документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1999-07-202001-12-24  

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ ПРАВЛІННЯ

ПОСТАНОВА
N 5 від 19.05.99
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 липня 1999 р. за N 450/3743

Про затвердження Інструкції про порядок планування і
видачі путівок на санаторно-курортне лікування та
відпочинок, придбаних за кошти соціального страхування

Відповідно до Положення про Фонд соціального страхування України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.98 N 1351, щодо забезпечення реалізації заходів санаторно-курортного лікування та оздоровлення працівників і членів їх сімей, правління Фонду соціального страхування України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок планування і видачі путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок, придбаних за кошти соціального страхування (додається).

2. Подати дану Інструкцію на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Взяти до відома, що Інструкцію про порядок планування і видачі путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок, придбаних за кошти соціального страхування, набуває чинності, згідно з Указом Президента України "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів державної виконавчої влади" від 03.10.92 N 493/92, через 10 днів після її реєстрації.

4. Вважати такими, що втратили чинність, Інструкцію про порядок планування і видачі путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок, придбаних за рахунок коштів соціального страхування від 29.10.92 N 19, та пункти 7 - 8 постанови правління Фонду соціального страхування України "Про бюджет Фонду соціального страхування України на 1995 рік" від 28.12.94 N 43.

5. Всеукраїнським галузевим профспілкам і профоб'єднанням, виконавчим дирекціям відділень Фонду після набрання чинності цією Інструкцією довести її до регіональних галузевих органів та страхувальників.

6. Доручити Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України підготувати, у разі прийняття Закону України "Про профспілки", пропозиції про внесення відповідних змін до цієї Інструкції.

Голова правління О.В.Єфіменко

Затверджено
Постанова правління Фонду
соціального страхування України
19.05.99 N 5

Інструкція про порядок планування і видачі путівок на
санаторно-курортне лікування та відпочинок, придбаних
за кошти соціального страхування

1. Загальне положення

Інструкція про порядок планування і видачі путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок, придбаних за кошти соціального страхування (надалі - Інструкція) регламентує умови та порядок планування, розподілу, обліку та звітності путівок на санаторно-курортне лікування і відпочинок, придбаних за кошти Фонду соціального страхування України (далі - Фонд), а також їх видачу застрахованим працівникам і членам їх сімей.

2. Порядок планування і розподілу путівок

2.1. Планування путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок здійснюється Фондом для його відділень та всеукраїнських галузевих профспілок і профоб'єднань, які мають бюджет Фонду (далі - всеукраїнські галузеві профспілки).

Санаторно-курортні заклади України подають не пізніше 1 квітня року, що передує плановому, Виконавчій дирекції Фонду плани випуску путівок, які складаються за графіками, профілями лікування, періодами року, залежно від зручностей у палатах та цін на путівки.

2.2. Виконавча дирекція Фонду розробляє проект плану розподілу путівок на наступний рік і в строк до 1 травня надсилає його відділенням, всеукраїнським галузевим профспілкам для узгодження з галузевими комітетами профспілок та окремими страхувальниками, в яких відсутні профспілкові організації або діють декілька з них (далі - окремі страхувальники).

2.3. У строк до 20 червня відділення Фонду та всеукраїнські галузеві профспілки погоджують, з урахуванням пропозицій галузевих комітетів профспілок або окремих страхувальників, проект плану розподілу путівок на наступний рік і надсилають його Виконавчій дирекції Фонду.

2.4. Виконавча дирекція Фонду узагальнює отримані матеріали і до 1 серпня подає проект плану розподілу путівок для затвердження правлінню Фонду.

2.5. Планування путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок здійснюється за профілями лікування курортів, періодами року, зручностями в палатах, цінами на путівки.

2.6. План розподілу путівок визначає загальну їх кількість з урахуванням чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості та фінансового стану в регіоні (галузі). Ця чисельність повинна відповідати даним звіту про виконання бюджету соціального страхування на 1 січня попереднього року.

