документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2014-08-192016-03-01  

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
19.08.2014 N 503

Про внесення змін до деяких нормативно-правових
актів Національного банку України

Відповідно до статті 67 Закону України "Про Національний банк України", з метою забезпечення виконання регулятивних та наглядових функцій, складання грошової і банківської статистики та статистики платіжного балансу, а також для вдосконалення розрахунку регулятивного капіталу банку Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 19 березня 2003 року N 124, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07 травня 2003 року за N 353/7674 (зі змінами) (далі - Зміни до Правил), що додаються.

2. В абзаці четвертому пункту 3.15 глави 3 розділу ІІІ Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 року N 368, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2001 року за N 841/6032 (зі змінами), слово "щодекади" виключити.

3. Генеральному економічному департаменту (Коваленко О.І.) після офіційного опублікування зареєстрованої в установленому порядку постанови, довести її зміст до відома територіальних управлінь і підрозділів центрального апарату Національного банку України, банків України, а також інших фінансових установ, національного оператора поштового зв’язку України, яким надано генеральну ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій, для використання в роботі.

4. Департаменту інформаційних технологій (Нагорнюк В.В.) унести відповідні зміни до програмного забезпечення.

5. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, крім підпункту 4 пункту 2 розділу ІІ Змін до Правил, який набирає чинності з 01 січня 2015 року.

6. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.

Голова В.О. Гонтарева

Погоджено

Державна служба статистики України

Державна служба фінансового моніторингу України

Затверджено
Постанова Правління Національного банку України
19.08.2014 N 503

Зміни
до Правил організації статистичної звітності, що
подається до Національного банку України

І. У Правилах організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України:

у главі 2:

у першому реченні абзацу першого пункту 2.11 слова "для щоденних форм звітності - не пізніше ніж через чотири години робочого дня" замінити словами "для щоденних форм балансу, щоденних форм розшифрування валютних рахунків, щоденних файлів для розрахунку економічних нормативів - не пізніше ніж через чотири години робочого дня, для інших щоденних форм звітності - не пізніше ніж через шість годин робочого дня";

доповнити главу 2 новим пунктом такого змісту:

"2.13. За фактом унесення змін у діючу форму звітності або введення нової форми звітності розробник відповідної форми звітності в разі потреби встановлює тестовий період для складання та подання статистичних звітів за щоденними та декадними формами звітності тривалістю до одного місяця, за іншими - один звітний період, про що повідомляє в окремому листі.

Упродовж тестового періоду вимоги щодо складання та подання статистичних звітів, установлений порядок виправлення помилок під час заповнення форм звітності не змінюються; штрафні санкції за допущені помилки у формах звітності, для яких установлено тестовий період, не застосовуються".

ІI. У додатку 1 до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України:

1. У розділі 1:

1) форму N 619 "Дані про встановлення банками кореспондентських відносин" та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:

"Форма N 619 (тижнева)
Дані про встановлення банками кореспондентських
відносин за станом на_____________ 20__ року

З Формою № 619 (тижнева) можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Пояснення щодо заповнення форми N 619

Дані про встановлення банками кореспондентських відносин

1. Відповідно до Правил реєстрації кореспондентських рахунків банків Національним банком України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 15 серпня 2001 року N 343, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04 вересня 2001 року за N 780/5971 (зі змінами), територіальні управління Національного банку України надають інформацію про:

реєстрацію відкритих банками-резидентами кореспондентських рахунків у банках - резидентах і нерезидентах в іноземній валюті, банківських металах (ностро) та відкриття в банках-резидентах кореспондентських рахунків банкам - резидентам і нерезидентам в іноземній валюті, національній (якщо вона виступає як іноземна) валюті України та в банківських металах (лоро) - у тижневий строк із дня реєстрації;

зміну даних щодо кореспондентських відносин, які зазначалися в довідці про кореспондентський рахунок, що подається банком для його реєстрації, - у тижневий строк із дня внесення змін;

закриття кореспондентського рахунку - у тижневий строк після анулювання реєстраційного номера кореспондентського рахунку.

2. Колонка 1 - зазначається код банку-резидента згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле GLB) - 3 знаки.

3. Колонка 2 - зазначається найменування банку-резидента згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле NB) - 60 знаків.

4. Колонка 3 - нумерація за кожним банком-кореспондентом - до 5 знаків.

5. Колонка 4 - зазначається цифровий код країни згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу" (kl_k040.dbf) - 3 знаки.

6. Колонка 5 - зазначається код банку-кореспондента: для банку-резидента - згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле MFO) - доповнюється до 10 знаків нулями зліва; для банку-нерезидента - згідно з Довідником іноземних банків FrnBanks.dbf (поле B010) - 10 знаків.

7. Колонка 6 - зазначається найменування банку-кореспондента: для банку-резидента - згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле NB); для банку-нерезидента - згідно з Довідником іноземних банків FrnBanks.dbf (поле NAMEI) - 60 знаків.

8. Колонка 7 - зазначається дата договору - 8 знаків (ДДММРРРР).

9. Колонка 8 - зазначається номер договору про встановлення кореспондентських відносин - до 22 знаків.

10. Колонка 9 - зазначається дата відкриття/закриття кореспондентського рахунку - 8 знаків (ДДММРРРР).

11. Колонка 10 - зазначається номер кореспондентського рахунку згідно з договором - до 40 знаків.

12. Колонка 11 - зазначається цифровий код валюти або банківських металів (kl_r030.dbf) - 3 знаки.

13. Колонка 12 - зазначається вид кореспондентського рахунку (ностро/лоро) - 1 знак ("1" - ностро, "2" - лоро).

14. Колонка 13 - зазначається реєстраційний номер відкритого кореспондентського рахунку - 16 знаків.

15. Колонка 14 - зазначається дата реєстраційного номера кореспондентського рахунку - 8 знаків (ДДММРРРР).

16. Колонка 15 - зазначається номер додатка до реєстраційного номера кореспондентського рахунку - 16 знаків.

17. Колонка 16 - зазначається дата додатка до реєстраційного номера кореспондентського рахунку - 8 знаків (ДДММРРРР).

18. Колонка 17 - примітки - 1 знак:

"1" - у разі відмови в реєстрації - "не зареєстровано";

"2" - у разі закриття рахунку - "закрито";

"3" - у разі відкриття рахунку - "відкрито".

19. У разі внесення змін до даних щодо кореспондентських відносин залежно від характеру змін:

виключається старий запис з приміткою "2" та одночасно вноситься новий запис з приміткою "3";

виключається запис з приміткою "2";

уноситься запис з приміткою "3".

У разі внесення змін до даних щодо кореспондентських відносин у зв’язку зі зміною номера кореспондентського рахунку дата відкриття кореспондентського рахунку, що зазначалась в колонці 9, не змінюється.

У разі переведення банку на обслуговування до іншого територіального управління територіальне управління, що здійснювало облік реєстраційних номерів кореспондентських рахунків цього банку, виключає всі записи щодо відкритих кореспондентських рахунків з приміткою "2", а територіальне управління, до якого цей банк переводиться на обслуговування, уносить записи про відкриті кореспондентські рахунки з приміткою "3".

20. У разі внесення інформації про закриття кореспондентського рахунку інформація, яка зазначається в колонках 1, 2, 4 - 8, 10 - 12, має бути ідентичною інформації, яка зазначалася під час відкриття кореспондентського рахунку.

21. У разі відмови в реєстрації кореспондентського рахунку колонки 13 - 16 не заповнюються.

22. У разі нестандартних ситуацій обов’язково надається в триденний строк після відмови в реєстрації кореспондентського рахунку або після анулювання реєстраційного номера кореспондентського рахунку окреме повідомлення з роз’ясненням причин відмови в реєстрації кореспондентського рахунку або закриття кореспондентського рахунку";

2) у таблиці форми N 747-Н "Звіт про касові обороти":

рядок 29 викласти в такій редакції:

"

29  Надходження з використанням платіжних карток   

";

рядок 58 викласти в такій редакції:

"

58  Видача з використанням платіжних карток   

";

3) у таблиці форми N 748-Н "Звіт про касові обороти":

рядок 29 викласти в такій редакції:

"

29  Надходження з використанням платіжних карток   

";

рядок 58 викласти в такій редакції:

"

58  Видача з використанням платіжних карток   

";

2. У розділі 2:

1) у порядку подання форми N 1Д "Баланс банку" позначку "*" та виноску виключити;

2) у порядку подання форм N 401 "Дані про операції, які здійснені із застосуванням платіжних карток, емітованих (розповсюджених) для клієнтів банку", N 402 "Дані про операції, які здійснені із застосуванням платіжних карток та їх реквізитів через платіжні пристрої банку", N 404 "Дані про збитки банку, держателів платіжних карток і торговців через незаконні дії/сумнівні операції з платіжними картками" слова "Департаменту платіжних систем Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем" замінити словами "Департаменту платіжних систем та розрахунків";

3) у формі N 403 "Дані про кількість емітованих (розповсюджених) платіжних карток для клієнтів банку та платіжні пристрої, що використовуються під час здійснення операцій з їх застосуванням" та поясненні щодо її заповнення:

у порядку подання форми слова "Департаменту платіжних систем Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем" замінити словами "Департаменту платіжних систем та розрахунків";

після абзацу першого розділу ІІ пояснення доповнити новим абзацом другим такого змісту:

"Інформація подається без регіонального розрізу".

У зв’язку з цим абзаци другий - п’ятий уважати відповідно абзацами третім - шостим;

4) форму N 405 "Звіт про перекази, що здійснені з використанням міжнародних систем переказу коштів" та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:

"Форма N 405 (квартальна)
Звіт про перекази, що здійснені з використанням систем переказу коштів
за ____________ 20__ року

З Формою № 405 (квартальна) можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Пояснення щодо заповнення форми N 405

Звіт про перекази, що здійснені з використанням
систем переказу коштів

1. Звіт розроблений з метою моніторингу створених резидентами та нерезидентами систем переказу коштів, що діють в Україні.

2. Звіт подається:

банками та небанківськими установами України, які є платіжними організаціями внутрішньодержавних (у тому числі внутрішньобанківських) та міжнародних систем переказу коштів, що діють в Україні (далі - платіжні організації);

банками, небанківськими фінансовими установами України, національним оператором поштового зв’язку (далі - юридичні особи), що уклали договори з платіжними організаціями міжнародних систем переказу коштів, створених нерезидентами, або уповноваженими ними установами-нерезидентами.

3. Звіт містить дані про:

внутрішньодержавні перекази, що здійснені з використанням внутрішньодержавних (у тому числі внутрішньобанківських) систем переказу коштів, а також міжнародних систем переказу коштів, створених резидентами та нерезидентами (частина 1);

транскордонні перекази, що здійснені з використанням міжнародних систем переказу коштів, створених резидентами та нерезидентами (частини 2, 3);

транскордонні перекази, що здійснені з використання міжнародних систем переказу коштів, створених резидентами, за участю банків кореспондентів-нерезидентів та міжнародних систем переказу коштів, створених нерезидентами (частини 4, 5).

4. У звіті зазначаються дані за звітний квартал.

5. Опис параметрів заповнення форми.

Частина 1. Звіт про внутрішньодержавні перекази,
що здійснені з використанням внутрішньодержавних
систем переказу коштів, а також міжнародних систем
переказу коштів, створених резидентами
та нерезидентами

Платіжна організація подає звіт із включенням даних про відправлені нею перекази та даних про перекази, відправлені учасниками відповідної системи переказу коштів.

Юридична особа, яка уклала договори з іншими юридичними особами України про участь у міжнародній системі переказу коштів, створеній нерезидентом, подає звіт із включенням даних про відправлені нею перекази, а також про перекази, відправлені зазначеними юридичними особами.

Колонка 1 - зазначається код внутрішньодержавної/міжнародної системи переказу коштів, з використанням якої відправлено переказ, - 2 знаки. Відповідає значенню параметра D060 (kl_d060.dbf).

Колонка 2 - зазначається код юридичної особи - відправника переказу, який ініціюється фізичною особою, згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле GLB)/код небанківської фінансової установи - відправника переказу за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Колонка 3 - зазначається цифровий код валюти, у якій відправлено платіжною організацією/юридичною особою перекази, згідно з Національним стандартом України ДСТУ ISO 4217:2010 "Коди для подання валют і фондів", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року N 327 (kl_r030.dbf), - 3 знаки.

Колонка 4 - зазначається код адміністративно-територіальної одиниці України відправлення переказів згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf).

Колонка 5 - заповнюється платіжною організацією та в разі наявності інформації - юридичними особами. Зазначається код адміністративно-територіальної одиниці України отримання переказів згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf).

Колонка 6 - зазначається кількість переказів, що здійснені платіжною організацією/юридичною особою, а також іншими установами-резидентами, з якими ця платіжна організація/юридична особа уклала договори про участь у відповідній системі переказу коштів, - до 10 знаків.

Колонка 7 - зазначається сума переказів, що здійснені платіжною організацією/юридичною особою, а також іншими установами, з якими ця платіжна організація/юридична особа уклала договори про участь у відповідній системі переказу коштів, у сотих частках одиниць валюти без урахування суми комісійних - до 16 знаків.

