Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Затверджено
Наказ Державного комітету
статистики України
24.06.2005 N 162
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 липня 2005 р. за N 736/11016
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу
Державного комітету статистики
N 189 від 02.07.2007 )
Інструкція
щодо заповнення форми державного
статистичного спостереження N 5-сг
"Сортові посіви під урожай 200_ року"
1. Загальні положення
1.1. Форму N 5-сг "Сортові посіви під урожай 200_ року" подають юридичні особи, їх відокремлені підрозділи, які здійснюють сільськогосподарську діяльність, незалежно від підпорядкування, форм власності та господарювання, які згідно з чинним законодавством не належать до малих підприємств (за винятком тих малих підприємств, які мають у своєму користуванні понад 100 га сільськогосподарських угідь), органу державної статистики за місцезнаходженням землі у термін, зазначений на бланку.
1.1.1. Якщо земельні ділянки господарства, на яких проведено посіви, розміщені у різних адміністративних районах, то форма подається відповідним районним органам державної статистики за місцезнаходженням земельних ділянок.
1.2. Заповнення форми проводиться на підставі сертифікатів (атестатів) на насіння, посвідчень про кондиційність насіння, актів апробації, якщо для посіву використане насіння власного виробництва; угод про купівлю-продаж використаного для посіву насіння та видаткових накладних тощо.
1.3. Показники даної форми щодо площ посівів заповнюються у гектарах з двома десятковими знаками після коми.
1.4. Адресна частина форми заповнюється таким чином:
реквізит "Найменування організації - складача інформації" - указується повна назва підприємства (господарства), що подає форму (згідно з установчими документами);
реквізит "Поштова адреса" - указується фактична повна адреса підприємства, що подає форму;
сітка кодів заповнюється підприємствами згідно з довідкою про включення підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
1.5. У рядках форми, де показники відсутні, ставиться прочерк.
2. Заповнення бланка форми
Розділ I. Загальна площа посівів
сільськогосподарських культур
2.1. У формі ураховуються фактичні розміри посівів сільськогосподарських культур на землях, що перебувають у власності та користуванні господарства, включаючи узяті в оренду землі, що оформлені актами (договорами оренди) відповідно до чинного законодавства. За посіви на землях, що передані в оренду іншим землекористувачам, форму складає орендар, за умови, якщо передання земельних ділянок здійснене та оформлене договором відповідно до чинного законодавства.
2.2. Площі посівів сільськогосподарських культур, зазначених у цьому розділі, повинні відповідати розмірам площ, які відображені господарством у формі N 4-сг "Заключний звіт про підсумки сівби під урожай 200_ року". У разі відсутності певних культур у бланку форми N 4-сг контроль на відповідність розмірів площ за цими культурами не проводиться.
Розділ II. Площа посівів сільськогосподарських
культур за сортами
2.3. У цьому розділі сільськогосподарські культури за переліком, зазначеним у розділі I, обліковуються окремо за кожним сортом.
2.3.1. У графах 1 та 2 господарство записує код та назву культури відповідно до граф 1 та 2 розділу I. Скорочення у назві культури не допускаються.
2.3.2. У графі 3 господарством проставляється код сорту згідно з Державним реєстром сортів, придатних до поширення в Україні, або переліком сортів, визнаних перспективними для поширення в Україні. У разі відсутності у господарстві Державного реєстру сортів, придатних до поширення в Україні, і переліку сортів, визнаних перспективними для поширення в Україні, заповнюються усі показники форми, крім графи 3.
2.3.3. Код сорту повинен відповідати номеру, за яким він зареєстрований у Державному реєстрі сортів рослин, придатних до поширення в Україні. Якщо сорт, що посіяний, відсутній у Реєстрі, у графі 3 проставляється "0".
2.3.4. У графі 4 зазначається повна назва сорту. Назва сорту повинна відповідати назві, яка наведена у сертифікаті (атестаті) або посвідченні про кондиційність посіяного насіння. Скорочення у назві сорту не допускаються. У разі відсутності будь-яких документів на висіяне насіння, у назві сорту ставиться прочерк.
2.3.5. У графі 5 указується площа посівів, зайнята під кожним сортом. Площа посівів культури загалом (за кожним рядком графи 3 розділу I) повинна дорівнювати сумі окремих сортів цієї культури у графі 5 розділу II. Наприклад, якщо у господарстві було посіяно 300 га цукрових буряків (фабричних), то у розділі II вся зазначена площа повинна бути розшифрована за сортами.
2.3.6. У графі 6 указується тип посіву, який визначається відповідно до його призначення:
насінництво (оригінальне) - отримання оригінального насіння (код 1);
насінництво (елітне) - отримання елітного насіння (код 2);
насінництво (репродукційне) - отримання репродукційного насіння (код 3);
товарні посіви - отримання урожаю для інших потреб (для продажу, використання у власному господарстві тощо), крім насінництва (код 4).
2.4. Сорти-дворічки повинні включатись у форму відповідно в ярі або в озимі культури в залежності від строків посіву.
2.5. Сортові посіви соняшнику, сої, кормового люпину, гороху, озимого жита, озимої пшениці, квасолі, сорго та інших зернових і олійних культур враховуються тільки на посівах, призначених на зерно.
2.5.1. При наявності сортових посівів вики озимої або ярої в суміші з іншими зерновими культурами на зерно при умові переваги в них вики, вони враховуються як посіви вики сортової (за сортами вики).
2.5.2. Посіви культур, зазначених у пунктах 3.2 та 3.3, які призначені для використання на зелену масу, а також овочеві сорти кукурудзи, квасолі і гороху, що будуть використані для консервування, в числі сортових не враховуються.
2.6. Посіви кукурудзи, а також інших зернових культур, які призначені для використання на силос, сінаж, зелений корм та сіно, в числі сортових не враховуються.
2.7. Площі батьківських ліній кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків, що вирощуються з метою їх відтворення, обліковуються за типом посіву "насінництво (елітне)". Ділянки гібридизації батьківських ліній, що закладені з метою одержання гібридного насіння, - за типом посіву "насінництво (репродукційне)".
2.8. Зріджені сортові посіви озимих, які підсіяні сортовим насінням ярих культур, а також зріджені сортові посіви ярих культур, підсіяні насінням ярих культур іншого сорту, враховуються в сортових посівах за сортом, насінням якого був проведений посів спочатку.
2.9. Сортові посіви цукрових буряків враховуються на площах, які призначені для фабричної переробки та на насіння (цукрові буряки маточні та висадки - насінники цукрових буряків). Сортові посіви цукрових буряків на годівлю худоби в даній формі не обліковуються.
2.10. Облік сортових посівів багаторічних трав (чистих і в суміші) повинен проводитись на всіх безпокривних і підпокривних посівах поточного року (включаючи посів з осені), незалежно від їх подальшого призначення (використання).
Усі показники у формі повинні бути взаємоузгоджені, достовірні та обрунтовані документами, які оформлені згідно з установленим порядком.
Форма підписується керівником підприємства та головним агрономом, які несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Директор департаменту статистики сільського господарства
та навколишнього середовища О.М.Прокопенко