документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1998-02-161998-05-182001-12-272002-10-11  

Документ втратив чиннiсть!


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 16 лютого 1998 р. N 155
м. Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 283 від 6 квітня 2016
р.)

Про затвердження Порядку звільнення від обкладення
акцизним збором оборотів з реалізації легкових,
вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів і шин
пневматичних гумових для легкових автомобілів, що
виробляються українськими підприємствами усіх
форм власності

Відповідно до статей 4 і 6 Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби та шини до них" ( 216/96-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів і шин пневматичних гумових для легкових автомобілів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності (додається).

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 лютого 1998 р. N 155

Порядок
звільнення від обкладення акцизним збором
оборотів з реалізації легкових,
вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів
і шин пневматичних гумових для легкових автомобілів,
що виробляються українськими підприємствами усіх
форм власності

1. Цей Порядок визначає механізм звільнення від обкладення акцизним збором оборотів з реалізації легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів і шин пневматичних гумових для легкових автомобілів, що виробляються українськими підприємствами всіх форм власності.

2. Від обкладення акцизним збором звільняються:

обороти з реалізації легкових та вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності з імпортних та вироблених в Україні комплектуючих, за умови виробництва не менше 1000 штук автомобілів, 1000 штук мотоциклів на рік. Для підприємств, які розпочинають виробництво не з початку року, зазначена пільга поширюється за умови виробництва автомобілів і мотоциклів із розрахунку 1000 штук на рік пропорційно періоду першого року виробництва;

обороти з реалізації шин пневматичних гумових для легкових автомобілів (код 40.11 10000), що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності, за умови виробництва не менше 100 000 шин на рік. На обороти з реалізації шин пневматичних гумових відновлених та тих, що були у користуванні, зазначені пільги не поширюються.

Рік, в якому здійснюється виробництво транспортних засобів та шин до них, є календарним роком з 1 січня по З1 грудня включно, а для підприємств, які розпочинають таке виробництво, з місяця початку їх виготовлення по З1 грудня включно.

3. До легкових, вантажно-пасажирських автомобілів і мотоциклів, що виробляються українськими підприємствами усіх форм власності, обороти з реалізації яких звільняються від обкладення акцизним збором, належать легкові, вантажно-пасажирські автомобілі і мотоцикли, які повністю виготовлені або зібрані з імпортних та вироблених в Україні машинокомплектів.

Зібраними з імпортних та вироблених в Україні машинокомплектів вважаються автомобілі і мотоцикли, для яких машинокомплекти надходять до складального цеху у стані, коли на кузові автомобіля чи рамі мотоцикла не встановлено такі деталі:

Найменування
 
Коди на деталі за Гармонізованою системою
та кодування товарів опису  
  до автомобілів   до мотоциклів 
силовий агрегат   84.07.34100   84.07.33900 

рама (за наявності її в
конструкції)

 
87.08.99100
 
 
підвіска передня   87.08.50100   87.04.91300 

підвіска задня з амортизаторами та пружними елементами

 
87.08.60100
 
87.14.19000
 
колеса  87.08.70100   87.14.19000 
бензобак  87.08.99100   87.14.19000 

У разі коли на кузові автомобіля чи рамі мотоцикла, що надходять до складального цеху, встановлено одну з наведених деталей, зазначені транспортні засоби не вважаються зібраними із машинокомплектів. Зазначені деталі в бухгалтерському обліку оформлюються відповідно до діючих положень щодо організації бухгалтерського обліку і звітності.

4. Підприємство, що займається виробництвом та реалізацією легкових, вантажно-пасажирських автомобілів, мотоциклів і шин пневматичних гумових для легкових автомобілів і обороти з реалізації яких відповідно до пункту 2 цього Порядку можуть бути звільнені від обкладення акцизним збором у наступному (поточному році), проводить розрахунок потужностей виробництва на наступний рік. За умови фактичної наявності власних та орендованих потужностей для виробництва не менше 1000 штук автомобілів, 1000 штук мотоциклів, 100 000 шин пневматичних гумових підприємство до 30 листопада року, попереднього до того, в якому планується виробництво зазначеної кількості продукції, а у разі, коли виробництво зазначеної продукції починається не з початку року, то за місяць до початку випуску підприємство подає до органу державної податкової адміністрації, в якій воно перебуває на обліку як платник податків, розрахунок такої потужності та письмове зобов'язання щодо випуску та реалізації в наступному (поточному) році цієї кількості продукції, що передбачає пільговий режим оподаткування. Розрахунок потужностей, зобов'язання підписуються керівником і бухгалтером та скріплюються печаткою підприємства.

5. Підприємства-виробники автомобілів, мотоциклів та шин, які з початку пільгового періоду користуються зазначеною пільгою, щомісячно подають податковим органам за місцем реєстрації розрахунок акцизного збору з умовно обчисленими сумами акцизного збору, виходячи із оборотів з реалізації автомобілів, мотоциклів і шин пневматичних гумових для легкових автомобілів за формою та у строки, передбачені чинним законодавством щодо акцизного збору.

6. Якщо в одному із звітних місяців поточного року виникли обставини, які не дають змоги виконати зобов'язання з виробництва протягом поточного року 1000 штук автомобілів, 1000 штук мотоциклів і 100 000 шин, а також для підприємств, що розпочинають виробництво не з початку року із розрахунку 1000 штук на рік пропорційно періоду виробництва, підприємство, починаючи із відповідного звітного періоду, включає до вартості продукції і сплачує акцизний збір до бюджету на загальних підставах. Умовно нараховані і несплачені суми акцизного збору за попередні звітні періоди вважаються недоїмкою і вносяться до бюджету з нарахуванням пені відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" ( 8-93 ).

7. Якщо протягом календарного року вироблено менше 1000 штук автомобілів, менше 1000 штук мотоциклів і менше 100 000 шин, підприємство за підсумками року, але не пізніше 15 січня року наступного за звітним, подає уточнений розрахунок за період випуску про фактичні обсяги реалізації автомобілів, мотоциклів чи шин. Умовно нараховані і не сплачені суми акцизного збору за попередні звітні періоди вважаються недоїмкою і вносяться до бюджету з нарахуванням пені відповідно до чинного законодавства.

8. У разі невиконання умов пільгового оподаткування акцизний збір і відповідні суми податку на додану вартість підтягають сплаті до бюджету незалежно від фінансово-господарського стану підприємства.

^ Наверх
наверх