Якщо за звітний період переказів немає, то платіжна організація/юридична особа заповнює колонки 1 та 2 згідно з договорами, укладеними з учасниками системи переказу коштів/платіжною організацією міжнародної системи переказу коштів, створеної нерезидентом, у колонках 3 - 7 зазначаються нулі.

Частина 2. Звіт про транскордонні перекази, що отримані в Україні
з використанням міжнародних систем переказу коштів,
створених резидентами та нерезидентами

Платіжна організація подає звіт із включенням даних про виплачені нею перекази та даних про перекази, виплачені учасниками відповідної міжнародної системи переказу коштів.

Юридична особа, яка уклала договори з іншими юридичними особами України про участь у міжнародній системі переказу коштів, створеній нерезидентом, подає звіт із включенням даних про виплачені нею перекази, а також про перекази, виплачені зазначеними юридичними особами.

Колонка 1 - зазначається код міжнародної системи переказу коштів, з використанням якої отримано переказ, - 2 знаки. Відповідає значенню параметра D060 (kl_d060.dbf).

Колонка 2 - зазначається код юридичної особи - отримувача переказу, який ініціюється фізичною особою, згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле GLB)/код небанківської фінансової установи - отримувача переказу за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Колонка 3 - зазначається цифровий код валюти, у якій виплачено юридичною особою перекази, згідно з Національним стандартом України ДСТУ ISO 4217:2010 "Коди для подання валют і фондів", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року N 327 (kl_r030.dbf), - 3 знаки.

Колонка 4 - зазначається цифровий код країни установи-відправника згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23 січня 2009 року N 471 (kl_k040.dbf), - 3 знаки.

Колонка 5 - зазначається код адміністративно-територіальної одиниці України отримання переказів згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf).

Колонка 6 - зазначається кількість переказів, що виплачені платіжною організацією/юридичною особою, а також іншими установами-резидентами, з якими ця платіжна організація/юридична особа уклала договори про участь у відповідній міжнародній системі переказу коштів, - до 10 знаків.

Колонка 7 - зазначається сума переказів, що виплачені платіжною організацією/юридичною особою, а також іншими установами-резидентами, з якими ця платіжна організація/юридична особа уклала договори про участь у відповідній міжнародній системі переказу коштів, у сотих частках одиниць валюти без урахування суми комісійних - до 16 знаків.

Якщо за звітний період переказів немає, то платіжна організація/юридична особа заповнює колонки 1 та 2 згідно з договорами, укладеними з учасниками системи переказу коштів/платіжною організацією міжнародної системи переказу коштів, створеної нерезидентом, у колонках 3 - 7 зазначаються нулі.

Частина 3. Звіт про транскордонні перекази,
що відправлені з України з використанням міжнародних
систем переказу коштів, створених резидентами
та нерезидентами

Платіжна організація подає звіт із включенням даних про відправлені нею перекази та даних про перекази, відправлені учасниками відповідної міжнародної системи переказу коштів.

Юридична особа, яка уклала договори з іншими юридичними особами України про участь у міжнародній системі переказу коштів, створеній нерезидентом, подає звіт із включенням даних про відправлені нею перекази, а також про перекази, відправлені зазначеними юридичними особами.

Колонка 1 - зазначається код міжнародної системи переказу коштів, з використанням якої відправлено переказ, - 2 знаки. Відповідає значенню параметра D060 (kl_d060.dbf).

Колонка 2 - зазначається код юридичної особи - відправника переказу, який ініціюється фізичною особою, згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле GLB)/код небанківської фінансової установи - відправника переказу за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Колонка 3 - зазначається цифровий код валюти, у якій відправлено юридичною особою перекази, згідно з Національним стандартом України ДСТУ ISO 4217:2010 "Коди для подання валют і фондів", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року N 327 (kl_r030.dbf), - 3 знаки.

Колонка 4 - зазначається код адміністративно-територіальної одиниці України відправлення переказів згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf).

Колонка 5 - зазначається цифровий код країни, у яку відправлено переказ, згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23 січня 2009 року N 471 (kl_k040.dbf), - 3 знаки.

Колонка 6 - зазначається кількість переказів, що відправлені платіжною організацією/юридичною особою, а також іншими установами-резидентами, з якими ця платіжна організація/юридична особа уклала договори про участь у відповідній міжнародній системі переказу коштів, - до 10 знаків.

Колонка 7 - зазначається сума переказів, що відправлені платіжною організацією/юридичною особою, а також іншими установами-резидентами, з якими ця юридична особа уклала договори про участь у відповідній міжнародній системі переказу коштів, у сотих частках одиниць валюти без урахування суми комісійних - до 16 знаків.

Якщо за звітний період переказів немає, то платіжна організація/юридична особа заповнює колонки 1 та 2 згідно з договорами, укладеними з учасниками системи переказу коштів/платіжною організацією міжнародної системи переказу коштів, створеної нерезидентом, у колонках 3 - 7 зазначаються нулі.

Частина 4. Звіт про транскордонні перекази,
що отримані в Україні з використанням систем
переказу коштів, створених резидентами, за участю
банків кореспондентів-нерезидентів та міжнародних
систем переказу коштів, створених нерезидентами

Платіжна організація надає дані щодо виплачених транскордонних переказів.

Колонка 1 - зазначається код системи переказу коштів, з використанням якої в Україні отримано транскордонний переказ коштів, - 2 знаки. Відповідає значенню параметра D060 (kl_d060.dbf).

Колонка 2 - зазначається код юридичної особи - отримувача переказу, який ініціюється фізичною особою, згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле GLB)/код небанківської фінансової установи-отримувача переказу за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Колонка 3 - зазначається код міжнародної системи переказу коштів, створеної нерезидентом, за участю якої відправлено в Україну транскордонний переказ коштів, - 2 знаки. Відповідає значенню параметра D060 (kl_d060.dbf). Заповнюється в разі здійснення переказу за участю міжнародної системи переказу коштів, створеної нерезидентом.

Колонка 4 - зазначається найменування банку кореспондента-нерезидента, за участю якого відправлено в Україну транскордонний переказ коштів. Заповнюється в разі здійснення переказу за участю банку кореспондента-нерезидента.

Колонка 5 - зазначається цифровий код валюти, у якій виплачено в Україні переказ, згідно з Національним стандартом України ДСТУ ISO 4217:2010 "Коди для подання валют і фондів", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року N 327 (kl_r030.dbf), - 3 знаки.

Колонка 6 - зазначається цифровий код країни установи-відправника згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23 січня 2009 року N 471 (kl_k040.dbf), - 3 знаки.

Колонка 7 - зазначається код адміністративно-територіальної одиниці України отримання переказів згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf).

Колонка 8 - зазначається кількість переказів, що виплачені платіжною організацією, а також іншими установами-резидентами, з якими ця платіжна організація уклала договори про участь у відповідній системі переказу коштів, - до 10 знаків.

Колонка 9 - зазначається сума переказів, що виплачені платіжною організацією, а також іншими установами-резидентами, з якими ця юридична особа уклала договори про участь у відповідній системі переказу коштів, у сотих частках одиниць валюти без урахування суми комісійних - до 16 знаків.

Якщо за звітний період переказів немає, то платіжна організація заповнює колонки 1 - 4 згідно з договорами, укладеними з платіжними організаціями систем переказу коштів, створеними нерезидентами, або згідно з договорами, укладеними з банками кореспондентами-нерезидентами, у колонках 5 - 10 зазначаються нулі.

Частина 5. Звіт про транскордонні перекази, що
відправлені з України з використанням систем переказу
коштів, створених резидентами, за участю банків
кореспондентів-нерезидентів та міжнародних систем
переказу коштів, створених нерезидентами

Платіжна організація надає дані щодо відправлених транскордонних переказів.

Колонка 1 - зазначається код системи переказу коштів, з використанням якої в Україні відправлено транскордонний переказ коштів, - 2 знаки. Відповідає значенню параметра D060 (kl_d060.dbf).

Колонка 2 - зазначається код юридичної особи - відправника переказу, який ініціюється фізичною особою, згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле GLB)/код небанківської фінансової установи - відправника переказу за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

Колонка 3 - зазначається код міжнародної системи переказу коштів, створеної нерезидентом, за участю якої виплачено за межами України транскордонний переказ коштів, - 2 знаки. Відповідає значенню параметра D060 (kl_d060.dbf). Заповнюється в разі здійснення переказу за участю міжнародної системи переказу коштів, створеної нерезидентом.

Колонка 4 - зазначається найменування банку кореспондента-нерезидента, за участю якого виплачено за межами України транскордонний переказ коштів. Заповнюється в разі здійснення переказу за участю банку кореспондента-нерезидента.

Колонка 5 - зазначається цифровий код валюти, у якій відправлено з України переказ, згідно з Національним стандартом України ДСТУ ISO 4217:2010 "Коди для подання валют і фондів", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року N 327 (kl_r030.dbf), - 3 знаки.

Колонка 6 - зазначається код адміністративно-територіальної одиниці України відправлення переказів згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf).

Колонка 7 - зазначається цифровий код країни установи-отримувача згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу", затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23 січня 2009 року N 471 (kl_k040.dbf), - 3 знаки.

Колонка 8 - зазначається кількість переказів, що відправлені платіжною організацією, а також іншими установами-резидентами, з якими ця платіжна організація уклала договори про участь у відповідній системі переказу коштів, - до 10 знаків.

Колонка 9 - зазначається сума переказів, що відправлені платіжною організацією, а також іншими установами-резидентами, з якими ця юридична особа уклала договори про участь у відповідній системі переказу коштів, у сотих частках одиниць валюти без урахування суми комісійних - до 16 знаків.

Якщо за звітний період переказів немає, то платіжна організація заповнює колонки 1 - 4 згідно з договорами, укладеними з платіжними організаціями систем переказу коштів, створеними нерезидентами, або згідно з договорами, укладеними з банками кореспондентами-нерезидентами, у колонках 5 - 10 зазначаються нулі";

5) у формі N 407 "Звіт про кількість платіжних пристроїв і пунктів приймання готівки, що належать банку та юридичним особам (комерційним агентам), які уклали агентські договори з банком, та обсяги прийнятої готівки за допомогою платіжних пристроїв і через пункти приймання готівки" та поясненні щодо її заповнення:

у порядку подання форми слова "Департаменту платіжних систем Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем" замінити словами "Департаменту платіжних систем та розрахунків";

назву форми викласти в такій редакції:

"Звіт про кількість платіжних пристроїв, що належать банку, та платіжних пристроїв і пунктів приймання готівки, що належать юридичним особам (комерційним агентам), які уклали агентські договори з банком, та обсяги прийнятої готівки за допомогою платіжних пристроїв і через пункти приймання готівки";

у назві колонок 8 та 9 таблиці форми слово "банку/" виключити;

пояснення щодо заповнення форми викласти в такій редакції:

"Пояснення щодо заповнення форми N 407

Звіт про кількість платіжних пристроїв, що
належать банку, та платіжних пристроїв і пунктів
приймання готівки, що належать юридичним
особам (комерційним агентам), які уклали агентські
договори з банком, та обсяги прийнятої готівки
за допомогою платіжних пристроїв і
через пункти приймання готівки

1. Звіт подається банками - юридичними особами, які здійснюють операції з приймання готівки в гривнях за допомогою платіжних пристроїв для подальшого її переказу, та банками - юридичними особами, які уклали агентські договори з юридичними особами (комерційними агентами) про надання послуг з приймання готівки для подальшого її переказу, у розрізі регіонів.

2. Звітність за формою за кожним банком надсилається Центральною розрахунковою палатою відповідним територіальним управлінням Національного банку України.

3. Звіт складається на підставі даних, поданих процесинговими центрами, і власної інформації, отриманої з автоматизованих систем.

4. Банки надають нульовий показник, якщо немає звітних даних за будь-якими показниками.

5. Дані, у яких зазначається сума прийнятої готівки, не містять суми комісійних.

6. У звітності не зазначаються показники щодо кількості платіжних пристроїв і обсяги прийнятої готівки за їх допомогою під час здійснення торговельних операцій з продажу попередньо оплачених послуг [карток поповнення рахунків мобільного зв’язку (ваучерів)] і продажу товарів (кави, напоїв тощо), здійснених за допомогою платіжних пристроїв, у тому числі розташованих у пунктах продажу товарів та інших торгових точках.

7. Опис параметрів заповнення форми:

Колонка 2 - зазначається найменування юридичної особи (комерційного агента), яка/який уклала/уклав агентський договір з банком.

Колонка 3 - зазначається код за ЄДРПОУ юридичної особи (комерційного агента), яка/який уклала/уклав агентський договір з банком.

Колонка 4 - зазначається місцезнаходження юридичної особи (комерційного агента), яка/який уклала/уклав агентський договір з банком.

Колонка 5 - зазначаються номер і дата агентського договору, який укладено з банком.

