документiв в базi
550558
Подiлитися 

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
07.12.2005 N 861

Про внесення змін та доповнень
до Випуску 67 "Водний транспорт"
(Розділ "Морський транспорт")
Довідника кваліфікаційних характеристик
професій працівників

На виконання вимог Положення про порядок присвоєння звань особам командного складу морських суден, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2005 N 38, з метою повного виконання вимог до системи стандартів якості у сфері підготовки та дипломування моряків, відповідно до вимог Правил I/8 і I/6 Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків 1978 року, з поправками, та національних вимог щодо сертифікації підприємств з систем управління якістю та кваліфікації фахівців наказую:

1. Внести зміни та доповнення до Випуску 67 "Водний транспорт" (розділ "Морський транспорт") Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі - Зміни), що додаються.

2. Державному департаменту морського і річкового транспорту (Горобець І.А.) забезпечити доведення цього наказу та Змін до відома підзвітних підприємств, установ і організацій та установити контроль за впровадженням кваліфікаційних характеристик керівників, професіоналів і фахівців.

3. Начальнику Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків І.В.Тихонову забезпечити:

3.1. Виконання вимог Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників при підтвердженні кваліфікації моряків в Державних кваліфікаційних комісіях.

3.2. Відповідність кваліфікації керівного складу Інспекції зазначеним у Змінах вимогам та виконання цих вимог при призначенні на посади осіб керівного складу.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра П.Б. Рябікіна.

Міністр В.Бондар

Погоджено:

Заступник Міністра праці та соціальної політики України В.Тьоткін

Додаток
до наказу Міністерства
транспорту та зв'язку
України
07.12.2005 N 861

Зміни та доповнення
до Довідника кваліфікаційних характеристик
професій працівників (випуск 67 "Водний транспорт")

Внести наступні зміни та доповнення до Випуску 67 "Водний транспорт" (Розділ "Морський транспорт) Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників:

1. Кваліфікаційні вимоги у розділі "Керівники" в пункті 5(17) "Капітан" та в пункті 24(17) "Начальник радіостанції" викласти у такій редакції:

Примітка. Номери пунктів наводяться з Випуску видання 2005 р., а в дужках - видання 2002 р.

Професійну назву роботи "Капітан" Змінами N 5 до ДК 003-95 перекодовано і перенесено з розділу "Фахівці" до розділу "Керівники".

5(17). Капітан

- У разі роботи на морських суднах валовою місткістю від 500 і більше в далекому плаванні.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом капітана далекого плавання і диплом оператора ГМЗЛБ загальний. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою старшого помічника капітана на морських суднах валової місткості 500 і більше в далекому плаванні - не менше 1,5 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на морських суднах валовою місткістю від 500 і більше у малому плаванні.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом капітана малого плавання або штурмана далекого плавання і диплом оператора ГМЗЛБ загальний. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на посаді старшого помічника капітана суден валової місткості 500 і більше в малому або далекому плаванні - не менше 1 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на морських суднах валовою місткістю від 500 і більше у прибережному плаванні.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом штурмана далекого плавання і диплом оператора ГМЗЛБ загальний. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на посаді старшого помічника капітана суден валової місткості 500 і більше в будь-якому плаванні - не менше 1 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на морських суднах валовою місткістю до 500 у прибережному плаванні.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом капітана прибережного плавання або диплом штурмана і диплом оператора ГМЗЛБ. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж у будь-якому плаванні з виконанням обов'язків вахтового помічника капітана на будь-яких самохідних суднах - не менше 2 років, з яких - не менше 1 року на посаді старшого помічника капітана в будь-якому плаванні; з дипломом штурмана - не менше 2 років у будь-якому плаванні з виконанням обов'язків вахтового помічника капітана на будь-яких самохідних суднах, з яких - не менше 1 року на посаді старшого помічника капітана в прибережному або малому плаванні. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

24(17). Начальник радіостанції

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом радіооператора першого класу. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на самохідних суднах за посадою радіооператора - не менше 1 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

2. Кваліфікаційні вимоги у розділі "Фахівці" в наступних пунктах викласти у такій редакції:

5. Другий механік (судновий)

- У разі роботи на судні з головною енергетичною установкою потужністю від 3000 кВт і більше.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом механіка другого розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою вахтового механіка на суднах з головною енергетичною установкою потужністю до 750 кВт - не менше 2 років. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на судні з головною енергетичною установкою потужністю до 3000 кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом механіка третього розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою вахтового механіка на суднах з головною енергетичною установкою потужністю понад 750 кВт - не менше 1 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

6. Електромеханік (судновий)

Кваліфікаційні вимоги:

Старший електромеханік (судновий). Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом або кваліфікаційне свідоцтво електромеханіка першого класу. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою електромеханіка з дипломом електромеханіка другого розряду на самохідних суднах - не менше 2 років. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на судні з гребними електродвигунами загальною потужністю до 3000 кВт.

