2015-07-02 | 2016-07-28 |
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія VII скликання
РІШЕННЯ
02.07.2015 N 654/1518
Про затвердження Комплексної міської цільової
програми "Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки
Відповідно до пункту 22 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007 - 2015 роки", Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", указу Президента України від 27 вересня 1999 року N 1229/99 "Про Положення про технічний захист інформації в Україні", враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2010 року N 2250-р "Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні" та від 15 травня 2013 року N 386-р "Про схвалення Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні", рішення Київської міської ради від 29 жовтня 2009 року N 520/2589 "Про порядок розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм у місті Києві", з метою надання широкого спектра послуг передачі даних, забезпечення цілісності інформаційних ресурсів територіальної громади м. Києва, впровадження новітніх технологій у сфері телекомунікації Київська міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Комплексну міську цільову програму "Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки, що додається.
2. Доручити виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) при формуванні проектів бюджетів на 2015 - 2018 роки враховувати потребу у фінансуванні Комплексної міської цільової програми "Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки відповідно до вимог пункту 2 статті 85 Бюджетного кодексу України.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань транспорту та зв'язку та постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.
Київський міський голова В.Кличко
Додаток
до рішення Київської міської ради
02.07.2015 N 654/1518
Комплексна міська цільова програма
"Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки
Паспорт
(загальна характеристика програми)
Комплексна міська цільова програма
"Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки
1. | Ініціатор розроблення програми | Апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) | ||||
2. | Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми | Рішення Київської міської ради від 15 грудня 2011 року N 824/7060 "Про затвердження Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року" ("Великі ставки" - Головні стратегічні ініціативи. Ініціатива 4: Впровадження сучасних технологій міського управління "Електронний уряд") | ||||
3. | Розробник програми | Апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) | ||||
4. | Співрозробники програми | Структурні підрозділи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районні в місті Києві державні адміністрації | ||||
5. | Замовник (відповідальний виконавець) програми | Апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) | ||||
6. | Учасники (співвиконавці) програми | СКП "Київтелесервіс", КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | ||||
7. | Строк виконання програми | 2015 - 2018 роки | ||||
8. | Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм) | Бюджет м. Києва | ||||
9. | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми | Всього | у тому числі, за роками | |||
2015 | 2016 | 2017 | 2018 | |||
всього, у тому числі: | ||||||
9.1. | коштів державного бюджету, | - | - | - | - | - |
9.2. | коштів бюджету м. Києва | 84901,5 | 18150,0 | 33164,5 | 22543,5 | 11043,5 |
9.3. | коштів інших джерел | - | - | - | - | - |
1. Загальні положення
Комплексна міська цільова програма "Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки (далі - Програма) розроблена з врахуванням вимоги законів України "Про Національну програму інформатизації" та "Про Концепцію Національної програми інформатизації", Порядку формування та виконання регіональної програми і проекту інформатизації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року N 644, постанов Кабінету міністрів України від 04 лютого 1998 року N 121 "Про затвердження переліку обов'язкових етапів робіт під час проектування, впровадження та експлуатації засобів інформатизації", від 16 лютого 1998 року N 160 "Про заходи щодо посилення контролю за обґрунтованістю проектів інформатизації діяльності центральних органів виконавчої влади", розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2010 року N 2250-р "Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні", рішення Київської міської ради від 29.10.2009 N 520/2589 "Про Порядок розроблення, затвердження та виконання міських цільових програм у місті Києві".
Програму розроблено в зв'язку із закінченням терміну дії Міської цільової програми розвитку електронного урядування в місті Києві на 2012 - 2014 роки та Міської цільової програми з технічного захисту інформації в місті Києві на 2012 - 2014 роки, затверджених рішеннями Київської міської ради від 10 листопада 2011 року N 602/6838 та N 601/6837 відповідно, та з урахуванням результатів проектів, які виконувалися протягом 2012 - 2014 років у межах реалізації зазначених міських цільових програм.
Програма розробляється апаратом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), погоджується Генеральним державним замовником Національної програми інформатизації та подається на затвердження Київській міській раді.
Програма відповідає пріоритетним напрямам розвитку м. Києва. Розробка Програми проводилась з урахуванням Стратегії розвитку Києва до 2025 року, затвердженої рішенням Київської міської ради від 15 грудня 2011 року N 824/7060.