Колонка 6 - зазначається загальна кількість платіжних пристроїв з функцією приймання готівки, за допомогою яких були здійснені операції з приймання готівки для подальшого її переказу, що належать банку або юридичній особі (комерційному агенту) на правах власності або інших речових правах (у розрізі агентів).

Колонка 7 - зазначається загальна сума обсягів готівки, яка прийнята за допомогою платіжних пристроїв з функцією приймання готівки, що належать банку або юридичній особі (комерційному агенту) на праві власності або інших речових правах, за звітний період (у розрізі агентів).

Колонка 8 - зазначається загальна кількість пунктів приймання готівки, у яких були здійснені операції з приймання готівки для подальшого її переказу, що належать юридичній особі (комерційному агенту), у розрізі агентів.

Колонка 9 - зазначається загальна сума прийнятої готівки через пункти приймання готівки, що належать юридичній особі (комерційному агенту), у розрізі агентів.

Колонки 2 - 5 не заповнюються банками, які здійснюють операції з приймання готівки в гривнях за допомогою власних платіжних пристроїв.

У колонках 6, 7 не відображається інформація про платіжні пристрої та операції, здійснені за їх допомогою, з використанням платіжних карток";

6) у формі N 410 "Звіт про кількість клієнтів банків та кількість відкритих клієнтами рахунків" та поясненні щодо її заповнення:

у порядку подання форми слова "Департаменту платіжних систем Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем" замінити словами "Департаменту платіжних систем та розрахунків";

колонку 9 рядка 6 таблиці пункту 14 пояснення доповнити цифрами "2622";

7) у формі N 503 "Звіт про залучення та обслуговування кредиту за договором з нерезидентом" та поясненні щодо її заповнення:

форму після речення "Код валюти кредиту:____" доповнити новим абзацом такого змісту:

"Код країни кредитора:____";

у таблиці форми рядки 5а "Нараховані процентні платежі", 22а "Нараховані процентні платежі" виключити;

у пункті 2 пояснення:

абзац другий викласти в такій редакції:

"Вид позичальника слід розглядати в контексті конкретного кредитного договору з обов’язковим урахуванням взаємозв’язків позичальника з кредитором";

абзац третій викласти в такій редакції:

"Підприємство з іноземними інвестиціями, але не дочірнє - це підприємство прямого інвестування, іноземні інвестиції кредитора, у статутному капіталі якого за його наявності становлять від 10 до 50 відсотків включно ( >10% до < 50%)";

у другому реченні абзацу четвертого слова "материнська компанія прямо або через дочірні компанії володіє 50 відсотками або більшою часткою капіталу компанії" замінити словами "прямий інвестор володіє більше ніж 50 відсотками (>50%) голосів в управлінні підприємства прямого інвестування";

після абзацу чотирнадцятого доповнити пункт новим абзацом п’ятнадцятим такого змісту:

"іноземна материнська компанія - іноземна компанія, страхова компанія, пенсійний фонд або фізична особа, участь якої в статутному капіталі підприємства-позичальника становить більше ніж 50 відсотків".

У зв’язку з цим абзаци п’ятнадцятий - двадцять четвертий уважати відповідно абзацами шістнадцятим - двадцять п’ятим;

третє речення абзацу дев’ятнадцятого виключити;

після абзацу двадцять четвертого доповнити пункт новим абзацом двадцять п’ятим такого змісту:

"Код країни кредитора зазначається згідно з Національним стандартом України "Коди назв країн світу" (kl_k040.dbf) - 3 знаки".

У зв’язку з цим абзац двадцять п’ятий уважати абзацом двадцять шостим;

у пункті 4:

абзаци тринадцятий, чотирнадцятий виключити.

У зв’язку з цим абзаци п’ятнадцятий - шістдесят шостий уважати відповідно абзацами тринадцятим - шістдесят четвертим;

абзаци сорок дев’ятий, п’ятдесятий виключити.

У зв’язку з цим абзаци п’ятдесят перший - шістдесят четвертий уважати відповідно абзацами сорок дев’ятим - шістдесят другим;

8) у формі N 504 "Прогноз операцій з одержання та обслуговування кредиту за договором з нерезидентом" речення "Кредит у гривнях від ЄБРР або МФК" викласти в такій редакції: "Кредит у гривнях від ЄБРР, МФК, НЕФКО";

9) у формі N 522 "Дані про рух коштів на рахунках іноземних банків, відкритих в уповноважених банках України" та поясненні щодо її заповнення:

таблицю форми доповнити новою колонкою такого змісту:

"

Примітки 
 
 

";

у поясненні:

у пункті 4:

в абзаці восьмому слово та цифри "та 32" замінити словом та цифрами "32 та 34";

після абзацу чотирнадцятого доповнити пункт новим абзацом п’ятнадцятим такого змісту:

"34 - зараховано інвестицій".

У зв’язку з цим абзаци п’ятнадцятий - тридцятий уважати відповідно абзацами шістнадцятим - тридцять першим;

абзац шістнадцятий після цифр "14 - 19" доповнити цифрами ", 34";

після абзацу двадцять сьомого доповнити пункт новим абзацом двадцять восьмим такого змісту:

"35 - списано інвестицій".

У зв’язку з цим абзаци двадцять восьмий - тридцять перший уважати відповідно абзацами двадцять дев’ятим - тридцять другим;

абзац двадцять дев’ятий після цифр "24 - 29" доповнити цифрами ", 35";

абзац тридцятий:

слово "-нерезидентів" виключити;

абзац після цифр "33" доповнити цифрами ", 35";

доповнити пункт новим абзацом такого змісту:

"Колонка 5 (Примітки) - зазначаються відомості про операцію, якщо її зміст потребує уточнення, - до 160 знаків";

10) після форми N 522 "Дані про рух коштів на рахунках іноземних банків, відкритих в уповноважених банках України" доповнити розділ новою формою та поясненням щодо її заповнення такого змісту:

"Форма N 523 (місячна)
Інформація про суму коштів у гривнях, використаних для
купівлі іноземної валюти на валютному ринку України
за ____________ 20___ року

З Формою № 523 (місячна) можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Пояснення щодо заповнення форми N 523

Інформація про суму коштів у гривнях, використаних для купівлі
іноземної валюти на валютному ринку України

1. Звіт складається банками, уповноваженими фінансовими установами та національним оператором поштового зв’язку (далі - банки) за операціями з купівлі іноземної валюти, за якими справляється збір на обов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування".

2. Звіт за формою подається за усіма здійсненими протягом звітного періоду операціями:

з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти за безготівкову та/або готівкову національну валюту клієнтами банку (фізичними та юридичними особами) та/або банком за дорученням власних клієнтів або інших банків чи безпосередньо банком відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України;

зі сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування за операціями з купівлі іноземної валюти.

Колонка 1 - сума коштів у гривнях, яка була використана протягом звітного періоду для купівлі безготівкової іноземної валюти для власних потреб банку, - до 16 знаків.

Колонка 2 - сума коштів у гривнях, яка була використана протягом звітного періоду для купівлі безготівкової іноземної валюти для клієнтів банку, - до 16 знаків.

Колонка 3 - сума коштів у гривнях, яка була використана протягом звітного періоду для купівлі банком готівкової іноземної валюти, - до 16 знаків.

Колонка 4 - сума коштів у гривнях, яка була використана протягом звітного періоду для купівлі готівкової іноземної валюти клієнтами банку, - до 16 знаків.

Колонка 5 - сума утриманого (нарахованого) протягом звітного періоду збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти фізичними та юридичними особами, у тому числі самим банком, відображених у колонках 1 - 4 звіту, - до 16 знаків.

Колонка 6 - сума сплаченого (фактично перерахованого до Державного бюджету України) протягом звітного періоду збору на обов’язкове державне пенсійне страхування під час здійснення операцій з купівлі іноземної валюти фізичними та юридичними особами, у тому числі самим банком, - до 16 знаків.

Колонка заповнюється за кодом області банку - юридичної особи";

11) абзац другий пункту 7 пояснення щодо заповнення форми N 531 "Звіт про резидентів - суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які перевищили встановлені законодавством строки розрахунків за експортними, імпортними операціями" викласти в такій редакції:

"Колонка 1 (Код підрозділу банку) - зазначається код підрозділу банку, у якому відкрито відповідний рахунок для обслуговування клієнта-резидента, згідно з Довідником власних підрозділів банків - 12 знаків";

12) у поясненні щодо заповнення форми N 536 "Звіт про операції з банківськими металами":

пункт 1 викласти в такій редакції:

"1. Звіт подається уповноваженими банками в разі здійснення операцій з банківськими металами в стандартних і мірних зливках, монетах, вироблених із дорогоцінних металів, порошках банківських металів:

з увезення в Україну та вивезення з України;

купівлі та продажу (з фізичною поставкою та без фізичної поставки) за безготівкову та готівкову національну валюту на валютному ринку України";

у пункті 3:

слова "аналітичних рахунків" та "банку" виключити;

після слова "обліку" доповнити пункт словами "за датою валютування операцій з надходження (вибуття) банківських металів";

13) у формі N 538 "Звіт про купівлю безготівкової іноземної валюти за дорученням клієнтів банку, інших банків та уповноваженими банками" та поясненні щодо її заповнення:

доповнити таблицю форми новою колонкою 18 такого змісту:

"

Код валютної операції 
18 
 
 
 

";

у поясненні:

у пунктах 1 та 3 цифри "50 000" замінити цифрами "100 000";

у пункті 8:

абзац шостий пункту доповнити реченням такого змісту: "Для резидентів - фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті, також зазначається 0 (нуль)";

доповнити пункт сімома новими абзацами такого змісту:

"Колонка 18 - зазначається цифровий код валютної операції - 2 знаки.

Код валютної операції може мати такі значення:

01 - валютна операція на умовах тод;

02 - валютна операція на умовах том;

03 - валютна операція на умовах спот;

04 - валютна операція на умовах форвард;

05 - валютна операція на умовах торговельний своп";

14) у поясненні щодо заповнення форми N 552 "Звіт про надходження від нерезидентів та продаж безготівкової іноземної валюти":

у пункті 2:

абзац перший після слів та цифри "У частині І" доповнити виноскою такого змісту:

"1Пункти 2 - 11 пояснення щодо заповнення форми N 552 установлюють правила заповнення частини І форми";

в абзаці п’ятому слова "усіх валютних коштів" замінити словами "надходжень в іноземній валюті";

в абзаці третьому пункту 3:

у першому реченні слова "Надходження коштів", "за фактом зарахування коштів" замінити відповідно словами "Надходження та продаж коштів в іноземній валюті", "за фактом продажу або зарахування коштів в іноземній валюті";

у другому реченні слова "надходження коштів" замінити словом "операції";

в абзацах першому, третьому та шостому пункту 4 цифри "50 000" замінити цифрами "100 000";

пункт 5 після слів "інформація про", "коштів", "з моменту" доповнити відповідно словами "продаж іноземної валюти та/або", "в іноземній валюті", "продажу іноземної валюти та/або";

після абзацу п’ятого пункт 7 доповнити новим абзацом шостим такого змісту:

"переказу коштів з рахунків лоро банків-нерезидентів на користь банку (або його клієнтів)".

У зв’язку з цим абзаци шостий - десятий уважати відповідно абзацами сьомим - одинадцятим;

у пункті 11:

абзац вісімнадцятий викласти в такій редакції:

"09 - за іншими операціями";

абзац дев’ятнадцятий після цифр "09" доповнити словом та цифрами "або "16";

в абзаці двадцятому цифри та слово "09 та 16" замінити цифрами та словом "09" та "16";

абзац двадцять восьмий після слів "членські внески" доповнити словами "фізичних та юридичних осіб";

абзац тридцять п’ятий викласти в такій редакції:

"11 - продаж валютної виручки (обов’язковий та вільний) і продаж надходжень за переказами на користь фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями (обов’язковий та вільний)";

абзац сорок третій викласти в такій редакції:

"20 - обов’язковий продаж іноземної валюти, яка не купувалася на міжбанківському валютному ринку, була перерахована нерезиденту і повернулась у зв’язку з невиконанням останнім своїх зобов’язань";

абзац сорок четвертий виключити.

У зв’язку з цим абзаци сорок п’ятий - сімдесят восьмий уважати відповідно абзацами сорок четвертим - сімдесят сьомим;

15) у поясненні щодо заповнення форми N 555 "Звіт про переказ безготівкової іноземної валюти":

у пункті 1:

абзац перший доповнити словами "та з переказу коштів в іноземній валюті з рахунків лоро банків-нерезидентів через кореспондентські рахунки банку (далі - перекази)";

в абзацах першому, другому та четвертому пункту 2 цифри "50000" замінити цифрами "100000";

в абзаці десятому пункту 2 слова "нерезидента-експедитора" замінити словами "нерезидента-виконавця";

в абзаці дванадцятому пункту 4 слова "операцій", "кожної" замінити відповідно словами "переказів", "кожного";

16) у формі N 610 "Інформація про врахування субординованого боргу до розрахунку капіталу банку" та поясненні щодо її заповнення:

у порядку подання форми слова "(щодекадна)", "в установлений ними строк", "у перший робочий день після звітного періоду" замінити відповідно словами та цифрами "щоденна", "до 15 години наступного робочого дня", "наступного робочого дня";

у таблиці форми:

рядок "Усього" в колонках 11, 12 доповнити знаком "x";

колонки 13 - 15 виключити;

доповнити таблицю чотирма новими колонками 13 - 16 такого змісту:

"

Резидентність інвестора  Реєстрація договору  Сума перевищення 
номер  дата 
13  14  15  16 
       
       
х  х  х  х 

";

у поясненні:

в абзаці другому слова "(із змінами)" замінити словами та цифрами "(зі змінами) (далі - Інструкція N 368)";

після абзацу четвертого доповнити пояснення двома новими абзацами п’ятим та шостим такого змісту:

"Для інвестора, який є банком-резидентом, найменування зазначається згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле NB).

