документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2016-09-222018-01-31  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 22 вересня 2016 р. N 662
Київ

Деякі питання виплати пенсій, грошової допомоги та
заробітної плати працівникам бюджетних установ

(Додатково див. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва
N 826/16693/16 від 11.01.20
17)

(Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 26 від 31.01.20
18)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

2. Установити, що уповноважені банки, які до дня набрання чинності цією постановою були визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ і у тримісячний строк не забезпечили виконання вимог цієї постанови, припиняють виконання функцій уповноваженого банку на підставі рішення конкурсної комісії про припинення банками функцій уповноваженого банку.

3. Міністерству фінансів забезпечити:

у двомісячний строк приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із цією постановою;

у тримісячний строк проведення конкурсного відбору уповноважених банків, через які здійснюватиметься виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ.

3-1. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади протягом місяця з моменту прийняття рішення конкурсною комісією щодо визначення уповноважених банків за погодженням з профспілковим органом (профспілковим представником), а в разі відсутності такого органу - з уповноваженими представниками (представником) працівників визначити уповноважені банки та укласти з ними договори про виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також рекомендувати державним колегіальним органам, визначеним Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв’язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг", у зазначений строк укласти відповідні договори.

(Постанову доповнено пунктом 3-1 згідно з Постановою КМ N 26 від 31.01.2018)

4. Рекомендувати керівникам державних підприємств, установ, організацій та господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, відкрити рахунки для забезпечення своєї господарської діяльності в уповноважених банках, які визначені за результатами конкурсного відбору.

(Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 26 від 31.01.2018)

5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 р. N 37 "Деякі питання виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги" (Офіційний вісник України, 2016 р., N 10, ст. 443).

Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2016 р. N 662

Зміни,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. У постанові Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. N 1596 "Про заходи щодо виконання статті 3 Указу Президента України від 4 липня 1998 року N 734" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 35, ст. 1803; 2000 р., N 13, ст. 528; 2001 р., N 39, ст. 1762; 2002 р., N 15, ст. 814; 2006 р., N 7, ст. 368; 2007 р., N 57, ст. 2291; 2008 р., N 90, ст. 3005; 2012 р., N 7, ст. 249; 2015 р., N 81, ст. 2695; 2016 р., N 23, ст. 904):

1) у постанові:

назву постанови викласти в такій редакції:

"Про затвердження Порядку виплати пенсій та
грошової допомоги через поточні рахунки в банках";

у вступній частині слова і цифри "На виконання статті 3 Указу Президента України від 4 липня 1998 року N 734 "Про впорядкування сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та раціональне використання коштів Пенсійного фонду України" виключити;

пункт 1 викласти в такій редакції:

"1. Затвердити Порядок виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, що додається.";

2) Порядок виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:

"Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 серпня 1999 р. N 1596

(в редакції
постанови Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2016 р. N 662)

Порядок
виплати пенсій та грошової допомоги
через поточні рахунки в банках

Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм виплати пенсій та грошової допомоги їх одержувачам управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, об’єднаними управліннями (далі - органи Пенсійного фонду), головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, м. Києві та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення), а також інших грошових виплат, що фінансуються органами соціального захисту населення за рахунок відповідних бюджетів (далі - пенсія та грошова допомога), шляхом зарахування на поточні рахунки одержувачів пенсії та грошової допомоги (далі - одержувачі) в уповноважених банках.

2. Уповноваженими банками є банки, визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ через поточні рахунки відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1231 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. N 662).

3. Виплата і доставка пенсій та грошової допомоги здійснюється уповноваженими банками на умовах, визначених цим Порядком, та на підставі договорів, що укладаються:

між уповноваженими банками та органами соціального захисту населення або центрами з нарахування та здійснення соціальних виплат;

між уповноваженими банками та органами Пенсійного фонду, а у разі централізованого нарахування пенсій - між уповноваженими банками та головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, м. Києві та органами Пенсійного фонду, у разі централізованого фінансування пенсій - між уповноваженими банками та головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, м. Києві.