2. Аналіз поточної ситуації
В умовах глобалізації та розбудови інформаційного суспільства традиційні засоби взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з громадянами стають недостатньо ефективними та потребують реформування. Для створення нових, більш зручних методів доступу до інформації та надання адміністративних послуг, все частіше застосовуються сучасні інформаційно-комунікаційні технології. Громадяни часто стикаються із складністю та непрозорістю процедур отримання адміністративних послуг, з низьким рівнем якості їх надання, бюрократичними зволіканнями, затягуванням термінів розгляду питань з боку чиновників. Практика надання адміністративних послуг в Україні виявляє чимало проблем на шляху отримання таких послуг споживачами.
За результатами дослідження Національного центру електронного урядування України в Україні майже половина (46 %) центральних органів виконавчої влади та чверть (25 %) обласних державних адміністрацій мають веб-сторінки для надання он-лайн послуг. З установ, які мають такі сторінки, лише 19 % центральних органів виконавчої влади та 30 % обласних державних адміністрацій надають послуги в електронній формі. При цьому якість таких послуг залишається низькою. За результатами дослідження розвитку електронного урядування ООН, індекс он-лайн послуг в Україні у 2014 р. становить 0,2677, що є нижчим за середньосвітовий показник (0,3919). При цьому за два останні роки цей показник знизився майже вдвічі.
Отже, вкрай актуальним є питання створення соціальної сервіс-орієнтованої єдиної системи надання послуг для населення в електронному вигляді та створення і розвиток Smart-сервісів для громадян, що дасть можливість підвищити якість та забезпечити відкритість і прозорість надання послуг для населення, знизити можливість для проявів корупції та підвищити взаєморозуміння влади із громадськістю.
На сьогоднішній день не завершено процес інтеграції інформаційних систем органів виконавчої влади, не створено систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, а також систему електронної взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, що суттєво уповільнює розвиток електронних адміністративних послуг.
Електронний уряд - це використання інформаційних технологій з метою підвищення якості послуг, які надає влада (державна, муніципальна) для всіх категорій громадян та суб'єктів господарювання, забезпечення прозорості та ефективності внутрішніх комунікацій в органах влади міста.
Впровадження електронного урядування є складним процесом, що вимагає значних фінансових витрат і вирішення цілого комплексу взаємозалежних політичних, правових, адміністративних і технологічних проблем.
3. Визначення проблем, на
розв'язання яких спрямована Програма
Програма спрямована на розв'язання таких проблем:
1. Масштабні роботи з інформатизації, що проводяться в місті Києві, недостатньо скоординовані.
Щорічно приймаються програми, плани і проекти інформатизації. В різних міських цільових програмах є розділи, пов'язані з інформатизацією. Неузгодженість і нескоординованість цих робіт призводить до того, що залишається низьким рівень інтеграції існуючих систем міського управління та місцевого самоврядування; відбувається невиправдане дублювання функцій у різних підсистемах; немає загальноміського комплексу стандартів, класифікаторів, наборів метаданих та іншого, що дозволяє уніфікувати подання даних і забезпечити узгоджене функціонування цих підсистем у рамках загальноміської інформаційної системи. Київ потребує розробки єдиної стратегії інформатизації міста, нових дієвих механізмів координації цієї діяльності, реалізації заходів із забезпечення міської інформаційно-комунікаційної інфраструктури.
2. Інтенсивний розвиток інформаційно-комунікаційних технологій, їх впровадження в усі сфери життєдіяльності міста спричинили нові проблеми - проблеми забезпечення інформаційної безпеки міста. Кібертероризм і кіберзлочинність - нові явища, що вимагають координації та об'єднання зусиль усіх зацікавлених у протидії їм осіб. Забезпечення інформаційної безпеки як вид діяльності характеризується комплексністю технічних і організаційно-адміністративних заходів. Київ потребує розробки сучасної системи інформаційної безпеки міста, що враховує світовий досвід.
3. Незважаючи на помітний прогрес у галузі законодавчого регулювання процесів інформатизації, українське законодавство відстає від світових процесів розвитку інформаційного суспільства. В рамках програми "Електронна столиця" має бути розроблений і реалізований план заходів щодо створення повноцінної нормативно-правової бази розвитку інформаційного суспільства світового рівня.
4. Інформаційно-комунікаційні технології (далі - ІКТ) сьогодні є потужним інструментом оновлення та підвищення ефективності всіх сфер діяльності. Рівень інформатизації шкіл, музеїв, бібліотек та інших закладів культури, освіти і науки, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, залишається низьким. На новому етапі як стратегічні напрями руху міста до інформаційного суспільства повинні бути розроблені і реалізовані заходи з інформатизації всіх сфер міського життя.