2.7. Плани розподілу путівок у відділеннях Фонду і всеукраїнських галузевих профспілках затверджуються відповідно їх керівними органами в строк до 1 вересня.

Планом передбачаються путівки:

- для працівників на підприємствах, в установах і організаціях;

- установам охорони здоров'я - для доліковування післяінфарктних хворих та оперованих з приводу захворювань органів травлення, а також інших нозологічних форм, для яких відкрито відповідні відділення реабілітації на базі санаторіїв профспілок;

- для створення резерву у Фонді, його відділеннях та всеукраїнських галузевих профспілках.

2.8. Резерв із числа планових путівок у Фонді, його відділеннях та всеукраїнських галузевих профспілках створюється за періодами року пропорційно до плану розподілу путівок у розмірі до одного процента від їх кількості (крім реабілітаційних).

Путівки із резерву Фонду та його відділень, всеукраїнських галузевих профспілок видаються на підставі звернень профспілкових органів, профспілкових комітетів підприємств, установ і організацій, окремих страхувальників.

На підставі медичних висновків та за клопотанням галузевих комітетів профспілок із резерву видаються також путівки на санаторно-курортне лікування для тих студентів вищих, середніх навчальних і учнів професійних навчально-виховних закладів, які гостро потребують санаторно-курортного лікування.

2.9. Путівки для малочисельних організацій (до 300 працівників) залишаються у виконавчих дирекціях відділень Фонду, всеукраїнських галузевих профспілках, а також галузевих комітетах профспілок і видаються за клопотаннями цих організацій.

2.10. Фонду, його відділенням, всеукраїнським галузевим профспілкам не дозволяється залишати не розподілені путівки, крім випадків, указаних у пунктах 2.8 та 2.9 цієї Інструкції.

2.11. Фінансування витрат на санаторно-курортне лікування та відпочинок працівників і членів їхніх сімей здійснюється відповідно до нормативно-правового акту, щодо порядку надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування України.

Путівки на санаторно-курортне лікування та оздоровлення закуповуються за рахунок коштів соціального страхування виключно за цінами, погодженими з Фондом або його відділеннями на місцях.

Переоцінка вартості путівок приймається Виконавчою дирекцією Фонду, виконавчими дирекціями його відділень та всеукраїнськими галузевими профспілками відповідно до укладених договорів.

2.12. За кошти соціального страхування закуповуються путівки лише до санаторіїв та оздоровчих закладів України.

При придбанні путівок забороняється використання коштів соціального страхування на оплату посередницьких послуг.

2.13. Договори про придбання планових путівок укладаються Виконавчою дирекцією Фонду, виконавчими дирекціями його відділень та всеукраїнськими галузевими профспілками з санаторно-курортними закладами до 1 жовтня поточного року.

2.14. Виконавча дирекція Фонду, виконавчі дирекції його відділень та всеукраїнські галузеві профспілки згідно з укладеними договорами перераховують суми вартості отриманих путівок у такому порядку:

за путівки на 1-й квартал - 50 процентів від загальної вартості цих путівок - до 1 грудня, інші 50 процентів цієї суми - до 1 січня.

Відповідно проводиться перерахування коштів за путівки на наступні квартали: (2-й - до 1 березня і 1 квітня, 3-й - до 1 червня і 1 липня, 4-й до 1 вересня і 1 жовтня).

2.15. Виконавчі дирекції відділень Фонду, всеукраїнські галузеві профспілки перераховують на розрахунковий рахунок Виконавчої дирекції Фонду суми вартості путівок, за які централізовано розраховується Виконавча дирекція Фонду, у такі терміни:

до 15 листопада - 50 процентів від загальної вартості путівок на 1-й квартал, до 15 грудня - інші 50 процентів цієї суми.

У такому самому порядку проводиться перерахування коштів на наступні квартали: до 15 лютого і 15 березня - за путівки 2-го кварталу, до 15 травня і 15 червня - за путівки 3-го кварталу, до 15 серпня і 15 вересня - за путівки 4-го кварталу.