4. Виплата пенсій та грошової допомоги відповідно до цього Порядку здійснюється за місцем проживання одержувачів у населених пунктах, в яких функціонують вибрані одержувачами уповноважені банки, їх відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо) (далі - установи уповноважених банків).

5. Уповноважені банки проводять операції з відкриття поточних рахунків, зарахування сум пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки і їх виплати відповідно до зобов’язань, визначених додатком 2 до Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1231 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. N 662), та укладених договорів, передбачених пунктом 3 цього Порядку.

6. Одержувачі самостійно вибирають уповноважений банк для відкриття поточного рахунка.

Для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. N 509 (Офіційний вісник України, 2014 р., N 81, ст. 2296; 2015 р., N 70, ст. 2312), уповноваженим банком є АТ "Ощадбанк".

7. Органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення забезпечують інформування одержувачів про порядок виплати пенсій та грошової допомоги.

Відкриття поточних рахунків

8. Поточні рахунки одержувачам відкриваються уповноваженими банками згідно з вимогами, встановленими нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють порядок відкриття рахунків у національній та іноземній валюті.

9. Між уповноваженим банком і одержувачем укладається договір банківського рахунка. Положеннями договору не можуть погіршуватися умови виплати пенсій та грошової допомоги, встановлені цим Порядком. Умови договору повинні передбачати можливість його розірвання за ініціативою однієї із сторін.

10. Заява про виплату пенсії або грошової допомоги (додаток 1) подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду чи органу соціального захисту населення за місцем проживання одержувача або приймається органом Пенсійного фонду чи органом соціального захисту населення від установи уповноваженого банку.

Заяви приймаються за умови пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з’ясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.

11. Одержувачі, крім внутрішньо переміщених осіб, можуть у будь-який час змінити уповноважений банк, подавши заяву до відповідного уповноваженого банку згідно з пунктом 10 цього Порядку.

Залишки коштів одержувачів перераховуються в інший банк на підставі їх доручень або видаються готівкою.

Зарахування пенсій та грошової допомоги
на поточні рахунки

12. Органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення на підставі заяв, передбачених пунктом 10 цього Порядку, складають:

списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки (далі - списки) згідно з додатком 2 у двох примірниках;

опис списків на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки (далі - опис) згідно з додатком 3 у трьох примірниках.

Списки та описи складаються окремо за пенсіями та грошовою допомогою, що фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, і за грошовою допомогою та іншими грошовими виплатами, що фінансуються органами соціального захисту населення за рахунок відповідних бюджетів.

Перший примірник списків формується за датою виплати в порядку зростання номерів поточних рахунків, другий - за датою виплати в порядку зростання номерів пенсійних (особових) справ. Дати і виплатний період визначаються органами Пенсійного фонду та органами соціального захисту населення.

13. Списки у двох примірниках за один день до початку кожного виплатного періоду, за який виплачується пенсія та грошова допомога, подаються органами Пенсійного фонду та органами соціального захисту населення відповідним установам уповноважених банків разом з двома примірниками описів.

Списки подаються одночасно на паперових і магнітних (електронних) носіях, крім випадків, зазначених в абзаці третьому цього пункту.

За договорами, зазначеними у пункті 3 цього Порядку, та за наявності технічних можливостей сторін цих договорів списки можуть подаватися в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису. Подання списків в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису обумовлюється в договорах, які укладаються згідно з пунктом 3 цього Порядку.

Органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення протягом місяця, за який виплачується пенсія та грошова допомога, можуть складати і подавати додаткові списки на зарахування пенсій та грошової допомоги одержувачам, які з різних причин не були внесені до основних списків, а також у разі перерахунків пенсій та грошової допомоги.

14. На підставі складених документів органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення проводять протягом місяця за датами у межах виплатного періоду перерахування уповноваженим банкам коштів, необхідних для виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки одержувачів.