5. Соціальна диференціація по доступу до можливостей ІКТ є спільною проблемою для всіх міст і країн, що вступили на шлях до інформаційного суспільства. Ця проблема, актуальна і для України, отримала назву проблеми інформаційної нерівності. Важливість її визнається всіма державами та міжнародними організаціями. Доступ до базових інформаційно-комунікаційних послуг та соціально значущої інформації має бути забезпечений всім громадянам незалежно від місця їх проживання та соціально-економічного становища. Без вирішення цієї складної проблеми, пов'язаної з технічними, економічними, культурними та соціально-психологічними бар'єрами на шляху масового використання ІКТ, успішне просування до інформаційного суспільства неможливе.
4. Мета Програми
Метою Програми є:
- підвищення рівня і якості життя громадян міста Києва;
- розвиток демократичних інститутів;
- створення сприятливих умов для підприємницької діяльності та підвищення конкурентоспроможності підприємств міста;
- підвищення ефективності та відкритості міського управління;
- поліпшення роботи міського господарства та екології міста.
"Електронізація" міста Києва має стати підмогою у проведенні адміністративної реформи, базисом постійного вдосконалення державного і муніципального управління.
Разом з цим на сьогодні у місті склалася суперечлива ситуація: з одного боку виникли нові важливі завдання інформатизації, а з іншого - їх вирішення було неможливо організувати в рамках традиційного формату управління інформатизацією, орієнтованого на створення розрізнених галузевих інформаційних систем.
У зв'язку з цим виникла необхідність створення програми інформатизації нового типу, орієнтованої на реалізацію важливих пріоритетів сучасного етапу руху до інформаційного суспільства.
Одним з важливих принципів формування такої Програми є концентрація ресурсів у найважливіших напрямах інформатизації. У зв'язку з цим можна визначити такі пріоритетні проекти Програми, до яких відносяться:
1. Інтеграційні проекти, покликані підвищити ефективність створення нових та інтеграцію існуючих інформаційних систем:
- модернізація та функціональне розширення інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний веб-портал територіальної громади міста Києва";
- модернізація інформаційно-телекомунікаційних систем єдиного інформаційного простору територіальної громади міста Києва;
- створення мережевої інфраструктури Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста;
- модернізація та функціональне розширення програмно-технічного комплексу інформаційно-довідкової служби Call-центр, супроводження програмно-апаратного комплексу інформаційно-довідкової служби Call-центр, забезпечення безперервного доступу структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій та комунальних підприємств до інформаційно-довідкової служби Call-центр;
- модернізація та функціональне розширення апаратних комплексів для поточних та перспективних завдань.
2. Проекти, спрямовані на забезпечення інформаційної безпеки міста:
- формування єдиної політики безпеки в інформаційно-телекомунікаційному середовищі міста шляхом впровадження таких механізмів управління технічним захистом інформації: правового, організаційного, організаційно-правового, ресурсного, інформаційно-аналітичного та інших;
- закриття можливих каналів витоку інформації на об'єктах інформаційної діяльності підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва;
- створення комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю в інформаційно-телекомунікаційних системах, в яких здійснюється (передбачається) обробка державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом (зокрема службової інформації структурних підрозділів Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій, конфіденційної інформації про особу (персональні дані) тощо);
- створення комплексів технічного захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності, в яких циркулює (передбачається циркуляція) мовна інформація з обмеженим доступом;
- забезпечення належного стану впроваджених систем захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності та в інформаційно-телекомунікаційних системах, що експлуатуються в структурних підрозділах Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністраціях, підприємствах, установах та організаціях, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва;
- впровадження заходів щодо технічного захисту від модифікації, блокування та спотворення відкритої інформації, яка належить до державних інформаційних ресурсів, а також відкритої інформації про діяльність суб'єктів владних повноважень, яка оприлюднюється в Інтернеті, інших глобальних інформаційних мережах і системах або передається телекомунікаційними мережами (далі - відкрита інформація), зокрема інформації про діяльність підрозділів, яка розміщується на офіційному веб-сайті Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
- забезпечення функціонування впровадженої системи підготовки осіб, які безпосередньо відповідають за захист інформації на об'єктах інформаційної діяльності, та підвищення їхньої кваліфікації.
