документiв в базi
550558
Подiлитися 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
17.03.2015 N 1
48

Журнал
реєстрації аварій при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим
особам та роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом

Журнал реєстрації аварій при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим особам та роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом (Форма № 108-о) для ознайомлення знаходиться: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Накази".

Директор Департаменту медичної допомоги С. Хотіна

Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
17.03.2015 N 148

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
03 квітня 2015 р. за N 378/26823

Інструкція
щодо заповнен
ня форми первинної облікової документації N 108-о "Журнал реєстрації
аварій при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим особам
та роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом"

1. У цій Інструкції аварія це - безпосередній відкритий фізичний контакт з кров'ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами внаслідок потрапляння їх на шкіру/слизову оболонку, під шкіру/слизову оболонку, який трапився при виконанні професійних обов'язків.

Реєстрація аварій проводиться за наявності інформованої згоди працівника.

Облікова документація N 108-0 "Журнал реєстрації аварій при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим особам та роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом" заповнюється розбірливо завідувачами структурних підрозділів, де відбулась аварія.

Відповідальними за її ведення є керівники закладів охорони здоров'я, науково-дослідних установ та виробників біологічних препаратів для діагностики, лікування і профілактики ВІЛ-інфекції.

2. У журналі реєстрації аварій при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованим особам та роботі з ВІЛ-інфікованим матеріалом (далі - журнал) обов'язково зазначаються дата початку ведення журналу та дата його закінчення.

3. У пункті 1 зазначається порядковий номер запису в журналі.

4. У пункті 2 вказуються цифровим способом та словами дата і час аварії (години, хвилини).

5. У пункті 3 зазначається інформація про характер аварії (пошкодження, укол, поріз, потрапляння біоматеріалу на шкіру, слизові оболонки, одяг тощо), під час якої відбувся випадок контакту з джерелом потенційного інфікування ВІЛ.

6. У пункті 4 зазначається професійна діяльність, під час виконання якої відбувся випадок контакту працівника із джерелом потенційного інфікування ВІЛ.

7. У пункті 5 зазначаються прізвище, ім'я та по батькові працівника повністю відповідно до паспортних даних.

8. У пункті 6 зазначаються джерело потенційного інфікування ВІЛ, вид інфікуючого матеріалу (кров та її продукти, амніотична рідина чи інші біологічні рідини, за винятком сечі, слини, випорожнення у зв'язку з невеликою кількістю вірусів, що практично виключає можливість інфікування).

9. У пункті 7 зазначаються індивідуальний номер чи прізвище, ім'я, по батькові особи, якій належав цей біологічний матеріал (за наявності інформованої згоди).

10. Відомості, зазначені в журналі, мають бути підписані керівником структурного підрозділу або іншою уповноваженою особою, а також головою (членом) режимної комісії - один раз на місяць із зазначенням дати підпису.

Директор Департаменту медичної допомоги С. Хотіна

^ Наверх