Старший електромеханік (судновий). Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом або кваліфікаційне свідоцтво електромеханіка другого розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою другого електромеханіка на самохідних суднах загальною потужністю до 3000 кВт - не менше 1 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

Другий електромеханік (судновий). Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом або кваліфікаційне свідоцтво електромеханіка другого розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою електромеханіка з дипломом електромеханіка третього класу на самохідних суднах - не менше 2 років. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на судні з гребними електродвигунами загальною потужністю до 3000 кВт.

Другий електромеханік (судновий). Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом або кваліфікаційне свідоцтво електромеханіка третього розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою електромеханіка (вахтового механіка) на самохідних суднах відповідної потужності - не менше 1 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

Електромеханік (судновий). Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Диплом або кваліфікаційне свідоцтво електромеханіка третього класу. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на самохідних суднах з виконанням обов'язків з обслуговування суднового електрообладнання під керівництвом електромеханіка (вахтового механіка) - не менше 0,5 року; стаж роботи з ремонту суднового електрообладнання - не менше 0,5 року або виробнича практика відповідно до планів морських навчальних закладів. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

26. Механік (судновий). Вахтовий механік (судновий)

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом механіка третього розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на самохідних суднах у складі машинної команди з виконанням обов'язків з несення вахти та обслуговування суднових енергетичних установок під контролем вахтового механіка - не менше 0,5 року; стаж роботи з ремонту суднового механічного обладнання - не менше 0,5 року або виробнича практика відповідно до планів морських навчальних закладів. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

Примітка. Для "Вахтового механіка (суднового") - у разі роботи на суднах з головною енергетичною установкою потужністю від 750 кВт і вище.

27. Помічник капітана. Вахтовий помічник капітана

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом штурмана або диплом капітана прибережного плавання і диплом оператора ГМЗЛБ. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на морських самохідних суднах у складі палубної команди - не менше 1 року, що зараховується як підготовка (або стаж плавання на морських суднах - не менше 3 років) з виконанням обов'язків з несення ходової вахти на містку під наглядом капітана або вахтового помічника капітана на морських самохідних суднах - не менше 0,5 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

32(30). Радіоелектронік

Кваліфікаційні вимоги. Радіоелектронік (1 класу): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом радіоелектроніка ГМЗЛБ першого класу. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на самохідних суднах за посадою радіоелектроніка другого класу - не менше 2 років. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

Радіоелектронік (2 класу): повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом радіоелектроніка ГМЗЛБ другого класу. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж роботи або навчально-виробничої практики з радіозв'язку - не менше 0,5 року, з яких - не менше 3 місяців стажу плавання на самохідних суднах. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

33(31). Старший механік

- У разі роботи на судні з головною енергетичною установкою потужністю від 3000 кВт і більше.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом механіка першого розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою другого механіка на суднах з потужністю понад 3000 кВт або на посаді старшого механіка на суднах з головною енергетичною установкою потужністю від 750 кВт - не менше 2 років. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на судні з головною енергетичною установкою потужністю від 750 до 3000 кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом механіка другого розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою другого механіка на суднах з потужністю понад 750 кВт - не менше 1 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на судні з головною енергетичною установкою потужністю до 750 кВт.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом механіка третього розряду. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання за посадою вахтового механіка на самохідних суднах - не менше 1 року.

34(32). Старший помічник капітана

- У разі роботи на морському судні валовою місткістю від 500 і більше в далекому плаванні.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом штурмана далекого плавання або диплом капітана малого плавання і диплом оператора ГМЗЛБ загальний. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на посаді помічника капітана на морських суднах валової місткості 500 і більше в далекому плаванні - не менше 1,5 року, з яких на посаді другого помічника капітана в далекому плаванні - не менше 0,5 року (з дипломом капітана малого плавання стаж плавання на посаді вахтового помічника капітана морських суден валової місткості 500 і більше в далекому плаванні - не менше 1 року). Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

- У разі роботи на морському судні валовою місткістю від 500 і більше в малому та прибережному плаванні.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом штурмана і диплом оператора ГМЗЛБ загальний. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на посаді вахтового помічника капітана суден валової місткості 500 і більше в будь-якому плаванні - не менше 1,5 року. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

3. Кваліфікаційні вимоги у розділі "Технічні службовці" в наступних пунктах викласти у такій редакції:

2. Радіооператор (судновий)

Кваліфікаційні вимоги.

Радіооператор (судновий) (1 класу): базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом радіооператора першого класу. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж плавання на самохідних суднах на посаді радіооператора - не менше 1 року.