3. Масштабні галузеві проекти:
- створення та впровадження комплексної інформаційно-аналітичної системи управління фінансово-господарською діяльністю в м. Києві;
- створення веб-порталу "Єдиний освітній простір міста Києва";
- створення інформаційно-аналітичної системи "Електронна медицина";
- створення веб-порталу надання адміністративних послуг;
- створення єдиної інформаційно-аналітичної системи фінансового планування м. Києва.
5. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання
проблеми, обсягів та джерел фінансування
Останні роки характеризуються підвищеною увагою, яку уряди різних країн і регіонів приділяють більш оперативній і ефективній взаємодії з громадянами та організаціями на основі широкомасштабного застосування ІКТ, триває процес створення так званих "електронних урядів". Проведені в місті Києві роботи з інформатизації були в основному спрямовані на інформаційне забезпечення управлінських завдань і діловодство. Взаємодії органів влади з громадянами та господарюючими суб'єктами на основі нових інформаційно-комунікаційних технологій не приділялося належної уваги. Програма інформатизації міського управління повинна будуватися відповідно до загальної концепції "електронного уряду", містити систему організаційних, нормативно-методичних і технічних заходів, що забезпечують перехід на електронну форму взаємодії органів влади з населенням та організаціями. Реалізація концепції "електронного уряду" спрямована на підвищення якості надання адміністративних послуг, постійне зростання ефективності діяльності органів влади, зокрема за рахунок вбудовування успішних корпоративних методів управління. Реалізація концепції "електронного уряду" забезпечить більшу інформаційну відкритість влади, дотримання законодавства у сфері електронного цифрового підпису і підвищення довіри громадян до електронних документів, стимулюватиме широкомасштабне використання ІКТ у всіх сферах діяльності, забезпечить важливий канал зворотного зв'язку для органів влади та організацій міста і повинна стати одним з першочергових напрямів програми "Електронна столиця".
Термін виконання Програми на 2015 - 2018 роки
Ресурсне забезпечення Програми:
тис. грн
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми | Термін реалізації Програми, роки | Усього витрат на виконання Програми | |||
2015 рік | 2016 рік | 2017 рік | 2018 рік | ||
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі: | 18150,0 | 33164,5 | 22543,5 | 11043,5 | 84901,5 |
Бюджет м. Києва | 18150,0 | 33164,5 | 22543,5 | 11043,5 | 84901,5 |
Кошти інших джерел | - | - | - | - |
Обсяг фінансування уточнюється щороку під час підготовки проекту бюджету міста Києва на відповідний рік у межах видатків, передбачених головному розпоряднику бюджетних коштів, відповідальному за виконання завдань і заходів Програми.
6. Напрями діяльності, перелік завдань і заходів
Програми та результативні показники
Результатом успішного виконання Програми стане:
- зростання прозорості та ефективності влади;
- зростання ефективності роботи комунальних інформаційних систем;
- зростання швидкості прийняття управлінських рішень;
- розширення можливостей використання електронних документів;
- оперативне та високоякісне надання адміністративних і соціальних послуг населенню, наближення їх до вимог мешканців та європейських стандартів;
- збільшення кількості електронних сервісів та online-послуг для громадян;
- гарантування безпеки громадян;
- зменшення бюджетних витрат.
Паспорт Програми
Перелік завдань і заходів Програми наведений у додатку 1.
Результативні показники Програми наведені у додатку 2.
7. Координація та контроль за
ходом виконання Програми
Координатором Програми виступає заступник голови Київської міської адміністрації відповідно до розподілу обов'язків.
Звіт про виконання Програми здійснюється відповідальним виконавцем постійній комісії Київської міської ради з питань транспорту та зв'язку, постійній комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щоквартально до 01 числа другого місяця, що настає за звітним періодом, та Генеральному державному замовнику Національної програми інформатизації щоквартальні та щорічні зведені звіти про хід виконання завдань (робіт) Програми.
