документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2015-09-012015-11-03  

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА
від 1 вересня 2015 року N 213

Про Роз'яснення щодо порядку виготовлення, передачі, зберігання та використання
штампа "ВИБУВ" під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної
Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських,
селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ

(Із змінами, внесеними згідно з Постановою
Центральної виборчої комісії
N 523 від 03.11.20
15)

З метою забезпечення однакового застосування на всій території України законодавства про місцеві вибори в частині виготовлення, передачі, зберігання та використання штампа "ВИБУВ" під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, відповідно до частини четвертої статті 19, пунктів 1, 2, 4 частини першої статті 24, частини тринадцятої статті 75 Закону України "Про місцеві вибори", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 5 статті 17, пунктом 2 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Роз’яснення щодо порядку виготовлення, передачі, зберігання та використання штампа "ВИБУВ" під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ (додаток 1).

2. Встановити форми:

акта про передачу місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування штампа "ВИБУВ" територіальній виборчій комісії (додаток 2);

відомості про передачу штампа "ВИБУВ" територіальною виборчою комісією дільничним виборчим комісіям з місцевих виборів звичайних та спеціальних виборчих дільниць (додаток 3);

акта про передачу штампа "ВИБУВ" дільничною виборчою комісією з місцевих виборів звичайної та спеціальної виборчої дільниці територіальній виборчій комісії (додаток 4);

акта про передачу штампа "ВИБУВ" територіальною виборчою комісією місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування на зберігання (додаток 5).

Додатки 1-5 для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Центральної виборчої комісії:

від 12 жовтня 2010 року N 403 "Про Роз’яснення щодо порядку виготовлення та використання штампа з написом "ВИБУВ" під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів";

від 14 жовтня 2010 року N 412 "Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2010 року N 403 "Про Роз’яснення щодо порядку виготовлення та використання штампа з написом "ВИБУВ" під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

4. Цю постанову надіслати обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома територіальних виборчих комісій після сформування їх нового складу, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

Голова Центральної виборчої комісії М.ОХЕНДОВСЬКИЙ

Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 1 вересня 2015 року N 213

Роз’яснення
щодо порядку виготовлення, передачі, зберігання та використання штампа "ВИБУВ"
під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим,
обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних
рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ

Це Роз’яснення розроблено з метою забезпечення однакового застосування окремих положень Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) щодо порядку виготовлення, передачі, зберігання та використання штампа "ВИБУВ" під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ.

1. Штамп "ВИБУВ" використовується дільничною виборчою комісією для внесення змін до виборчого бюлетеня.

2. Зміни до виборчого бюлетеня із використанням штампа "ВИБУВ" вносяться у разі скасування рішення про реєстрацію всіх кандидатів у депутати, включених до виборчого списку місцевої організації політичної партії у багатомандатному виборчому окрузі, кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища або в разі прийняття рішення про вибуття кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища з балотування (у зв’язку зі смертю) після виготовлення виборчих бюлетенів з відповідних місцевих виборів у порядку та строки, встановлені Законом.

(Пункт 2 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії N 523 від 03.11.2015)

3. У випадку прийняття рішень, зазначених в пункті 2 цього Роз’яснення, відповідна територіальна виборча комісія приймає рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня та забезпечує передачу копій цього рішення разом із штампом "ВИБУВ" усім дільничним виборчим комісіям, які організовують підготовку та проведення відповідних місцевих виборів, не пізніше наступного дня після дня його прийняття, а в разі прийняття такого рішення у день, що передує дню голосування, - невідкладно, але не пізніш як за годину до початку голосування.

Копія рішення територіальної виборчої комісії про внесення змін до виборчого бюлетеня невідкладно передається нею до Центральної виборчої комісії.

(Пункт 3 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії N 523 від 03.11.2015)

4. Використання дільничною виборчою комісією штампа "ВИБУВ" без отримання рішення територіальної виборчої комісії про внесення змін до виборчого бюлетеня забороняється.

5. Для внесення змін до виборчого бюлетеня використовуються штампи "ВИБУВ", що виготовлялися під час проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року, окремих позачергових, повторних, проміжних або перших місцевих виборів, що проводилися після вказаної дати, виборів Президента України, народних депутатів України, та знаходяться на зберіганні в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.