Для інвестора, який є банком-нерезидентом, найменування зазначається згідно з Довідником зарубіжних банків rc_bnk.dbf (поле NAME)".

У зв’язку з цим абзаци п’ятий - тридцятий уважати відповідно абзацами сьомим - тридцять другим;

в абзаці шістнадцятому слова "(без урахування строку пролонгації угоди)" замінити словами "(з урахуванням строку пролонгації угоди, щодо якої отримано дозвіл Національного банку України на врахування субординованого боргу до капіталу банку)";

в абзаці дев’ятнадцятому слова "іншими кредиторами" замінити словами "кредитором-інвестором";

абзац двадцять сьомий викласти в такій редакції:

"дані кожного рядка колонки 6, крім даних рядка "Інші кредитори", множаться на дані відповідного рядка колонки 9, діляться на 100 та від отриманого значення віднімаються дані колонки 16 цього рядка. Якщо за результатами такого розрахунку отримано від’ємне значення, то в колонці 10 зазначається 0".

абзац тридцятий після слів "в іноземній валюті" доповнити словами "/банківських металах";

доповнити пояснення двома новими абзацами тридцять третім, тридцять четвертим такого змісту:

"Колонка 16 - зазначається сума перевищення обмеження, установленого пунктом 3.10 глави 3 розділу III Інструкції N 368, зменшена на суму, передбачену підпунктами "г" та "ґ" пункту 1.7 глави 1 розділу ІІ цієї Інструкції, щодо пов’язаної особи Інвестора (далі - сума перевищення) станом на 01, 11, 21 числа кожного місяця.

Якщо з одним Інвестором укладено кілька угод/договорів, щодо яких отримано дозвіл Національного банку України на врахування субординованого боргу до капіталу банку, то в колонці 16 банк відображає за такими угодами/договорами суму перевищення пропорційно обсягу суми субординованого боргу з урахуванням розміру амортизації. Сума субординованого боргу з урахуванням розміру амортизації розраховується так: дані рядка колонки 6 множаться на дані відповідного рядка колонки 9 і діляться на 100";

17) форму N 611 "Звіт про дотримання економічних нормативів та лімітів відкритої валютної позиції" та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:

"Форма N 611 (місячна)
Звіт про дотримання економічних нормативів та
лімітів відкритої валютної позиції
станом на____________20____ року (за ___________20____ року)

З Формою № 611 (місячна) можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Пояснення щодо заповнення форми N 611

Звіт про дотримання економічних нормативів та
лімітів відкритої валютної позиції

1. Під час складання звіту про дотримання економічних нормативів та лімітів відкритої валютної позиції слід керуватися Інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 року N 368, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 26 вересня 2001 року за N 841/6032 (зі змінами) (далі - Інструкція), та Методикою розрахунку уповноваженими банками лімітів відкритої валютної позиції, схваленою постановою Правління Національного банку України від 31 березня 2014 року N 182 (далі - Методика розрахунку).

2. Інформація надається щодо кожного економічного нормативу та лімітів загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції банку.

3. У рядку "Середньозважене значення за місяць" у колонках 5, 6, 18, 19 зазначається середньозважене значення нормативів Н3, Н3-1, Н11, Н12, розраховане відповідно до глави 3 розділу IX Інструкції.

4. У рядку "Кількість порушень" у колонках 4, 8, 9 зазначається кількість порушень нормативів Н2, Н5, Н6 станом на 01, 11, 21 числа місяця, у колонках 7, 11, 13, 15, 17, 21, 23, 25 - кількість порушень за звітний місяць нормативів Н4, Н7, Н8, Н9, Н10 та лімітів загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції банку Л13, Л13-1, Л13-2.

5. У рядку "Відхилення від середньозваженого значення нормативу на попередню звітну дату" у колонках 5, 6, 18, 19 зазначається відхилення, яке розраховується за середньозваженими значеннями нормативу за попередній та звітний місяці за даними рядка "Середньозважене значення за місяць". Інформація в рядку "Відхилення від середньозваженого значення нормативу на попередню звітну дату" зазначається таким чином:

зниження середньозваженого значення - зі знаком "-";

збільшення середньозваженого значення - без знака.

6. У рядку "Відхилення від кількості порушень на попередню звітну дату" у колонках 4, 7, 8, 9, 11, 13, 15, 17, 21, 23, 25 зазначається відхилення, яке розраховується за даними рядка "Кількість порушень" за попередній та звітний місяці. Інформація в рядку "Відхилення від кількості порушень на попередню звітну дату" зазначається таким чином:

зменшення кількості порушень - зі знаком "-";

збільшення кількості порушень - без знака.

7. У колонці 1 зазначається порядковий номер запису.

8. У колонці 2 зазначаються звітні дати, станом на які здійснюється розрахунок економічних нормативів та лімітів загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції банку.

Початкова звітна дата - станом на другий робочий день звітного місяця.

Кінцева звітна дата - станом на перший робочий день місяця, наступного за звітним.

9. У колонці 3 зазначається розмір регулятивного капіталу банку, що розраховується відповідно до глави 1 розділу II Інструкції.

Розрахунок регулятивного капіталу банку здійснюється щоденно за балансовими даними з використанням даних файлів 42 "Дані щодо максимального ризику на одного контрагента" (далі - файл 42) та С5 "Додаткові дані для розрахунку економічних нормативів" (далі - файл С5).

10. У колонці 4 зазначається фактичне значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2), що розраховується відповідно до глави 1 розділу IV Інструкції.

Розрахунок нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) здійснюється станом на 01, 11, 21 числа кожного місяця за балансовими даними з використанням даних файлів С5 та 26 "Дані про залишки коштів, що розміщені в інших банках та залучені від інших банків".

11. У колонці 5 зазначається фактичне значення нормативу (коефіцієнта) співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів (Н3), що розраховується відповідно до глави 2 розділу IV Інструкції.

Розрахунок нормативу (коефіцієнта) співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів здійснюється щоденно за балансовими даними.

12. У колонці 6 зазначається фактичне значення нормативу (коефіцієнта) співвідношення регулятивного капіталу до зобов’язань (Н3-1), що розраховується відповідно до глави 3 розділу IV Інструкції.

Розрахунок нормативу (коефіцієнта) співвідношення регулятивного капіталу до зобов’язань здійснюється щоденно за балансовими даними з використанням даних файла С5.

13. У колонці 7 зазначається фактичне значення нормативу миттєвої ліквідності (Н4), що розраховується відповідно до глав 1, 2 розділу V Інструкції.

Розрахунок нормативу миттєвої ліквідності (H4) здійснюється щоденно за балансовими даними з використанням даних файлів 42 та С5.

14. У колонці 8 зазначається фактичне значення нормативу поточної ліквідності (Н5), що розраховується відповідно до глав 1, 3 розділу V Інструкції.

Розрахунок нормативу поточної ліквідності (H5) здійснюється станом на 01, 11, 21 числа кожного місяця за балансовими даними з використанням даних файлів А7 "Дані про структуру активів та пасивів за строками" (далі - файл А7), 42 та C5.

15. У колонці 9 зазначається фактичне значення нормативу короткострокової ліквідності (Н6), що розраховується відповідно до глав 1, 4 розділу V Інструкції.

Розрахунок нормативу короткострокової ліквідності (H6) здійснюється станом на 01, 11, 21 числа кожного місяця за балансовими даними з використанням даних файлів А7, 42 та С5.

16. У колонці 10 зазначається фактичне значення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), що розраховується відповідно до глав 1, 2 розділу VI Інструкції.

Розрахунок нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) здійснюється щоденно з використанням даних файлів 42 та С5.

У колонці зазначається максимальне значення показника з усіх розрахованих.

17. У колонці 11 зазначається кількість порушень нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), розрахована за даними файла 42.

18. У колонці 12 зазначається розрахункове значення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), з урахуванням суми перевищення відповідно до пунктів 2.5 - 2.7 глави 2 розділу VI Інструкції.

У колонці зазначається максимальне значення показника з усіх розрахованих.

19. У колонці 13 зазначається фактичне значення нормативу великих кредитних ризиків (Н8), що розраховується відповідно до глав 1, 3 розділу VI Інструкції.

Розрахунок нормативу великих кредитних ризиків (Н8) здійснюється щоденно з використанням даних файлів 42 та С5.

20. У колонці 14 фактичне значення нормативу максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9), що розраховується відповідно до глав 1, 4 розділу VI Інструкції.

Розрахунок нормативу максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9), здійснюється щоденно з використанням даних файлів 42 та С5.

У колонці зазначається максимальне значення показника з усіх розрахованих.

21. У колонці 15 зазначається кількість порушень нормативу максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9), розрахована за даними файла 42.

22. У колонці 16 зазначається розрахункове значення нормативу максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н9), з урахуванням суми перевищення відповідно до пунктів 4.5 - 4.7 глави 4 розділу VI Інструкції.

У колонці зазначається максимальне значення показника з усіх розрахованих.

23. У колонці 17 зазначається фактичне значення нормативу максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н10), що розраховується відповідно до глав 1, 5 розділу VI Інструкції.

Розрахунок нормативу максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н10), здійснюється щоденно з використанням даних файлів 42 та С5.

24. У колонці 18 зазначається фактичне значення нормативу інвестування в цінні папери окремо за кожною установою (Н11), що розраховується відповідно до глав 1, 2 розділу VII Інструкції.

Розрахунок нормативу інвестування в цінні папери окремо за кожною установою (Н11) здійснюється щоденно з використанням даних файла 42.

У колонці зазначається максимальне значення показника з усіх розрахованих.

25. У колонці 19 зазначається фактичне значення нормативу загальної суми інвестування (Н12), що розраховується відповідно до глав 1, 3 розділу VII Інструкції.

Розрахунок нормативу загальної суми інвестування (Н12) здійснюється щоденно за балансовими даними з використанням даних файла 42.

26. У колонках 20, 22, 24 зазначаються фактичні значення лімітів загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції (Л13, Л13-1, Л13-2), що розраховуються відповідно до Методики розрахунку. Розрахунок лімітів загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції здійснюється за даними форми звітності N 1Д "Баланс банку".

27. У колонках 21, 23, 25 зазначається кількість порушень лімітів загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції (Л13, Л13-1, Л13-2) на звітну дату.

28. У колонках 4 - 10, 12 - 14, 16 - 19 зазначаються два знаки після коми. У колонках 20, 22, 24 зазначаються чотири знаки після коми";

18) у формі N 613 "Звіт про концентрацію ризиків за активними операціями банку з контрагентами та інсайдерами" та поясненні щодо її заповнення:

доповнити таблицю форми новою колонкою 31 такого змісту:

"

Код інституційного сектору економіки контрагента/інсайдера 
31 
 
 
 
 
 
 

";

у поясненні:

пункт 14 доповнити двома новими абзацами такого змісту:

"Для контрагента/інсайдера, який є банком-резидентом, найменування зазначається згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле NB).

Для контрагента/інсайдера, який є банком-нерезидентом, найменування зазначається згідно з Довідником зарубіжних банків rc_bnk.dbf (поле NAME)";

після пункту 36 доповнити пояснення новим пунктом 37 такого змісту:

"37. Колонка 31 - зазначається код інституційного сектору економіки контрагента/інсайдера юридичної особи (kl_k074.dbf) - 1 знак".

У зв’язку з цим пункт 37 уважати пунктом 38;

в абзаці другому пункту 38 цифри "5, 6, 22, 29" замінити цифрами "5, 6, 22, 29, 31", а цифри "16, 17, 29, 35" - цифрами "16, 17, 29, 35, 37";

19) у поясненні щодо заповнення форми N 614 "Звіт про найбільших (прямих та опосередкованих) учасників контрагентів банку":

у пункті 4:

після абзацу четвертого доповнити пункт двома новими абзацами п’ятим, шостим такого змісту:

"Для контрагента/інсайдера, який є банком-резидентом, найменування зазначається згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле NB).

Для контрагента/інсайдера, який є банком-нерезидентом, найменування зазначається згідно з Довідником зарубіжних банків rc_bnk.dbf (поле NAME)".