Київський міський голова В.Кличко
Додаток 1
до Комплексної міської цільової
програми "Електронна столиця"
на 2015 - 2018 роки
Напрями діяльності та заходи
Комплексної міської цільової програми
"Електронна столиця" на 2015 - 2018 роки
N з/п |
Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) | Заходи програми | Строк виконання заходу | Виконавці | Джерела фінансування | Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. гривень, у тому числі: | Очікуваний результат |
1 | Створення нових інформаційно-телекомунікаційних систем/підсистем та апаратних платформ | 1.1. Модернізація та функціональне розширення інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний веб-портал територіальної громади міста Києва" | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) | Бюджет м. Києва | 1600,0 2015 - 600,0 2016 - 400,0 2017 - 400,0 2018 - 200,0 |
Розширення функціональних можливостей інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний веб-портал територіальної громади міста Києва". Створення нових сервісів для мешканців міста Києва, зокрема соціального порталу міста, модуля інформаційних послуг, інтеграція із освітнім порталом міста та іншими муніципальними ресурсами для висвітлення інформації про діяльність міської влади. Створення мобільного додатка. Створення КСЗІ та проведення її державної експертизи |
1.2. Створення єдиної інформаційно-аналітичної системи фінансового планування м. Києва | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 4000,0 2015 - 1300,0 2016 - 2000,0 2017 - 500,0 2018 - 200,0 |
Створення програмно-технічного комплексу для визначення та реалізації процесів по збору планових даних зі структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), комунальних підприємств, установ, організацій територіальної громади міста Києва. Реалізація бюджетної консолідації в системі. Реалізація бюджетної звітності. Реалізація можливості наскрізної деталізації звітних форм до першоджерел. Завантаження фактичних даних з оперативних систем | ||
1.3. Створення програмно-апаратної платформи електронних земельних аукціонів | 2016 - 2017 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 1000,0 2016 - 800,0 2017 - 200,0 |
Створення, розгортання та супровід програмно-апаратної платформи з відкритими інтерфейсами обміну даними, що буде забезпечувати в онлайн-режимі проведення земельних аукціонів для ранжирування покупців по ціні | ||
1.4. Створення програмно-апаратної платформи для надання електронних адміністративних послуг | 2015 - 2017 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 2400,0 2015 - 1200,0 2016 - 700,0 2017 - 500,0 |
Створення, розгортання та супровід програмно-апаратної платформи з відкритими інтерфейсами обміну даними для забезпечення надання електронних адміністративних і послуг | ||
1.5. Створення програмно-апаратної платформи "Електронне паркування" | 2016 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 2500,0 2016 - 1000,0 2017 - 1000,0 2018 - 500,0 |
Створення, розгортання та супровід програмно-апаратної платформи з відкритими інтерфейсами обміну даними для забезпечення управління "електронного паркування" | ||
1.6. Створення веб-порталу надання адміністративних послуг | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) | Бюджет м. Києва | 2100,0 2015 - 700,0 2016 - 600,0 2017 - 600,0 2018 - 200,0 |
Створення Міського веб-порталу надання адміністративних послуг. Супроводження та технічне обслуговування. Надання послуг для населення в електронному вигляді і використання при цьому Smart-сервісів для громадян (електронна черга, статус документа на кожному етапі його проходження, онлайн-консультації та ін.) адміністративних послуг у віддаленому режимі. Створення КСЗІ та проведення її державної експертизи | ||
1.7. Створення та впровадження комплексної інформаційно-аналітичної системи управління фінансово-господарською діяльністю в м. Києві | 2015 - 2017 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 6000,0 2015 - 500,0 2016 - 3500,0 2017 - 2000,0 |
Побудова єдиної інформаційної системи управління фінансово-господарською діяльністю в м. Києві. Оптимізація та уніфікація існуючих бізнес-процесів. Створення єдиної системи тарифоутворення. Побудова єдиних підходів до аналізу інформації. Створення КСЗІ та проведення її державної експертизи | ||
1.8. Створення інформаційно-аналітичної системи "Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва" | 2015 - 2017 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 4000,0 2015 - 500,0 2016 - 2500,0 2017 - 1000,0 |
Створення інформаційно-аналітичної системи "Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва". Інтеграція із іншими інформаційними ресурсами міста Києва. Створення мобільного додатка. Створення КСЗІ та проведення її державної експертизи | ||
1.9. Створення інформаційно-аналітичної системи "Електронна медицина" | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 10000,0 2015 - 2000,0 2016 - 5000,0 2017 - 2000,0 2018 - 1000,0 |
