2011-04-13 | 2011-11-23 | 2012-08-22 | 2014-08-06 | 2015-07-17 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 квітня 2011 р. N 439
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті
для державної підтримки заходів
з енергозбереження через механізм здешевлення кредитів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1211 від 23.11.2011 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки заходів з енергозбереження через механізм здешевлення кредитів, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 квітня 2011 р. N 439
Порядок
використання коштів, передбачених
у державному бюджеті для державної підтримки
заходів з енергозбереження
через механізм здешевлення кредитів
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Державна підтримка заходів з енергозбереження через механізм здешевлення кредитів" (далі - бюджетні кошти).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження.
2. Ціллю використання бюджетних коштів є підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів та посилення конкурентоспроможності суб'єктів господарювання різних галузей економіки.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на компенсацію витрат, пов'язаних із сплатою відсотків за користування кредитами, залученими суб'єктами господарювання у національній валюті для реалізації енергоефективних проектів, зокрема тих, що пов'язані із зменшенням обсягів споживання природного газу (далі - компенсація). Компенсація надається за відсотки, фактично сплачені у поточному бюджетному періоді, у розмірі облікової ставки Національного банку, що діє на дату сплати зазначених відсотків.
4. Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на сплату будь-яких штрафів та (або) пені, нарахованих згідно з умовами кредитного договору.
5. Суб'єктам господарювання, які залучили кредити для реалізації енергоефективних проектів (далі - позичальники), компенсація надається на конкурсних засадах.
6. Конкурс з відбору енергоефективних проектів (далі - конкурс) проводиться в порядку, визначеному Міністерством економічного розвитку і торгівлі за погодженням з Мінфіном.
Склад конкурсної комісії затверджується Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження.
Конкурсну комісію очолює Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.
До складу конкурсної комісії можуть залучатися представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та Національної академії наук.
7. До участі в конкурсі допускаються суб'єкти господарювання, які залучили кредити у національній валюті для реалізації енергоефективних проектів, зокрема тих, що пов'язані із зменшенням обсягів споживання природного газу.
8. До участі в конкурсі не допускаються суб'єкти господарювання, що:
визнані банкрутами, проти яких порушено справу про банкрутство, що перебувають у стані ліквідації, санації, реорганізації, мають заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до державного і місцевих бюджетів та Пенсійного фонду України;
одержують у поточному бюджетному періоді для реалізації енергоефективного проекту, поданого на конкурс, фінансову підтримку за іншими бюджетними програмами та (або) кошти міжнародних фінансових організацій; ( Абзац третій пункту 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1211 від 23.11.2011 )
звільнені від сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) у рамках реалізації енергоефективного проекту, поданого на конкурс.
9. Для участі в конкурсі позичальники подають до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження заявку за встановленою Міністерством економічного розвитку і торгівлі формою та по два примірники:
нотаріально засвідченої копії кредитного договору;
довідки фінансової установи про надання позичальнику кредитів;
довідки-розрахунку фінансової установи про розмір та строк сплати суми відсоткових ставок за користування кредитами;
бізнес-плану енергоефективного проекту, включаючи короткий опис проекту та перелік заходів, для здійснення яких залучено кредит.
10. Конкурсна комісія розглядає та оцінює подані енергоефективні проекти за критеріями, що розподіляються відповідно до категорій енергоефективних проектів, а саме:
1) проекти з виробництва енергоефективного обладнання - за такими критеріями:
зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів порівняно з відповідними показниками аналогічного обладнання встановленої якості; зменшення обсягу викидів забруднювальних речовин у навколишнє природне середовище;
дотримання початкового строку реалізації проекту;
2) проекти із зниження енергоємності виробництва продукції - за такими критеріями:
зниження енергоємності виробництва одиниці продукції (надання послуг) встановленої якості;
зменшення обсягу викидів забруднювальних речовин у навколишнє природне середовище;
дотримання початкового строку реалізації проекту;
3) проекти, за якими використовуються альтернативні види палива та альтернативні (відновлювані) джерела енергії, - за такими критеріями:
частка заміщення горючих корисних копалин загальнодержавного призначення, крім торфу та газу (метану) вугільних родовищ, які використовуються для виробництва одиниці продукції (надання послуг) встановленої якості, альтернативними видами палива та альтернативними (відновлюваними) джерелами енергії;
зменшення обсягу викидів забруднювальних речовин у навколишнє природне середовище;
дотримання початкового строку реалізації проекту.
11. За результатами оцінки енергоефективних проектів конкурсна комісія ухвалює попередні висновки щодо доцільності надання позичальникам компенсації за проектами, які перемогли в конкурсі, із зазначенням її обсягу.
Попередні висновки конкурсної комісії Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження подає Комісії з координації здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією інвестиційних проектів, утвореній відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2010 р. N 415 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 43, ст. 1414).
Комісія з координації здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією інвестиційних проектів, у десятиденний строк після надходження попередніх висновків конкурсної комісії подає Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження пропозиції та рекомендації щодо доцільності надання позичальникам компенсації.
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження з урахуванням зазначених пропозицій та рекомендацій приймає остаточне рішення щодо надання компенсації.
12. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження у тижневий строк після прийняття рішення щодо надання компенсації інформує учасників конкурсу про його результати та укладає з позичальниками - переможцями конкурсу договір за формою, затвердженою Міністерством економічного розвитку і торгівлі за погодженням з Мінфіном.
13. Для отримання компенсації позичальники подають Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження копії платіжних доручень з відміткою фінансової установи про сплату відсотків за користування кредитами; звіт про здійснення заходів, передбачених бізнес-планом енергоефективного проекту; довідку фінансової установи про цільове використання кредиту для здійснення заходів, передбачених бізнес-планом.
Виплата компенсації позичальникам проводиться Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження на підставі платіжного доручення шляхом перерахування бюджетних коштів на їх поточні рахунки, відкриті в установах банків.
14. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов'язань в органах Державної казначейської служби та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
15. Складення та подання звіту про виконання бюджетної програми, фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.