У зв’язку з цим абзаци п’ятий - тридцять шостий уважати відповідно абзацами сьомим - тридцять восьмим;

після абзацу шістнадцятого доповнити пункт двома новими абзацами сімнадцятим, вісімнадцятим такого змісту:

"Для учасника контрагента/інсайдера, який є банком-резидентом, найменування зазначається згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле NB).

Для учасника контрагента/інсайдера, який є банком-нерезидентом, найменування зазначається згідно з Довідником зарубіжних банків rc_bnk.dbf (поле NAME)".

У зв’язку з цим абзаци сімнадцятий - тридцять восьмий уважати відповідно абзацами дев’ятнадцятим - сороковим;

20) у формі N 625 "Звіт про концентрацію ризиків за пасивними операціями банку" та поясненні щодо її заповнення:

доповнити таблицю форми новою колонкою 20 такого змісту:

"

Код інституційного сектору економіки 
20 
 
 
 
 
 
 
 
 

";

у пункті 6 пояснення щодо заповнення форми:

після абзацу четвертого доповнити пункт двома новими абзацами п’ятим, шостим такого змісту:

"Для кредитора-контрагента/інсайдера, який є банком-резидентом, найменування зазначається згідно з Довідником банківських установ України rcukru.dbf (поле NB).

Для кредитора-контрагента/інсайдера, який є банком-нерезидентом, найменування зазначається згідно з Довідником зарубіжних банків rc_bnk.dbf (поле NAME)".

У зв’язку з цим абзаци п’ятий - сороковий уважати відповідно абзацами сьомим - сорок другим;

абзаци тридцять другий - тридцять четвертий викласти в такій редакції:

"Колонка 13 - зазначається процентна ставка згідно з умовами договору.

Якщо умовами одного договору з кредитором передбачено здійснення банком пасивної операції з використанням кількох валют, то в колонці 13 відображається процентна ставка за кожним кодом валюти.

Якщо умовами одного договору з кредитором передбачено здійснення банком пасивної операції з використанням одного виду валюти під різні процентні ставки або під плаваючу процентну ставку, то в колонці 13 відображається середньозважене значення процентної ставки, розраховане за звітний місяць";

після абзацу тридцять четвертого доповнити пункт новими абзацами тридцять п’ятим, тридцять шостим такого змісту:

"Середньозважене значення процентної ставки розраховується за такою формулою:

де q - середньозважене значення процентної ставки, процент річних;

Hi - обсяг операції (i);

Еі - процентна ставка відповідно до умов договору, що нараховується за операцією (i), процент річних;

dі - кількість днів, протягом яких нараховувалася процентна ставка (Еі) за операцією (i).

Якщо фінансовий інструмент не передбачає нарахування процентів або встановлено платіж за фінансовим інструментом у фіксованій сумі, то колонка 13 не заповнюється".

У зв’язку з цим абзаци тридцять п’ятий - сорок другий уважати відповідно абзацами тридцять сьомим - сорок четвертим;

в абзацах тридцять сьомому, сорок другому та сорок третьому слово "кредиторами" замінити словом "кредитором";

після абзацу сорок четвертого доповнити пункт новим абзацом такого змісту:

"Колонка 20 - зазначається код інституційного сектору економіки (kl_k074.dbf) - 1 знак";

21) у колонці 2 рядка 58 таблиці форми N 747 "Звіт про касові обороти банку" (декадна) слово "Видачі" замінити словом "Видача";

22) у колонці 2 рядка 58 таблиці форми N 748 "Звіт про касові обороти банку" (місячна) слово "Видачі" замінити словом "Видача";

23) форму N 2-ПБ "Звіт підприємства (організації) про фінансові операції з нерезидентами України" та пояснення щодо її заповнення викласти в такій редакції:

"Форма N 2-ПБ (місячна)
Звіт підприємства (організації) про фінансові операції з нерезидентами
за _____________20 ___ року

З Формою № 2-ПБ (місячна) можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Пояснення щодо заповнення форми N 2-ПБ

Звіт підприємства (організації) про фінансові операції з нерезидентами

I. Основні вимоги до складання звіту

1. Форма використовується для складання платіжного балансу України.

2. Звіт за формою складається підприємствами (організаціями) та небанківськими фінансовими установами, які мають рахунки в іноземних банках.

Якщо у звітному періоді немає руху коштів на рахунках, то слід подавати звіт, який відображає сальдо на початок та на кінець звітного періоду.

3. Підприємство (організація) або небанківська фінансова установа подає звіт в електронному вигляді та додаток до нього "Залишки на закордонних рахунках на кінець звітного періоду" (додаток 1) не пізніше 15 числа місяця, наступного після звітного періоду, до Департаменту платіжного балансу Генерального економічного департаменту Національного банку України.

4. Форма N 2-ПБ подається:

за кожною іноземною валютою, за якою проводяться операції;

за кожним рахунком у закордонному банку - окремо за кожною валютою.

У звітах сальдо на початок періоду слід зазначати з кодом 9111, на кінець періоду - з кодом 9112. Сальдо на початок та кінець звітного періоду має відповідати фактичним залишкам коштів на рахунку.

Форма складається щомісяця в тисячах одиниць валюти з трьома десятковими знаками після коми.

5. Операції відображаються у звіті в тому самому звітному періоді, у якому вони проведені за балансом підприємства (організації), небанківської фінансової установи.

Дані слід відображати таким чином: у звітах за рахунками - надходження коштів за кредитом, за дебетом - їх вибуття.

6. Інформація про рух коштів за рахунками надається за всіма здійсненими операціями. Для кодування операцій згідно з класифікацією статей платіжного балансу підприємство (організація) або небанківська фінансова установа використовує перелік кодів, наведених у таблицях "Коди операцій поточного рахунку та їх застосування" (додаток 2) та "Коди операцій фінансового рахунку та їх застосування" (додаток 3).

7. Повернення помилково зарахованих коштів, а також повернення платежів у зв’язку з розірванням договору або невиконанням умов контракту потрібно відображати з тим самим кодом, що і їх отримання, зазначаючи в тій самій колонці зі знаком мінус.

Якщо наявний овердрафт за рахунком, то сальдо рахунку відображається зі знаком "мінус".

II. Опис параметрів заповнення форми

1. У верхній частині форми зазначається повна назва підприємства (організації) або небанківської фінансової установи, що подає звіт; найменування іноземного банку, у якому підприємство (організація) або небанківська фінансова установа має рахунок, та код країни його місцезнаходження; код валюти, у якій ведеться рахунок.

2. У звіті надається інформація про всі операції, які проведені за рахунком.

3. У колонці 1 (Код операції) за кожною операцією проставляється її тип у закодованій формі. Для визначення відповідного коду операції слід використовувати перелік кодів, наведених у таблиці "Коди операцій".

У колонці 2 (Код країни) зазначається код країни платника або одержувача платежу.

У колонці 3 (Кредит) зазначається надходження коштів на рахунок, а в колонці 4 (Дебет) - їх вибуття.

У колонці 5 (Операція) зазначається назва операції, яка має відображати економічний зміст операції.

Колонка 6 (Банк-учасник) заповнюється тільки для нейтральних операцій. У колонці зазначається код українського банку, з яким здійснюються розрахунки або умовний код іноземного банку (999).

4. Обороти за кредитом та дебетом форми мають дорівнювати відповідно дебетовим та кредитовим оборотам рахунку.

5. Операції на суму, що перевищує 20 тис.дол. США, а також еквівалентні суми в інших валютах, підлягають обов’язковому декларуванню шляхом надання копій банківських документів, які підтверджують зміст операцій.

6. Підприємству (організації) та небанківській фінансовій установі, дозволяється об’єднувати інформацію окремо за кредитовими та дебетовими операціями, якщо операції мають однаковий характер і не перевищують 20 тис.дол. США в перерахунку. У цьому випадку операції відображаються одним рядком із поясненням характеру операцій та зазначенням їх кількості в дужках.

Правила агрегування інформації мають два винятки:

у разі здійснення прямих інвестицій за кордон або отримання прямих інвестицій з-за кордону всі операції потрібно відображати окремими рядками, у яких зазначати назву компанії-нерезидента, куди направлені інвестиції, або назву компанії-інвестора, яка здійснила інвестицію в Україну;

переміщення коштів між рахунком підприємства в іноземному банку та його рахунком в українському банку потрібно відображати окремими рядками, зазначаючи в колонці 6 код українського банку.

7. Наведемо приклад відображення операцій:

Приклад:

Найменування закордонного банку  Код країни  Код валюти  Кредит  Дебет  Банк-учасник  Код операції  Операція 
Банк "А"  KAZ  KZT  11319,645      9111  сальдо на початок періоду 
        8183,313    9112  сальдо на кінець періоду 
        2452,302    2612  оплата праці (2) 
        16,307    2444  банківські послуги (3) 
        300,000    2872  податки 
        36,000    2352  інтернет 
        73,000    2312  відрядження (2) 
        25,720    1222  товари 
        153,000    2498  комунальні послуги 
        80,003  9832  8442  переміщення коштів з одного рахунку на інший, відкритий у тій самій валюті 
Банк "В"  TJK  USD      9111  сальдо на початок періоду 
          9112  сальдо на кінець періоду 
      19,980    8466  перерахування коштів з рахунку в українському банку 
        0,475  999  8426  конвертація 
        19,505  999  8426  конвертація 
Банк "С"  TUR  USD  13,347      9111  сальдо на початок періоду 
        0,130    9112  сальдо на кінець періоду 
      0,065    999  8426  конвертація 
        13,282    2488  реклама 
Банк "D"  KAZ  KZT      9111  сальдо на початок періоду 
        80,003    9112  сальдо на кінець періоду 
      80,003    9832  8442  переміщення коштів з одного рахунку на інший, відкритий у тій самій валюті 

III. Додатки

Додаток 1

Залишки
на закордонних рахунках на кінець звітного періоду

З Додатком 1 можна ознайомитись: розділ "Довідники", підрозділ "Додатки до документів", папка "Постанови".

Додаток 2

Коди операцій
поточного рахунку та їх застосування
(до пункту 6 розділу I пояснення щодо заповнення форми N 2-ПБ)