Створення інформаційно-аналітичної системи "Електронна медицина", супроводження та технологічне обслуговування ІТС. Впровадження електронного рецепта. Будівництво телекомунікаційної мережі. Закупівля технічних засобів. Створення мобільного додатка. Розгортання ІТС. Створення КСЗІ та проведення її державної експертизи | ||
1.10. Створення інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційно-аналітична звітність для органів влади, громадян та бізнесу" | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 2650,0 2015 - 700,0 2016 - 1200,0 2017 - 500,0 2018 - 250,0 |
Створення інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційно-аналітична звітність для органів влади, громадян та бізнесу". Інтеграція інформаційного ресурсу з усіма міськими інформаційними системами, які надають статистичну звітність. Створення КСЗІ та проведення її державної експертизи | ||
1.11. Розвиток інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний архів міста Києва" | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) | Бюджет м. Києва | 4200,0 2015 - 200,0 2016 - 1500,0 2017 - 1300,0 2018 - 1200,0 |
Створення програмно-технічного комплексу автоматизації процесів передачі документів на архівне зберігання, створення електронних копій документів, архівного зберігання документів, експертизи цінності архівних документів, контроль за строками зберігання та знищення архівних документів | ||
1.12. Модернізація інформаційно-телекомунікаційних систем єдиного інформаційного простору територіальної громади міста Києва" | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) | Бюджет м. Києва | 3000,0 2015 - 300,0 2016 - 1300,0 2017 - 700,0 2018 - 700,0 |
Забезпечення депутатів Київської міської ради сучасними інформаційно-телекомунікаційними засобами для роботи в системі "Мобільне робоче місце депутатів, керівників Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних в місті Києві державних адміністрацій (АРМ керівника)". Забезпечення секретаріату Київської міської ради, апарату, структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій сучасними автоматизованими робочими місцями, інформаційно-телекомунікаційними засобами, активним та пасивним мережним обладнанням | ||
1.13. Створення веб-порталу "Єдиний освітній простір м. Києва" | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) | Бюджет м. Києва | 1000,0 2015 - 400,0 2016 - 300,0 2017 - 200,0 2018 - 100,0 |
Створення інформаційного освітнього порталу. Реінжиніринг системи запису дітей до дошкільних навчальних закладів (ДНЗ), інтеграція до Єдиного веб-порталу КМДА. Створення системи запису до середньоосвітніх навчальних закладів. Створення системи ведення електронного журналу для середньоосвітніх закладів. Створення КСЗІ та проведення її державної експертизи | ||
2. | Супроводження існуючих інформаційно-телекомунікаційних систем | 2.1 Створення мережевої інфраструктури Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 2850,0 2015 - 400,0 2016 - 1250,0 2017 - 900,0 2018 - 300,0 |
Модернізація та стандартизація IT-інфраструктури, зниження витрат на експлуатацію IT-інфраструктури за рахунок формування єдиної технічної політики, вироблення і впровадження єдиних IT-стандартів побудови та обслуговування IT-ресурсів |
2.2. Модернізація та функціональне розширення програмно-технічного комплексу інформаційно-довідкової служби Call-центр, супроводження програмно-апаратного комплексу інформаційно-довідкової служби Call-центр, забезпечення безперервного доступу структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в м. Києві державних адміністрацій та комунальних підприємств до інформаційно-довідкової служби Call-центр | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) | Бюджет м. Києва | 3300,0 2015 - 300,0 2016 - 1500,0 2017 - 1000,0 2018 - 500,0 |
Розширення функціональних можливостей програмно-технічного комплексу інформаційно-довідкової служби Call-центр. Закупівля обладнання. Проведення аудиту та вдосконалення конфігурації СКМ. Модернізація порталу 1551.gov.ua, мобільних додатків та картографічних сервісів. Запровадження масової автоматизованої розсилки СМС-повідомлень. Технічна підтримка інформаційної системи прийому звернень громадян на базі платформи Microsoft Dynamics CRM 2013 | ||
2.3. Оренда промислового ДАТА-Центру для потреб міста Києва | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" | Бюджет м. Києва | 8000,0 2015 - 1500,0 2016 - 2700,0 2017 - 2700,0 2018 - 1100,0 |
Забезпечення необхідного рівня надійності функціонування та резервування обладнання ДЦ, можливості нарощування потужності ДЦ з урахуванням подальшого розширення (масштабування) IT-обладнання | ||
2.4. Модернізація та функціональне розширення апаратних комплексів для поточних та перспективних завдань | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 12000,0 2015 - 7000,0 2016 - 2000,0 2017 - 2000,0 2018 - 1000,0 |
Розширення функціональних можливостей існуючих апаратних комплексів. Закупівля обладнання. Розгортання, налаштування та технічне супроводження | ||
