємствами), у зв'язку з розробкою і впровадженням технологічних інновацій.
Розділ 2. Джерела фінансування технологічних інновацій
У рядку 201 "Усього" у графі 1 показують загальні (капітальні і поточні) витрати на технологічні інновації у звітному році. Дані графи 1 рядка 201 повинні відповідати даним графи 1 рядка 101 розділу 1.
У графі 2 із загального обсягу витрат на технологічні інновації виділяють витрати на дослідження та розробки. Дані графи 2 рядка 201 розділу 2 відповідають даним графи 1 рядка 102 розділу 1.
У рядках 202-208, 210 витрати, що вказані в рядку 201, розподіляють за джерелами фінансування технологічних інновацій, у тому числі за рахунок коштів:
у рядку 202 "власних" - за рахунок власних коштів підприємства, у тому числі із прибутку, за рахунок собівартості випущеної продукції, робіт, послуг;
у рядках 203 "державного бюджету" і 204 "місцевих бюджетів" - за рахунок коштів державного бюджету та місцевих бюджетів, що отримані підприємством безпосередньо, або за договорами замовників;
у рядку 205 "позабюджетних фондів" - за рахунок коштів позабюджетних фондів, таких як Міжнародний фонд "Відродження", "Фонд цивільних досліджень і розробок", "Український науково-технічний центр" тощо;
у рядку 206 "вітчизняних інвесторів" - за рахунок коштів, що отримані підприємством від вітчизняних інвесторів;
у рядку 207 "іноземних інвесторів" - за рахунок коштів, що отримані підприємством від іноземних інвесторів;
у рядку 208 "кредитів" - за рахунок кредитів;
у рядку 209 "з них на пільгових умовах" - за рахунок кредитів, які одержуються на пільгових умовах;
у рядку 210 "інші джерела" - за рахунок коштів інших джерел фінансування.
Дані рядка 201 мають дорівнювати сумі даних рядків 202-208, 210.
Розділ 3. Обсяг відвантаженої інноваційної продукції
У рядку 301 "Обсяг відвантаженої продукції (робіт, послуг)" показують загальний обсяг фактично відвантаженої споживачу продукції (робіт, послуг) за звітний рік (включаючи продукцію, що була передана згідно акта замовнику на місці), виконані роботи і послуги, що були прийняті замовником, незалежно від того чи надійшли гроші на рахунок підприємства чи ні.
Дані про обсяг відвантаженої продукції (робіт, послуг) наводяться в діючих оптових цінах підприємств без податку на додану вартість та акцизного збору і мають бути погоджені з відповідними даними у формі N 1-п (квартальна) "Квартальний звіт підприємства по продукції".
Із загального обсягу відвантаженої продукції (робіт, послуг) у графі 2 вказується обсяг продукції, відвантаженої за межі України з подальшим розподілом за країнами (у графах 3-7).
Із загального обсягу відвантаженої продукції в рядку 302 "продукція, що зазнала суттєвих технологічних змін або заново впроваджена продукція протягом останніх трьох років" вказується обсяг продукції, що зазнала значних технологічних змін, унаслідок чого технічні характеристики і сфера використання її значно відрізняються від технічних характеристик і сфери використання продукції, що виготовлялась раніше, або заново впроваджена (принципово нова) продукція протягом останніх трьох років.
У рядку 303 "продукція удосконалена протягом трьох останніх років" показують традиційну продукцію, параметри якої в значній мірі удосконалені чи модифіковані протягом останніх трьох років. Проста продукція може бути удосконалена (з точки зору покращання характеристик та зниження витрат) за рахунок використання матеріалів і компонентів з поліпшеними характеристиками; складна ж продукція, яка включає ряд технічних підсистем, може бути удосконалена шляхом часткових змін у межах її окремих підсистем.
У рядку 304 "інша інноваційна продукція, впроваджена протягом трьох останніх років" зазначають іншу інноваційну продукцію, засновану на впровадженні нових чи значно вдосконалених виробничих методів, які передбачають застосування нового виробничого устаткування, нових методів організації виробництва чи їх сукупність. Як правило, це стосується продукції, що вже випускається на підприємстві, а також продукція, заснована на запозиченому передовому досвіді (безпатентні ліцензії, ноу-хау тощо).
