документiв в базi
550558
Подiлитися 

МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ
31.07.2012 N 1061/468/587/865

Зареєстровано в
Міністерстві юстиції України
20 серпня 2012 р. за N 1396/21708

Про затвердження Порядку спільних дій
на випадок виникнення надзвичайних ситуацій
та пожеж в організаціях,
установах і закладах з цілодобовим
перебуванням людей

Відповідно до Законів України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру", "Про правові засади цивільного захисту", "Про пожежну безпеку", постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 року N 1198 "Про єдину державну систему запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру" та на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11 жовтня 2011 року N 38711/4/1-11, з метою удосконалення організації реагування на надзвичайні ситуації та пожежі в організаціях, установах і закладах з цілодобовим перебуванням людей наказуємо:

1. Затвердити Порядок спільних дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж в організаціях, установах і закладах з цілодобовим перебуванням людей, що додається.

2. Начальникам головних територіальних управлінь (територіальних управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити:

2.1. Уточнення переліку організацій, установ і закладів з цілодобовим перебуванням людей, що розташовані в районах виїзду підпорядкованих підрозділів.

2.2. Проведення за згодою з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування один раз на рік спільних з організаціями, установами та закладами з цілодобовим перебуванням людей занять і навчань з питань організації реагування на можливі надзвичайні ситуації та пожежі.

3. Департаменту управління рятувальними силами спільно з Управлінням правового забезпечення Міністерства надзвичайних ситуацій України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на перших заступників Міністра надзвичайних ситуацій України, Міністра соціальної політики України, Міністра охорони здоров’я України, Міністра освіти і науки, молоді та спорту України.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр надзвичайних ситуацій України В.І. Балога

Віце-прем’єр-міністр України -
Міністр соціальної політики України С.Л. Тігіпко

Віце-прем’єр-міністр України -
Міністр охорони здоров’я України Р.В. Богатирьова

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Д.В. Табачник

Затверджено
Наказ Міністерства надзвичайних ситуацій України,
Міністерства соціальної політики України,
Міністерства охорони здоров’я України,
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
31.07.2012 N 1061/468/587/865

Зареєстровано в
Міністерстві юстиції України
20 серпня 2012 р. за N 1396/21708

Порядок
спільних дій на випадок виникнення
надзвичайних ситуацій та пожеж в організаціях,
установах і закладах з цілодобовим
перебуванням людей

1. Цей Порядок визначає спільні дії територіальних органів і підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій України (далі - підрозділ МНС України) та організацій, установ і закладів з цілодобовим перебуванням людей, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (далі - Об’єкти), спрямовані на запобігання та мінімізацію негативних наслідків при виникненні надзвичайних ситуацій та пожеж на Об’єктах.

2. Спільні дії підрозділів МНС України і Об’єктів забезпечуються в режимі повсякденної діяльності, а також у разі виникнення на Об’єктах надзвичайної ситуації або пожежі.

3. З метою постійного моніторингу та своєчасного надання допомоги при виникненні надзвичайної ситуації або пожежі Об’єкти надають підрозділу МНС України, в районі виїзду якого вони розташовані, щодня до 22-ї години уточнену інформацію стосовно кількості осіб (пацієнтів) та обслуговуючого персоналу на Об’єктах. Зазначену інформацію підрозділ МНС України вносить до Картки обліку перебування людей у нічний час, форма якої наведена в додатку до цього Порядку.

4. Керівники Об’єктів щороку до 01 січня надають до підрозділу МНС України, в районі виїзду якого розташовані Об’єкти, таку інформацію:

уточнені списки обслуговуючого персоналу;

номери телефонів чергового персоналу та охорони Об’єктів, якщо така є;

зміни у цільовому або функціональному призначенні будівель, споруд і приміщень у них, якщо такі відбулися.