Радіооператор (судновий) (2 класу): неповна вища освіта (молодший спеціаліст) та періодичне підвищення кваліфікації. Диплом радіооператора другого класу. Підтвердження кваліфікації відповідно до стандарту компетентності, визначеного Мінтрансзв'язку. Стаж роботи або навчально-виробничої практики з радіозв'язку - не менше 0,5 року, з яких стаж плавання на самохідних суднах - не менше 3 місяців. Придатність за станом здоров'я для роботи на судні.

4. Розділ "КЕРІВНИКИ" після п. 22. "Президент (директор) компанії судноплавної" доповнити наступними кваліфікаційними характеристиками:

23. Начальник Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків

Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво діяльністю Інспекції, планує усі види її діяльності. Організує виробничу та фінансову діяльність Інспекції з метою виконання покладених на неї завдань. Спрямовує діяльність колективу на підвищення якості підтвердження кваліфікації моряків та виконання інших покладених завдань. Забезпечує впровадження в діяльність Інспекції передових методів роботи, національного та міжнародного досвіду з питань підготовки та дипломуванням моряків. Веде листування з підприємствами, організаціями та установами, що займаються підготовкою та дипломуванням моряків. Організовує роботу з функціонування Єдиного державного реєстру документів моряків. Організовує міжнародну діяльність Інспекції, готує проекти міжнародних документів, що відносяться до сфери діяльності Інспекції. За дорученням Міністерства транспорту та зв'язку України бере участь у міжнародних заходах. Керує працівниками Інспекції. Організовує та впроваджує технічне навчання працівників, підвищення рівня їх кваліфікації. Здійснює підбір кадрів Інспекції, розподіл обов'язків працівників та раціональне їх використання. Призначає на посаду, переміщає та звільняє працівників Інспекції, заохочує та накладає стягнення відповідно до вимог чинного законодавства. Контролює додержання працівниками Інспекції вимог з охорони праці, виробничої дисципліни, внутрішнього трудового розпорядку. Вживає заходів для соціального розвитку колективу Інспекції та виконання вимог колективного договору. Планує та координує впровадження в роботу Інспекції системи управління якістю.

Повинен знати: нормативні акти, міжнародні договори з питань підготовки та дипломування моряків; положення Кодексу торговельного мореплавства України ( 176/95-ВР ), Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти; основи морського права, організації праці та управління; вимоги та нормативну базу з системи управління якістю Інспекції; трудове законодавство; умови колективного договору.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи на посадах капітана або старшого помічника капітана морських торговельних суден - не менше 3 років. Знання англійської мови у межах, достатніх для виконання функціональних обов'язків. Спеціальна підготовка за курсом "Аудитор систем якості" або "Внутрішній аудитор систем якості".

24. Заступник начальника Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків

Завдання та обов'язки. Здійснює за дорученням начальника Інспекції керівництво окремими напрямами діяльності Інспекції. Спрямовує діяльність колективу на виконання покладених на Інспекцію завдань. Впроваджує в діяльність Інспекції передові методи роботи, національний та міжнародний досвід з питань підготовки та дипломування моряків. Впроваджує технічне навчання працівників, підвищення рівня їх кваліфікації. Контролює додержання працівниками Інспекції вимог з охорони праці, виробничої дисципліни, внутрішнього трудового розпорядку. Контролює та організовує роботу з впровадження в Інспекції системи управління якістю.

Повинен знати: нормативні акти з питань підготовки та дипломування моряків, положення Кодексу торговельного мореплавства України ( 176/95-ВР ), Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти; нормативну базу з системи управління якістю Інспекції; трудове законодавство; умови колективного договору.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи на керівних посадах морських або річкових суден або досвід роботи у сфері управління водного транспорту - не менше 2 років. Знання англійської або німецької мови у межах, достатніх для виконання функціональних обов'язків. Спеціальна підготовка за курсом "Аудитор систем якості" або "Внутрішній аудитор систем якості".

25. Директор Державного реєстру документів моряків України

Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво діяльністю Державного реєстру документів моряків України (Реєстру), планує усі види його діяльності. Забезпечує перевірку дійсності документів моряків. Спрямовує діяльність колективу Реєстру на виконання покладених завдань, скорочення термінів перевірки дійсності документів моряків. У межах повноважень веде листування з підприємствами, організаціями та установами, що займаються підготовкою та дипломуванням моряків. Організовує контроль за належним використанням комп'ютерної техніки Реєстру. Організовує роботу щодо зберігання та належного використання отриманої інформації стосовно документів моряків. Вживає заходів щодо захисту електронної бази даних Реєстру. Вносить пропозиції начальнику Інспекції щодо вибору мови програмування і алгоритмів вирішення задач. Організовує розроблення та подає на затвердження інструкції для роботи з програмами. Забезпечує супроводження впроваджених програм і програмних засобів, налагодження розроблених програм, коригування їх у процесі доопрацювання. Бере участь у проектних роботах з питань функціонування Реєстру. Визначає можливість використання готових програм, підготовлених розробником. Координує роботи з уніфікації і типізації обчислювальних процесів. Здійснює розподіл обов'язків між працівниками Реєстру та раціональне їх використання. Контролює додержання працівниками Реєстру вимог з охорони праці, виробничої дисципліни, внутрішнього трудового розпорядку. Забезпечує впровадження в роботу Реєстру системи управління якістю.