Для забезпечення своєчасної виплати пенсій та грошової допомоги органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення перераховують кошти не пізніше ніж за один операційний день до встановленої дати виплати.

15. Зарахування сум пенсій та грошової допомоги уповноваженими банками на поточні рахунки здійснюється не пізніше наступного операційного дня після надходження відповідних сум від органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення.

16. Якщо суми пенсії та грошової допомоги одержуються за довіреністю більш як один рік або не одержуються з поточного рахунка більш як один рік, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини, а одержувач - подати нову заяву до органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення згідно з вимогами, визначеними в пункті 10 цього Порядку.

У разі невиконання одержувачем цієї умови орган Пенсійного фонду або орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку та проводить виплату через національного оператора поштового зв’язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.

Орган Пенсійного фонду та орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги також на підставі оприлюдненого в установленому порядку рішення конкурсної комісії про припинення банком виконання функцій уповноваженого банку.

17. Якщо суми пенсії та грошової допомоги одержуються з використанням платіжної картки, строк дії якої перевищує один рік, орган Пенсійного фонду або орган соціального захисту населення щороку забезпечує ідентифікацію та верифікацію особи шляхом обов’язкового пред’явлення одержувачем особисто паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з’ясування місця її проживання.

Якщо ідентифікація та верифікація особи не відбулася протягом року, орган Пенсійного фонду та орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку і проводить виплату через національного оператора поштового зв’язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.

18. У разі надходження до уповноваженого банку відомостей про смерть одержувача або про визнання одержувача безвісно відсутнім або оголошення померлим уповноважений банк зобов’язаний припинити зарахування коштів на поточний рахунок з місяця, наступного за місяцем смерті одержувача або місяцем набрання законної сили рішенням суду про визнання одержувача безвісно відсутнім або оголошення померлим, і зробити відповідну відмітку в примірнику списку, що підлягає поверненню органу Пенсійного фонду та органу соціального захисту населення.

Суми пенсій та грошової допомоги, зараховані на поточний рахунок разом із нарахованими на них відсотками починаючи з місяця, наступного за місяцем смерті одержувача або місяцем набрання законної сили рішенням суду про визнання одержувача безвісно відсутнім або оголошення померлим, підлягають поверненню уповноваженим банком органам Пенсійного фонду та органам соціального захисту населення не пізніше наступного операційного дня після надходження таких відомостей.

Сума пенсії, що належала одержувачу і не була зарахована на поточний рахунок у зв’язку з його смертю, виплачується згідно із статтею 52 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Виплата пенсій та грошової допомоги
з поточних рахунків

19. Після зарахування коштів на поточні рахунки одержувачів уповноважений банк завіряє списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки та описи до них і не пізніше ніж через два робочих дні після останньої дати виплати у кожному виплатному періоді повертає органам Пенсійного фонду та органам соціального захисту населення другий примірник списків і по одному примірнику описів до них.

Незараховані суми пенсій та грошової допомоги не пізніше наступного операційного дня після надходження коштів повертаються уповноваженим банком органам Пенсійного фонду та органам соціального захисту населення. При цьому робиться відповідна відмітка на другому примірнику списків та описів до них.

Суми пенсій та грошової допомоги не зараховуються на поточні рахунки у разі:

невідповідності будь-яких реквізитів, зазначених у списку, даним поточного рахунка одержувача;

наявності даних про смерть одержувача, набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;

закриття поточного рахунка;

письмової вимоги органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення;

коли протягом року не відбулася ідентифікація та верифікація одержувача з обов’язковим пред’явленням ним паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з’ясування місця її проживання.

Помилково зараховані на поточні рахунки суми пенсій та грошової допомоги зараховуються в рахунок наступних виплат або за вимогою органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення повертаються на рахунки, з яких проводилося фінансування.

20. Одержувачі мають право отримувати належні їм суми пенсій та грошової допомоги після їх зарахування на поточні рахунки протягом робочого часу установи уповноваженого банку за їх першою вимогою.