За наявності коштів розрахунки за отримані путівки на квартал можуть бути проведені одноразово в повному розмірі.

2.16. Санаторно-курортні заклади надсилають Виконавчій дирекції Фонду, виконавчим дирекціям його відділень, всеукраїнським галузевим профспілкам путівки щоквартально (рівномірно за місяцями) в такі строки:

на 1-й квартал - до 15 жовтня,
на 2-й квартал - до 15 січня,
на 3-й квартал - до 1 травня,
на 4-й квартал - до 1 серпня.

2.17. Виконавчі дирекції відділень Фонду, всеукраїнські галузеві профспілки направляють планові путівки галузевим комітетам профспілок або окремим страхувальникам (безпосередньо до бухгалтерії) у такі строки:

на 1-й квартал - до 1 листопада;

на 2-й квартал - до 1 лютого;

на 3-й квартал - до 15 травня;

на 4-й квартал - до 15 серпня.

2.18. Галузеві комітети профспілок направляють (видають) путівки профспілковим організаціям або окремим страхувальникам (безпосередньо до бухгалтерії) у такі строки:

на 1-й квартал - до 20 листопада,
на 2-й квартал - до 20 лютого,
на 3-й квартал - до 25 травня,
на 4-й квартал - до 25 серпня.

2.19. За фінансових можливостей Виконавча дирекція Фонду, виконавчі дирекції його відділень, всеукраїнські галузеві профспілки закуповують додатково до плану путівки і видають їх згідно з заявками та листами галузевих комітетів профспілок або окремих страхувальників.

При придбанні галузевими комітетами профспілок або окремими страхувальниками додаткових путівок договори обов'язково реєструються у виконавчих дирекціях відділень Фонду або всеукраїнських галузевих профспілках.

Путівки, одержані галузевими комітетами профспілок понад план, розподіляються за рішенням їх керівних органів серед профспілкових організацій та окремих страхувальників з урахуванням внесків, які вони перерахували.

Оплата додаткових до плану путівок здійснюється після обов'язкових розрахунків за планові путівки.

2.20. Санаторно-курортні заклади при видачі (розсилці) путівок виконавчим дирекціям відділень Фонду, всеукраїнським галузевим профспілкам, розрахунки за які централізовано проводяться Виконавчою дирекцією Фонду, виписують накладну в трьох примірниках, один з яких надсилається Виконавчій дирекції Фонду. В інших випадках накладна виписується у двох примірниках, один з яких надсилається виконавчим дирекціям відділень Фонду або всеукраїнським галузевим профспілкам. У накладній вказуються найменування оздоровниць, номери, кількість, строки і ціна путівок та загальна їх вартість.

2.21. Путівки видаються представникові профспілкової організації або окремому страхувальнику за довіреністю, яка оформлена в установленому порядку.

3. Порядок видачі путівок застрахованим

3.1. Путівки на санаторно-курортне лікування і відпочинок видаються працівникам за рішенням профспілкового комітету.

При відсутності профспілкової організації видачу путівок здійснює комісія, створена керівництвом підприємства, установи, організації (надалі комісія страхувальника) у складі не менше як трьох осіб, з обов'язковим залученням представника трудового колективу. Якщо в колективі діють дві або більше профспілки, то до складу комісії входять, паритетно, також і представники від кожної профспілки.

3.2. Путівки до санаторіїв, пансіонатів з лікуванням і курортних міських водогрязелікарень видаються працівникам на підставі особистої заяви та медичної довідки про потребу санаторно-курортного лікування, а до пансіонатів і будинків відпочинку - особистої заяви.

3.3. При вирішенні питання видачі путівок і надання пільг з їх оплати профспілкові комітети або комісії страхувальників керуються принципом соціальної справедливості. Ці питання повинні розглядатися колегіально, прийняті рішення - підлягати широкому розголосу. Профкоми і комісії інформують трудові колективи, звітують перед ними про використання путівок.