2.5. Супроводження та технічне обслуговування інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва" | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) | Бюджет м. Києва | 1900,0 2015 - 300,0 2016 - 600,0 2017 - 500,0 2018 - 500,0 |
Щорічне забезпечення функціонування ІТС "Інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва". Обслуговування активного обладнання центру оброблення інформації. Встановлення нових версій спеціалізованого програмного забезпечення "Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва". Наповнення словників ІТС ЄІПК та їх супроводження | ||
3. | Створення та супроводження комплексних систем захисту інформації | 3.1. Створення комплексних систем захисту інформації автоматизованих систем класу "1" для оброблення інформації, що становить державну таємницю в режимно-секретних підрозділах Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій та комунальних підприємств | 2016 - 2017 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 500,0 2016 - 250,0 2017 - 250,0 |
Забезпечення цілісності та конфіденційності інформації з обмеженим доступом. Виявлення та закриття можливих каналів витоку інформації. Розроблення організаційно-розпорядчих документів. Впровадження захищеної технології оброблення інформації з обмеженим доступом. Створення або переатестація трьох АС класу "1" щорічно, у тому числі: розробка технічного завдання на АС класу "1" та погодження його із Держспецзв'язку України; розробка робочо-конструкторської документації на КСЗІ; закупівля АС класу "1" та КЗЗ; здійснення заходів із впровадження КСЗІ на ОІД; пусконалагоджувальні роботи та дослідницька експлуатація КСЗІ |
3.2. Проведення державної експертизи створених комплексних систем захисту інформації автоматизованих систем класу "1" для оброблення інформації, що становить державну таємницю в режимно-секретних підрозділах Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій та комунальних підприємств | 2016 - 2017 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 150,0 2016 - 100,0 2017 - 50,0 |
Державна експертиза створених комплексних систем захисту інформації в 15-ти автоматизованих системах класу "1" для оброблення інформації, що становить державну таємницю в режимно-секретних підрозділах Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій та комунальних підприємств, у тому числі: 2015 рік - 10 АС класу "1" та 2016 рік - п'ять АС класу "1" | ||
3.3. Обслуговування створених комплексних систем захисту інформації автоматизованих систем класу "1" для оброблення інформації, що становить державну таємницю в режимно-секретних підрозділах Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій та комунальних підприємств | 2016 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 191,0 2016 - 191,0 |
Щорічне проведення чергового інструментального контролю витоку інформації за рахунок побічних електромагнітних випромінювань та наводок в 32 автоматизованих систем класу "1" для оброблення інформації, що становить державну таємницю в режимно-секретних підрозділах Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій та комунальних підприємств. Отримання паспорта на експлуатацію АС | ||
3.4. Забезпечення антивірусного захисту автоматизованих систем класу "1" для оброблення інформації, що становить державну таємницю в режимно-секретних підрозділах Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій та комунальних підприємств та супроводження системи | 2016 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 40,5 2016 - 13,5 2017 - 13,5 2018 - 13,5 |
Щорічне забезпечення антивірусного захисту інформації, що обробляється в 32 автоматизованих системах класу "1" від несанкціонованої модифікації, перетворення, редагування або знищення | ||
3.5. Створення та атестація комплексів технічного захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій, в яких циркулює інформація з обмеженим доступом | 2015 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 2000,0 2015 - 200,0 2016 - 600,0 2017 - 600,0 2018 - 600,0 |
Забезпечення захисту інформації від витоку за рахунок акустичних каналів, яка обговорюється в категорійованих приміщеннях (кабінети керівництва Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій, режимно-секретних підрозділів). Створення та атестація КТЗ на 16 ОІД. Розроблення робочо-конструкторської документації. Закупівля матеріалів для монтажу КЗЗ. Закупівля КЗЗ для ОІД. Монтаж обладнання КЗЗ. Проведення вимірювань ОІД. Виготовлення паспорта на експлуатацію КТЗ | ||
3.6. Обслуговування створених комплексів технічного захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій | 2016 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 2600,0 2016 - 1000,0 2017 - 1000,0 2018 - 600,0 |
Переатестація КТЗ у приміщеннях Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), кабінетах голів районних в місті Києві державних адміністрацій та РСО. Проведення вимірювань в приміщеннях виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) | ||
