Документ втратив чиннiсть!
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Головне управління державної служби
охорони при МВС України
ЛИСТ
N 11-111/775-4711 від 26.05.99
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним та по м.Києву і
Київській області управлінням
Національного банку України
Комерційним банкам
Управлінням, відділам державної
служби охорони при ГУМВС, УМВС
України в Криму, областях, містах
Києві та Севастополі
(Лист визнано таким, що втратив актуальність на підставі Листа
Національного банку України
N 50-0007/15458 від 20.03.2018)
Про реорганізацію охорони
установ банків України
Постановою Правління Національного банку України від 25.12.98 N 548дск та наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25.12.98 N 963дск затверджено Інструкцію з організації охорони установ банків України (далі - Інструкція), яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 22.01.99 за N 35/3328. Інструкцією вводяться категорії охорони банківських установ залежно від обсягів цінностей, що в них зберігаються.
Цим листом Національний банк України та Головне управління Державної служби охорони при МВС України повідомляють порядок реорганізації охорони діючих банківських установ згідно з встановленими категоріями охорони.
Протягом травня поточного року Національним банком України проводиться встановлення категорій охорони банківським установам за максимальними обсягами готівки та цінностей, що можуть зберігатись у їх сховищах. Встановлена Національним банком України категорія охорони для кожної банківської установи засвідчується "Актом установлення категорії охорони установи банку" (додаток 1 до Інструкції). Цей акт передається відповідній банківській установі. Керівники банківських установ до серпня поточного року здійснюють заходи щодо реорганізації охорони на підставі встановленої категорії.
Міжвідомчою комісією, що створюється згідно з пунктом 1.11 Інструкції, у межах встановленої категорії охорони визначається вид (міліція охорони, ВОХОР ДСО, відомча ВОХОР, ПЦО, власна служба охорони банків) та система охорони для банківської установи. При цьому вид охорони обирається керівником відповідної банківської установи у межах вимог, передбачених п.1.12 Інструкції. На підставі обраного виду охорони міжвідомчою комісією розробляється система охорони, з урахуванням принципу її надійності та економічності.
При визначенні виду та системи охорони слід враховувати, що в обов'язковому порядку підрозділами Державної служби охорони при МВС України (міліція охорони, ВОХОР ДСО, ПЦО) мають охоронятися лише касові вузли банківських установ І, II та III категорій охорони. Вид охорони інших приміщень та території банківських установ усіх категорій охорони визначається їх керівниками. Здійснення пропускного режиму за рішенням керівника установи банку може покладатися на працівників ДСО, службу охорони відповідного банку або інші визначені Інструкцією служби. Якщо охорона території і приміщень банківської установи та здійснення пропускного режиму покладаються на службу охорони відповідного банку, а працівники ДСО здійснюють охорону лише касового вузла, то пости ДСО з охорони касового вузла можуть не обладнуватись згідно з вимогами пункту 10.4 Інструкції. При цьому взаємодія підрозділів ДСО зі службами охорони банків організовується відповідно до вимог розділу 9 Інструкції.
У разі зміни виду або системи охорони переобладнання та заміна засобів охоронної, охоронно-пожежної і тривожної сигналізації в установах банків має здійснюватись з урахуванням строків експлуатації, визначених у технічній документації на ці засоби.
У зв'язку з вищевикладеним та зважаючи, що Інструкцією передбачено здійснення охорони банківських установ підрозділами ДСО на умовах майнової відповідальності, усі чинні договори про охорону установ банків мають бути переукладені протягом травня - липня поточного року. До переукладення договору охорона банківських установ має здійснюватись за діючими договорами. Банківська установа V категорії охорони за рішенням її керівника може бути знята з-під охорони підрозділом ДСО у порядку, передбаченому розділом 3 Інструкції.
При зверненні установи банку до територіального підрозділу ДСО з питань посилення її охорони в окремі дні підрозділ ДСО має надавати зазначені охоронні послуги за окремим договором.
Якщо в місці розташування банківської установи відсутній територіальний підрозділ ДСО, договір про охорону укладається із відповідним підрозділом ДСО, що надає охоронні послуги у цьому адміністративно-територіальному регіоні.
У разі необхідності роз'яснення окремих питань щодо реорганізації охорони банківських установ члени міжвідомчих комісій можуть звертатись за консультаціями до Департаменту готівково-грошового обігу Національного банку України (тел. 044 - 293-53-12) та Головного управління Державної служби охорони (тел. 044 - 228-21-19; 228-25-02).
Заступник Голови Правління Начальник Головного управління
Національного банку України Державної служби охорони
при МВС УкраїниВ.П.Терпило В.І.Шаповал