5. Інформація про закриття Об’єктів або їх частин (у тому числі окремих приміщень), введення в експлуатацію нових Об’єктів або їх частин (у тому числі окремих приміщень), призначених для цілодобового перебування людей, до підрозділу МНС України, в районі виїзду якого розташовані Об’єкти, подається невідкладно.

6. Підрозділ МНС України у разі отримання інформації про зміни у цільовому, функціональному призначенні Об’єктів або окремих їх частин (у тому числі окремих приміщень) вносить відповідні зміни до документів оперативного реагування (оперативні плани та картки пожежогасіння).

7. У разі виникнення надзвичайної ситуації або пожежі на Об’єктах черговий персонал:

негайно повідомляє про це підрозділ МНС України, вказавши при цьому місцезнаходження Об’єктів, місце виникнення надзвичайної ситуації або пожежі та кількість людей, які перебувають на Об’єктах;

організовує евакуювання осіб (пацієнтів), що знаходяться на Об’єктах, у першу чергу осіб з ураженнями опорно-рухового апарату, інвалідів з вадами зору та осіб із психічними захворюваннями і розумовою відсталістю із забезпеченням їх у разі потреби супроводом;

визначає можливість відключення електроенергії на Об’єктах і вживає заходів щодо її відключення за наявності такої можливості;

за можливості розпочинає гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння та підручними засобами;

вживає заходів щодо інформування осіб (пацієнтів) про виникнення надзвичайної ситуації або пожежі та попередження паніки на Об’єктах (інформація подається спокійним тоном і в доступному форматі спілкування);

організовує зустріч підрозділів МНС України та забезпечує їх безперешкодний доступ на території Об’єктів.

8. З прибуттям підрозділу МНС України на Об’єкти при виникненні надзвичайної ситуації або пожежі черговий персонал:

а) надає старшому начальнику, який прибув на чолі підрозділу МНС України, інформацію про:

місце вибуху, пожежі, завалу, обрушення конструкцій тощо;

вжиті заходи з евакуювання осіб (пацієнтів), які знаходяться на Об’єктах, та відключення електроенергії;

наявність приміщень, де відключення електроенергії неможливе (операційні, реанімаційні, дитячі інкубатори тощо);

місця розміщення осіб (пацієнтів), які потребують евакуювання, їх кількість і транспортабельність;

місця розташування (складування) небезпечних матеріалів (хімічних реактивів, балонів з газами, горючих рентгенівських плівок, медпрепаратів на основі легкозаймистих і горючих рідин тощо);

наявність обладнання з радіоактивними елементами;

місцезнаходження бактеріологічних препаратів;

б) бере участь в евакуюванні людей та майна, а у разі необхідності надає першу медичну (лікарську) допомогу постраждалим від надзвичайної ситуації або пожежі;

в) забезпечує перевірку та санітарну обробку особового складу підрозділу МНС України, який виконував роботи у приміщеннях з бактеріологічними препаратами або в інфекційних відділеннях.

9. Після проведення заходів з евакуації осіб (пацієнтів), які знаходяться на цілодобовому перебуванні на Об’єктах, черговий персонал проводить обов’язкову перевірку наявності таких осіб (пацієнтів), про результати якої невідкладно повідомляє підрозділ МНС України.

Директор Департаменту управління рятувальними силами Міністерства надзвичайних ситуацій України Г.Б. Марченко Директор Департаменту соціальних послуг Міністерства соціальної політики України І.І. Тарабукіна Директор Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України Г.Г. Рощин Завідувач Сектору безпеки життєдіяльності Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України А.М. Старик

Додаток
до Порядку спільних дій
на випадок виникнення
надзвичайних ситуацій
та пожеж в організаціях,
установах і закладах з
цілодобовим перебуванням людей

Картка
обліку перебування людей у нічний час

у _______________________________________________________
(найменування організації, установи, закладу з цілодобовим перебуванням людей)
за ______________ 20___ року
(місяць)

N з/п  Дата  Місцезнаходження (корпус, поверх, відділення тощо)  Кількість пацієнтів / персоналу  Примітки 
       
       
       

^ Наверх
наверх