документiв в базi
550558
Подiлитися 

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
X сесія IV скликання

РІШЕННЯ
N 439/3015 від 16.06.2005

Про врахування громадських інтересів
та захист прав громадян при проведенні
містобудівної діяльності в місті Києві

Керуючись статтями 55, 57, 142 Конституції України ( 254к/96-ВР ), статтею 22 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), пунктом 42 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статтею 18 Закону України "Про планування і забудову територій" ( 1699-14 ), Законом України "Про основи містобудування" ( 2780-12 ) та з метою врахування громадських інтересів у містобудівній діяльності Київська міська рада ВИРІШИЛА:

1. При плануванні і забудові території міста Києва врахування громадських інтересів здійснювати шляхом визначення потреб територіальної громади в наявних та перспективних територіях, необхідних для розташування та безпечної експлуатації об'єктів житлово-комунального господарства, соціальної, інженерно-транспортної інфраструктури, вирішення інших завдань щодо забезпечення сталого розвитку міста Києва.

2. Фізичним та юридичним особам забезпечувати рівні можливості набуття у власність або у користування земельних ділянок для містобудівних потреб на підставі всебічного запровадження конкурентних засад, отримання відповідних земельних ділянок на відкритих публічних торгах та конкурсах.

3. Земельні ділянки для містобудівних потреб надавати відповідно до Генерального плану міста Києва, Правил забудови м. Києва та іншої містобудівної документації, що була офіційно оприлюднена, а у випадках, прямо передбачених законодавством України або рішеннями Київради, пройшла громадські слухання або опитування серед членів територіальної громади міста, району, мікрорайону, кварталу або іншого територіального утворення.

4. Дозволи на будівництво конкретних об'єктів містобудування видавати на підставі комплексного висновку Головного управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) щодо відповідності запропонованого будівництва містобудівній документації, державним будівельним нормам та Правилам забудови м. Києва.

5. Проектну документацію на будівництво об'єктів містобудування затверджувати після розгляду на містобудівній раді при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).

6. З метою визначення найкращих проектних пропозицій щодо об'єктів нового будівництва, реконструкції будинків і споруд та розроблення містобудівної документації виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації) організовувати архітектурні та містобудівні конкурси.

7. Згідно з окремими рішеннями Київради проводити громадські слухання та опитування населення щодо проектів будівництва об'єктів, які мають важливе суспільне значення для міста Києва.

8. Головному управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації):

8.1. Протягом двох тижнів після прийняття Київрадою рішень про розроблення містобудівної документації повідомляти через засоби масової інформації про початок її розроблення, а також про форми, місце і термін подання пропозицій зацікавленими особами.

8.2. Протягом місяця після завершення розробки містобудівної документації повідомляти через засоби масової інформації про місце її розгляду, термін, форму, порядок подання та обговорення зауважень і пропозицій.

8.3. Роз'яснювати через засоби масової інформації зміст прийнятих рішень Київради про затвердження містобудівної документації та інформувати про правові, економічні та екологічні наслідки планування територій.

9. Проекти Генерального плану міста Києва, Правил забудови м. Києва, схеми планування територій, детальні плани територій, окремі плани червоних ліній не менше, ніж за два місяці до їх затвердження підлягають офіційному оприлюдненню та розміщенню на сайті Київради.

Проект Генерального плану та проект Правил забудови м. Києва в обов'язковому порядку виносяться на громадські слухання. Протоколи громадських слухань, оформлені відповідно до вимог статті 14 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ) та Статуту територіальної громади міста Києва, разом з висновками виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) передаються на розгляд Київради.

10. До Генерального плану міста Києва, Правил забудови м. Києва та іншої містобудівної документації у встановленому порядку можуть вноситися відповідні зміни та доповнення.

Якщо такі зміни та доповнення мають суттєве значення для територіальної громади міста Києва, то за висновком постійної комісії Київради з питань містобудування та архітектури проекти рішень Київради про затвердження змін та доповнень можуть бути направлені на громадські слухання.

11. Члени територіальної громади міста Києва згідно з законодавством та Статутом територіальної громади міста Києва мають право брати участь у розробці проектів містобудівних рішень Київською міською радою або її виконавчим органом.

Право на участь у розробці проектів містобудівних рішень члени територіальної громади можуть реалізувати як безпосередньо шляхом внесення відповідних пропозицій та зауважень на адресу Київської міської ради, так і через депутатів Київської міської ради шляхом звернень на їх адресу.

12. Проекти рішень Київради з питань містобудування доводяться до відома кожного депутата Київради за десять днів до їх розгляду на сесії Київради.

12.1. Згідно з письмовим зверненням депутата Київради, поданим за три дні до сесійного засідання, проект рішення Київради з питань містобудування може бути знятий з розгляду для додаткового вивчення та усунення виявлених недоліків з мотивів недоцільності його прийняття або невідповідності законодавству, державним будівельним нормам, іншим нормативно-правовим актам, попереднім рішенням Київради.

