документiв в базi
550558
Подiлитися 

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства оборони України
09.12.2015 N 7
03

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 грудня 2015 р. за N 1682/28127

Перелік
медичних показань до медичної реабілітації в
санаторно-курортних закладах Збройних Сил України

N з/п  Код за МКХ-10  Стани та захворювання  Показання до реабілітаційного лікування  Протипоказання до реабілітаційного лікування  Профільний санаторій 
Пуща-Водиця  Хмільник  Трускавецький  Санаторне відділення Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону 
Деякі інфекційні та паразитарні хвороби 
В15,
В16 
Реконвалесценти гострих вірусних гепатитів А та В  Реконвалесценти гострих вірусних гепатитів А та В - за умови відсутності активності або з мінімальними ознаками запального процесу в печінці  Активна стадія гострого гепатиту А, гострого гепатиту В     
Психічні розлади та розлади поведінки 
F48.0  Неврастенія  Неврастенії гіпер-, гіпостенічної форм та подразнювальної слабкості  Загальні протипоказання, що унеможливлюють направлення хворих у санаторії 
IX  Хвороби системи кровообігу 
І20.9  Хронічна ішемічна хвороба серця.
Стенокардія.
Стан після хірургічного лікування ІХС 
Стан після хірургічного лікування ІХС - через 2 тижні після операції (ендоваскулярні втручання на судинах серця, аортокоронарне шунтування тощо) за відсутності післяопераційних ускладнень, потреби у перев’язках, за збереження здатності до самообслуговування та подолання дистанції не менше 1500 м у 3 прийоми при темпі 60-70 кроків на хвилину, здатності до підйому по сходах на один поверх  1. Стани, що прирівнюються до ІІІ-IV ФК (стенокардія спокою і малих фізичних навантажень).
2. Недостатність кровообігу, вища за II А стадію.
3. Тяжкі порушення серцевого ритму і провідності (пароксизми мерехтіння і тріпотіння передсердь, що виникають двічі і частіше на місяць, пароксизмальна тахікардія з частотою приступів більше 2 разів на місяць, політопна або групова екстрасистолія, атріовентрикулярна блокада II та III ступенів, повна блокада серця).
4. Артеріальна гіпертонія III ступеня, симптоматична гіпертонія зі злоякісним перебігом.
5. Аневризма аорти.
6. Рецидивні тромбоемболічні ускладнення.
7. Порушення мозкового кровообігу в гострій або підгострій стадії.
8. Цукровий діабет I типу, II типу в стадії субкомпенсації та декомпенсації периферичного кровообігу.
9. Тромбоз шунта, що клінічно проявляється гострим інфарктом міокарда, складними порушеннями ритму, гострою серцевою недостатністю.
10. Гостра серцева недостатність.
11. Кровотечі шлункові, кишкові.
12. Медіастиніт, перикардит.
13. Загальні протипоказання, що унеможливлюють направлення хворих у санаторії 
   
І69  Наслідки цереброваскулярних хвороб  1. Транзиторна ішемія (“малий інсульт” без повторних кризів і гіпертонічної хвороби ІІ та ІІІ стадій - не раніше 2 тижнів перебування на стаціонарному лікуванні).
2. Минущі порушення мозкового кровообігу, ангіодистонічні церебральні кризи, які протікають із вогнищевою органічною симптоматикою, що регресувала протягом однієї доби, - не раніше 2 тижнів перебування на стаціонарному лікуванні.
3. Наслідки субарахноїдального, субарахноїдально-паренхіматозного крововиливу - не раніше 4 тижнів перебування на стаціонарному лікуванні, за збереження здатності до самообслуговування й самостійного пересування, без зниження інтелекту, афазії.
4. Наслідки внутрішньо-мозкового крововиливу (геморагічного інсульту) - не раніше 4 тижнів перебування на стаціонарному лікуванні, за збереження здатності до самообслуговування й самостійного пересування, без зниження інтелекту, афазії і потреби оперативного втручання.
5. Наслідки закупорки або стенозу церебральних магістральних артерій, мозкових артерій (інфаркту мозку) - у відновлювальному періоді, не раніше 3 тижнів перебування на стаціонарному лікуванні, за збереження здатності до самообслуговування й самостійного пересування, без зниження інтелекту, афазії.
6. Форми ішемічних інсультів з помірною й невиразною вогнищевою органічною неврологічною симптоматикою, яка регресувала повністю або частково протягом 1-2 тижнів.
7. Стан після операцій на магістральних артеріях шиї й голови або екстра- чи інтракраніальних анастомозів без залишкових післяопераційних ускладнень або з вогнищевою органічною неврологічною симптоматикою, яка регресувала повністю або частково протягом 2 тижнів після операції 
1. Гостре порушення мозкового кровообігу з наявністю виразних рухових, психічних або мовних розладів, що перешкоджають самостійному пересуванню або мовному контакту, трофічних і тазових порушень.
2. Хвороби нервової системи будь-якої етіології в гострому періоді захворювання.
3. Епілепсія.
4. Хронічна ішемія мозку (дисциркуляторна енцефалопатія) з виразним психоорганічним синдромом або деменцією.
5. Виразні іпохондричні, депресивні або обсесивно-компульсивні порушення.
6. Не вимкнена з кровотоку, верифікована ангіографією аневризма або мальформація судин головного мозку.
7. Артеріальна гіпертензія з кризовим перебігом, виразними коливаннями артеріального тиску, недостатньо коригованою медикаментозною терапією або зі стабільним перебігом, з показниками систолічного тиску на тлі гіпотензивної терапії вище 180 мм рт. ст.
8. Недостатність кровообігу, вища за II А стадію.
9. Хронічна коронарна недостатність, вища за II ступінь, з гострим інфарктом або повторними інфарктами міокарда в анамнезі.
10. Порушення серцевого ритму і провідності (пароксизми мерехтіння і тріпотіння передсердь, пароксизмальна тахікардія, політопна і групова екстрасистолія, атріовентрикулярна блокада II та III ступенів, повна блокада серця).
11. Аневризма серця з явищами недостатності кровообігу, вища за I стадію.
12. Аневризма аорти з явищами недостатності кровообігу, вища за I стадію.
13. Тромбоемболія гілок легеневої артерії і тромбоемболічні порушення інших внутрішніх органів в анамнезі.
14. Цукровий діабет тяжкого перебігу або у стадії декомпенсації.
15. Загальні протипоказання, що унеможливлюють направлення хворих у санаторії 
   