21. Уповноважений банк зобов’язаний забезпечити за бажанням одержувача видачу належних йому сум пенсії та грошової допомоги як безпосередньо у банку, так і з доставкою одержувачу додому у зручний для нього час, що обумовлюється договором між уповноваженим банком та одержувачем.

22. За коштами, які зберігаються на поточних рахунках одержувачів, уповноважені банки здійснюють нарахування відсотків у порядку та розмірах, визначених договором між уповноваженим банком та одержувачем.

23. Повернуті органам Пенсійного фонду та органам соціального захисту населення незараховані на поточні рахунки суми пенсій та грошової допомоги згідно з відмітками уповноважених банків у списках вносяться органами Пенсійного фонду та органами соціального захисту населення у відповідний розділ особового рахунка одержувача. Залежно від причини незарахування органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення вносять зміни до реквізитів поточних рахунків або тимчасово зупиняють перерахування коштів за цими поточними рахунками в установи уповноважених банків.

Прикінцеві положення

24. Облік операцій, пов’язаних з виплатою пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки одержувачів, ведеться уповноваженими банками, органами Пенсійного фонду та органами соціального захисту населення в порядку, визначеному законодавством.

25. Уповноважені банки за письмовими запитами органів Пенсійного фонду, органів соціального захисту населення та Мінфіну зобов’язані надавати інформацію про зарахування сум пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки одержувачів, про їх закриття, а також надавати працівникам органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення і Мінфіну необхідні документи, інформацію та пояснення для перевірки додержання уповноваженими банками умов договорів, передбачених пунктом 3 цього Порядку. Обмін інформацією між Мінфіном та АТ "Ощадбанк" щодо пенсійних виплат внутрішньо переміщеним особам проводиться на підставі укладеного між Мінфіном та АТ "Ощадбанк" договору про взаємодію.

26. Контроль за додержанням вимог цього Порядку здійснюється органами Пенсійного фонду та органами соціального захисту населення.

27. Особи, винні у порушенні вимог цього Порядку, несуть відповідальність згідно із законом.

Додаток 1
до Порядку

Заява
про виплату пенсії або грошової допомоги

Заява про виплату пенсії або грошової допомоги (Додаток 1) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Додаток 2
до Порядку

Список
на зарахування пенсій та грошової
допомоги на поточні
рахунки

Список на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки (Додаток 2) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Додаток 3
до Порядку

Опис
списків на зарахування пенсій та грошової
допомоги на поточні рахунки"

Опис списків на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки (Додаток 3) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

2. У постанові Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1231 "Про затвердження Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 39, ст. 1762; 2012 р., N 7, ст. 249):

1) у постанові:

назву і пункт 1 постанови викласти в такій редакції:

"Про затвердження Порядку проведення
конкурсного відбору банків, через які здійснюється
виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної
плати працівникам бюджетних установ";

"1. Затвердити Порядок проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, що додається.";

пункт 3 виключити;

2) Порядок проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:

"Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 вересня 2001 р. N 1231

(в редакції
постанови Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2016 р. N 662)

Порядок
проведення конкурсного відбору банків, через які
здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та
заробітної плати працівникам бюджетних установ

1. Цей Порядок визначає процедуру підготовки та проведення Мінфіном конкурсного відбору банків, у яких одержувачам пенсій, грошової допомоги, заробітної плати у бюджетній установі (далі - одержувач) відкриваються поточні рахунки, через які здійснюється їх виплата.

2. Терміни, що використовуються у цьому Порядку, вживаються у такому значенні:

конкурс - спосіб відбору банків з метою забезпечення належних умов виплати пенсій, грошової допомоги, заробітної плати у бюджетній установі через поточні рахунки одержувачів;

претендент - банк, який на підставі банківської ліцензії надає послуги з відкриття та ведення банківських рахунків фізичних осіб і подав конкурсну документацію для участі в конкурсі відповідно до цього Порядку;

уповноважений банк - претендент, визначений переможцем конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги, заробітної плати працівникам бюджетних установ через поточні рахунки одержувачів.