6. Заходи щодо забезпечення кожної дільничної виборчої комісії з місцевих виборів звичайної та спеціальної виборчої дільниці (далі - дільнична виборча комісія) необхідною кількістю штампів "ВИБУВ" із розрахунку не менше одного такого штампа на одну виборчу дільницю вживає районна, міська (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районна у місті виборча комісія.

Районна, міська (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районна у місті виборча комісія отримує необхідну кількість штампів "ВИБУВ" від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, в яких такі штампи знаходяться на зберіганні, про що складається акт (додаток 2), та передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям (у разі прийняття нею рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня або надходження копій рішень про внесення змін до виборчого бюлетеня від виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласної, міської (міста з районним поділом) виборчої комісії) за відомістю (додаток 3).

У разі недостатньої кількості штампів "ВИБУВ" у зв’язку з їх пошкодженням, втратою тощо районна, міська (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районна у місті виборча комісія забезпечує їх виготовлення (у необхідній кількості) за зразком, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2015 року N 168 (додаток 11), у межах кошторисів видатків відповідних територіальних виборчих комісій на підготовку та проведення відповідних місцевих виборів, у порядку, передбаченому Законом та цим Роз’ясненням.

Штампи "ВИБУВ", непридатні для використання, знищуються з додержанням вимог, установлених Інструкцією про складання типових форм обліку та списання запасів бюджетних установ, затвердженою наказом Державного казначейства України від 18 грудня 2000 року N 130.

7. У разі прийняття виборчою комісією Автономної Республіки Крим, обласною, міською (міста з районним поділом) виборчою комісією рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня відповідна виборча комісія виготовляє необхідну кількість засвідчених головою (заступником голови) та секретарем комісії, а також печаткою цієї комісії копій такого рішення (для усіх виборчих дільниць, на яких організовується голосування з відповідних виборів) та невідкладно з урахуванням строку, передбаченого пунктом 3 цього Роз’яснення, передає їх відповідним районним, міським (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районним у місті виборчим комісіям, які одночасно із штампом "ВИБУВ" передають їх відповідним дільничним виборчим комісіям.

8. Районна, міська (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районна у місті виборча комісія у разі прийняття нею рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня виготовляє необхідну кількість засвідчених головою (заступником голови) та секретарем комісії, а також печаткою цієї комісії копій такого рішення (для усіх виборчих дільниць, на яких організовується голосування з відповідних виборів) та у строк, передбачений пунктом 3 цього Роз’яснення, одночасно із штампом "ВИБУВ" передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям.

9. Міська (міста районного значення), селищна, сільська виборча комісія у разі прийняття нею рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня виготовляє необхідну кількість засвідчених головою (заступником голови) та секретарем комісії, а також печаткою цієї комісії копій такого рішення (для усіх виборчих дільниць, на яких організовується голосування з відповідних виборів), отримує у районній виборчій комісії штамп "ВИБУВ" за відомістю (додаток 3) та одночасно з копією відповідного рішення у строк, передбачений пунктом 3 цього Роз’яснення, передає його відповідним дільничним виборчим комісіям за відомістю (додаток 3).

10. Міська, селищна, сільська (міст, селищ, сіл, що входять до складу іншого міста) виборча комісія у разі прийняття нею рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня виготовляє необхідну кількість засвідчених головою (заступником голови) та секретарем комісії, а також печаткою цієї комісії копій такого рішення (для усіх виборчих дільниць, на яких організовується голосування з відповідних виборів), отримує у міській (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районній у місті виборчій комісії штамп "ВИБУВ" за відомістю (додаток 3) та одночасно з копією відповідного рішення у строк, передбачений пунктом 3 цього Роз’яснення, передає його відповідним дільничним виборчим комісіям за відомістю (додаток 3).

11. У разі якщо в дільничній виборчій комісії є в наявності штамп "ВИБУВ", переданий їй у порядку та строки, передбачені цим Роз’ясненням, відповідній дільничній виборчій комісії передається лише копія рішення відповідної територіальної виборчої комісії про внесення змін до виборчого бюлетеня.

12. Дільнична виборча комісія невідкладно після отримання рішення територіальної виборчої комісії про внесення змін до виборчого бюлетеня та штампа "ВИБУВ" на своєму засіданні вносить зміни до виборчого бюлетеня.

Зміни до виборчого бюлетеня вносяться одним із членів дільничної виборчої комісії, визначеним її рішенням, на засіданні цієї комісії невідкладно після отримання відповідного рішення територіальної виборчої комісії та штампа "ВИБУВ", але не пізніше часу початку голосування.