Хвороби органів дихання 
J12-J18  Пневмонії  Стани після перенесеної негоспітальної та нозокоміальної неускладнених пневмоній, після пневмоній, ускладнених інфекційним міокардитом або ексудативним плевритом  Пневмонія у стадії загострення, пневмосклероз та пневмоконіози, які супроводжуються легенево-серцевою недостатністю, вищою за ІІ ступінь; хронічна рецидивна форма тромбоемболії легеневої артерії; бронхоектази, хронічні абсцеси легень за суттєвого виснаження хворих, які супроводжуються виділенням гнійного мокротиння та кровохарканням     
10  XI  Хвороби органів травлення 
11  К91  Порушення органів травлення після медичних процедур, не класифіковані в інших рубриках  K91.1. Стани після дренуючих шлунок операцій у сполученні з різними видами ваготомії, після селективної проксимальної ваготомії з наявністю астенічного синдрому, синдрому так званого “малого шлунка, демпінг- та гіпоглікемічного синдрому легкого та середнього ступенів, операції на “вимкнення”, після резекції шлунка.
K91.5. Стани після холецистектомії і реконструктивних операцій на жовчних шляхах 
1. Післяопераційні ускладнення: незагоєна післяопераційна рана, лігатурні свищі, свищі шлунково-кишкового тракту, синдром привідної петлі, демпінг- та гіпоглікемічний синдром тяжкого ступеня, атонія культі шлунка, гострий панкреатит, гострий холецистит, холангіт, тяжка форма постваготомічної діареї.
2. Ускладнення з боку серцевої і легеневої систем, що розвинулися в ранньому післяопераційному періоді і не зникли до моменту виписки з хірургічного стаціонару.
3. Захворювання органів травлення: ентероколіти з виразним порушенням харчування (виснаженням); хронічна дизентерія, неспецифічний виразковий коліт, хронічний коліт з поширеним виразковим або ерозійним процесом у прямій або сигмовидній кишці, а також геморой, що кровоточить, поліп або поліпоз кишківника; залишкові явища вірусного гепатиту (наявність больового, диспептичного, астенічного синдромів) зі значними відхиленнями функціональних проб печінки; хронічний (прогресуючий) гепатит будь-якої етіології; цироз печінки; порушення прохідності панкреатичного протоку 
   
12  XIV  Травми, отруєння та деякі інші наслідки впливу дії зовнішніх чинників 
13  Т92,
Т93 
Наслідки травм верхньої або нижньої кінцівки.
Артрит посттравматичний 
Артрит посттравматичний після тривалої іммобілізації - після зняття іммобілізуючої пов’язки  Ранній післяопераційний період   
14  XX  Зовнішні причини захворюваності і смертності 
15  Y36.0  Ушкодження унаслідок воєнних дій, спричинені вибухом військово-морської зброї  Ранній післягоспітальний період лікування вогнепальних та невогнепальних поранень.
Наявність ізольованих чи множинних патологічних установок та контрактур суглобів кінцівок 
Наявність пошкоджень головного чи спинного мозку, хребта, ран, трофічних виразок після опіків, порушень функції органів малого тазу, накладених апаратів зовнішньої фіксації, станів, що потребують хірургічної допомоги (хірургічної обробки та перев’язувань).
Наявність парезів та паралічів окремих м’язів і груп м’язів кінцівок та тулуба із значним неврологічним дефіцитом, що унеможливлює самостійне пересування та самообслуговування  
16  Y36.1  Ушкодження унаслідок воєнних дій, спричинені руйнуванням літака 
17  Y36.2  Військові операції, що викликали ушкодження іншими видами вибухів чи уламками 
18  Y36.3  Ушкодження внаслідок воєнних дій, спричинені вогнем, пожежею і гарячими речовинами 
19  Y36.4  Ушкодження внаслідок воєнних дій, спричинені вогнепальною зброєю та іншими видами звичайного озброєння 
20  Y36.8  Ушкодження, отримані внаслідок бойових операцій після припинення воєнних дій 
21  Y36.9  Ушкодження, спричинені неуточненими воєнними діями 

Директор Військово-медичного департаменту
Міністерства оборони України генерал-майор
медичної служби А.В. Верба

^ Наверх
наверх