2011-02-23 | 2013-12-04 | 2014-09-23 | 2017-06-14 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 лютого 2011 р. N 202
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів,
передбачених у державному бюджеті для підтримки
екологічно безпечного стану в зонах відчуження
і безумовного (обов'язкового) відселення
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 891 від 04.12.2013 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України ( 2456-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки екологічно безпечного стану в зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 лютого 2011 р. N 202
Порядок
використання коштів, передбачених
у державному бюджеті для підтримки екологічно
безпечного стану в зонах відчуження
і безумовного (обов'язкового) відселення
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення" (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти використовуються з метою посилення бар'єрних функцій зон відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на:
проведення робіт із зменшення обсягів винесення радіонуклідів з території зон відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення шляхом зміцнення бар'єрів безпеки об'єкта "Укриття", зокрема здійснення лісозахисних заходів, підтримки діючих і створення нових водоохоронних споруд;
збирання, перевезення, зберігання, захоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок Чорнобильської катастрофи, експлуатацію та обслуговування об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами;
проведення радіаційного та дозиметричного контролю, екологічного моніторингу природного середовища забруднених територій;
охорону території зон відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення, забезпечення належного санітарного та пожежобезпечного стану, фізичний захист об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами;
експлуатацію об'єктів інфраструктури;
погашення заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих років, зареєстрованої в органах Казначейства. ( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
4. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінприроди. ( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Державне агентство з управління зоною відчуження (далі - Державне агентство).
5. Одержувачами бюджетних коштів є підприємства та установи, що здійснюють заходи, зазначені в пункті 3 цього Порядку (далі - підприємства). ( Пункт 5 в редакції Постанови КМ N 891 від 04.12.2013 )
6. Державне агентство забезпечує зменшення обсягів винесення радіонуклідів з території зони відчуження шляхом зміцнення бар'єрів безпеки об'єкта "Укриття", пунктів локалізації радіоактивних відходів, підвищення рівня радіаційної безпеки забруднених лісів, підтримку діючих і створення нових водоохоронних споруд, контроль за виконанням робіт підприємствами.
З метою виконання бюджетної програми Державне агентство:
складає щороку відповідний план заходів з помісячним розподілом і подає його на затвердження Мінприроди. Копія зазначеного плану подається у п'ятиденний строк Мінфіну; ( Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
на виконання плану заходів затверджує річну програму робіт з помісячним розписом для кожного підприємства.
7. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
8. Підприємства складають щомісяця акти фактично виконаних робіт за попередній місяць, які затверджуються Державним агентством. На підставі зазначених актів Державне агентство виділяє бюджетні кошти підприємствам для здійснення платежів.
9. Видатки, пов'язані з фінансуванням капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2374), та Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. N 461 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 32, ст. 1359). ( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
10. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов'язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Казначейством. ( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
11. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
12. Подання одержувачем бюджетних коштів розпорядникові нижчого рівня та розпорядником нижчого рівня - головному розпорядникові звітів про фінансування робіт, передбачених планом, здійснюється щокварталу не пізніше відповідно 10 і 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, за встановленою головним розпорядником формою. Копії звітів подаються Мінфіну. ( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 891 від 04.12.2013 )
( Пункт 13 виключено на підставі Постанови КМ N 891 від 04.12.2013 )