1998-06-16 | 1999-06-09 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 червня 1998 р. N 922
м. Київ
Про особливості проведення санації
підприємств агропромислового комплексу
На виконання Указу Президента України від 23 березня 1998 р. N 215/98 "Про заходи щодо державної підтримки сільськогосподарського виробництва", з метою подолання кризи агропромислового виробництва та створення умов для його розвитку Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Протягом 1998 - 2000 років здійснити санацію підприємств агропромислового комплексу відповідно до Положення про порядок проведення санації державних підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1994 р. N 67, з урахуванням особливостей, визначених цією постановою, з одночасним здійсненням їх реструктуризації.
2. Утворити Міжвідомчу комісію з питань проведення санації з одночасним здійсненням реструктуризації підприємств агропромислового комплексу. Затвердити персональний склад Комісії та Положення про неї (додаються).
Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям створити регіональні комісії з питань проведення санації з одночасним здійсненням реструктуризації підприємств агропромислового комплексу.
3. Установити, що:
координацію проведення санації державних підприємств агропромислового комплексу та підприємств із змішаною формою власності, частка державної власності у майні яких перевищує 50 відсотків, здійснюють регіональні комісії з питань проведення санації з одночасним здійсненням реструктуризації підприємств агропромислового комплексу;
Міністерству агропромислового комплексу, Фонду державного майна, Державному комітетові рибного господарства, Державному комітетові лісового господарства, Державному комітетові по водному господарству, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям разом з Українською академією аграрних наук до 1 серпня 1998 р. визначити переліки державних підприємств агропромислового комплексу та підприємств із змішаною формою власності, частка державної власності у майні яких перевищує 50 відсотків, які підлягають санації, та створити на кожному із них робочі групи для проведення економічного аналізу та підготовки проекту проведення санації з одночасним здійсненням їх реструктуризації.
4. Фінансова підтримка санації підприємств агропромислового комплексу може здійснюватися за рахунок бюджетних асигнувань на поворотній або безповоротній основі.
На безповоротній основі фінансова підтримка може надаватися:
для відшкодування вартості робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, згідно із законодавством;
для фінансування витрат на відновлення платоспроможності окремих підприємств, діяльність яких пов'язана з виконанням загальнодержавних програм;
для відшкодування витрат на будівництво та утримання об'єктів соціальної сфери села згідно із законодавством.
У всіх інших випадках фінансова підтримка надається виключно на поворотній основі.
5. Підприємства, які потребують фінансової підтримки для запобігання банкрутству, відновлення платоспроможності, фінансового оздоровлення готують бізнес-плани та визначають потребу в коштах у проектах санації за формою згідно з додатками 1 і 2.
6. Фінансова підтримка підприємствам може надаватися у межах коштів, передбачених державним бюджетом, та з інших джерел згідно із законодавством.
7. Регіональним комісіям з питань проведення санації з одночасним здійсненням реструктуризації підприємств агропромислового комплексу ініціювати проведення санації підприємств недержавної форми власності, які мають заборгованість за зобов'язаннями перед державою.
8. Установити, що в проведенні санації підприємств агропромислового комплексу можуть брати участь вітчизняні та іноземні інвестори.
9. Міжвідомчій та регіональним комісіям з питань проведення санації з одночасним здійсненням реструктуризації підприємств агропромислового комплексу протягом 1998 року створити робочі групи комплексного обстеження визначених підприємств, розробити графіки проведення їх санації і реструктуризації.
10. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Тігіпка С.Л.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 червня 1998 р. N 922
Склад
Міжвідомчої комісії з питань проведення санації
з одночасним здійсненням реструктуризації підприємств
агропромислового комплексу
ТІГІПКО Сергій Леонідович | - Віце-прем'єр-міністр України (голова Комісії) |
ЛУЗАН Юрій Якович |
- заступник Міністра агропромислового комплексу (заступник голови Комісії) |
СЕМЕНЧУК Віктор Михайлович | - заступник Міністра економіки (заступник голови Комісії) |
ГЕРМАНЧУК Григорій Миколайович |
- начальник Головного управління фінансово-кредитної та податкової політики Мінагропрому (відповідальний секретар Комісії) |
АНТОНЬЄВ Григорій Костянтинович | - заступник Міністра фінансів |
АФАНАСЬЄВ Євген Семенович | - заступник голови Деркомрибгоспу |
ВАРГІЧ Степан Семенович |
- заступник голови Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств і організацій |
БРЕЖНЄВ Валерій Михайлович | - перший заступник голови Держкомлісгоспу |
ВАСИЛЬЄВ Вадим Валерійович | - заступник Голови Фонду державного майна |
КОРЧЕВСЬКИЙ Антон Генріхович |
- заступник завідуючого Відділом з питань агропромислового комплексу і продовольства Кабінету Міністрів України |
ОНИЩУК Віктор Миколайович | - перший заступник голови Пенсійного фонду |
СИТНИК Віктор Петрович |
- перший віце-президент Української академії аграрних наук (за згодою) |
СТЕЛЬМАХ Володимир Семенович |
- перший заступник Голови Правління Національного банку (за згодою) |
СТИЧИНСЬКИЙ Броніслав Станіславович | - перший заступник Міністра юстиції |
ТРЕТЯК Антон Миколайович | - перший заступник голови Держкомзему |
ШИТРЯ Олексій Іванович | - заступник голови Державної податкової адміністрації |
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 червня 1998 р. під N 922
Положення
про Міжвідомчу комісію з питань проведення санації
з одночасним здійсненням реструктуризації підприємств
агропромислового комплексу
1. Міжвідомча комісія з питань проведення санації підприємств агропромислового комплексу (далі - Комісія) є колегіальним державним органом, утвореним для координації проведення санації та надання допомоги з цих питань міністерствам, іншим органам виконавчої влади.