3.7. Розгортання регіонального вузла та абонентських пунктів Спеціальної інформаційно-телекомунікаційної мережі Національної системи конфіденційного зв'язку | 2015 - 2017 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 200,0 2015 - 50,0 2016 - 100,0 2017 - 50,0 |
Розгортання регіонального вузла Спеціальної інформаційно-телекомунікаційної мережі Національної системи конфіденційного зв'язку в апараті виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), забезпечення його супроводження. Створення комплексної системи захисту інформації інформаційно-телекомунікаційної системи та проведення її державної експертизи | ||
3.8. Створення інформаційних систем "1" класу 4 категорії у структурних підрозділах Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністраціях | 2016 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 450,0 2016 - 450,0 |
Створення 7 інформаційних систем "1" класу 4 категорії у загальних відділах Київської міської ради, апарату та структурних підрозділах виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністраціях для оброблення інформації, що має гриф обмеження доступу "Для службового користування". Створення комплексних систем захисту інформації в інформаційних системах "1" класу 4 категорії та проведення їх державної експертизи | ||
3.9. Створення комплексних систем захисту інформації інформаційно-телекомунікаційних систем класу "3" структурних підрозділів Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрації, їх супроводження та підтримання в актуалізованому стані | 2016 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 4740,0 2016 - 1580,0 2017 - 1580,0 2018 - 1580,0 |
Впровадження комплексних систем захисту інформації на 134-х АС класу "3" структурних підрозділів Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій. Розробка технічного завдання на 134 АС класу "3", погодженого із Держспецзв'язку України. Розробка робочо-конструкторської документації, часткового технічного завдання на комплексну систему захисту інформації об'єктового рівня. Здійснення заходів із впровадження КСЗІ на ОІД, проведення пусконалагоджувальних робіт та дослідної експлуатації КСЗІ, експертизи | ||
3.10. Проведення державної експертизи комплексних систем захисту інформації інформаційно-телекомунікаційних систем класу "3" структурних підрозділів Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій | 2017 - 2018 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 1500,0 2017 - 1000,0 2018 - 500,0 |
Проведення державної експертизи комплексних систем захисту інформації на 134-х інформаційно-телекомунікаційних системах класу "3" структурних підрозділів Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій. Отримання атестату відповідності на КСЗІ на 134 АС класу "3" | ||
3.11. Підвищення кваліфікації працівників, які відповідають за захист інформації на об'єктах інформаційної діяльності | 2016 | Апарат ВО КМР (КМДА) / КП "Київтелесервіс" | Бюджет м. Києва | 30,0 2016 - 30,0 |
Навчання 15 працівників Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районних в місті Києві державних адміністрацій, які відповідають за захист інформації на об'єктах інформаційної діяльності. Отримання сертифікатів | ||
ВСЬОГО (орієнтовний обсяг фінансування Програми: тис. грн |
84901,5 у тому числі: 2015 - 18150,0 2016 - 33164,5 2017 - 22543,5 2018 - 11043,5 |
Київський міський голова В.Кличко
Додаток 2
до Комплексної міської цільової
програми "Електронна столиця"
на 2015 - 2018 роки
Результативні показники
N з/п |
Показники | Одиниця виміру | Роки | |||
2015 | 2016 | 2017 | 2018 | |||
1. | Витрат | |||||
Обсяг ресурсів, усього, тис. грн | тис. грн | 18150,0 | 33164,5 | 22543,5 | 11043,5 | |
у тому числі: | ||||||
1.1. | Витрати на створення ІТС | тис. грн | 8250,0 | 21814,5 | 13243,5 | 5843,5 |
1.2. | Витрати на супроводження ІТС | тис. грн | 9900,0 | 11350,0 | 9300,0 | 5200,0 |
1.3. | Витрати на створення КСЗІ | тис. грн | 250,0 | 3080,0 | 3530,0 | 2680,0 |
1.4. | Витрати на супроводження КСЗІ | тис. грн | 0 | 1234,5 | 1013,5 | 613,5 |
2. | Продукту | |||||
Кількість створених ІТС | од. | 10 | ||||
Кількість користувачів ІТС | од. | 5000 | 6000 | 7000 | 8000 | |
Кількість створених КСЗІ АС класу "1" | од. | 0 | 3 | 3 | 0 | |
Кількість КСЗІ АС класу "1", що обслуговуються | од. | 0 | 32 | 0 | 0 | |
Кількість КСЗІ ІТС класу "3" | од. | 0 | 134 | 0 | 0 | |
3. | Ефективності | |||||
Середні видатки на створення однієї ІТС | тис. грн. | 825,0 | 2181,4 | 1324,3 | 584,3 | |
Середні видатки на забезпечення функціонування однієї ІТС | тис. грн. | 990,0 | 1135,0 | 930,0 | 520,0 | |
4. | Якості | |||||
Динаміка росту кількості користувачів у порівнянні з попереднім періодом | % | 1,25 | 1,2 | 1,17 | 1,14 | |
Динаміка росту кількості фахівців, які підвищили кваліфікацію у сфері ТЗІ, у порівнянні з попереднім періодом | % | 0 | 1,33 | 0 | 0 |
Київський міський голова В.Кличко