3. До участі в конкурсі допускаються банки, що мають активи, частка яких становить не менш як 1 відсоток активів банківської системи або контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим та банківським установам, які мають міжнародний рейтинг інвестиційного класу від міжнародно визнаних рейтингових агенцій або у яких держава володіє часткою понад 75 відсотків, та які на час проведення конкурсу відповідають таким вимогам:

протягом останніх шести місяців Національним банком не застосовувалися заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;

не мають фінансової заборгованості перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб щодо сплати зборів, штрафів, пені;

не мають заборгованості із сплати податків і зборів;

протягом останніх 12 місяців щодо яких або до власників істотної участі в яких, або до пов’язаних осіб яких не було застосовано Україною, іноземними державами - членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи ЄС санкцій;

здійснюють емісію електронних платіжних засобів (платіжних карток).

4. Для підготовки та проведення конкурсу Мінфін утворює конкурсну комісію у складі не менше ніж дев’ять осіб та призначає її голову.

До складу конкурсної комісії входять представники Мінфіну, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Казначейства, Пенсійного фонду, Національного банку, представники інших державних органів (за згодою).

Конкурси проводяться конкурсною комісією двічі на рік - 10 липня та 10 грудня за умови надходження конкурсної документації більше ніж від одного претендента з дати оголошення про проведення конкурсу, але не пізніше ніж за десять календарних днів до дати проведення конкурсу.

У разі коли дата проведення конкурсу припадає на святковий або вихідний день, конкурс проводиться наступного робочого дня.

5. Засідання комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її членів. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос голови комісії.

Рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який затверджується головою конкурсної комісії, а за його відсутності - заступником голови конкурсної комісії. У разі незгоди члена комісії з її рішенням він може письмово викласти свою позицію, яка додається до протоколу засідання комісії.

6. Оголошення про проведення конкурсу розміщується на офіційному веб-сайті Мінфіну і повинно містити:

інформацію про дату проведення конкурсу;

кінцеву дату подання конкурсної документації (не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати проведення конкурсу);

адресу, за якою подається конкурсна документація.

7. Для участі в конкурсі претендент повинен подати конкурсній комісії таку конкурсну документацію:

1) заяву на участь у конкурсі;

2) копію банківської ліцензії;

3) аудиторський висновок про фінансовий стан претендента на останню звітну дату або засвідчену в установленому порядку його копію;

4) інформацію про власників істотної участі банку;

5) довідку про відсутність фінансової заборгованості перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб щодо сплати зборів, штрафів, пені;

6) довідку про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів;

7) довідку Національного банку щодо:

незастосування до претендента протягом останніх шести місяців заходів впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;

частки активів банку у банківській системі;

фінансового стану претендента на 1 число місяця, у якому подаються документи;

8) інформацію про застосування (незастосування) до претендента (власників істотної участі, пов’язаних осіб) Україною, іноземними державами - членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи ЄС санкцій протягом останніх 12 місяців;

9) перелік платіжних систем, платіжні картки яких емітує банк- претендент;

10) довідку про розгалуженість мережі обслуговування поточних рахунків банку на території України із зазначенням кількості банкоматів і платіжних терміналів (додаток 1);

11) зобов’язання щодо переліку послуг і граничного значення їх показників, яких банк зобов’язується дотримуватися у разі набуття статусу уповноваженого банку (додаток 2);

12) нотаріально засвідчену копію свідоцтва учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, крім випадків, передбачених законом;

13) інформацію про наявність та/або графік створення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення безперешкодного доступу до банку та його банкоматів відповідно до законодавства.

8. Конкурсна документація складається українською мовою. Конкурсна документація, що надійшла після кінцевої дати її подання, не розглядається.

Претендент має право відкликати конкурсну документацію до кінцевої дати її подання, повідомивши про це конкурсній комісії письмово.