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
У своїй практичній роботі Комісія взаємодіє з міністерствами, іншими центральними органами державної виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями та регіональними комісіями з питань проведення санації з одночасним здійсненням реструктуризації підприємств агропромислового комплексу.
3. Основними завданнями Комісії є:
підготовка пропозицій щодо формування державної політики з питань фінансової підтримки підприємств;
координація діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, пов'язаної з організацією проведення санації підприємств агропромислового комплексу всіх форм власності і господарювання;
визначення підприємств державної власності, що потребують першочергової державної підтримки в проведенні санації з одночасним здійсненням реструктуризації, діяльність яких пов'язана з виконанням загальнодержавних програм;
вивчення, узагальнення і поширення досвіду з питань проведення санації.
4. Комісія має право:
одержувати в установленому порядку безоплатно від центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
утворювати тимчасові робочі групи, залучати до участі в їх роботі працівників органів виконавчої влади, а також фахівців наукових та інших установ (за згодою їх керівників);
заслуховувати інформацію керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань, що належать до її компетенції.
5. Комісію очолює голова, який має двох заступників. Голова Комісії організує діяльність Комісії та її апарату і несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань.
6. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться за рішенням голови Комісії в міру необхідності, але не менше ніж один раз на квартал.
7. Комісія правомочна вирішувати питання та приймати рішення, якщо на засіданні присутня не менше ніж половина її членів.
Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.
Рішення Комісії оформляються протоколами, які підписує голова Комісії.
8. Рішення Комісії, прийняті в межах її компетенції, є обов'язковими для виконання міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями.
9. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Мінагропром.
Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 16 червня 1998 р. N 922
Бізнес-план
(перелік основних питань, які повинні бути відображені в бізнес-плані)
підприємства ________________________________________________
(повна назва)
Підпорядкованість _______________________________________________________________________________________________________
Форма власності _________________________________________________________________________________________________________
Юридична адреса ________________________________________________________________________________________________________
1. Мета розроблення бізнес-плану.
2. Вид діяльності підприємства:
перелік основних видів продукції (робіт, послуг): найменування, обсяг випуску, частка в загальному обсязі продукції, що випускається підприємством, оптова ціна;
план розвитку асортименту продукції;
підприємства, що виробляють аналогічну продукцію.
3. Ринки збуту, маркетинг:
оцінка потенційного обсягу реалізації (у поточному році та на наступних 5 років);
основні споживачі вироблюваної в Україні і поза її межами продукції (фактичні обсяги реалізації у поточному році та на наступних 5 років);
план маркетингу.
4. План виробництва і капітальних вкладень:
зміни в техніці і технології;
сума витрат на придбання обладнання, технічної документації, технології, "ноу-хау", у кого, на яких умовах і в який термін треба придбати;
номенклатура та обсяги виробництва нової продукції за роками.
5. Організаційний план:
організаційна структура та пропозиції щодо її зміни, включаючи кількість робочих місць та систему управління;
фактична чисельність працюючих та пропозиції щодо її зміни.
6. Фінансовий план:
прогноз обсягів випуску та реалізації продукції (в поточному році та на наступних 5 років);
баланс грошових надходжень і витрат (як буде формуватися і змінюватися прибуток);
зведений баланс активів і пасивів (на початок і кінець поточного року);
форма фінансової підтримки;
розрахунок суми фінансової підтримки;
графік надання фінансової підтримки (сума, на рік, на квартал);
графік повернення фінансової підтримки та відсотків за нею (сума і термін).
7. Очікуваний результат від фінансової підтримки.
____________________________ (підпис керівника) |
____________________________ (розшифрування) |
Міністр Кабінету Міністрів України А.ТОЛСТОУХОВ
Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 16 червня 1998 р. N 922
Проект санації
(перелік основних питань, які повинні бути відображені в проекті)
підприємства __________________________________________________
(повна назва)
1. Загальна частина:
фінансове становище підприємства (фактичний обсяг реалізованої продукції, прибуток, заборгованість, коефіцієнт платоспроможності та ліквідності);
аналіз причин, внаслідок яких підприємство потрапило у скрутне фінансове становище;
шляхи виходу з цього становища.
2. План фінансового оздоровлення:
техніко-економічне обгрунтування санації;
розрахунок необхідної суми фінансової підтримки (за роками і кварталами);
графік одержання фінансової підтримки (за роками і кварталами);
графік використання фінансової підтримки (за роками і кварталами);
графік повернення фінансової підтримки та відсотків за нею (сума, джерело, термін погашення);
оцінка ефективності заходів, спрямованих на оздоровлення підприємства, яка обчислюється за формулою:
Е = [прогнозний прибуток (грн.)] / [розмір вкладень на проведення санації (грн.)]
3. Прогнозовані результати виконання проекту.
____________________________ (підпис керівника) |
____________________________ (розшифрування) |
Міністр Кабінету Міністрів України А.ТОЛСТОУХОВ