2015-03-16 | 2016-04-11 |
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ Міністерства освіти і науки України
16.03.2015 N 299
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
31 березня 2015 р. за N 357/26802
Положення
про експертну комісію з питань визначення результатів
зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються
під час прийому до навчальних закладів, при Українському
центрі оцінювання якості освіти
1. Це Положення визначає основні засади формування та діяльності експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються під час прийому до навчальних закладів, при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі - експертна комісія).
2. Основною метою діяльності експертної комісії з певного предмета є встановлення мінімальної кількості тестових балів, які за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник зовнішнього незалежного оцінювання з мінімальним рівнем знань, необхідним для участі в конкурсі на зарахування до вищого навчального закладу (далі - поріг "склав/не склав").
3. Експертна комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, у тому числі цим Положенням, а також актами Українського центру оцінювання якості освіти.
4. У своїй роботі експертна комісія дотримується принципів об’єктивності, відкритості та прозорості.
5. Основні завдання експертної комісії:
1) встановлення порога "склав/не склав", мінімальної кількості (суми) тестових балів з певного навчального предмета, отримання яких надає учаснику зовнішнього незалежного оцінювання право участі в конкурсному відборі під час прийому на навчання у вищому навчальному закладі;
2) розроблення таблиць відповідності тестових балів рейтинговій оцінці (за шкалою 100 - 200 балів), що вказує на місце результату особи серед результатів інших учасників зовнішнього незалежного оцінювання.
6. Очолює експертну комісію та забезпечує організацію її роботи директор Українського центру оцінювання якості освіти.
7. Підготовку до засідань експертної комісії забезпечує відповідальний секретар, який є працівником Українського центру оцінювання якості освіти та входить до складу експертної комісії.
8. Персональний склад експертної комісії (не менше дев’яти осіб) затверджується наказом Українського центру
9. До складу експертної комісії входять фахівці з числа працівників Міністерства освіти і науки, Національної академії наук (за згодою), Національної академії педагогічних наук (за згодою), Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, загальноосвітніх, вищих навчальних закладів та інших установ і організацій.
10. Засідання експертної комісії для прийняття рішення щодо встановлення порога "склав/не склав", розроблення таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці скликається її головою не пізніше ніж на третій робочий день після завершення обробки сертифікаційних робіт осіб, які брали участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (сесії зовнішнього незалежного оцінювання) з певного предмета.
11. Експертна комісія приймає рішення щодо встановлення порога "склав/не склав" з урахуванням експертних висновків членів регіональних експертних груп з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (далі - регіональні експертні групи).
12. Рішення експертної комісії приймається більшістю голосів за умови присутності на засіданні не менше двох третин від загальної кількості членів комісії. У разі рівної кількості голосів "за" та "проти" приймається рішення, яке підтримав голова комісії.
13. Персональний склад регіональних експертних груп з кожного предмета (як правило, вісім осіб) затверджується наказом відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Цим самим наказом призначається відповідальний секретар регіональних експертних груп.
Відповідальний секретар, який є працівником регіонального центру оцінювання якості освіти та не входить до складу регіональної експертної групи, забезпечує підготовку до засідань регіональної експертної групи, оформлення та подання експертній комісії висновків експертів-членів регіональних експертних груп.
14. Персональний склад регіональних експертних груп формується на конкурсній основі із залученням до роботи в них:
1) фахівців, делегованих громадськими об’єднаннями керівників вищих навчальних закладів, зареєстрованими в установленому законодавством порядку;
2) науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів;
3) педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів у містах і сільській місцевості.
15. Регіональні центри оцінювання якості освіти забезпечують умови для роботи регіональних експертних груп.
16. Висновки експертів регіональних експертних груп мають бути подані до Українського центру оцінювання якості освіти протягом наступного робочого дня після проведення зовнішнього незалежного оцінювання з певного предмета (сесії).
17. Висновки експертів, матеріали та документи, необхідні для роботи регіональної експертної групи, зберігаються протягом одного року.
18. Зведену інформацію про висновки регіональних експертних груп щодо порога "склав/не склав", проект таблиці відповідності тестових балів рейтинговій оцінці, статистичні характеристики результатів виконання сертифікаційних робіт для розгляду експертними комісіями готує робоча група Українського центру оцінювання якості освіти (далі - робоча група) у складі не менше п’яти осіб.
19. Очолює робочу групу та забезпечує організацію її роботи один із заступників директора Українського центру оцінювання якості освіти.
20. Персональний склад робочої групи (не менше п’яти осіб) затверджується наказом Українського центру оцінювання якості освіти до початку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Цим самим наказом призначаються голова та відповідальний секретар робочої групи.
21. До складу робочої групи входять:
1) працівники Українського центру оцінювання якості освіти;
2) експерти в галузі педагогічних вимірювань.
22. Залучення фахівців до роботи в експертній комісії, регіональних експертних групах та робочій групі здійснюється відповідно до статті 45 Закону України "Про вищу освіту".
Директор департаменту вищої освіти Ю.М. Коровайченко