Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 березня 2011 р. N 226
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 286 від 2 квітня 2012 р.)
Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті для підтримки
будівництва об'єктів вугле- і торфодобувних підприємств
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки будівництва об'єктів вугле- і торфодобувних підприємств, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 березня 2011 р. N 226
Порядок
використання коштів, передбачених у державному
бюджеті для підтримки будівництва об'єктів
вугле- і торфодобувних підприємств
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Державна підтримка будівництва об'єктів вугле- і торфодобувних підприємств, в тому числі будівництво брикетних заводів підприємств ДК "Укрторф" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міністерство енергетики та вугільної промисловості.
Одержувачами бюджетних коштів є державні вугле- і торфодобувні підприємства, господарські товариства, 100 відсотків акцій яких належить державі, та державне підприємство "Дирекція по будівництву об'єктів", на які покладено функції замовника з будівництва об'єктів (далі - підприємства).
3. Бюджетні кошти використовуються для підвищення ефективності роботи підприємств з метою задоволення потреби галузей економіки у необхідному обсязі вугілля і торфу шляхом будівництва, реконструкції, технічного переоснащення підприємств, що забезпечить підтримання, приріст їх виробничих потужностей з видобутку вугілля і торфу та поліпшення умов безпеки праці.
4. Бюджетні кошти виділяються підприємствам згідно з переліком проектів будівництва підприємств на безповоротній основі.
Бюджетні кошти не виділяються підприємствам, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, проводиться санація або які перебувають в стадії ліквідації.
Згідно з галузевою програмою розвитку підприємств на відповідний рік бюджетні кошти спрямовуються на будівництво об'єктів (що входять до складу проекту будівництва) з урахуванням впровадження інноваційних технологій і нової техніки, поетапне введення яких в експлуатацію у відповідному році забезпечить збільшення обсягу видобутку вугілля і торфу або підтримання виробничої потужності, поліпшення умов безпеки праці, модернізацію підземного транспорту, водовідливу, вдосконалення системи вентиляції, енерго- і теплозабезпечення.
Бюджетні кошти, що передбачені на будівництво брикетних заводів підприємств Державного концерну "Укрторф", спрямовуються на розширення (в тому числі заміну відпрацьованих) потужностей сировинних баз таких заводів для забезпечення виробництва торф'яних паливних брикетів.
5. До переліку проектів будівництва підприємств включаються незавершені будівництвом об'єкти, які визначені Програмою "Українське вугілля", затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2001 р. N 1205 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 38, ст. 1731), та планом заходів на 2006-2010 роки щодо реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 липня 2006 р. N 436, а також об'єкти, які визначені Програмою розвитку Державного концерну "Укрторф" на відповідний рік, затвердженою Міністерством енергетики та вугільної промисловості.
6. Перелік проектів будівництва підприємств, у тому числі брикетних заводів підприємств Державного концерну "Укрторф", та розподіл (перерозподіл) обсягів фінансування затверджуються Міністерством енергетики та вугільної промисловості за погодженням з Мінфіном та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.
У переліку зазначається найменування будови (об'єкта) та її місцезнаходження, строки будівництва, проектна потужність, загальна кошторисна вартість, її залишок та рівень освоєння, обсяг фінансування на відповідний рік за рахунок бюджетних коштів.
Міністерство енергетики та вугільної промисловості на підставі звітів підприємств щодо освоєння капітальних вкладень оцінює не рідше ніж один раз на квартал ефективність використання бюджетних коштів і в разі потреби вносить до переліку проектів будівництва підприємств зміни щодо обсягів фінансування.
7. Видатки, пов'язані з фінансуванням капітального будівництва об'єктів, здійснюються відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 "Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2374), від 8 вересня 1997 р. N 995 "Про Порядок затвердження титулів будов (об'єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств державної власності" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17) і від 9 жовтня 2006 р. N 1404 "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 41, ст. 2752).
8. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
9. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов'язань в органах Державної казначейської служби та операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
10. Міністерство енергетики та вугільної промисловості подає до 25 числа наступного за звітним місяця Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів за формою, встановленою Мінфіном.
11. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.