N
з/п 
Стаття  Коди  Пояснення кодів 
Товари  Кредит
(експорт) 
Дебет
(імпорт) 
За кредитом: надходження на рахунок за експорт товарів.
За дебетом: платежі за імпорт товарів 
1.1  Товари загального користування       
1.1.1  звичайна форма оплати  1221  1222  Усі види товарів, за винятком наведених у пунктах 1.2 - 1.3,
товарні векселі 
1.1.2  попередня оплата та акредитиви  1721  1722  За всіма видами товарів, за винятком наведених у пунктах 1.2 - 1.3 
1.2  Енергоносії       
1.2.1  звичайна форма оплати  1251  1252  Природний газ, газовий концентрат, нафта, бензин, мазут, нафтококс, дизельне паливо, електроенергія, ядерне паливо;
авіаційне пальне, кам’яне вугілля та його похідні, кокс, торф, буре вугілля тощо 
1.2.2  попередня оплата та акредитиви  1751  1752  Попередня оплата та акредитиви за товари, зазначені в підпункті 1.2.1 
1.3  Товари, придбані в портах транспортними організаціями  1551  1552  Пальне, продовольство, матеріальні запаси, допоміжні матеріали, придбані в портах транспортними організаціями. Не належить до цієї статті надання супутніх послуг (технічне обслуговування транспортних засобів, лоцманські послуги тощо) 
Послуги  Кредит
(експорт) 
Дебет
(імпорт) 
За кредитом: надходження на рахунок за експорт послуг.
За дебетом: платежі за імпорт послуг 
2.1  Послуги з перероблення матеріальних ресурсів, що належать іншим сторонам  2481  2482  Перероблення (оброблення, маркування, збирання, упакування тощо) підприємством-резидентом продукції, що належить нерезиденту; перероблення (оброблення, маркування, збирання, упакування тощо) підприємством-нерезидентом продукції, що належить резиденту 
2.2  Послуги з ремонту та технічного обслуговування  2041  2042  Вартість технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, автомобілів та інших товарів, які виконуються нерезидентом або для нерезидента.
До цієї категорії не належать ремонт будівель та споруд (будівництво), а також ремонт та технічне обслуговування комп’ютерної техніки (комп’ютерні послуги) 
Транспорт       
3.1  Морський транспорт       
3.1.1  пасажирський  2133  2134  Пасажирські перевезення; оренда морських транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення пасажирських перевезень 
3.1.2  вантажний  2135  2136  Вантажні перевезення; оренда морських транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення вантажних перевезень 
3.1.3  інше  2137  2138  Допоміжні послуги, у тому числі складування, навантажування, розвантажування, лоцманські послуги, комісійні виплати, агентські послуги, пов’язані з пасажирськими та вантажними перевезеннями 
3.2  Повітряний транспорт       
3.2.1  пасажирський  2153  2154  Пасажирські перевезення; оренда повітряних транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення пасажирських перевезень 
3.2.2  вантажний  2155  2156  Вантажні перевезення; оренда повітряних транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення вантажних перевезень 
3.2.3  інше  2157  2158  Допоміжні послуги (відповідно до підпункту 3.1.3, крім лоцманських послуг); послуги авіадиспетчерської служби 
3.3  Автомобільний транспорт       
3.3.1  пасажирський  2173  2174  Пасажирські перевезення; оренда автомобільних транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення пасажирських перевезень 
3.3.2  вантажний  2175  2176  Вантажні перевезення; оренда автомобільних транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення вантажних перевезень 
3.3.3  інше  2177  2178  Допоміжні послуги (відповідно до підпункту 3.1.3, крім лоцманських послуг) 
3.4  Річковий транспорт       
3.4.1  пасажирський  2193  2194  Пасажирські перевезення; оренда річкових транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення пасажирських перевезень 
3.4.2  вантажний  2195  2196  Вантажні перевезення; оренда річкових транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення вантажних перевезень 
3.4.3  інше  2197  2198  Допоміжні послуги (відповідно до підпункту 3.1.3) 
3.5  Залізничний транспорт       
3.5.1  пасажирський  2223  2224  Пасажирські перевезення; оренда залізничних транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення пасажирських перевезень 
3.5.2  вантажний  2225  2226  Вантажні перевезення; оренда залізничних транспортних засобів разом з екіпажами для здійснення вантажних перевезень 
3.5.3  інше  2227  2228  Допоміжні послуги (відповідно до підпункту 3.1.3, крім лоцманських послуг) 
3.6  Трубопровідний транспорт  2247  2248  Послуги з транспортування трубопроводами газу, сирої нафти та нафтопродуктів; експлуатація трубопроводів 
3.7  Інші допоміжні транспортні послуги  2249  2250  Інші транспортні послуги, які неможливо віднести до будь-якого компонента транспортних послуг, що наведені вище 
3.8  Поштові послуги та послуги кур’єрського зв’язку  2251  2252  Перевезення та доставка листів, інших поштових відправлень (посилок, бандеролей тощо), періодичних видань, послуги поштових відділень та оренда абонентських поштових скриньок 
3.9  Послуги з передачі електроенергії  2253  2254  Оплата послуг з передачі електроенергії 
Подорожі      Усі види товарів та послуг, придбаних приїжджими 
4.1  Розрахунки за картками міжнародних (банківських та небанківських)
платіжних систем 
2303  2304  Покриття за платіжними картками банківських та небанківських міжнародних платіжних систем (VISA International, EUROPAY International, AMERICAN EXPRESS тощо) 
4.2  Розрахунки за дорожніми чеками  2305  2306  Розрахунки за дорожніми чеками 
4.3  Подорожі - інше       
4.3.1  ділові  2311  2312  Придбання товарів та послуг особами, які здійснюють подорож з діловою метою (проживання в готелі та інших місцях для короткотермінового проживання, видана на відрядження готівкова валюта тощо) 
4.3.2  особисті  2315  2316  Придбання товарів та послуг особами, які здійснюють подорож з особистою метою (для лікування, навчання тощо), оплата за туристичні путівки 
Будівельні послуги  2373  2374  Будівництво (уключає створення, модернізацію, ремонт, реконструкцію, розширення основних фондів у вигляді будівель, зведення інженерних споруд - доріг, дамб, мостів тощо) 
Страхові послуги       
6.1  Страхові внески (cтрахові премії) за договорами страхування  2421  2422  Виплати страхових внесків (страхових премій) за різними видами страхування 
6.2  Страхове відшкодування (страхова компенсація) за договорами страхування  2429  2430  Виплата страхового відшкодування (страхової компенсації) за договорами страхування 
6.3  Допоміжні страхові послуги  2433  2434  Комісійні страхових агентів та брокерів; консультативні послуги у сфері надання страхових послуг 
Фінансові послуги  2443  2444  Послуги фінансових посередників (наприклад, у зв’язку з наданням кредитних ліній); комісійні за операціями з акредитивами, банківськими акцептами, фінансовим лізингом; комісійні на користь платіжних організацій міжнародних систем переказу коштів, міжнародних карткових платіжних систем;
комісійні за проведення операцій з іноземною валютою, цінними паперами, управління активами, обслуговування кореспондентських рахунків, переказ коштів тощо 
Плата за використання інтелектуальної власності  2475  2476  Плата за використання патентів, торгових марок, науково-дослідних та конструкторських розробок; авторські гонорари, роялті, оплата за договорами комерційної концесії (франчайзинг); оплата ліцензій на копіювання та розповсюдження інтелектуальної власності, втіленої в оригіналах (наприклад, копірайт на книги та рукописи, програмне забезпечення, кінематографічні роботи та звукозаписи), та пов’язані з ними права (наприклад, прямий ефір, виступи і показ програм по телевізійних, кабельних та супутникових каналах) 
Телекомунікаційні, комп’ютерні та інформаційні послуги       
9.1  Телекомунікаційні послуги  2351  2352  Забезпечення телефонного, мобільного, телексного, телеграфного, супутникового, факсимільного зв’язку, радіо- і телевізійного мовлення, використання електронної пошти та мережі Iнтернет.
До цієї категорії не належить оплата за монтаж систем електрозв’язку (будівництво) та за користування базами даних (інформаційні послуги) 
9.2  Комп’ютерні послуги  2353  2354  Оброблення баз даних;
створення та впровадження програмного забезпечення, уключаючи розроблення і програмування конкретних систем замовника;
управління обчислювальними комплексами;
консультаційні послуги з питань інформатизації; технічне обслуговування, експлуатація та ремонт обчислювальної техніки;
оплата за використання програмних продуктів без права копіювання та розповсюдження;
купівля/продаж оригіналів та прав власності на програмне забезпечення 
9.3  Інформаційні послуги  2355  2356  Послуги інформаційних агентств та агентств новин, послуги SWIFT та REUTERS; пряма (індивідуальна) передплата періодичних видань; послуги бібліотек та архівів 
10  Інші комерційні послуги       
10.1  Дослідження і розробки  2489  2490  Науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські роботи, виготовлення дослідних зразків або партій науково-технічної продукції, розроблення технічної документації, а також інші роботи, пов’язані з доведенням наукових і науково-технічних винаходів до стадії їх практичного використання; купівля/продаж прав власності на науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські розробки 
10.2  Професійні послуги та консультаційні послуги в галузі управління       
10.2.1  юридичні, консультаційні, аудиторські послуги  2485  2486  Гонорари за виконані адвокатом дії з надання правової допомоги, послуги з надання юридичних порад та консультацій, підготовки документів, консалтинг та аудит у сфері бухгалтерського обліку, податкового законодавства та інших галузях, консультаційні послуги у сфері управління, менеджменту, надання оперативної допомоги юридичним особам 
10.2.2  реклама, маркетинг  2487  2488  Послуги з реклами та маркетингу, створення і розміщення реклами в засобах масової інформації, купівля та продаж рекламного часу; організація та проведення виставок та торговельних ярмарків, участь у виставках та торговельних ярмарках, вивчення ринку, послуги з проведення опитувань громадської думки 
10.3  Технічні послуги, послуги, пов’язані з торгівлею, та інші види ділових послуг       
10.3.1  архітектурні, інженерні та інші технічні послуги  2493  2494  Послуги з розроблення архітектурних проектів, геологічна розвідка, картографія, перевірка і сертифікація якості продукції, технічний контроль, пусконалагоджування тощо 
10.3.2  переробка відходів та боротьба із забрудненням навколишнього середовища, послуги в галузі сільського господарства та гірничодобувної промисловості  2501  2502  Переробка відходів ядерного палива; рекультивація, санітарна очистка та інші послуги із захисту навколишнього середовища;
вирощування сільськогосподарських культур (захист рослин від хвороб та шкідників), ветеринарні послуги, лісівництво;
послуги, пов’язані з видобутком корисних копалин 
10.3.3  операційний лізинг  2483  2484  Оренда обладнання без персоналу, здавання в найм (чартер) морських і повітряних суден та іншого транспортного обладнання без команди або екіпажу, оренда приміщень, здавання в найм нерухомості 
10.3.4  посередництво в торгівлі  2503  2504  Комісійні посередників - оптовиків, брокерів, дилерів та торгових агентів (крім товарних бірж), які пов’язані із зовнішньоторговельними операціями, у тому числі перепродажем товарів (придбанням товарів у нерезидента та подальшим перепродажем їх іншому нерезиденту) 
10.3.5  інші комерційні
послуги - інше 
2497  2498  Інші види комерційних, професійних послуг, що не увійшли до вищезазначених категорій:
поліграфічні послуги, графічні роботи, фото- та відеозйомка;
послуги з добору кадрів (наприклад, екіпажів суден), письмового та усного перекладу;
робота служби охорони;
комунальні послуги 
11  Послуги приватним особам і послуги у сфері культури та відпочинку       
11.1  Аудіовізуальні та пов’язані з ними послуги  2505  2506  Платежі, пов’язані зі створенням художніх фільмів, театральних та музичних вистав, радіо- і телевізійних програм (у тому числі плата акторам, режисерам та продюсерам);
надходження від прокату, платежі за право на показ програм;
платежі за використання ефірного часу, трансляцію радіо- та телепередач, показ теле- та кінофільмів;
оплата за використання аудіовізуальної продукції без права копіювання та розповсюдження;
купівля/продаж оригіналів та прав власності на аудіовізуальну продукцію;
плата за послуги кабельного та супутникового зв’язку 
11.2  Інші послуги приватним особам і послуги у сфері культури та відпочинку  2507  2508  Оплата послуг, пов’язаних з функціонуванням музеїв, проведенням спортивних, культурних та оздоровчих заходів;
призи за спортивні досягнення;
послуги шлюбних агенцій, ритуальні послуги;
оплата за участь у семінарах, конференціях тощо 
12  Первинні доходи  Кредит  Дебет  За кредитом: дохід, отриманий резидентами України від нерезидентів.
За дебетом: дохід, сплачений резидентами України на користь нерезидентів 
12.1  Оплата праці  2611  2612  Переказування юридичною особою на користь фізичної особи заробітної плати та інших виплат 
12.2  Дохід від прямих інвестицій       
12.2.1  дохід від участі в капіталі компаній  2623  2624  Дохід від пайової участі в капіталі компаній (дивіденди за простими та привілейованими акціями), розподілений прибуток закордонних відділень 
12.2.2  відсотки за кредитами від прямого інвестора  2625  2626  Дохід за кредитами (відсотки), який сплачують один одному прямий інвестор та підприємство прямого інвестування, у тому числі відсотки за субординованим боргом та поворотною фінансовою допомогою від прямого інвестора 
12.2.3  інший дохід від прямих інвестицій  2627  2628  Дохід, сплачений (отриманий) за договором про спільну діяльність;
інші доходи від прямих інвестицій 
12.3  Дохід від портфельних інвестицій       
12.3.1  дохід за цінними паперами, що дають право на участь у капіталі  2645  2646  Дохід за цінними паперами, що дають право на участь у капіталі 
12.3.2  відсотки за борговими зобов’язаннями - інші сектори  2655  2656  Відсотки за борговими цінними паперами, отримані (сплачені) іншими секторами економіки України 
12.4  Дохід від інших інвестицій       
12.4.1  відсотки за довгостроковими кредитами      Відсотки за довгостроковими кредитами та позиками 
12.4.1.1  відсотки за довгостроковими негарантованими кредитами - інші сектори  2667  2668  Відсотки за довгостроковими кредитами, залученими (наданими) іншими секторами економіки України (крім гарантованих до повернення Кабінетом Міністрів України) 
12.4.1.2  відсотки за довгостроковими гарантованими кредитами - інші сектори  2670  Відсотки за довгостроковими кредитами, залученими іншими секторами економіки України та гарантованими до повернення Кабінетом Міністрів України 
12.4.2  інші доходи від інших інвестицій - інші сектори  2675  2676  Доходи за вимогами (зобов’язаннями), отримані (сплачені) іншими секторами економіки України 
13  Вторинні доходи
(поточні трансферти) 
Кредит  Дебет  За кредитом: поточні трансферти, отримані резидентами від нерезидентів.
За дебетом: поточні трансферти, сплачені резидентами на користь нерезидентів 
13.1  соціальні виплати  2869  2870  Пенсії, стипендії, допомога по безробіттю, виплати на утримання дітей та інші виплати відповідно до програм соціального забезпечення, що виплачуються резидентам державними органами та недержавними організаціями інших країн або нерезидентам - недержавними організаціями України 
13.2  поточні трансферти інших секторів - інше  2871  2872  Дарування;
благодійні внески, гранти, гуманітарна допомога, отримана/надана фізичними особами та/або недержавними організаціями України;
періодичні відрахування (уключаючи членські внески) благодійним, релігійним і культурним організаціям;
сплата податків, мита, штрафів, відшкодування збитків за рішенням суду тощо, якщо вони здійснюються фізичними особами-резидентами або недержавними організаціями України на користь державних органів і недержавних організацій інших країн або нерезидентами на користь недержавних організацій України;
купівля/продаж лотерейних квитків та сплата виграшів;
безповоротна фінансова допомога суб’єктам господарської діяльності (за винятком тих випадків, за яких кошти надходять від прямого інвестора) 