Повинен знати: нормативні акти з питань оформлення, видачі та перевірки документів моряків; положення Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти; вимоги та нормативну базу з системи управління якістю Інспекції, що застосовуються в роботі Реєстру; техніко-експлуатаційні характеристики, конструктивні особливості, призначення і режими роботи устаткування Реєстру, правила його технічної експлуатації; методи класифікації і кодування інформації, порядок оформлення технічної документації, використання обчислювальної техніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією, пов'язаною з експлуатацією комп'ютерних систем, - не менше 1 року. Знання англійської мови у межах, достатніх для забезпечення функціонування Державного реєстру документів моряків. Спеціальна підготовка за курсом "Аудитор систем якості" або "Внутрішній аудитор систем якості".

26. Директор регіонального філіалу Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків

Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво діяльністю філіалу, планує усі види його діяльності. Організовує виробничу та фінансову діяльність філіалу з метою виконання покладених на нього завдань. Спрямовує діяльність колективу на виконання покладених завдань. У межах повноважень веде листування з підприємствами, організаціями та установами, що займаються підготовкою та дипломуванням моряків у регіоні. Організовує діяльність з підтвердження кваліфікації моряків у філіалі. Організовує контроль за належним використанням комп'ютерної техніки у філіалі. Організовує роботу з перевірки на дійсність документів моряків в Єдиному державному реєстрі документів моряків. За дорученням начальника Інспекції бере участь у міжнародних заходах. Керує працівниками філіалу. Вносить пропозиції щодо їх технічного навчання, підвищення рівня кваліфікації. Здійснює розподіл обов'язків працівниками філіалу та раціональне їх використання. Вносить пропозиції щодо призначення на посаду, переміщення та звільнення працівників філіалу, заохочення та накладення стягнення. Контролює додержання працівниками філіалу вимог з охорони праці, виробничої дисципліни, внутрішнього трудового розпорядку. Вживає заходів для соціального розвитку колективу філіалу та виконання вимог колективного договору. Планує та координує впровадження в роботу філіалу системи управління якістю.

Повинен знати: нормативні акти з питань підготовки та дипломування моряків; положення Кодексу торговельного мореплавства України ( 176/95-ВР ), Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти, основи морського права; вимоги та нормативну базу з системи управління якістю Інспекції; трудове законодавство, умови колективного договору.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи на посадах капітана або старшого механіка морських торговельних або риболовних суден - не менше 3 років. Знання англійської мови у межах, достатніх для виконання функціональних обов'язків. Спеціальна підготовка за курсом "Аудитор систем якості" або "Внутрішній аудитор систем якості".

27. Заступник директора регіонального філіалу Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків

Завдання та обов'язки. Здійснює контроль за виробничою діяльністю філіалу з метою виконання покладених на нього завдань, вносить пропозиції директору філіалу щодо планування його діяльності. Здійснює діяльність з підтвердження кваліфікації моряків у філіалі. Готує та надає пропозиції директору філіалу щодо листування з підприємствами, організаціями та установами, що займаються підготовкою та дипломуванням моряків у регіоні. Керує працівниками філіалу відповідно до розподілу обов'язків. Вносить пропозиції щодо їх технічного навчання, підвищення рівня кваліфікації. Контролює додержання працівниками філіалу вимог з охорони праці, виробничої дисципліни, внутрішнього трудового розпорядку. Вносить пропозиції щодо соціального розвитку колективу філіалу та виконання вимог колективного договору. Забезпечує впровадження в роботу філіалу системи управління якістю.

Повинен знати: нормативні акти з питань підготовки та дипломування моряків; положення Кодексу торговельного мореплавства України ( 176/95-ВР ), Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти; вимоги та нормативну базу з системи управління якістю Інспекції; умови колективного договору.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи на керівних посадах на морських торговельних, риболовецьких або річкових суднах - не менше 5 років. Знання англійської або німецької мови у межах, достатніх для виконання функціональних обов'язків. Спеціальна підготовка за курсом "Аудитор систем якості" або "Внутрішній аудитор систем якості".

Начальник Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків І.Тихонов

^ Наверх
наверх