документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
XI сесія VI скликання

РІШЕННЯ
22.05.2013 N 328/9385

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київської міської ради
N 89/89 від 11.02.20
16)

Про затвердження Порядку
відбору громадських та благодійних
організацій для надання фінансової підтримки
з бюджету міста Києва

Відповідно до статті 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 13 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", статті 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", законів України "Про соціальний захист дітей війни", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про громадські об'єднання", "Про благодійну діяльність та благодійні організації", "Про Товариство Червоного Хреста України", "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", міської цільової програми "Соціальне партнерство" на 2011 - 2015 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 23/5410, з метою визначення механізму використання коштів, передбачених у бюджеті міста Києва для надання фінансової підтримки громадським та благодійним організаціям, діяльність яких має соціальну спрямованість, Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити Порядок відбору громадських та благодійних організацій для надання фінансової підтримки з бюджету міста Києва, що додається.

2. Управлінню у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районним в місті Києві державним адміністраціям дотримуватись цього Порядку при наданні фінансової підтримки громадським організаціям, діяльність яких має соціальну спрямованість, з бюджету міста Києва.

3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 09 липня 2009 року N 768/1824 "Про затвердження Положення про конкурсну комісію при управлінні у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з відбору міських благодійних та громадських організацій для фінансової підтримки з бюджету міста Києва та умови його проведення".

4. Абзац дев'ятий пункту 3.1 розділу III міської цільової програми "Соціальне партнерство" на 2011 - 2015 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 23/5410 "Про затвердження міської цільової програми "Соціальне партнерство" на 2011 - 2015 роки" викласти в такій редакції:

"Відбір громадських та благодійних організацій, діяльність яких має соціальну спрямованість, проводитиметься у відповідності з порядком, затвердженим рішенням Київської міської ради".

5. Це рішення набуває чинності з моменту його оприлюднення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

Заступник міського голови - секретар Київради Г.Герега

Додаток
до рішення Київської міської ради
22.05.2013 N 328/9385

Порядок
відбору громадських та благодійних організацій для
надання фінансової підтримки з бюджету міста Києва

1. Цей Порядок визначає умови конкурсного відбору громадських та благодійних організацій для надання фінансової підтримки з бюджету міста Києва, передбаченої у бюджеті міста Києва на виконання міської цільової програми "Соціальне партнерство" на 2011 - 2015 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 23/5410 (далі - бюджетні кошти), за напрямами: "Надання фінансової допомоги громадським організаціям, діяльність яких має соціальну спрямованість" та "Надання соціальних послуг та проведення загальноміських соціальних заходів благодійними та громадськими організаціями, діяльність яких має соціальну спрямованість".

2. Одержувачами бюджетних коштів є міські та районні громадські чи благодійні організації жінок, багатодітних сімей, інвалідів, ветеранів війни (далі - громадські та благодійні організації) та інші громадські та благодійні організації, які надають соціальні послуги киянам згідно з діючим законодавством.

3. З метою конкурсного відбору та для надання фінансової підтримки з бюджету м. Києва міським громадським та благодійним організаціям утворюється міська Комісія з конкурсного відбору при Управлінні у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - міська Комісія з конкурсного відбору).

Міську Комісію з конкурсного відбору очолює начальник Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

4. До складу міської Комісії з конкурсного відбору можуть входити: представники Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Служби у справах дітей виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), депутати Київської міської ради (за згодою), представники Координаційної ради міських громадських організацій інвалідів (за згодою) та інші представники міських громадських та благодійних організацій (за згодою).

Члени міської Комісії з конкурсного відбору беруть участь у її роботі на громадських засадах.

Персональний склад міської Комісії з конкурсного відбору погоджується з постійною комісією Київради з питань гуманітарної політики і затверджується наказом Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

5. Для надання фінансової підтримки з бюджету м. Києва районним громадським та благодійним організаціям утворюється районна Комісія з конкурсного відбору при районній в місті Києві державній адміністрації (далі - районна Комісія з конкурсного відбору).

Районну Комісію з конкурсного відбору очолює заступник голови районної в місті Києві державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків.