13. Зміни до виборчого бюлетеня для голосування у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад вносяться шляхом проставлення штампа "ВИБУВ" на відомостях (частині відомостей) про місцеву організацію політичної партії, першого кандидата в депутати та кандидата в депутати, закріпленого нею за цим територіальним виборчим округом (у разі закріплення).

Штамп "ВИБУВ" проставляється горизонтально таким чином, щоб його відтиск охоплював порожній квадрат та назву (частину назви) місцевої організації політичної партії та відомості (частину відомостей) щодо прізвища, імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності) першого кандидата в депутати та кандидата в депутати, закріпленого нею за цим територіальним виборчим округом (у разі закріплення).

При цьому відтиск штампа не повинен охоплювати відомості (частину відомостей) про іншу місцеву організацію політичної партії, першого кандидата в депутати та кандидата в депутати, закріпленого нею за цим територіальним виборчим округом.

14. Зміни до виборчого бюлетеня для голосування в одномандатному виборчому окрузі з виборів депутатів сільських, селищних рад та в єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів сільського, селищного, міського голови та старост сіл, селищ вносяться шляхом проставлення штампа "ВИБУВ" на відомостях щодо відповідного кандидата.

Штамп "ВИБУВ" проставляється горизонтально таким чином, щоб його відтиск охоплював порожній квадрат та відомості (частину відомостей) про кандидата.

При цьому відтиск штампа не повинен охоплювати відомостей щодо іншого кандидата.

15. Про проставлення на виборчому бюлетені штампа "ВИБУВ", що засвідчує внесення змін до виборчого бюлетеня, дільнична виборча комісія невідкладно у той самий день письмово повідомляє територіальну виборчу комісію, що прийняла рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня, а відповідна територіальна виборча комісія невідкладно повідомляє про це Центральну виборчу комісію.

16. У разі якщо до виборчих бюлетенів внесено зміни без рішення територіальної виборчої комісії чи внесено зміни, що не відповідають рішенню територіальної виборчої комісії, дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає про це акт у двох примірниках. Один примірник цього акта передається до територіальної виборчої комісії, другий примірник зберігається у комісії.

В акті повинно бути зазначено кількість отриманих виборчих бюлетенів, кількість зіпсованих виборчих бюлетенів для голосування у відповідному окрузі та прізвища осіб, з вини яких це сталося.

Зіпсовані виборчі бюлетені для голосування на різних місцевих виборах погашаються та упаковуються окремо в різні пакети в порядку, передбаченому Законом. На пакетах зазначається вид зіпсованих виборчих бюлетенів для голосування.

Запаковані зіпсовані виборчі бюлетені зберігаються у дільничній виборчій комісії до дня голосування і передаються до територіальної виборчої комісії разом з іншою виборчою документацією в порядку, передбаченому Законом та актами Центральної виборчої комісії.

Відомості зазначеного акта враховуються дільничною виборчою комісією при складанні протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.

При підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці зіпсовані бюлетені враховуються як невикористані.

17. При проведенні голосування член дільничної виборчої комісії під час видачі виборчого бюлетеня повідомляє кожного виборця про зміни, внесені до виборчого бюлетеня.

18. У разі проведення повторного голосування штамп "ВИБУВ" залишається в дільничній виборчій комісії та використовується нею в порядку, передбаченому Законом та цим Роз’ясненням.

19. Дільнична виборча комісія не пізніш як на п’ятий день після офіційного оприлюднення результатів відповідних місцевих виборів передає отриманий нею штамп "ВИБУВ" до відповідної районної, міської (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районної у місті виборчої комісії, що її утворила, про що складає відповідний акт (додаток 4).

20. Не пізніш як на десятий день після офіційного оприлюднення результатів відповідних місцевих виборів районна, міська (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районна у місті виборча комісія передає штамп "ВИБУВ" на зберігання до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, про що складає акт у двох примірниках (додаток 5), один з яких залишається у місцевому органі виконавчої влади, органі місцевого самоврядування, інший - в територіальній виборчій комісії.

Особи, винні у протиправному псуванні виборчих бюлетенів, відшкодовують завдану шкоду в порядку, встановленому законом.

Секретар Центральної виборчої комісії Т.ЛУКАШ

(Додатки 2-5)

Додатки 2-5 для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

^ Наверх
наверх