9. Конкурсна комісія розглядає конкурсну документацію, надану банками-претендентами, протягом п’яти робочих днів з моменту кінцевої дати її подання.

Конкурсна комісія має право звертатися до банків-претендентів за роз’ясненнями та наданням додаткової інформації стосовно виконання конкурсного завдання. При цьому строк подання додаткової інформації не може перевищувати трьох робочих днів з дати такого звернення.

У разі ненадання запитуваної додаткової інформації конкурсна комісія може прийняти рішення про зняття з розгляду конкурсної документації претендента.

10. Переможцями конкурсу визначаються претенденти, які відповідають вимогам пунктів 3 та 7 цього Порядку.

11. Конкурсна комісія відхиляє конкурсну документацію, якщо вона не відповідає вимогам, установленим в пункті 7 цього Порядку, або якщо під час її розгляду було виявлено недостовірні дані.

12. Рішення (протокол) конкурсної комісії про визначення переможців конкурсу протягом трьох робочих днів з дати його затвердження надсилається Пенсійному фонду та Мінсоцполітики і є підставою для укладення ними договорів з переможцями конкурсу щодо виплати пенсій та грошової допомоги. Договір повинен бути укладений не пізніше десятого робочого дня після затвердження протоколу про визначення переможців конкурсу.

Якщо договір не укладено протягом зазначеного строку, конкурсна комісія може за поданням Пенсійного фонду або Мінсоцполітики продовжити строк його укладення, але не більше ніж на десять робочих днів або скасувати результати конкурсу щодо цих переможців.

Обслуговування осіб, які отримують заробітну плату в уповноваженому банку, та надання додаткових послуг банком здійснюється на підставі договорів між уповноваженим банком та цими особами.

13. Про результати конкурсу конкурсна комісія письмово повідомляє всім претендентам протягом десяти робочих днів з дати визначення переможців конкурсу і розміщує інформацію про результати конкурсу на офіційному веб-сайті Мінфіну.

14. Результати конкурсу можуть бути оскаржені відповідно до законодавства. При цьому поданням скарги не зупиняється виконання рішення про визначення переможців.

У разі задоволення компетентним органом скарги оголошується новий конкурс, в якому претендент, що оскаржив результати попереднього конкурсу, має право брати участь на загальних підставах.

15. У зв’язку із ситуацією, яка загрожує своєчасній та в повному обсязі виплаті через уповноважений банк пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, за ініціативою державного органу - члена комісії невідкладно (не пізніше 24 годин від заявлення Мінфіну такої ініціативи) проводиться позачергове засідання комісії, на якому розглядається питання припинення права на проведення виплат через уповноважений банк, стосовно якого виникла така загроза.

16. Моніторинг дотримання переможцями конкурсу вимог цього Порядку до уповноважених банків забезпечує Мінфін.

Уповноважені банки щокварталу станом на останню дату місяця звітного кварталу не пізніше 10 числа місяця кварталу, що настає за звітним, зобов’язані надати конкурсній комісії інформацію:

Національного банку щодо:

застосування (незастосування) до уповноваженого банку протягом останніх шести місяців заходів впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;

частки активів банку у банківській системі;

щодо застосування (незастосування) протягом звітного кварталу до уповноваженого банку (власників істотної участі, пов’язаних осіб) санкцій Україною, іноземними державами - членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи ЄС.

Одержувачі, які відкрили поточні рахунки в уповноважених банках, у разі виявлення порушень мають право повідомляти про них територіальним органам Пенсійного фонду України, Казначейства або структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій та виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за їх місцезнаходженням. Пенсійний фонд України, Казначейство та Мінсоцполітики щомісяця не пізніше 10 числа, що настає за звітним, подають конкурсній комісії узагальнену інформацію про виявлені порушення, за результатами розгляду якої конкурсна комісія має право приймати рішення про припинення банком виконання функцій уповноваженого банку.