6. До складу районної Комісії з конкурсного відбору можуть входити представники: управління праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій, відділу з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю, фінансового управління районних в місті Києві державних адміністрацій, районного територіального центру соціального обслуговування, депутати Київської міської ради (за згодою), Громадської ради при районній в місті Києві державній адміністрації (за згодою).

Члени районної Комісії з конкурсного відбору беруть участь у її роботі на громадських засадах.

Персональний склад районної Комісії з конкурсного відбору затверджується розпорядженням районної в місті Києві державної адміністрації, копія якого направляється до постійної комісії Київської міської ради з питань гуманітарної політики.

7. Міська та районні комісії з конкурсного відбору:

розглядають заявки міських/районних громадських та благодійних організацій та додані до них документи;

здійснюють відбір міських/районних громадських та благодійних організацій для фінансової підтримки з бюджету міста Києва згідно з цим Порядком;

подають пропозиції до постійної комісії Київської міської ради з питань гуманітарної політики щодо фінансової підтримки за результатами відбору.

8. Організаційною формою роботи міської та районних комісій з конкурсного відбору є засідання, які проводяться щорічно у вересні - жовтні місяцях року, що передує періоду, в якому планується надавати фінансову підтримку.

Рішення про скликання засідання міської чи районної комісій з конкурсного відбору приймається відповідно головою міської чи районної комісій з конкурсного відбору, про що повідомляється постійній комісії Київської міської ради з питань гуманітарної політики.

9. Загальний склад міської та районної комісій з конкурсного відбору не повинен бути менше ніж 10 осіб.

Засідання міської та районної комісій з конкурсного відбору є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин їх складу.

10. Рішення міської та районних комісій з конкурсного відбору про результати конкурсного відбору ухвалюється більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії з конкурсного відбору, оформлюються протоколами та підписуються головою, секретарем та членами комісії з конкурсного відбору, копії направляються до постійної комісії Київської міської ради з питань гуманітарної політики.

11. Про початок відбору міських/районних громадських та благодійних організацій головою відповідної міської або районної комісій з конкурсного відбору подаються оголошення в друкованих засобах масової інформації та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці та/або веб-сайті Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районної в місті Києві державної адміністрації в мережі Інтернет.

Оголошення про конкурсний відбір повинно включати такі відомості:

короткий зміст умов відбору;

дату, час і місце проведення відбору;

кінцевий термін прийняття заявок та пропозицій від міських/районних громадських та благодійних організацій.

12. Міська Комісія з конкурсного відбору та районні комісії з конкурсного відбору здійснюють прийом заявок та доданих до них документів громадських та благодійних організацій протягом 15 календарних днів з дати виходу та/або публікації оголошення про проведення відбору.

Термін проведення відбору - 30 календарних днів.

13. Для отримання бюджетних коштів міські громадські та благодійні організації подають заявку міській Комісії з конкурсного відбору, а районні громадські та благодійні організації подають заявку районній Комісії з конкурсного відбору. Одна і та сама організація не може подавати заявку міській та районним комісіям з конкурсного відбору.

Як виняток, за згодою міської Комісії з конкурсного відбору, для участі у відборі для отримання фінансової підтримки можуть допускатись районні громадські організації, що зареєстровані у встановленому законодавством порядку та діяльність яких має загальноміський формат.

13.1. До заявки додаються:

копія статуту громадської та благодійної організації (подається одноразово під час отримання бюджетних коштів вперше, якщо у зазначений документ не вносилися зміни);

копія свідоцтва про реєстрацію громадської та благодійної організації;

копія довідки про реєстрацію у відповідному органі державної податкової служби;

копія протоколу засідання вищого органу управління про склад керівництва;

копія звіту про діяльність громадської та благодійної організації за формою державного статистичного спостереження N 1-ПГО "Звіт про політичні партії та громадські організації";

календарний план та змістовне наповнення заходу (програми);

розрахунки та обґрунтування за напрямами використання бюджетних коштів у розрізі напрямів, визначених цим Порядком.