12.2. Зняти з розгляду сесії проект рішення Київради з питань містобудування з мотивів недоцільності його прийняття депутат Київради може за наявності письмового звернення, підписаного не менше, як десятьма членами територіальної громади міста Києва, які мешкають на території реалізації містобудівного проекту.

12.3. Матеріали додаткового вивчення проекту рішення Київради з питань містобудування разом із цим проектом підлягають винесенню на розгляд сесії Київради протягом місяця з дня прийняття рішення про додаткове вивчення.

13. Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) до прийняття офіційних рішень про здійснення містобудівної діяльності повинен:

13.1. Через засоби масової інформації та іншим чином інформувати членів територіальної громади міста Києва, які мешкають на території реалізації містобудівного проекту, про заплановані заходи містобудівної діяльності.

13.2. Офіційно інформувати депутатів Київської міської ради про підготовку та розгляд проектів рішень щодо здійснення містобудівної діяльності у їх виборчих округах.

13.3. Забезпечити можливість обговорення містобудівних проектів в органах місцевого самоврядування.

14. При здійсненні містобудівних проектів члени територіальної громади міста Києва мають право:

14.1. Отримувати від Київради та її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) інформацію про конкретні містобудівні проекти та про порядок їх реалізації.

14.2. Проводити за рахунок власних коштів незалежну експертизу містобудівної документації.

14.3. Звертатися до депутатів Київської міської ради, правоохоронних та контролюючих органів з приводу проведення перевірок законності прийняття містобудівних рішень.

14.4. Вносити на адресу повноважних суб'єктів пропозиції щодо вдосконалення містобудівної діяльності.

14.5. Звертатися до суду про захист порушених прав та законних інтересів.

15. Колективні скарги на адресу Київради з питань містобудівної діяльності, підписані понад 100 громадянами, які мешкають на території реалізації містобудівного проекту, перевіряються виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) за участю депутата Київради та уповноважених осіб з числа заявників.

16. Колективні скарги на адресу Київради з питань містобудівної діяльності, підписані понад 200 громадянами, які мешкають на території реалізації містобудівного проекту, перевіряються постійною комісією Київради з питань містобудування та архітектури за участю уповноважених осіб з числа заявників.

17. За висновком постійної комісії Київради з питань містобудування та архітектури з метою запобігання реально можливим соціальним конфліктам при здійсненні містобудівної діяльності можуть проводитися громадські слухання та опитування громадян.

Матеріали громадських слухань та опитування громадян долучаються до проектів рішень Київради і доводяться до відома депутатів при розгляді відповідного питання на сесії Київради.

18. Члени територіальної громади міста Києва мають право за місцем свого проживання проводити загальні збори з будь-якого питання містобудівної діяльності.

Порядок проведення таких зборів визначається законодавством України, Статутом територіальної громади міста Києва.

Рішення загальних зборів враховуються Київрадою та її виконавчим органом (Київською міською державною адміністрацією) при розгляді конкретних питань містобудування.

19. Члени територіальної громади міста Києва мають право в порядку місцевої ініціативи внести на розгляд Київради будь-яке питання містобудівної діяльності, вирішення якого належить до компетенції Київради.

Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд Київради визначається Статутом територіальної громади міста Києва.

Місцева ініціатива, внесена на розгляд Київради у встановленому порядку, підлягає обов'язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.

20. В окремих випадках відповідно до вимог законодавства України питання містобудування можуть бути внесені на місцевий референдум.

21. Рішення Київради та її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) з містобудівних питань можуть бути переглянуті тільки у разі їх невідповідності законодавству України, державним будівельним нормам, іншим нормативно-правовим актам, раніше прийнятим рішенням Київради або грубих порушень порядку їх прийняття.

22. Перегляд рішень Київради та її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) з містобудівних питань з мотивів доцільності допускається за наявності згоди зацікавлених осіб та за умови, коли перегляд таких рішень не завдає збитків територіальній громаді міста Києва.

23. Протидія законній діяльності щодо реалізації містобудівних проектів з боку приватних та службових осіб спричиняє відповідальність згідно з законодавством України.

У разі протидії законній діяльності щодо реалізації містобудівних проектів орендарі та власники земельних ділянок мають право самостійно або за участю уповноважених осіб Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) складати протоколи про вчинені правопорушення.

За наявності адміністративних правопорушень в діях, що перешкоджають реалізації містобудівних проектів, орендарі та власники земельних ділянок звертаються до органів міліції.

Відшкодування збитків, заподіяних незаконними діями приватних та службових осіб, проводиться в судовому порядку.

24. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань містобудування та архітектури.

25. Рішення набуває чинності з дня офіційного оприлюднення.

Київський міський голова О.Омельченко

^ Наверх
наверх