Додаток 3

Коди операцій
фінансового рахунку та їх застосування
(до пункту 6 розділу I пояснення щодо заповнення форми N 2-ПБ)

N
з/п 
Стаття  Коди  Пояснення кодів 
Прямі інвестиції     
1.1  Активи (прямі інвестиції за кордоном)    За кредитом: повернення інвестицій прямим інвестором-резидентом.
За дебетом: унесення інвестицій в економіку іншої країни інвестором-резидентом, участь якого в статутному капіталі нерезидента прямо або опосередковано (через його дочірні та асоційовані з ним компанії) становить не менше ніж 10 відсотків 
1.1.1  акціонерний капітал     
1.1.1.1  унесення коштів у підприємство прямого інвестування  4122  Унесення інвестором-резидентом коштів до статутного фонду юридичної особи-нерезидента в розмірі не менше ніж 10 відсотків від його загального обсягу та зворотний викуп частки статутного фонду;
купівля резидентом пакета акцій юридичної особи-нерезидента (крім привілейованих акцій без права голосу), що становить 10 або більше відсотків акціонерного капіталу, та зворотний викуп такого пакета акцій;
інші капіталовкладення прямого інвестора, що збільшують статутний фонд підприємства прямого інвестування 
1.1.1.2  інвестиції в нерухомість  4132  Купівля/реалізація земельних ділянок на території іноземних держав резидентами;
укладення коштів в інше нерухоме майно (наприклад, у будівництво дачних та інших будівель для власного використання та надання в оренду) 
1.1.2  кредити прямого інвестора (міжфірмовий борг)  4162  Надання кредитних ресурсів прямим інвестором-резидентом підприємству прямого інвестування-нерезиденту 
1.1.3  інший капітал у формі прямих інвестицій  4172  Кошти, унесені інвестором-резидентом відповідно до укладених договорів про спільну діяльність;
безвідплатна фінансова допомога, отримана від прямого інвестора;
привілейовані без права голосу акції дочірніх й асоційованих підприємств, що не дають права на участь у додаткових прибутках;
інші операції із залучення коштів, що здійснюються між прямим інвестором і підприємствами прямого інвестування 
1.2  Пасиви (прямі інвестиції в економіку України)    За кредитом: отримання інвестицій від інвестора-нерезидента, участь якого в статутному капіталі резидента прямо або опосередковано (через його дочірні та асоційовані з ним компанії) становить не менше ніж 10 відсотків.
За дебетом: повернення інвестицій прямим інвестором-нерезидентом 
1.2.1  акціонерний капітал  4221  Унесення інвестором-нерезидентом коштів до статутного фонду юридичної особи-резидента в розмірі не менше ніж 10 відсотків від його загального обсягу та зворотний викуп частки статутного фонду;
купівля нерезидентом пакета акцій юридичної особи-резидента (крім привілейованих акцій без права голосу), що становить 10 або більше відсотків акціонерного капіталу, та зворотний викуп такого пакета акцій;
інші капіталовкладення прямого інвестора, що збільшують статутний фонд підприємства прямого інвестування 
1.2.2  кредити прямого інвестора (міжфірмовий борг)  4261  Залучення кредитних ресурсів підприємством прямого інвестування-резидентом від прямого інвестора-нерезидента 
1.2.3  інший капітал у формі прямих інвестицій  4271  Кошти, унесені іноземним інвестором відповідно до укладених договорів про спільну діяльність;
безвідплатна фінансова допомога, отримана від прямого інвестора;
привілейовані без права голосу акції дочірніх і асоційованих підприємств, що не дають права на участь у додаткових прибутках;
інші операції із залучення коштів, що здійснюються між прямим інвестором і підприємствами прямого інвестування 
Портфельні інвестиції     
2.1  Активи (зарубіжні цінні папери)    За кредитом: зворотний викуп або погашення цінних паперів, що посвідчують зобов’язання нерезидентів перед резидентами.
За дебетом: купівля резидентами цінних паперів, що посвідчують зобов’язання нерезидентів перед резидентами 
2.1.1  цінні папери, що дають право на участь у капіталі  5022  Унесення інвестором-резидентом коштів до статутного фонду юридичної особи-нерезидента в розмірі менше ніж 10 відсотків від його загального обсягу та зворотний викуп частки статутного фонду;
емітовані нерезидентами цінні папери, що дають право на участь у капіталі (частка участі менше ніж 10 відсотків):
акції різних типів (крім привілейованих акцій, які забезпечують власнику право на одержання заздалегідь обумовленого доходу та фіксованої суми під час погашення);
інші документи, що посвідчують участь резидента в капіталі (майні) нерезидента 
2.1.2  довгострокові боргові цінні папери  5042  Облігації, незабезпечені боргові зобов’язання та інші довгострокові або безстрокові боргові зобов’язання нерезидентів перед резидентами:
кредити, що рефінансуються за рахунок випуску боргових цінних паперів на міжнародних фондових ринках;
привілейовані акції, які забезпечують власнику право на одержання заздалегідь обумовленого доходу та фіксованої суми під час погашення;
довгострокові ощадні (депозитні) сертифікати;
довгострокові прості векселі (крім товарних);
інші довгострокові та безстрокові боргові цінні папери, що посвідчують боргові зобов’язання нерезидентів перед резидентами 
2.2  Пасиви (вітчизняні цінні папери)    За кредитом: купівля нерезидентами цінних паперів, що посвідчують зобов’язання резидентів перед нерезидентами.
За дебетом: зворотний викуп або погашення цінних паперів, що посвідчують зобов’язання резидентів перед нерезидентами 
2.2.1  цінні папери, що дають право на участь у капіталі     
2.2.1.1  акції та інші документи, що посвідчують участь у капіталі  5021  Унесення інвестором-нерезидентом коштів до статутного фонду юридичної особи-резидента в розмірі менше ніж 10 відсотків від його загального обсягу та зворотний викуп частки статутного фонду;
емітовані резидентами цінні папери, що дають право на участь у капіталі (частка участі менше ніж 10 відсотків):
акції різних типів (крім привілейованих акцій, які забезпечують власникові право на одержання заздалегідь обумовленого доходу та фіксованої суми під час погашення);
інші документи, що посвідчують участь нерезидента в капіталі (майні) резидента 
2.2.1.2  інвестиційні сертифікати  5025  Інвестиційні сертифікати 
2.2.2  боргові цінні папери     
2.2.2.1  довгострокові та безстрокові боргові цінні папери    Облігації, єврооблігації та інші середньострокові (від одного до п’яти років), довгострокові (понад п’ять років) або безстрокові боргові зобов’язання резидентів перед нерезидентами;
привілейовані акції, які забезпечують власнику право на одержання заздалегідь обумовленого прибутку 
2.2.2.1.1  єврооблігації
негарантовані - інші сектори 
5331  Залучені суб’єктами підприємницької діяльності, які не є банками, кредити, що рефінансуються за рахунок випуску боргових цінних паперів на міжнародних фондових ринках 
2.2.2.1.2  єврооблігації
гарантовані - інші сектори 
5333  Залучені суб’єктами підприємницької діяльності, які не є банками, кредити, що рефінансуються за рахунок випуску боргових цінних паперів на міжнародних фондових ринках та є гарантованими до повернення Кабінетом Міністрів України 
2.2.2.1.3  облігації - інші сектори  5341  Довгострокові облігації (у тому числі іпотечні), емітовані суб’єктами підприємницької діяльності, що не є банками 
2.2.2.1.4  векселі - інші сектори  5361  Довгострокові векселі, емітовані фізичними особами та суб’єктами підприємницької діяльності, що не є банками (крім оплати товарного векселя) 
2.2.2.1.5  інші довгострокові та безстрокові боргові цінні папери  5371  Інші довгострокові боргові цінні папери, привілейовані акції, які забезпечують власнику право на одержання заздалегідь обумовленого прибутку 
2.2.2.2  короткострокові боргові цінні папери    Облігації та інші короткострокові (до одного року включно) боргові цінні папери 
2.2.2.2.1  облігації - інші сектори  5343  Короткострокові облігації, емітовані підприємствами, що не є банками 
2.2.2.2.2  векселі - інші сектори  5363  Короткострокові векселі, емітовані підприємствами, що не є банками (крім оплати товарного векселя) 
2.2.2.2.3  інші короткострокові боргові цінні папери  5373  Інші короткострокові боргові цінні папери 
2.2.2.3  цінні папери до з’ясування  5777  Застосовується за відсутності інформації 
Інші інвестиції     
3.1  Інші інвестиції - активи    За кредитом: повернення.
За дебетом: надання (розміщення) 
3.1.1  товарні кредити та фінансовий лізинг    Виплата основного боргу за товарними кредитами (кредитами в товарній формі) та фінансовим лізингом, які надані нерезидентам 
3.1.1.1  довгострокові  6084  Виплата основного боргу за довгостроковими товарними кредитами та фінансовим лізингом, наданими нерезидентам 
3.1.1.2  короткострокові  6086  Виплата основного боргу за короткостроковими товарними кредитами та фінансовим лізингом, наданими нерезидентам 
3.1.2  кредити та позики     
3.1.2.1  довгострокові - інші сектори  6344  Довгострокові позики, надані резидентами нерезидентам (за винятком кредитів від прямого інвестора);
поворотна фінансова допомога (за винятком отриманої від прямого інвестора);
субординований борг (за винятком отриманого від прямого інвестора);
довгострокові кредити, надані за кредитними лініями;
інші позики, початковий термін погашення яких становить понад 1 рік 
3.1.2.2  короткострокові - інші сектори  6346  Короткострокові позики, надані резидентами нерезидентам:
кошти за операціями репо, надані нерезидентам;
інші короткострокові кредити, надані нерезидентам 
3.1.3  депозити     
3.1.3.1  довгострокові  6064  Довгострокові депозити, розміщені резидентами в банках-нерезидентах 
3.1.3.2  короткострокові  6066  Короткострокові депозити, розміщені резидентами в банках-нерезидентах 
3.2  Інші інвестиції - пасиви    За кредитом: отримання (залучення).
За дебетом: повернення 
3.2.1  товарні кредити та фінансовий лізинг    Виплата основного боргу за товарними кредитами (кредитами в товарній формі) та фінансовим лізингом, отриманим від нерезидентів 
3.2.1.1  довгострокові  6083  Виплата основного боргу за довгостроковими товарними кредитами та фінансовим лізингом, отриманими від нерезидентів 
3.2.1.2  короткострокові  6085  Виплата основного боргу за короткостроковими товарними кредитами та фінансовим лізингом, отриманими від нерезидентів 
3.2.2  кредити та позики     
3.2.2.1  довгострокові    Довгострокові кредити, отримані від нерезидентів (за винятком кредитів від прямого інвестора);
позики міжнародних фінансових організацій та інститутів;
довгострокові кредити, що надходять за кредитними лініями;
поворотна фінансова допомога (за винятком отриманої від прямого інвестора);
довгострокові кредити, гарантовані до повернення Кабінетом Міністрів України;
інші позики, початковий термін погашення яких становить понад 1 рік 
3.2.2.1.1  довгострокові негарантовані - інші сектори  6343  Довгострокові кредити, залучені іншими секторами економіки України (крім гарантованих до повернення Кабінетом Міністрів України) 
3.2.2.1.2  довгострокові гарантовані - інші сектори  6353  Довгострокові кредити, залучені іншими секторами економіки України та гарантовані до повернення Кабінетом Міністрів України 
3.2.2.2  короткострокові - інші сектори  6345  Короткострокові кредити, отримані від нерезидентів:
кошти за операціями репо, залучені від нерезидентів;
інші короткострокові кредити, залучені від нерезидентів 
Спеціальні коди 
Покриття за переказами, здійсненими з використанням міжнародних систем переказу коштів  8282  Покриття за переказами, здійсненими з використанням міжнародних систем переказу коштів (без урахування суми комісійних, які відображаються окремо як фінансові послуги) 
Нейтральні операції     
5.1  Рух коштів між рахунками одного підприємства  8442  Переміщення коштів підприємства (організації) з одного рахунку на інший, відкритий у тій самій валюті 
5.2  Інші безготівкові розрахунки між резидентами  8444  Безготівкові розрахунки між резидентами 
5.3  Рух коштів між рахунками підприємств (організацій) в українських банках та їх рахунками за кордоном  8466  За кредитом: переказ коштів з рахунку підприємства (організації) в українському банку на його рахунок за кордоном.
За дебетом: переказ коштів з рахунку підприємства (організації) за кордоном на рахунок в українському банку 
5.4  Інші нейтральні операції     
5.4.1  конверсія іноземної валюти між резидентом та нерезидентом  8426  Конверсія однієї іноземної валюти в іншу, що здійснюється між резидентом та нерезидентом 
5.4.2  інші  8430  Інші нейтральні операції за участю нерезидентів 
Залишки коштів на рахунках     
6.1  Сальдо на початок періоду  9111   
6.2  Сальдо на кінець періоду  9112   

";

24) в абзаці другому пункту 4 пояснення щодо заповнення форми N 900 "Звіт про кількість працівників та складові фонду оплати праці" слова та цифри "дані квартального Звіту з праці (рядок 3010)" замінити словами та цифрами "дані місячного Звіту з праці (рядок 1040)".