17. У разі порушення уповноваженими банками вимог, встановлених пунктом 3 цього Порядку, та у разі виникнення ситуації, яка загрожує своєчасній та в повному обсязі виплаті через уповноважений банк пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, та/або запровадження тимчасової адміністрації в уповноваженому банку конкурсна комісія має право звернутися до банку з письмовим застереженням щодо усунення порушення та/або прийняти рішення про припинення банком виконання функцій уповноваженого банку.

Рішення про припинення банком виконання функцій уповноваженого банку приймається конкурсною комісією, якщо уповноваженим банком протягом 15 календарних днів з дня отримання такого застереження не усунуто порушення, зазначене у письмовому застереженні, крім випадків запровадження тимчасової адміністрації в уповноваженому банку.

У разі необхідності прийняття рішення про припинення банком виконання функцій уповноваженого банку засідання комісії може скликатися позачергово.

Повторне набуття банком статусу уповноваженого банку розглядається конкурсною комісією за умови подання банком конкурсної документації, передбаченої пунктом 7 цього Порядку, у строки, встановлені пунктом 6 цього Порядку, але не раніше ніж через шість місяців після усунення банком усіх порушень.

18. Інформація про прийняття рішення щодо припинення банком виконання функцій уповноваженого банку розміщується на офіційному веб-сайті Мінфіну протягом трьох днів з дати його прийняття.

19. Відомості, що містяться в конкурсній документації, використовуються з додержанням вимог законодавства про інформацію.

20. Конкурсна документація зберігається Мінфіном три роки.

21. Організаційне забезпечення проведення конкурсу покладається на Мінфін.

Додаток 1
до Порядку

Довідка
про розгалуженість мережі обслуговування
поточних рахунків банку на території України

Повне найменування банку ________________________________________

Розділ I. Відокремлені підрозділи банку 
Порядковий номер  Відокремлений підрозділ банку (назва та/або його номер)  Місцезнаходження відокремленого підрозділу банку 
Розділ II. Банкомати і платіжні термінали банку 
Порядковий номер  Місцезнаходження  Кількість 
банкомата  платіжного термінала 
Розділ III. Банкомати і платіжні термінали банків-партнерів, у яких обслуговування карток банку проводиться за тарифами, що не перевищують тарифів банку-претендента 
Порядковий номер  Місцезнаходження  Кількість 
банкомата  платіжного термінала 

___________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові посадової особи банку) 
_________________ (підпис) 

М.П.

Додаток 2
до Порядку

Перелік
послуг і граничне значення їх показників, яких банк зобов’язується
дотримуватися у разі набуття статусу уповноваженого банку

Повне найменування банку ________________________________________

Порядковий номер  Найменування послуг  Граничне значення 
1.  Випуск/відкриття та розрахунково-касове обслуговування основної платіжної картки/поточного рахунка  безоплатно 
2.  Нарахування відсотків на залишок за поточним рахунком, за яким проводиться виплата пенсії, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ  протягом строку дії договору, укладеного з одержувачем 
3.  Зарахування пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ на рахунки їх одержувачів  не пізніше наступного операційного дня з дати надходження коштів до банку 
4.  Зарахування коштів на поточні рахунки одержувачів  безоплатно 
5.  Видача готівки з поточного рахунка через власну мережу кас і банкоматів  безоплатно 
6.  Проведення безготівкових операцій у сфері торгівлі та послуг  безоплатно 
7.  Проведення операцій в межах одного банку із перерахуванням коштів з поточного рахунка на депозитний (вкладний чи інший)  безоплатно 

___________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові посадової особи банку)  _________________
(підпис) 

М.П.".

3. У постанові Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2005 р. N 318 "Про удосконалення механізму виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги" (Офіційний вісник України, 2005 р., N 17, ст. 905; 2016 р., N 10, ст. 443):

пункт 1 викласти в такій редакції:

"1. Установити, що виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ здійснюється за їх письмовою згодою через уповноважені банки, які визначаються за результатами конкурсного відбору у Порядку проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1231 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. N 662).";

пункти 2, 4 і 5 виключити.

^ Наверх
наверх