Дані в рядку 301 дорівнюють або більше суми даних рядків 302-304 за рахунок відвантаженої в поточному році продукції, яка не зазнала технологічних змін у складі матеріалів, компонентів та процесів протягом останніх трьох років або зазнала незначних змін. Сюди відносяться незначні технічні або естетичні зміни продукції, незначні зміни в технологічних процесах, що не складають суттєвого впливу на параметри та властивості виробленої продукції.
У рядку 305 "Із рядка 301 - продукція, що вироблена на основі діючих ліцензійних договорів (контрактів)" указується обсяг відвантаженої продукції, виробленої на основі діючих ліцензійних договорів на придбання прав на використання винаходів, корисних моделей, промислових зразків, у тому числі в рядку 306 "із них продукція, що вироблена на основі діючих ліцензійних договорів (контрактів, укладених із зарубіжними країнами" кількість договорів (контрактів) укладених із підприємствами, організаціями, фірмами зарубіжних країн.
Розділ 4. Кількість придбаних (переданих) підприємством
нових технологій (технічних досягнень)
У рядку 401 "Усього" зазначають загальну кількість придбаних (графа 1) та переданих (графа 4) підприємством нових технологій чи окремих технічних досягнень протягом звітного року.
У графах 2 і 5 указують кількість, відповідно, придбаних та переданих технологій в Україні, у графах 3 і 6 - за межами України.
У рядках 402-408 кількість придбаних (переданих) технологій розподіляють за формами придбання (передачі). Дані рядка 401 мають дорівнювати сумі даних рядків 402-408 за всіма графами.
Щодо кожної придбаної (переданої) технології вказують лише один спосіб придбання (передачі). Наприклад, якщо технологія придбана (передана) у формі закупівлі (продажу) устаткування разом з ноу-хау, то дані показують тільки за рядком 407 "придбання (передача) устаткування".
У рядку 403 "ноу-хау, угоди на придбання (передачу) технологій тощо" вказують дані, якщо технологія купується (передається) у розукомплектованому вигляді.
У випадку придбання технології, дані вказують незалежно від джерела надходження - від підприємств, організацій, приватних осіб.
У рядку 408 "інші" вказують суму інших, не врахованих в рядках 402-407, форм придбання (передачі) технологій.
У рядках 501-504 довідково наводять такі дані:
у рядку 501 "Загальна кількість діючих закуплених за кордоном ліцензій (на кінець звітного року)" - загальну кількість діючих закуплених за кордоном ліцензій на об'єкти інтелектуальної власності;
у рядку 502 "Загальні витрати на придбання ліцензій та освоєння виробництва продукції за ними, з урахуванням витрат минулих років" загальні витрати на придбання ліцензій та освоєння виробництва продукції за ними з урахуванням витрат минулих років (за винятком поточних витрат на виробництво) за станом на 1 січня наступного за звітним року;
у рядку 503 "Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу основної діяльності" - дані про середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу основної діяльності, у рядку 504 "з них спеціалісти, які виконують науково-технічні роботи".