II. Додаток 2 до цих Правил викласти в такій редакції:

"Додаток 2
до Правил організації статистичної звітності,
що подається до Національного банку України

Перелік
параметрів аналітичного обліку та їх значення для
формування показників статистичної звітності,
що подається до Національного банку України

1. Резидентність (К030)

Значення параметра:

1 - резидент;

2 - нерезидент.

2. Код країни (К040)

Значення параметра визначаються відповідно до Національного стандарту України ДСТУ ISO 3166-1:2009 "Коди назв країн світу", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 23 січня 2009 року N 471.

3. Інституційний сектор економіки (К070)

Значення параметра визначаються відповідно до Класифікації інституційних секторів економіки України, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 18 квітня 2005 року N 96 (зі змінами).

4. Вид економічної діяльності (К110)

Значення параметра визначаються відповідно до національного класифікатора України ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року N 457 (зі змінами).

5. Організаційно-правова форма господарювання (К050)

Значення параметра визначаються відповідно до Державного класифікатора України ДК 002:2004 "Класифікація організаційно-правових форм господарювання", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 травня 2004 року N 97 (зі змінами).

6. Ознака інсайдера (К060)

Значення параметра:

01 - фізична особа - власник істотної участі в банку;

02 - фізична особа - керівники банку, керівник служби внутрішнього аудиту, керівники та члени комітетів правління банку;

03 - фізична особа - керівник юридичної особи, яка має істотну участь у банку;

04 - фізична особа - керівник та контролер спорідненої особи банку;

05 - фізична особа - асоційована особа;

06 - фізична особа - керівник та контролер афілійованої особи банку;

11 - юридична особа - власник істотної участі в банку;

12 - юридична особа - афілійована особа банку;

13 - юридична особа - споріднена особа банку;

14 - юридична особа - керівником або контролером якої є асоційована особа;

99 - інші особи.

7. Код контрагента (К010)

Значення параметра визначаються відповідно до реєстру контрагентів, який веде банк.

8. Тип контрагента (К150)

Значення параметра:

1 - органи державної влади;

2 - суб’єкти господарювання;

3 - фізичні особи;

4 - банки.

9. Ідентифікаційний код/номер (К020)

Значення параметра визначаються для суб’єкта господарювання-резидента відповідно до ЄДРПОУ, для фізичної особи - платника податків згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів, для банків-нерезидентів відповідно до довідника банків-нерезидентів, який Національний банк України надсилає банкам.

10. Код валюти або банківського металу (R030)

Значення параметра визначаються відповідно до Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року N 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 02 жовтня 2002 року N 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 року за N 841/7129), зі змінами.

11. Розподіл аналітичного рахунку за визначеним критерієм

Параметр застосовується для розподілу рахунків з обліку неамортизованої премії, дисконту, переоцінки вартості, нарахованих доходів чи витрат і прострочених нарахованих доходів, простроченої та сумнівної заборгованості за фінансовими інструментами в частині основних сум відповідних фінансових інструментів або додаткового розподілу за іншими критеріями, визначеними показниками форм статистичної звітності, що подаються до Національного банку України.

12. Початковий строк погашення (S180)

Параметр відображає фіксований період дії фінансового інструменту і має значення:

1 - на вимогу або овердрафт;

2 - овернайт або на 1 день;

3 - від 2 до 7 днів;

4 - від 8 до 21 дня;

5 - від 22 до 31 дня;

6 - від 32 до 92 днів;

7 - від 93 до 183 днів;

A - від 184 до 274 днів;

B - від 275 до 365 (366) днів;

C - від 366 (367) до 548 (549) днів;

D - від 549 (550) днів до 2 років;

E - більше 2 до 3 років;

F - більше 3 до 5 років;

G - більше 5 до 10 років;

H - понад 10 років.

13. Кінцевий строк погашення (S240)

Параметр відображає строк, що залишився до погашення фінансового інструменту, і має значення:

1 - на вимогу або овердрафт;

2 - овернайт або на 1 день;

3 - від 2 до 7 днів;

4 - від 8 до 21 дня;

5 - від 22 до 31 дня;

6 - від 32 до 92 днів;

7 - від 93 до 183 днів;

A - від 184 до 274 днів;

B - від 275 до 365 (366) днів;

C - від 366 (367) до 548 (549) днів;

D - від 549 (550) днів до 2 років;

E - більше 2 до 3 років;

F - більше 3 до 5 років;

G - більше 5 до 10 років;

H - понад 10 років;

Z - строк погашення минув.

14. Строки прострочення за нарахованими доходами (S290)

Значення параметра:

0 - строк сплати не настав;

3 - до 7 днів;

5 - від 8 до 31 дня;

I - від 32 до 60 днів;

J - від 61 до 90 днів;

K - від 91 до 120 днів;

L - від 121 до 150 днів;

M - від 151 до 180 днів;

N - понад 180 днів.

15. Строки прострочення за основним боргом (S280)

Значення параметра:

0 - строк сплати не настав;

3 - до 7 днів;

5 - від 8 до 31 дня;

I - від 32 до 60 днів;

J - від 61 до 90 днів;

K - від 91 до 120 днів;

L - від 121 до 150 днів;

M - від 151 до 180 днів;

N - понад 180 днів.

16. Вид забезпечення кредиту (S031)

Значення параметра:

11 - гарантії Кабінету Міністрів України;

15 - майнові права на грошові кошти, розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку, кредитний рейтинг якого не нижчий, ніж "А-";

18 - майнові права на грошові кошти, розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку, який має кредитний рейтинг, не нижчий, ніж "інвестиційний клас";

19 - цінні папери, емітовані Національним банком України;

20 - облігації Державної іпотечної установи, розміщення яких здійснено під гарантію Кабінету Міністрів України;

21 - банківські метали, що зберігаються в банку-кредиторі, майнові права на банківські метали, які розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку-кредиторі на строк, не менший, ніж строк користування активом;

23 - цінні папери, емітовані центральними органами виконавчої влади України;

24 - цінні папери емітентів, які мають кредитний рейтинг, не нижчий, ніж "інвестиційний клас";

25 - нерухоме майно, що належить до житлового фонду;

26 - майнові права на нерухоме майно, що належатиме до житлового фонду;

28 - товари в обороті або в переробці;

29 - майнові права на інше майно;

30 - інше рухоме майно;

31 - інше нерухоме майно;

32 - майнові права на інші об’єкти застави;

33 - інші види забезпечення;

34 - порука;

35 - легкові автомобілі;

36 - грошове покриття, розміщене в банку-кредиторі на строк, не менший, ніж строк користування активом;

37 - нерухоме майно, що належить до нежитлового фонду;

38 - транспортні засоби (крім легкових автомобілів);

39 - іпотечні облігації інших емітентів;

40 - кілька видів забезпечення (без іпотеки);

41 - кілька видів забезпечення, серед яких вартість нерухомого майна житлового фонду є найбільшою;

42 - кілька видів забезпечення, серед яких вартість майнових прав на майбутнє нерухоме майно житлового фонду є найбільшою;

43 - кілька видів забезпечення, серед яких вартість іншого нерухомого майна є найбільшою;

44 - кілька видів забезпечення, серед яких вартість майнових прав на інше майбутнє нерухоме майно є найбільшою;

45 - кілька видів забезпечення, серед яких вартість іпотеки є меншою, ніж вартість інших видів забезпечення;

50 - об’єкти у формі цілісного майнового комплексу;

51 - устаткування;

52 - цінні папери, унесені до біржового реєстру;

53 - цінні папери, емітовані органами місцевого самоврядування;

54 - інвестиційні сертифікати;

55 - біологічні активи;

56 - майнові права на нерухоме майно, що належатиме до нежитлового фонду;

57 - державні цінні папери за операціями репо;

58 - іпотечні облігації, емітовані фінансовою установою, більше ніж 50 відсотків корпоративних прав якої належить державі та/або державним банкам;

59 - іменні ощадні (депозитні) сертифікати, випущені банком-кредитором, майнові права на грошові кошти, розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку-кредиторі на строк, не менший, ніж строк користування активом;

60 - гарантії банків України, забезпечені грошовим покриттям на строк, не менший, ніж строк користування активом;

61 - гарантії урядів країн, що мають кредитний рейтинг, не нижчий, ніж "А-";

62 - гарантії банків та інших установ, що мають кредитний рейтинг, не нижчий, ніж "А-";

63 - гарантії міжнародних багатосторонніх банків;

64 - гарантії урядів країн, що мають кредитний рейтинг, не нижчий, ніж "ВВВ-";

65 - гарантії банків, що мають кредитний рейтинг, не нижчий, ніж "ВВВ-;

90 - без забезпечення (бланкові).

17. Параметр ризику (S080)

Значення параметра визначаються відповідно до Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 25 січня 2012 року N 23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2012 року за N 231/20544.

18. Види кредитів за цільовим спрямуванням (S260)

Значення параметра:

01 - купівля побутової техніки, аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для оброблення інформації (для фізичних осіб);

02 - охорона здоров’я (для фізичних осіб);

03 - купівля транспортних засобів;

04 - придбання туристичних послуг (для фізичних осіб);

05 - освіта (для фізичних осіб);

07 - придбання, будівництво та реконструкція нерухомості (крім земельних ділянок);

08 - інше (у тому числі кредити, надані іншим банкам та органам державної влади);

09 - придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення;

10 - придбання інших земельних ділянок.

19. Символ касових оборотів (D010)

Значення параметра визначається за номенклатурою символів, викладеною в поясненні щодо заповнення форм N 747, N 748 "Звіт про касові обороти банку".

20. Розподіл суми оборотів за рахунком за визначеним критерієм (D020)

Значення параметра визначається за критеріями, визначеними показниками форм статистичної звітності, що подаються до Національного банку України.

21. Код операції

Значення параметра визначається за стандартною класифікацією платіжного балансу, наведеною в поясненні щодо заповнення форми N 1-ПБ "Звіт банку про фінансові операції з нерезидентами".

22. Номер рахунку (R020)

Параметр має значення номера рахунку відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17 червня 2004 року N 280, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 липня 2004 року за N 918/9517, зі змінами (далі - План рахунків бухгалтерського обліку банків України).

23. Характеристика рахунку (R050)

Параметр визначає характеристику рахунку відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України.

Значення параметра:

03 - актив/пасив - активні залишки за рахунками, що відображаються в розділі активів, або пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі зобов’язань у балансі;

11 - актив - активні залишки за рахунками, що відображаються в розділі активів у балансі;

12 - актив (контрактив) - пасивні (контрактивні) залишки за рахунками, що відображаються в розділі активів у балансі;

13 - актив/пасив (контрактив) - активні або пасивні (контрактивні) залишки за рахунками, що відображаються в розділі активів у балансі;

21 - зобов’язання (контрпасив) - активні (контрпасивні) залишки за рахунками, що відображаються в розділі зобов’язань у балансі;

22 - зобов’язання - пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі зобов’язань у балансі;

23 - зобов’язання [актив (контрпасив)/пасив] - активні (контрпасивні) або пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі зобов’язань у балансі;

33 - актив (контрпасив)/пасив (контрактив) - активні (контрпасивні) залишки за рахунками, що відображаються в розділі активів, або пасивні (контрактивні) залишки за рахунками, що відображаються в розділі зобов’язань у балансі;

41 - капітал [актив (контрпасив)] - активні (контрпасивні) залишки за рахунками, що відображаються в розділі капіталу в балансі;

42 - капітал (пасив) - пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі капіталу в балансі;

43 - капітал [актив (контрпасив)/пасив] - активні (контрпасивні) або пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі капіталу в балансі;

62 - доходи - пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі доходів у балансі;

63 - доходи (актив/пасив) - активні або пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі доходів у балансі;

71 - витрати - активні залишки за рахунками, що відображаються в розділі витрат у балансі;

73 - витрати (актив/пасив) - активні або пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі витрат у балансі;

91 - позабалансовий (актив) - активні залишки за рахунками, що відображаються в розділі позабалансових рахунків у балансі;

92 - позабалансовий (пасив) - пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі позабалансових рахунків у балансі;

93 - позабалансовий (актив/пасив) - активні або пасивні залишки за рахунками, що відображаються в розділі позабалансових рахунків у балансі;

94 - позабалансовий меморандний рахунок - рахунок, за яким ведеться кількісний облік;

99 - позабалансовий контррахунок - контррахунок для позабалансового рахунку, який відображається в розділі позабалансових рахунків у балансі.

24. Код міжнародної системи переказу коштів (D060)

Значення параметра визначається Департаментом платіжних систем та розрахунків Національного банку України".

Заступник директора генерального департаменту -
директор Департаменту статистики, аналізу та
прогнозування Генерального економічного
департаменту Ю.О. Половньов

^ Наверх
наверх