13.2. Громадські та благодійні організації, які отримували бюджетні кошти у минулому році, подають також звіт про їх використання з відповідними підтверджуючими документами.

14. Зазначені у пункті 13.1 цього Порядку документи засвідчуються підписом керівника, скріпленим печаткою громадської чи благодійної організації.

15. Критеріями відбору міських та районних громадських чи благодійних організацій є:

відповідність запланованих заходів громадської чи благодійної організації пріоритетам державної політики у відповідній сфері;

результати діяльності громадської чи благодійної організації на території міста Києва або району у минулому році (крім громадських організацій ветеранів);

актуальність та соціальна спрямованість діяльності громадської чи благодійної організації;

співвідношення витрат та очікуваного результату від здійснених громадською чи благодійною організацією заходів;

ефективність використання бюджетних коштів (за винятком міських та районних громадських чи благодійних організацій, які не отримували фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів);

наявність детальних розрахунків та обґрунтувань за кожним напрямом використання бюджетних коштів, поданих громадською чи благодійною організацією;

інноваційність методів та форм роботи громадської чи благодійної організації;

наявність кадрового, матеріально-технічного та методичного забезпечення діяльності громадської чи благодійної організації.

16. Бюджетні кошти надаються міській або районній громадській чи благодійній організації інвалідів та можуть бути використані на цілі, пов'язані із статутною діяльністю:

16.1. Для забезпечення виконання завдань і заходів:

матеріальне заохочення працівників, які забезпечують діяльність організації, що не повинно перевищувати розміру мінімальної заробітної плати на день виплати, кількість отримувачів в одній організації з числа соціальних педагогів, сурдоперекладачів та інших працівників не може бути більше 10 осіб;

придбання канцтоварів, оргтехніки та обладнання для устаткування робочого місця, необхідного для здійснення статутної діяльності;

Часткової оплати:

оренди приміщень за умови знаходження організації в одному приміщенні (без надання вищезазначеного приміщення в суборенду);

комунальних послуг у межах середніх норм споживання;

телефонного зв'язку, поштових послуг;

послуг з поточного ремонту інвентарю, обладнання;

придбання пально-мастильних матеріалів для автомобілів, які перебувають на балансі міських організацій інвалідів та використовуються для виконання статутних завдань;

друк буклетів та брошур з соціальної тематики, пов'язаної з діяльністю організації, в тому числі шрифтом Брайля, спеціалізованими мовами та озвучених;

оплата поточного ремонту приміщень, які орендують громадські організації інвалідів;

послуг з придбання, встановлення, користування та обслуговування довідково-інформаційних, системних програм і програм бухгалтерського обліку та веб-сторінки організації, забезпечення доступу до електронної пошти.

16.2. Навчання голови та секретаря комітетів з конкурсних торгів (не більш як дві особи) громадських організацій інвалідів та благодійних організацій, що здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг в установленому законом порядку.

16.3. Проведення заходів із відзначення державних, релігійних свят, визначних та пам'ятних дат; проведення конференцій, зборів, "круглих столів", спеціалізованих фестивалів (в тому числі міжнародних), конкурсів, соціальних акцій (придбання призів, пам'ятних знаків, подарункових наборів), виставок, спортивних змагань, туристичних походів, вечорів відпочинку, екскурсій.

16.4. Придбання виробів медичного призначення, засобів гігієни та догляду.

16.5. Передплата громадським організаціям періодичних видань, в тому числі для окремих категорій киян.

16.6. Придбання транспортних засобів для громадських організацій інвалідів, використання яких пов'язане безпосередньо з реабілітацією інвалідів.

17. Бюджетні кошти надаються міській або районній благодійній гуманітарній громадській організації Товариства Червоного Хреста України та Київському об'єднанню Спілки Самаритян України та можуть бути використані для забезпечення виконання статутних завдань та заходів, а саме для оплати:

оренди приміщення та комунальних послуг;

утримання автомобіля та поповнення запасів для служби катастроф;

матеріального заохочення працівників патронажної служби;

проведення свят та проектів медико-соціального спрямування;

придбання виробів медичного призначення, засобів гігієни та догляду.