Видача путівки за особистим рішенням голови або інших членів профкому, комісії окремого страхувальника не дозволяється.

3.4. Протягом року одній і тій самій особі за кошти соціального страхування може бути видано лише одну путівку на санаторно-курортне лікування або відпочинок, з урахуванням путівок, отриманих до санаторіїв-профілакторіїв, реабілітаційних відділень санаторіїв профспілок.

3.5. Путівки, придбані за рахунок коштів соціального страхування до санаторіїв, пансіонатів з лікуванням, курортних міських водогрязелікарень, до пансіонатів і будинків відпочинку, видаються на таких умовах безкоштовно, з оплатою 10, 30, 50 відсотків їхньої вартості та за повну вартість.

Путівки до спеціалізованих санаторно-оздоровчих таборів, підліткових та дитячих санаторіїв можуть видаватися безкоштовно в межах 50 відсотків кількості придбаних путівок, решта - з оплатою 10 відсотків їх вартості.

3.6. Путівка до санаторію для дорослого з дитиною видається одному з працюючих батьків (матері або батькові) чи опікунів, за наявності медичних показань на санаторно-курортне лікування дитини.

За наявних фінансових можливостей профком або окремий страхувальник може видавати путівки відповідно до медичних показань для спільного лікування чоловіка, дружини чи неповнолітніх дітей, у тому числі на члена сім'ї (дружину, чоловіка, дитину), який не працює на даному підприємстві.

3.7. Путівка для сімейного відпочинку (на 2, 3, 4 особи) видається одному з працівників, у тому числі на тих членів сім'ї (дружину, чоловіка, неповнолітніх дітей), які не працюють на цьому підприємстві. При відсутності путівок на сімейний відпочинок працівнику та членам його сім'ї можуть видаватися окремі путівки з одного строку.

3.8. Фонд, його відділення, всеукраїнські галузеві профспілки, профспілкові комітети підприємств, організацій і установ та окремі страхувальники в межах фінансових можливостей можуть, як виняток, видавати путівки на оздоровлення тим ветеранам війни та праці, які не працюють.

3.9. Вказані у пунктах 3.6, 3.7, 3.8 путівки видаються за кошти соціального страхування на умовах, передбачених пунктом 3.5 цієї Інструкції.

При видачі путівок на спільне санаторно-курортне лікування або відпочинок член сім'ї повинен пред'явити довідку з профкому чи комісії окремого страхувальника за місцем роботи (навчання) про те, що він не користувався цією пільгою в поточному році.

3.10. Суми за часткову або повну оплату путівок вносяться особами, яким виділені путівки, в касу профспілкового комітету з наступним перерахуванням на рахунок Фонду, при відсутності каси - в установу банку також на рахунок Фонду.

Прийняття часткової або повної вартості за путівки оформляється прибутковим касовим ордером (для установи банку - квитанцією), що видаються на руки одержувачу путівки.

3.11. Прибутковий касовий ордер або квитанція (далі - квитанція) про оплату часткової (повної) вартості путівки подається профспілковому комітету або окремому страхувальнику (уповноваженому за видачу путівок) і зберігається разом з документами про видачу путівок. За відсутності зазначеної квитанції путівка не видається.

3.12. Путівки до реабілітаційних відділень, а саме на доліковування хворих після гострого інфаркту міокарду, нестабільної стенокардії, операцій з приводу аортокоронарного шунтування і аневризми серця, виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки, видалення жовчного міхура, а також інших нозологічних форм хвороб, для яких відкриті відповідні відділення реабілітації на базі санаторіїв профспілок, придбані за рахунок коштів соціального страхування, видаються на умовах, передбачених окремими положеннями про ці відділення.

Передача путівок іншим особам та поділ їх на декількох осіб зі зменшенням терміну лікування забороняється.

