документiв в базi
550558
Подiлитися 

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
X сесія VI скликання

РІШЕННЯ
25.12.2012 N 684/8968

Про розгляд протесту заступника прокурора міста Києва
від 31 жовтня 2012 року N 07/1/1-283-вих-12 на рішення
Київської міської ради від 14 липня 2011 року N 378/5765
"Про питання впорядкування діяльності суб'єктів
господарювання в галузі зв'язку та інформаційних
технологій"

Київська міська рада, розглянувши протест заступника прокурора міста Києва від 31 жовтня 2012 року N 07/1/1-283-вих-12 на рішення Київської міської ради від 14 липня 2011 року N 378/5765 "Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій", вважає неможливим його задоволення у зв'язку із нижченаведеним.

Відповідно до преамбули рішення Київської міської ради N 378/5765 від 14 липня 2011 року "Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій" (далі - Рішення) Рішення прийнято з метою підвищення ефективності використання об'єктів комунальної власності та створення сприятливих умов для ефективного надання послуг населенню в галузі зв'язку та інформаційних технологій.

Це Рішення було прийнято в зв'язку з неефективним забезпеченням контролю за розміщенням телекомунікацій у будинках комунальної власності з боку районних в місті Києві державних адміністрацій, які здійснювали ці повноваження на підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 31 січня 2011 року N 121 "Про реалізацію районними в місті Києві державними адміністраціями окремих повноважень".

Безконтрольне розміщення телекомунікаційних мереж на підставі договорів, що укладались за погодженням районних в місті Києві державних адміністрацій, призвело до значного погіршення технічного стану будинків комунальної власності міста Києва, чисельних фактів безоплатного використання майна територіальної громади міста Києва та чисельних скарг мешканців стосовно значного погіршення технічного стану будинків, що і стало підставою для прийняття Рішення та скасування повноважень районних в місті Києві державних адміністрацій щодо контролю розміщення телекомунікаційних мереж у будинках комунальної власності.

Статтею 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" визначається необхідність оприлюднення проектів регуляторних актів з метою одержання зауважень і пропозицій.

Так, для одержання зауважень і пропозицій у відповідності до вимог статті 13 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" та Регламенту Київської міської ради проект рішення Київської міської ради "Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій" 10 січня 2011 року оприлюднено на офіційному сайті Київської міської ради (www.kmr.gov.ua), а також 20 січня 2011 року в муніципальній газеті "Хрещатик".

За результатами опрацювань отриманих зауважень і пропозицій до проекту Рішення були внесенні відповідні зміни до проекту Рішення.

Змінена редакція Рішення була винесена на обговорення засідання постійної комісії Київради з питань транспорту та зв'язку за участю представників суб'єктів господарювання, які працюють на ринку телекомунікацій та, в тому числі, осіб, які надавали пропозиції та зауваження. Було погоджено остаточну редакцію Рішення та в зв'язку з тим що до проекту Рішення не вносились зміни, які впливали на суть самого Рішення, вирішено передати проект Рішення до розгляду на сесію Київської міської ради.

В зв'язку з тим, що чинним законодавством не передбачено необхідності повторного оприлюднення регуляторного акта, який вже пройшов процедуру оприлюднення в зв'язку з внесенням змін в процесі обговорення, враховуючи, що регуляторний акт не змінив своєї суті та порядку впливу на інших суб'єктів господарювання. Проект рішення Київради "Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій" у відповідності до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" пройшов процедуру як регуляторний акт, що підтверджено експертним висновком постійної комісії Київради з питань промисловості, інноваційної та регуляторної політики від 06 квітня 2011 року N 29/285-24.

Право комунальної власності на нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти тощо належить територіальній громаді міста (пункт 1 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"), яка згідно зі статтею 143 Конституції України безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування управляє майном, що є у комунальній власності. Як передбачено пунктом 5 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", зазначені органи від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.

До повноважень представницького органу місцевого самоврядування - міської ради відноситься право створювати, ліквідувати, реорганізовувати та перепрофільовувати підприємства, установи та організації комунальної власності відповідної територіальної громади (пункт 30 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні") та відповідно приймати рішення про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення (пункт 31 статті 26 цього ж Закону). При цьому відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування (стаття 17 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Крім того, відповідно до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", який визначає спеціальний статус міста Києва як столиці України, особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у місті відповідно до Конституції України та законів України, Київська міська рада має право встановлювати порядок утримання та експлуатації об'єктів, розташованих у місті, та прилеглої до них території, правила благоустрою, торговельного, побутового, транспортного, житлово-комунального та іншого соціально-культурного обслуговування, визначати особливості землекористування та використання інших природних ресурсів (пункт 2 статті 22 Закону).

Відповідно до пункту 1 статті 401 Цивільного кодексу України право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом.

У частині першій статті 4 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що об'єктами оренди може бути нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно підприємств.

Питання передачі в оренду майна територіальної громади міста Києва визначено Положенням про оренду майна територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 22 вересня 2011 року N 34/6250. Так, відповідно до цього Положення об'єктами оренди може бути нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно (інвентарний об'єкт або група інвентарних об'єктів), для передачі в оренду якого необхідно провести його оцінку та застрахувати на термін оренди.

Враховуючи той факт, що для розміщення телекомунікаційних мереж використовуються місця в будинках, що не мають індивідуально визначену ознаку, не є інвентарним об'єктом та які мають статус майна загального (спільного) користування (пункт 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"), такі місця не можуть передаватися в оренду.

Передача місць в будинках комунальної власності для розміщення телекомунікаційних мереж за договорами сервітутів є єдиним можливим правовим механізмом у цих взаємовідносинах. Сервітут - це обмежене користування чужим майном в одному чи кількох чітко визначених аспектах. При встановленні сервітуту чітко визначається обсяг, спосіб та час користування.

Підпунктом 2 пункту "а" статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Відповідно до Положення про Головне управління цінової політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 18 серпня 2010 року N 625, яке діяло на момент прийняття Рішення, Головне управління цінової політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підзвітне та підконтрольне Київській міській раді та підпорядковане Київському міському голові (пункт 1 Положення) та відповідно до покладених завдань погоджує ціни та тарифи на товари і послуги, що виробляються та надаються підприємствами, установами та організаціями, створеними Київською міською радою, та які отримують кошти з бюджету міста Києва.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтею 21 Закону України "Про прокуратуру", Київська міська рада вирішила:

1. Відхилити протест заступника прокурора міста Києва від 31 жовтня 2012 року N 07/1/1-283-вих-12 на рішення Київської міської ради від 14 липня 2011 року N 378/5765 "Про питання впорядкування діяльності суб'єктів господарювання в галузі зв'язку та інформаційних технологій".

2. Доручити заступнику міського голови - секретарю Київради про результати розгляду протесту повідомити заступнику прокурора міста Києва в установленому порядку.

Заступник міського голови - секретар Київради Г. Герега

^ Наверх
наверх