18. Бюджетні кошти надаються міській або районній громадській організації ветеранів та можуть бути використані на цілі, пов'язані із статутною діяльністю:

18.1. Для забезпечення виконання завдань і заходів:

надання матеріального заохочення для керівника чи заступника керівника міської або районної громадської організації ветеранів, що не повинно перевищувати розміру мінімальної заробітної плати на день виплати, для іншого працівника міської чи районної організації ветеранів - не більше 80 % мінімальної заробітної плати на день виплати;

придбання канцтоварів, оргтехніки та обладнання для устаткування робочого місця, необхідного для здійснення статутної діяльності;

оренда приміщень за умови знаходження організації в одному приміщенні (без надання вищезазначеного приміщення в суборенду);

оплата комунальних послуг і телефонного зв'язку, поштових послуг, послуг мережі Інтернет;

транспортне обслуговування, пов'язане з виконанням статутних завдань;

часткова оплата придбання пально-мастильних матеріалів для автомобілів, які перебувають на балансі громадських організацій ветеранів та використовуються для виконання статутних завдань;

оплата поточного ремонту приміщень, які орендують громадські організації ветеранів;

друк буклетів та брошур з соціальної, військово-патріотичної тематики, пов'язаної з діяльністю міської організації.

18.2. Навчання голови та секретаря комітетів з конкурсних торгів (не більш як дві особи) громадських організацій інвалідів та благодійних організацій, що здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг в установленому законом порядку.

18.3. Проведення заходів із відзначення державних, релігійних свят, визначних та пам'ятних дат.

18.4. Проведення конференцій, зборів, "круглих столів", виставок, вечорів відпочинку на території Києва та Київської області (придбання призів, пам'ятних знаків, подарункових наборів).

18.5. Проведення заходів, пов'язаних із патріотичним вихованням молоді (уроки мужності, екскурсії, спортивні змагання, туристичні походи), придбання призів, пам'ятних знаків, подарункових наборів.

18.6. Передплата громадським організаціям періодичних видань, в тому числі для окремих категорій киян.

19. Бюджетні кошти надаються на конкурсній основі міській або районній громадській організації жінок, багатодітних сімей та іншим громадським та благодійним організаціям, які надають соціальні послуги киянам (та які пройшли конкурсний відбір), і можуть бути використані для забезпечення реалізації соціальних проектів та акцій відповідно до погоджених з Управлінням у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районною в місті Києві державною адміністрацією проектів планів використання бюджетних коштів.

20. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:

20.1. Проведення заходів за статтями витрат, які здійснюються за рахунок видатків інших бюджетів.

20.2. Оплату послуг організації-посередника з підготовки та проведення заходу.

20.3. Оплату банкетів та фуршетів.

21. Розподіл бюджетних коштів для надання фінансової підтримки з бюджету міста Києва для міських громадських та благодійних організацій, зазначених у пункті 2 цього Порядку, здійснюється на підставі наказу Управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до пунктів 16 - 19 цього Порядку, на основі протоколу Комісії з конкурсного відбору в межах бюджетних асигнувань, передбачених в бюджеті м. Києва на відповідний рік на виконання міської цільової програми "Соціальне партнерство" на 2011 - 2015 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 23/5410.

22. Розподіл бюджетних коштів для надання фінансової підтримки з бюджету міста Києва для районних громадських та благодійних організацій, зазначених у пункті 2 цього Порядку, здійснюється на підставі розпорядження районної в місті Києві державної адміністрації відповідно до пунктів 16 - 19 цього Порядку за результатами конкурсного відбору, проведеного районною Комісією з конкурсного відбору, в межах бюджетних асигнувань, передбачених в бюджеті м. Києва на відповідний рік на виконання міської цільової програми "Соціальне партнерство" на 2011 - 2015 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 23/5410.

23. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету здійснюється в установленому законодавством порядку.

24. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою України.

25. Складання та подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

Заступник міського голови - секретар Київської міської ради Г.Герега

^ Наверх
наверх