Для участі в роботі відбіркових комісій медичних установ, які направляють хворих на санаторно-курортну реабілітацію, призначаються представники від Виконавчої дирекції Фонду та виконавчих дирекцій його відділень.

3.13. Путівки на санаторно-курортне лікування або відпочинок видаються працівникам та членам їх сімей, як правило, за 20 днів до початку строку заїзду в оздоровниці.

3.14. Путівка, яка видається працівнику, повинна бути заповненою з указанням прізвища, імені та по батькові, місця роботи, посади (професії), найменування організації, яка видала путівку, та засвідченою підписом і печаткою. Допущені виправлення в заповненій путівці засвідчуються підписом і печаткою організації, яка видала путівку.

Видача незаповнених путівок не дозволяється.

3.15. Особи, які перебували на санаторно-курортному лікуванні або відпочинку, після повернення з оздоровниці зобов'язані повернути до профкому або окремого страхувальника заповнені зворотні талони до путівки чи довідку про строк перебування особи на санаторно-курортному лікуванні або відпочинку, про що робиться відповідна позначка в книзі обліку путівок.

Хворі, які направлені на доліковування у реабілітаційні відділення санаторіїв, повертають зворотний талон до путівки або довідку до лікувально-профілактичного закладу, який видав путівку.

3.16. Видача путівок особам, які не працюють на цьому підприємстві, в цій установі, організації, крім випадків, передбачених у пунктах 3.6, 3.7 та 3.8, не дозволяється.

4. Облік путівок і звітність про їх видачу

4.1. Путівки на санаторно-курортне лікування та відпочинок підлягають зберіганню та обліку нарівні з грошовими коштами. Прибуткові і видаткові документи по путівках, договори, накладні, рахунки, квитанції про їх оплату, книги обліку путівок зберігаються в порядку, встановленому для зберігання грошових документів.

4.2. Профспілкові комітети, окремі страхувальники щоквартально подають до вищестоящих профспілкових органів, виконавчих дирекцій відділень Фонду (за місцем реєстрації страхувальника), а спеціалізовані відділення лікувально-профілактичних закладів, що займаються медичним відбором хворих на санаторний етап реабілітації, - до виконавчих дирекцій відділень Фонду звіт про путівки на санаторно-курортне лікування та відпочинок за формою 14.

5. Контроль за розподілом путівок та відповідальність
за порушення положень цієї Інструкції

5.1. Виконавча дирекція Фонду та виконавчі дирекції його відділень, всеукраїнські галузеві профспілки і галузеві комітети профспілок або окремі страхувальники, профспілкові комітети підприємств, установ та організацій, а також ревізійні комісії відповідних профспілкових організацій здійснюють контроль за правильністю зберігання, обліку, використання путівок, своєчасністю оприбуткування і відображення в обліку часткової оплати за путівки.

5.2. Виявлені недоліки відображаються в акті ревізії (перевірки). Профспілкова організація, галузевий комітет профспілки, окремі страхувальники, відділення Фонду і всеукраїнські галузеві профспілки у місячний строк розглядають акт ревізії (перевірки) і вживають заходів з усунення виявлених недоліків.

5.3. Якщо путівки залишаються невикористаними (невиданими) або вони видані стороннім особам (крім випадків, передбачених пунктами 3.6, 3.7, 3.8) і якщо за придбані путівки були сплачені посередницькі послуги, то витрати на оплату путівок за кошти соціального страхування до зарахування не приймаються.

5.4. За порушення положень цієї Інструкції персональну відповідальність несуть директор Виконавчої дирекції Фонду та директори виконавчих дирекцій його відділень, голови всеукраїнських галузевих профспілок та їх регіональних комітетів галузевих профспілок, керівники та голови профспілкових комітетів підприємств, установ, організацій, а також керівники санаторно-курортних та лікувально-профілактичних закладів відповідно до чинного законодавства.

За зразком звіту звертатися до Корпорації Парус.

^ Наверх
наверх