документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2015-12-162017-08-092017-12-18  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 16 грудня 2015 р. N 1122
Київ

Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь
ризику від провадження господарської діяльності у сфері
виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового
призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї,
пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і
швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду,
торгівлі вогнепальною зброєю невійськового
призначення та боєприпасами до неї, холодною
зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5
міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів
на секунду; виробництва спеціальних засобів,
заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної
дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх
продажу, що підлягає ліцензуванню, і визначається
періодичність проведення планових заходів
державного нагляду (контролю) Міністерством
внутрішніх справ

(Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 582 від 09.08.2017)

(Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 582 від 09.08.20
17
N 1103 від 18.12.20
17)

Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу, що підлягає ліцензуванню, і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством внутрішніх справ, згідно з додатком.

(Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 582 від 09.08.2017)

2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України А.ЯЦЕНЮК

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 16 грудня 2015 р. N 1122

(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 9 серпня 2017 р. N 582)

Критерії,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження
господарської діяльності у сфері виробництва та ремонту
вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів
до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5
міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на
секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового
призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю,
пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і
швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду;
виробництва спеціальних засобів, заряджених
речовинами сльозоточивої та дратівної дії,
індивідуального захисту, активної оборони та їх
продажу, що підлягає ліцензуванню, і визначається
періодичність проведення планових
заходів державного нагляду (контролю)
Міністерством внутрішніх справ

1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу, що підлягає ліцензуванню, є:

роботи, які провадяться відповідно до виду господарської діяльності;

строк провадження ліцензіатом виду господарської діяльності;

дотримання ліцензіатом вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 р. N 1000 (Офіційний вісник України, 2015 р., N 98, ст. 3357).

2. Відповідно до встановлених критеріїв ліцензіати незалежно від форми власності належать до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього або незначного.

3. До ліцензіатів з високим ступенем ризику належать ліцензіати:

які провадять діяльність з виробництва вогнепальної зброї невійськового призначення;

у яких під час здійснення планового або позапланового заходу державного нагляду (контролю) виявлено факти порушення вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу.

4. До ліцензіатів із середнім ступенем ризику належать ліцензіати:

які провадять діяльність з виробництва спеціальних засобів активної оборони, боєприпасів до вогнепальної зброї невійськового призначення;

строк провадження діяльності яких з торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною та пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; продажу спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони становить до одного року.

5. До ліцензіатів із незначним ступенем ризику належать ліцензіати:

які провадять діяльність з виробництва холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту;

які провадять діяльність з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду;

строк провадження діяльності яких з торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною та пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; продажу спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони становить від одного року.

6. Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю ліцензіатів здійснюються з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;

із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п’ять років.

7. У разі коли за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) (за наявності) протягом останніх шести років для суб’єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх десяти років для суб’єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, у суб’єкта господарювання не виявлено порушень вимог законодавства у сфері виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Якщо з дня прийняття такого рішення за результатами позапланових перевірок виявлено порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства у відповідній сфері, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання проводиться у наступному плановому періоді.

(Пункт 7 в редакції Постанови КМ N 1103 від 18.12.2017)

8. У разі коли ліцензіат може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, такий ліцензіат належить до більш високого ступеня ризику.

(Додаток в редакції Постанови КМ N 582 від 09.08.2017)

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 грудня 2015 р. N 1122

Перелік
постанов Кабінету Міністрів України,
що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. N 290 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері виробництва, ремонту, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною та пневматичною зброєю і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)" (Офіційний вісник України, 2011 р., N 22, ст. 909).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. N 292 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу, і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)" (Офіційний вісник України, 2011 р., N 22, ст. 911).

^ Наверх
наверх