Начальник Головного управління статистики виробництва О.О.Васєчко
Державна статистична звітність
-----------------------------------------------------------------------------
| Коди |
|----------------------------------------------------------------------------|
|-----+---------+-------+------+------+-----+--------+---------+-------+--+--|
|форми|організа-|терито-|галузі|виду |форми|органі- |міністер-|вище- | |КС|
|доку-|ції-скла-|рії за |за |еконо-|влас-|заційно-|ства, ін-|стоящої| | |
|мента|дача іде-|КОАТУУ |ЗКГНГ |мічної|ності|правової|шого цен-|органі-| | |
| за |нтифіка- | | |діяль-| за |форми |трального|зації- | | |
|ДКУД |ційний | | |ності | КФВ |господа-|органу |іденти-| | |
| |код за | | | за | |рювання |виконав- |фікаці-| | |
| |ЄДРПОУ | | |КВЕД | |за КОПФГ|чої влади|йний | | |
| | | | | | | |за СПОДУ |код за | | |
| | | | | | | | |ЄДРПОУ | | |
|-----+---------+-------+------+------+-----+--------+---------+-------+--+--|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |10|11|
-----------------------------------------------------------------------------
Кому подається _______________________ (найменування) ____________________________________ (адреса одержувача) Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади _____________ ____________________________________ Підприємство, організація __________ Адреса підприємства (організації) ____________________________________ ____________________________________ Форма власності ____________________ Організаційно-правова форма господарювання _____________________ Вид економічної діяльності (основний) _________________________ |
Форма N 1-інновація Затверджена наказом Держкомстату України від 04.08.2000 N 261 Поштова - річна Подають 15 лютого промислові підприємства всіх форм власності та організаційно-правових форм господарювання: 1. Регіональному органу державної статистики. 2. Міністерству, іншому центральному органу виконавчої влади за підпорядкуванням. |
Обстеження технологічних інновацій промислового підприємства
за 200__ рік
1. Витрати на технологічні інновації
(тис.грн.)
----------------------------------------------------------------------------
| |Код |Усь-| У тому числі |Із графи1-|КС|
| |ряд-|ого |-------------------|витрати | |
| |ка | |поточні|капітальні |на оплату | |
| | | |витрати|вкладення |робіт | |
| | | | |(довго- |(послуг) | |
| | | | |строкові |сторонніх | |
| | | | |інвестиції)|організ. | |
|------------------------------+----+----+-------+-----------+----------+--|
| А | Б | 1 | 2 | 3 | 4 |5 |
|------------------------------+----+----+-------+-----------+----------+--|
|Загальна сума витрат | 101|____|_______|___________|__________|__|
| У тому числі за напрямами | | | | | | |
|дослідження і розробки (без | 102| | | | | |
|амортизації) | |____|_______|___________|__________|__|
|придбання прав на патенти, | | | | | | |
|ліцензій на використання | 103| | | | | |
|винаходів, корисних моделей, | | | | | | |
|промислових зразків | |____|_______|___________|__________|_ |
|придбання безпатентних | | | | | | |
|ліцензій, ноу-хау, | 104| | | | | |
|технологій тощо | |____|_______|___________|__________|__|
|технологічна підготовка | | | | | | |
|виробництва (витрати, не | 105| | | | | |
|враховані в ряд. 102) | |____|_______|___________|__________|__|
|машини, обладнання, установки,| | | | | | |
|інші основні фонди та | 106| | | | | |
|капітальні витрати, пов'язані | | | | | | |
|із упровадженням інновацій | |____|_______|___________|__________|__|
|маркетинг, реклама | 107|____|_______|___________|__________|__|
|інші витрати | 108| | | | | |
---------------------------------------------------------------------------
2. Джерела фінансування технологічних інновацій
(тис.грн.)
-----------------------------------------------------------------------------
| | Код |Загальні витрати| З них витрати на | КС|
| |рядка| | дослідження і розробки | |
|-----------------------+-----+----------------+------------------------+---|
| А | Б | 1 | 2 | В |
|-----------------------+-----+----------------+------------------------+---|
|Усього | 201 |________________|________________________|___|
| У тому числі за | | | | |
|рахунок коштів: | | | | |
| власних | 202 |________________|________________________|___|
| державного бюджету | 203 |________________|________________________|___|
| місцевих бюджетів | 204 |________________|________________________|___|
| позабюджетних фондів | 205 |________________|________________________|__ |
| вітчизняних інвесторів| 206 |________________|________________________|___|
| іноземних інвесторів | 207 |________________|________________________|___|
| кредитів | 208 |________________|________________________|___|
| З них на пільгових | 209 | | | |
|умовах | |________________|________________________|___|
|інші джерела | 210 | | | |
-----------------------------------------------------------------------------
3. Обсяг відвантаженої інноваційної продукції
за 200___ рік
(тис. грн.)
