КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 лютого 2016 р. N 136
Київ
Про затвердження Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності
інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання
соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших
виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та
місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів
загальнообов'язкового державного соціального страхування
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, що додається.
2. Установити, що міністерства, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, Національний банк, Пенсійний фонд України, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування, підприємства, установи і організації, банки та інші фінансові установи незалежно від форми власності подають Міністерству фінансів інформацію, у тому числі персональні дані.
3. Міністерству фінансів та Міністерству соціальної політики у 10-денний строк з дня набрання чинності цією постановою узгодити протокол обміну і передачі інформації з баз даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та централізованого банку даних з проблем інвалідності та здійснити передачу Міністерству фінансів таких баз даних.
Прем'єр-міністр України А. ЯЦЕНЮК
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 лютого 2016 р. N 136
Порядок
здійснення верифікації та моніторингу
достовірності інформації, поданої фізичними особами
для нарахування та отримання соціальних виплат,
пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат,
що здійснюються за рахунок коштів державного та
місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України,
фондів загальнообов'язкового державного
соціального страхування
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
верифікація - комплекс заходів із збору та порівняння інформації, що надходить від міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Національного банку, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, підприємств, установ і організацій, банків та інших фінансових установ незалежно від форми власності, з інформацією, отриманою від фізичних осіб під час призначення, нарахування та/або виплати (самостійно або із залученням третіх осіб) усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - державні виплати), яку подають розпорядники бюджетних коштів, інші органи, що здійснюють виплати за рахунок коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, на письмовий запит Мінфіну одноразово або періодично;
реципієнт (одержувач соціальної допомоги) - фізична особа, якій призначена, нарахована та/або здійснена державна виплата;
моніторинг - комплекс заходів щодо проведення аналізу інформації, отриманої в процесі верифікації, про зміну персональних даних реципієнтів, що можуть впливати на можливість одержання державних виплат;
скорингові моделі - система оцінки одержувачів соціальної допомоги виходячи з їх соціально-демографічних характеристик.
3. З метою здійснення верифікації та моніторингу на запит Мінфіну розпорядники бюджетних коштів, Національний банк, Пенсійний фонд України, фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування, підприємства, установи і організації, банки та інші фінансові установи незалежно від форми власності подають інформацію, в тому числі персональні дані, про відкриті рахунки (поточні, кредитні, депозитні тощо), операції, залишок коштів на рахунках. У разі нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, призначених на сім'ю або домогосподарство, інформація подається щодо кожного члена сім'ї або домогосподарства.
4. Форма, строк та спосіб подання інформації визначаються Мінфіном у письмовому запиті. Інформація подається безоплатно.
5. Порядок отримання, обробки та захисту інформації визначає Мінфін.
6. Інформація за запитом може подаватися одноразово або періодично в обсягах, визначених Мінфіном, необхідних для здійснення верифікації достовірності інформації своєчасно та в повному обсязі.
7. Верифікація та моніторинг державних виплат здійснюються структурним підрозділом Мінфіну.
8. У процесі верифікації та моніторингу для визначення відповідності даних, що використовуються під час призначення (продовження), нарахування або здійснення державних виплат, здійснюється їх порівняння з даними, отриманими з офіційних джерел інформації, аналітичних та статистичних матеріалів, розроблених скорингових моделей та затверджених в установленому порядку методик визначення показників за непрямими ознаками.
9. У разі виявлення під час здійснення верифікації та моніторингу невідповідності інформації, на підставі якої призначено (продовжено), нараховано або здійснено державну виплату, Мінфін надсилає розпоряднику бюджетних коштів та/або іншому органу, який здійснює виплати за рахунок коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, рекомендацію щодо зупинення або припинення таких виплат відповідним реципієнтам або групі реципієнтів.
10. У рекомендації щодо зупинення або припинення державних виплат зазначається виявлена Мінфіном інформація, яка не узгоджується з нормативно-правовими актами, які регулюють державні виплати.
Зазначена рекомендація надсилається щомісяця до 10 числа розпоряднику бюджетних коштів та/або іншому органу, який здійснює виплати за рахунок коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
11. Про надані рекомендації щодо зупинення або припинення державних виплат Мінфін інформує щомісяця Кабінет Міністрів України.
12. Розпорядник бюджетних коштів та/або інший орган, який здійснює виплати за рахунок коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, на підставі отриманої від Мінфіну рекомендації щодо зупинення або припинення державних виплат приймає рішення щодо зупинення або припинення, продовження виплат реципієнту, про що повідомляє Мінфіну протягом трьох днів з дати прийняття такого рішення.