документiв в базi
550558
Подiлитися 

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ

РІШЕННЯ
02.10.2018 N 3058/0/15-18

Про внесення змін до Регламенту
Вищої ради правосуддя

Відповідно до статті 131 Конституції України в Україні діє Вища рада правосуддя, яка здійснює повноваження, визначені вказаною статтею та статтею 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя".

Згідно із частиною другою статті 2 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" Вища рада правосуддя затверджує регламент Вищої ради правосуддя, положення якого регулюють процедурні питання здійснення нею повноважень.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року N 52/0/15-17 затверджено Регламент Вищої ради правосуддя.

Відповідно до пункту 24.6 Регламенту Вищої ради правосуддя зміни чи доповнення до Регламенту Вищої ради правосуддя затверджуються у порядку, визначеному пунктами 24.1-24.3 цього Регламенту.

Зміни до Регламенту Вищої ради правосуддя вносилися рішеннями Вищої ради правосуддя від 7 лютого 2017 року N 189/0/15-17; від 9 листопада 2017 року N 3654/0/15-17; від 1 лютого 2018 року N 295/0/15-18; від 6 лютого 2018 року N 368/0/15-18; від 14 червня 2018 року N 1856/0/15-18, від 16 серпня 2018 року N 2633/0/15-18.

Вища рада правосуддя, заслухавши члена Вищої ради правосуддя Мамонтову Ірину Юріївну, у зв’язку з необхідністю врегулювання процедурних питань, керуючись статтею 131 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", пунктом 24.6 Регламенту Вищої ради правосуддя, ВИРІШИЛА:

затвердити Зміни до Регламенту Вищої ради правосуддя, що додаються.

Голова Вищої ради правосуддя І.М. Бенедисюк

Затверджено
Рішення Вищої ради правосуддя
02.10.2018 N 3058/0/15-18

Зміни
до Регламенту Вищої ради правосуддя

1. У главі 12 розділу ІІ:

пункт 12.21 викласти у такій редакції:

"12.21. Скаржник повідомляється про засідання Дисциплінарної палати шляхом надіслання йому такого повідомлення на адресу (поштову або електронну), зазначену ним у скарзі.

Суддя повідомляється про засідання Дисциплінарної палати шляхом надіслання такого повідомлення на адресу його місця проживання чи перебування або на адресу (поштову або електронну) суду, де він обіймає посаду, а також шляхом розміщення повідомлення на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя.".

2. У главі 15 розділу II:

абзац перший пункту 15.6 викласти в такій редакції:

"15.6. У разі відкликання суддею заяви про звільнення з посади з підстав, передбачених пунктами 1, 4 частини шостої статті 126 Конституції України (неспроможність виконувати повноваження за станом здоров’я, подання заяви про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням), до моменту затвердження Радою порядку денного засідання, ухвалою доповідача така заява про звільнення залишається без розгляду.".

Главу 17 розділу II:

доповнити новим пунктом такого змісту:

"17.4-1. Питання про звільнення судді з підстави, визначеної підпунктом 4 пункту 16-1 розділу ХV "Перехідні положення" Конституції України, розглядається Радою в пленарному складі на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному статтею 56 Закону.

Запрошення на засідання Вищої ради правосуддя судді, стосовно якого розглядається питання про звільнення, є обов’язковим.

Суддя та/або його представник має право бути заслуханим на засіданні Вищої ради правосуддя та надати відповідні пояснення.

У разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні Вищої ради правосуддя суддя може заявити клопотання про відкладення розгляду питання про звільнення його з посади. Повторна неявка судді на засідання незалежно від причин не перешкоджає розгляду питання за його відсутності.".

3. Главу 21 розділу II викласти в такій редакції:

"21.1. Переведення судді з одного суду до іншого здійснюється Радою:

а) на підставі та в межах рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та доданих до неї матеріалів;

б) на підставі подання Дисциплінарної палати про переведення судді до суду нижчого рівня.

21.2. Рада розглядає питання про переведення судді та відрядження судді як тимчасове переведення в порядку, визначеному статтями 55, 82 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", статтями 70, 71 Закону.

21.3. Суддю може бути відряджено як тимчасове переведення до іншого суду того самого рівня і спеціалізації на підставі статті 55 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та частини другої статті 70 Закону в порядку, затвердженому Радою, за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, погодженим із Державною судовою адміністрацією України.

21.4. Питання про переведення судді з одного суду до іншого має бути розглянуто Радою протягом розумного строку з дня надходження подання Дисциплінарної палати про переведення судді до суду нижчого рівня чи рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

21.5. На засідання Ради запрошується суддя, щодо якого вирішується питання про переведення з одного суду до іншого.

Неявка судді на засідання незалежно від причин не перешкоджає розгляду питання за його відсутності.

Розгляд питання про переведення судді з одного суду до іншого починається з оголошення доповідачем у засіданні Ради рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України чи подання Дисциплінарної палати.

Суддя, щодо якого розглядається питання про переведення з одного суду до іншого, має право надавати пояснення (усні та/або письмові), заявляти клопотання або відводи.

Письмові пояснення судді долучаються до матеріалів справи.

У разі неявки судді у засідання його письмові пояснення оголошуються доповідачем (за наявності).

21.6. За результатами розгляду питання про переведення судді з одного суду до іншого Вища рада правосуддя ухвалює вмотивоване рішення.

21.7. Якщо на час розгляду Радою рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддя звільнений з посади або його повноваження припинені, доповідач ухвалою залишає рекомендацію про переведення без розгляду.

Рада має право відкласти розгляд питання про переведення судді (крім переведення на підставі подання Дисциплінарної палати) на час розгляду скарги або заяви, наслідком якої може бути звільнення судді з посади з підстав, визначених пунктами 2, 3, 6 частини шостої статті 126 Конституції України.

21.8. Копія рішення Ради про переведення судді надсилається судді, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Державній судовій адміністрації України, до суду, до якого суддя переведений, та до суду, з якого його переведено.".

(Текст взято з сайту Вищої ради правосуддя http://vru.gov.ua)

^ Наверх
наверх