-----------------------------------------------------------------------------
| |Код |Ус-|З нього за межі України|КС|
| |ряд-|ьо-|-----------------------| |
| |ка |го |у тому числі по країнах| |
| | | |-----------------------| |
| | | |усьо-| | | | | | |
| | | |го | | | | | | |
|---------------------------------------+----+---+-----+---+---+---+--+--+--|
| А | Б | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6| 7|В |
|---------------------------------------+----+---+-----+---+---+---+--+--+--|
|Обсяг відвантаженої продукції (робіт, | | | | | | | | | |
|послуг) в оптових цінах підприємств| 301| | | | | | | | |
|без податку на додану вартість і | | | | | | | | | |
|акцизного збору | |___|_____|___|___|___|__|__|__|
| У тому числі: | | | | | | | | | |
|продукція, що зазнала суттєвих | | | | | | | | | |
|технологічних змін або заново впро- | 302| | | | | | | | |
|ваджена протягом трьох останніх років | |___|_____|___|___|___|__|__|__|
|продукція удосконалена протягом трьох | 303| | | | | | | | |
|останніх років | |___|_____|___|___|___|__|__|__|
|інша інноваційна продукція, упроваджена| | | | | | | | | |
|протягом трьох останніх років | 304|___|_____|___|___|___|__|__|__|
|Із рядка 301 - продукція, що вироблена | | | | | | | | | |
|на основі діючих ліцензійних договорів | 305| | | | | | | | |
|(контрактів) | |___|_____|___|___|___|__|__|__|
|із них продукція,що вироблена на основі| | | | | | | | | |
|діючих ліцензійних договорів | 306| | | | | | | | |
|(контрактів), укладених із зарубіжними | | | | | | | | | |
|країнами | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------
Кількість придбаних (переданих) підприємством нових технологій
(технічних досягнень)
за 200___ рік
----------------------------------------------------------------------------
| |Код |Кільк.придбаних |Кількість переданих |КС|
| |ряд-|нових технологій|нових технологій | |
| |ка |(технічних |(технічних досягнень)| |
| | |досягнень) |
| | |----------------+---------------------| |
| | |ус-|у тому числі|усьо-| у тому числі | |
| | |ьо-|------------|го |---------------| |
| | |го |в Ук- |за ме| |в |за | |
| | | |раїні |жами | |Україні|межами | |
| | | | |Украї| | |України| |
|---------------------------+----+---+------+-----+-----+-------+-------+--|
| А | Б | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |7 |
|---------------------------+----+---+------+-----+-----+-------+-------+--|
|Усього | 401|___|______|_____|_____|_______|_______|__|
| У тому числі: | | | | | | | | |
|ліцензії на використання | | | | | | | | |
|об'єктів промислової власн.| 402|___|______|_____|_____|_______|_______|__|
|ноу-хау, угоди на придбання| | | | | | | | |
|(передачу) технологій тощо | 403|___|______|_____|_____|_______|_______|__|
|результати досліджень і | 404| | | | | | | |
|розробок | |___|______|_____|_____|_______|_______|__|
|одержання (передача) | | | | | | | | |
|технологій у складі наданих| 405| | | | | | | |
|інвестицій | |___|______|_____|_____|_______|_______|__|
|лізинг | 406|___|______|_____|_____|_______|_______|__|
|придбання (передача) | 407| | | | | | | |
|устаткування | |___|______|_____|_____|_______|_______|__|
|інші | 408| | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------------
Довідка. |
Загальна кількість діючих закуплених за кордоном ліцензій (на кінець звітного року), одиниць Загальні витрати на придбання ліцензій та освоєння виробництва продукції за ними, з урахуванням витрат минулих років (за винятком поточних витрат на виробництво), тис.грн. Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу основної діяльності, осіб З них спеціалісти, які виконують науково технічні роботи, осіб |
________________ (501) ________________ (502) ________________ (503) ________________ (504) |
"___"______________ 200_ р. ________________________________________ (прізвище та номер телефону виконавця) |
Керівник ___________________________ (прізвище, ім'я, по батькові) Головний бухгалтер _________________ (прізвище, ім'я, по батькові) |